لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشكل در ديدن صفحات وب فارسي
2004-08-21, 11:17 AM,
ارسال : #1
مشكل در ديدن صفحات وب فارسي
سلام
من تازه اسلاك 10 را كه از آقا آلن گرفتم، نصب كردم. عليرغم اينكه شنيده بودم مخصوص حرفه‌ايها هست ولي خيلي راحت نصب شد.
نميدانم در موقع نصب بايد براي نصب فارسي تنظيمي انجام ميدادم يا نه ولي بعد از نصب صفحه كليد فارسي را اضافه كردم و چند فونت فارسي را هم از دايركتوري ويندوز كه در اسلاك قابل ديدن است اضافه كردم. الان در نوشتن فارسي مشكلي ندارم و حتي در خواندن فايلهاي pdf فارسي هم مشكلي ندارم ولي صفحات وب فارسي (مثلا همين سايت) نشان داده نميشوند. از قسمت encoding حالتهاي مختلف عربي و يونيكد را هم انتخاب كردم ولي تغييري نكرد. چطوري بايد مشكل را رفع كنم؟
مشكل ديگر اينكه ظاهرا اسلاك كارت صدا را نشناخته چون فايلهاي صوتي .wav را كه امتحان كردم با xmms باز ميشود ولي صدايي از بلندگو پخش نمي‌شود.
فايلهاي mp3 را با چه نرم افزاري بايد باز كنم؟
با تشكر از همه دوستان
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2004-08-21, 11:42 AM,
ارسال : #2

۱) با چه مرورگری؟
۲) از فایل modules.conf باید اونو فعال کنید. مطلب دقیقش رو از مقاله نصب اسلکور 9.1 که در سایت موجود هست مطالعه نمایید.

[ltr]Life *free = new Life(const long OpenSource);[/ltr]
2004-08-21, 11:58 AM,
ارسال : #3

فایلهای mp3 رو هم با همون xmms باز کنید.

irix@Hell:~$ mkfs -t Free /body/.mind && mount -o rw /body/.mind /FreeMind
2004-08-21, 02:40 PM,
ارسال : #4

با تشکر از جوابهاتون
همین الان NetScape رو نصب کردم. صفحات فارسی هم درست دیده می‌شود. مرورگر قبلی Konqueror بود که الان آن را چک کردم. آن هم درست کار میکند Big Grin ممکنه NetScape تنظیمات لازم را انجام داده باشه؟

در مورد کارت صدا هم کارت صدا فعال بود ولی ولوم نداشت. جالب اینه که هر بار که سیستم بوت میشه ولم دستگاه هم بسته میشه و باید دوباره ولوم را زیاد کنم. راه حلش چیه؟

فایلهای mp3 رو با هیچکدوم از نرمفزارها نتونستم باز کنم. فکر میکنید مشکل از کجا باشه؟

بعضی صفحات وب که آخر لینکشون .asp هست ناقص دیده میشوند. این بخاطر مشکل در لینوکس من است یا اینکه بخاطر .asp و همان مساپل بسته بودن کدهای میکروسافت است؟

با تشکر مجدد
2004-08-21, 03:03 PM,
ارسال : #5

وقتي که صدا را تنظيم کردين،آن را Save کنيد...به راحتي..
با XMMS بايد گوش بدين...100 درصد از mp3 پشتيباني ميکنه...(نسخه XMMS شما چنده..؟)
بعضي از اين صفحات با مرورگرهاي mozilla و... درست تنظيم نشده اند..به همين خاطر صفحه ها ممکن است بهم ريختگي داشته باشن.

لطفا قبل از اينکه سؤالات خود را در انجمن مطرح کنيد،‌حتما قوانين انجمن‌ها را مطالعه فرماييد.
2004-08-22, 11:12 AM,
ارسال : #6

با سلام و تشكر
در قسمت كنترل ولوم جايي براي ذخيره كردن وجود ندارد. گاهي وقتها بعد از بالا‌آمدن سيستم تنظيم ولوم به هم نخورده و بعضي وقتها هم مقدار ولوم دوباره صفر شده است :cry:

xmms من نسخه 1.2.10 است. ايرادي از فايل نميگيرد ولي صدايي پخش نميشود و حتي دكمه پيشرفت آن هم حركت نميكند :?:

راستي چطوري بايد يك پرينتر را براي سيستم تعريف كنم؟ در قسمت print manager در قسمت add printer دو گزينه داره كه اولي add printer/class و خاموش است وتنها دومي (add special (pseudo) printer ) روشن است. :!:
با تشكر مجدد
2004-08-22, 12:14 PM,
ارسال : #7

براي ذخيره کافيه ار منوها،گزينه Shortcut (يک همچين چيزي) را انتخاب و پس از باز شدن پنحره،اون رو OK کنيد..در واقع به اين طريق تنظيمات شما ذخيره ميشه...

از سيستم ALSA استفاده ميکنيد يا OSS؟ براي اين کار بايد از قسمت Performance درXMMS،کارت صدا و سيستم صدا را که يا ALSA هست يا OSS (بسته به انتخاب شما داره که از کدام استفاده ميکنيد) رو انتخاب کنيد...و به راحتي ميتوانيد به فايلهاي صوتي و Mp3 گوش کنيد..(اين مشکل براي من هم اتفاق افتاده بود که با اين کار درست شد)

لطفا قبل از اينکه سؤالات خود را در انجمن مطرح کنيد،‌حتما قوانين انجمن‌ها را مطالعه فرماييد.
2004-08-23, 01:18 PM,
ارسال : #8

اون گزينه shortcut يا چيزي شبيه به اون رو پيدا نكردم ولي مشكل فايلهاي صوتي حل شد Big Grin
متشكرم.
2008-04-21, 11:08 AM,
ارسال : #9

hadian نویسنده :با تشکر از جوابهاتون
همین الان NetScape رو نصب کردم. صفحات فارسی هم درست دیده می‌شود. مرورگر قبلی Konqueror بود که الان آن را چک کردم. آن هم درست کار میکند Big Grin ممکنه NetScape تنظیمات لازم را انجام داده باشه؟

در مورد کارت صدا هم کارت صدا فعال بود ولی ولوم نداشت. جالب اینه که هر بار که سیستم بوت میشه ولم دستگاه هم بسته میشه و باید دوباره ولوم را زیاد کنم. راه حلش چیه؟

فایلهای mp3 رو با هیچکدوم از نرمفزارها نتونستم باز کنم. فکر میکنید مشکل از کجا باشه؟

بعضی صفحات وب که آخر لینکشون .asp هست ناقص دیده میشوند. این بخاطر مشکل در لینوکس من است یا اینکه بخاطر .asp و همان مساپل بسته بودن کدهای میکروسافت است؟

با تشکر مجدد

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان