لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دو تا مشکل (بوت شدن لینوکس وADSL)
2006-05-06, 06:38 PM,
ارسال : #1
دو تا مشکل (بوت شدن لینوکس وADSL)
من با هر دردسری بالاخره جنتو 2006.0رو نصب کردم
ولی حالا موقعی که می خوام لینوکس رو بوت کنم این پیغام رو می ده
کد :
.
      .
      .
   ::scaning for sata-vsc....sata-vsc    loaded.
   ::scaning for ata-piix...ata-piix      loaded.
  >>Activating udev
  >>Detertmining root device.....
!! The root block devic is unspecified or not detected.
    Please specify a devic to boot or "shell" for a shell....
boot()::

ولی وقتی می نویسم /dev/sata از این مرحله رد می شه ولی اگر باز هم کامپیوتر رو بوت کنم باید باز به طور دیستی بنویسم /dev/sata . لطفا بگید چکار کنم که این مشکل حل بشه

2- لطفا کسایی که در جنتو با adsl به اینترنت وصل می شن لطفا یک راهنمایی کنند که من چطور می تون مودم adsl م رو در جنتو نصب کنم .

درضمن من هندبوک جنتو رو خودم ولی حالیم نشد که چطور می تونم adsl رو نصب کنم.آخه من از adsl و شبکه هیچی حالیم نمی شه .حتی برای ویندوز هم شرکت سرویس دهنده اومد نصب کرد و روفت.تنها چیزی که می دونم :oops: این که این مودم به کارت شبکه وصل می شه (مارکش هم beetel است) و برای وصل شدن به اینترنت پسورد نیاز نداره.

لطفا کمک کنید

باتشکر
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2006-05-07, 12:12 AM,
ارسال : #2

سلام
خب، نمی‌دونم چرا ولی در rc شما root مشخص نشده. دقیقا نمی‌دونم چه فایلی رو باید تغییر بدین بنابراین فکر کنم بهتر باشه در Gentoo IRC سوال کنین.
در مورد ADLS بستگی زیادی داره به روش مورد استفاده ISP شما. خیلی از ISP ها از شما می‌خواین که از DHCP استفاده کنین و فقط یه Gateway برای شما مشخص میکنن. خود من از DATAK استفاده می‌کنم. مودم من از نوع Ethernet ه و به یه کارت شبکه متصل شده. کارت شبکه رو روی DHCP تنظیم کردم و تنظیمات مودم رو هم همونطوری که DATAK گفت و حالا چون تنظیمات روی مودم ذخیره شده حتی اگه با همون Gentoo Live هم بیام بالا باز هم اینترنت دارم. شما چه اطلاعاتی از ISP گرفتین؟ Gateway، IP و ... ؟

[ltr] Home: Arch Linux, AMD X2 4600, 2 GB, 250 GB, [/ltr]
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2006-05-07, 12:52 AM,
ارسال : #3

راستش چون من انجا اصلا زبونشون رو نمی فهمم و اون کسی هم که اومد اینجا انگلیسی درست بلد نبود(مثل خودم ) چیزی به اون صورت نفهمیدم .ولی وقتی از طریق commad prompt dos دستور ip config رو میزنم این ایپیها رو داردم

ipaddress : 192.168.1.2
subnet mask : 255.255.255.0
Defualt gateway: 192.168.1.1

راستی من برنامه net-dialup/rp-pppoe رو نصب کردم و دستورadsl-setup رو می زنم نمی دیگه باید چکار کنم(اخه همون طور که در بالا گفتم من از شبکه و اصطلاحات شبکه چیزی نمی فهمم)
2006-05-07, 01:40 AM,
ارسال : #4

سلام
خب، اینکه کارت شبکه شماست که ظاهرا با DHCP تنظیم شده، خب، روی مودم چی؟ نباید تنظیماتی انجام بشه؟ اگه از شما user و password نمیخواد نیازی به adsl-setup نیست.

2006-05-07, 10:27 AM,
ارسال : #5

سرویس DSL شرکت داتک با DHCP کار می‌کنه و نیازی به adsl-setup و pppoeconf نداره، فقط کافیه به کارت شبکه‌تون بگین از dhcp آدرس IP بگیره.

[ltr]Life *free = new Life(const long OpenSource);[/ltr]
2006-05-07, 11:58 AM,
ارسال : #6

راستش این سوال رو الان ازشون پرسیدم و لی چون در مورد لینوکس چیز زیادی نمی دونست خوب من در مورد ویندوز ازشون سوال کردم که اگر من ویندوز رو عوض کنم دیگه نمی خوام مودم رو تیظیم کنم که اونها هم جواب دادن نه فقط بعد از نصب ویندوز مودم رو به کارت شبکه وصل کنید همین.

آلن راستش من از داتک نگرفتم. می شه در مورد
نقل قول :فقط کافیه به کارت شبکه‌تون بگین از dhcp آدرس IP بگیره.
بیشتر توضیح بدین که چطور من این کار را بکنم

یک سوال دیگخه هم داشتم : دستوری عکس دستور rc-update add xdm default وجود دارد
با تشکر
2006-05-07, 09:45 PM,
ارسال : #7

البته فایل‌های کانفیگ شبکه جنتو رو نمی‌دونم کجاست ولی برای دبیان توی etc/network/interfaces/ یه همچین شکلیه:
[ltr]iface ath0 inet dhcp[/ltr]
اون ath0 رو با اسم کارت شبکه خودت عوض کن.

[ltr]Life *free = new Life(const long OpenSource);[/ltr]
2006-05-08, 03:22 AM,
ارسال : #8

Navidjoon و Mra عزیر بد نیست در سایز تصویری که استفاده کردید یه تجدید نظر کنید، توی صفحه‌ی «حساب کاربری» سایز مناسب برای آواتار نوشته شده، این‌طوری تکنوتاکسمون هم قشنگ‌تر می‌مونه ;-)

[ltr]
$Nəvid$
In a world without any fences or walls,
Who needs gates or windows ?
گنو ایران | لیست مقالات فارسی گنو ایران |
[/ltr]
2006-05-08, 01:10 PM,
ارسال : #9

Navid من این تصویر خودم رو پاک کردم . نوید جون می شه شما یک توضیحی در این بار بدین(درباره فایل کانفیگی که آلن گفتن)
2006-05-08, 03:36 PM,
ارسال : #10

خوب طبق راهنماي موجود در مستندات جنتو،‌برای نصب مودم هاي ADSL چنین نوسته:
اول از همه ما احتیاج به نصب نرم‌افزار ADSL داريم:
نصب بسته rp-pppoe به اينصورت:
[ltr]
# emerge net-dialup/rp-pppoe
[/ltr]
هم اکنون لازم به پیکرندی eth0 در رابط کاربردي ADSL و بروز رساني نام کاربريمان در etc/conf.d/net/ میباشد:
پیکربندي eth0 برای ADSL در etc/conf.d/net/ :
[ltr]
config_eth0=( "adsl" )
adsl_user_eth0="username"
[/ltr]
در پایان نیز احتیاج داریم تا نام کاربري و رمز عبور را در etc/ppp/pap-secrets/ تعريف کنیم،‌به اينصورت:
[ltr]
# The * is important
"username" * "password"
[/ltr]

تمام شد!
بد نيست قسمت اول و دوم لينک زير را هم مطالعه کنید(حتما یک نگاهي‌ بیندازید)
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.gentoo.org/doc/en/handbook/2006.0/handbook-x86.xml?full=1#book_part4">http://www.gentoo.org/doc/en/handbook/2 ... book_part4</a><!-- m -->

لطفا قبل از اينکه سؤالات خود را در انجمن مطرح کنيد،‌حتما قوانين انجمن‌ها را مطالعه فرماييد.
2006-05-08, 04:38 PM,
ارسال : #11

سلام
فکر کنم همون توضیحی که آلن داد کافی باشه. کافیه همین خط رو اضافه کنین یا اگه KDE کار می‌کنین باید در بخش Internet & Networks > Network Settings برین و تنظیم کارت شبکه رو روی DHCP قرار بدین. کار دیگه‌ای نیاز نداره. اون روالی هم که mkargar عزیز گفت مال وقتی یه که سرویس شما نیاز به user و password داشته باشه.
در مورد rc-update هم کافیه بزنین rc-update del.

2006-05-08, 04:48 PM,
ارسال : #12

این هم تغییر انداره avatar به خاطر گل روی هم اسم خودم.

2006-05-09, 01:19 PM,
ارسال : #13

نوید جون داخل kdeچیزی به اسم Network Settings وجود نداره و بعد من چطور می تونم این کار رو داخل جنتو بطور دیستی انجام بدم

یک سوال دیگه داخل جنتو چطور می شه فهمید که کارت شبکه نصب است؟
2006-05-09, 01:59 PM,
ارسال : #14

سلام
چرا عزیزم برو داخل kcontrol مشاهده می‌کنی. اگه نبود باید همون فایلی رو که آلن گفت عوض کنی یعنی به etc/network/interfaces/ اون خط کذایی رو اضافه کنی. در مورد نصب بودن کارت شبکه یه ifconfig بزن یا اگه جواب نداد sbin/ifconfig/ و ببین چیزی تو مایه‌های eth0 یا lan0 توی خروجیش می‌بینی یا نه؟

2006-05-09, 02:46 PM,
ارسال : #15

وقتی این دستور ifconfig یا /sbin/ifconfig رو می زنم هیچ جوابی نمی یاد و این به این معنی است که کارت شبکه من نصب نیست؟

خوب اگر نصب نیست من چطور باید نصبش کنم
کارت شبکه من VIA Rhine II Fast Eyhernet Adapter و onboard است.
2006-05-09, 02:58 PM,
ارسال : #16

سلام
حتما یه مشکل دیگه‌ای وجود داره وگرنه حداقل باید lo رو نشون میداد. برای نصبش کار خاصی نباید انجام داد. شما در زمان نصب تنظیمات شبکه رو انجام دادین؟ مثلا اینکه eth0 رو با DHCP تنظیم کنه؟

2006-05-09, 03:14 PM,
ارسال : #17

نه موقع نصب من کاری با شبکه و تنظیماب شبکه نداشتم فقط hostname و domain name رو عوض کردم
2006-05-09, 03:27 PM,
ارسال : #18

سلام
پس باید از روی راهنما کارت شبکه رو فعال کنین که فکر کنم یه بار compile کردن هسته نیاز داشته باشه. این هم راهنماش.

2006-05-09, 04:35 PM,
ارسال : #19

mra147 نویسنده :Navid من این تصویر خودم رو پاک کردم . نوید جون می شه شما یک توضیحی در این بار بدین(درباره فایل کانفیگی که آلن گفتن)

سلام
من منظورم این نبود که پاک کنید، بودن آواار کمک می‌کنه ادم سریع فرستمده‌ی پست رو به خاطر بیاره، اا همون طور که درقسمت حساب من نوشته شده باید یه سایز معقولی داشته باشه ;-)
نوید از شما هم ممنون .

[ltr]
$Nəvid$
In a world without any fences or walls,
Who needs gates or windows ?
گنو ایران | لیست مقالات فارسی گنو ایران |
[/ltr]
2006-05-09, 06:54 PM,
ارسال : #20

دست همه درد نکنه این مشکل اتصال به اینرنت درست شد الان من از طریق لینوکس دارم این پست رو می نویسم
نقل قول :سلام
من منظورم این نبود که پاک کنید، بودن آواار کمک می‌کنه ادم سریع فرستمده‌ی پست رو به خاطر بیاره، اا همون طور که درقسمت حساب من نوشته شده باید یه سایز معقولی داشته باشه Wink
نوید از شما هم ممنون .
نوید من منظور شما رو فهمیدم ولی من خودم از قبل قرار بود این avatar خودم رو پاک کنم

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان