لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تنظیم دستیIP
2004-09-08, 09:23 PM,
ارسال : #1
تنظیم دستیIP
چطوری تو لینوکس می شه IP های استاتیک یه کلاینت رو به طور دستی و ریموت تنظیم کرد؟ (توجه کنید که کلاینت هست و نمی شه SSH سرور روش نصب کرد .. اما ادمین می خواد از طبقه ی بالا IP هاش رو Set کنه ...)

[ltr]
$Nəvid$
In a world without any fences or walls,
Who needs gates or windows ?
گنو ایران | لیست مقالات فارسی گنو ایران |
[/ltr]
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2004-09-08, 11:25 PM,
ارسال : #2
Re: تنظیم دستیIP
Navid نویسنده :چطوری تو لینوکس می شه IP های استاتیک یه کلاینت رو به طور دستی و ریموت تنظیم کرد؟ (توجه کنید که کلاینت هست و نمی شه SSH سرور روش نصب کرد .. اما ادمین می خواد از طبقه ی بالا IP هاش رو Set کنه ...)

[ltr]
explain more ...
[/ltr]

Wish you Were here ...
2004-09-09, 02:36 AM,
ارسال : #3

ببینید به طور معمول میریم پشت یه کامپیوتر و IP اون رو تنظیم می کنیم (تنظیم غیر DHCP) خوب ... برای این کار نرم افزار و دستور خودش رو تو لینوکس داریم ،‌حالا من می خوام بدون این که پشت دستگاه بشینم از پشت یه دستگاه دیگه به این کامپیوتر که هنوز به شبکه واردپ نشده یه IP اختصاص بدم و بدون این که برم پشتش این IP رو وارد ش کنم ، توجه کنید که هنوز وارد شبکه نشده و IP نداره!
این کار شدنی هست ولی نمی دونم چطور ...

[ltr]
$Nəvid$
[/ltr]
2004-09-09, 11:29 AM,
ارسال : #4

نوید جان بدون ssh که نمی‌شه!

[ltr]Life *free = new Life(const long OpenSource);[/ltr]
2004-09-09, 11:37 AM,
ارسال : #5

Navid نویسنده :ببینید به طور معمول میریم پشت یه کامپیوتر و IP اون رو تنظیم می کنیم (تنظیم غیر DHCP) خوب ... برای این کار نرم افزار و دستور خودش رو تو لینوکس داریم ،‌حالا من می خوام بدون این که پشت دستگاه بشینم از پشت یه دستگاه دیگه به این کامپیوتر که هنوز به شبکه واردپ نشده یه IP اختصاص بدم و بدون این که برم پشتش این IP رو وارد ش کنم ، توجه کنید که هنوز وارد شبکه نشده و IP نداره!
این کار شدنی هست ولی نمی دونم چطور ...

[ltr]

connecting to a linux box which have no active connection ?
i don't know how can some thing can get done! mabe via IPX or apple talk !
[/ltr]

Wish you Were here ...
2004-09-09, 11:38 AM,
ارسال : #6

آقا آلن تو ویندو$ !‍ که بدون این چیز ها می شه!! لابد حتما باید تو لینوکس هم بشه! با تلنت یا چیزی شبیه به اون!
(یه جور هایی یه ویندوز کار یه چیزی یاد گرفته داره جو رو خراب می کنه! منم می خوام قابلیت های لینوکس رو به رخش بکشم ولی خودمم نمی دونم چطور!)

[ltr]
$Nəvid$
[/ltr]
2004-09-09, 12:34 PM,
ارسال : #7

Navid نویسنده :آقا آلن تو ویندو$ !‍ که بدون این چیز ها می شه!! لابد حتما باید تو لینوکس هم بشه! با تلنت یا چیزی شبیه به اون!
(یه جور هایی یه ویندوز کار یه چیزی یاد گرفته داره جو رو خراب می کنه! منم می خوام قابلیت های لینوکس رو به رخش بکشم ولی خودمم نمی دونم چطور!)

[ltr]
telnet to where!Smile
[/ltr]

Wish you Were here ...
2004-09-09, 01:05 PM,
ارسال : #8

راست میگه !zoup
برای تلنت باید حداقل یک آدرس IP مقصد وجود داشته باشه!
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2004-09-09, 03:55 PM,
ارسال : #9

والا من خودمم یکمی موندم توش !
به جز این ها کاری نمی شه کرد؟

[ltr]
$Nəvid$
[/ltr]
2004-09-10, 10:59 PM,
ارسال : #10

تو ویندوز چطوری این کار میشه؟؟
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2004-09-11, 12:49 AM,
ارسال : #11

?؟ ازشون می پرسم .. این ویندوز کار ها رو که میشناسین ، یه چیز یاد میگیرن سریع تو کاغذ می نویسن میزارن زیر فرش که مبادا کسی جز اون ها یاد بگیره ...Tongue

[ltr]
$Nəvid$
[/ltr]
2004-09-11, 12:21 PM,
ارسال : #12

نقل قول :تو ویندوز چطوری این کار میشه؟؟

با تشكر از NetBios ، اين يك وظيفهء عمومي و متداول براي مديران شبكه هاي مبتني بر ويندوز است . اما چون لينوكس بصورت پيش فرض Network Stack قابل كاربردي غير از TCP/IP نداره و بدون وجود IP استفاده از سرويسهاي TCP/IP ( مثل تل نت ) غير ممكنه و تو ميخواي از طريق شبكه يك آدرس IP تنظيم كني ( به اين شرط كه سيستم مورد نظر قبلا" آدرسي نداشته ) راه حل قابل توصيه اي برات وجود نداره .

plz accept my huge applogizez as an open-source Developer cuz of open-source communityz silly non-requirement-awar- thinking

Sad
2004-09-11, 05:18 PM,
ارسال : #13

البته احتمال داره ،‌اینم بگم موقع تعویض IP هیچ کس چیزی نمی فهمه یعنی این خودش یه مشکل امنیتی هست که شما می تونید یه IP رو عوض کنید بی اون که حتی مدیرای دیگه ببینند و بعد بشینید و با یه نرم افزار به حرف هاش تمیز گوش کنید! تو ویندوز هم که چیزی encrypt نیست پس ..... خود NetBIOS هم کلی مشکل هست ، تو این چند روز یه چیزایی در بارهی این NetBIOS شنیدم که آدم کم میاره ! یعنی می تونید با یه لینوکس با داشتن یا نداشتن NetBIOS(اگر ندارید می شه سه صوت گیر آورد) .. برید و فایل های Share رو ماونت کنید... و ...
به هر حال من هنوز دنبالش هستم شاید یه چیزی شد....

[ltr]
$Nəvid$
[/ltr]
2004-09-11, 06:11 PM,
ارسال : #14

Navid نویسنده :البته احتمال داره ،‌اینم بگم موقع تعویض IP هیچ کس چیزی نمی فهمه یعنی این خودش یه مشکل امنیتی هست که شما می تونید یه IP رو عوض کنید بی اون که حتی مدیرای دیگه ببینند و بعد بشینید و با یه نرم افزار به حرف هاش تمیز گوش کنید! تو ویندوز هم که چیزی encrypt نیست پس ..... خود NetBIOS هم کلی مشکل هست ، تو این چند روز یه چیزایی در بارهی این NetBIOS شنیدم که آدم کم میاره ! یعنی می تونید با یه لینوکس با داشتن یا نداشتن NetBIOS(اگر ندارید می شه سه صوت گیر آورد) .. برید و فایل های Share رو ماونت کنید... و ...
[ltr]
ifconfig is in sbin , users on workstations can't change ip address , so no security threat .
[/ltr]

Wish you Were here ...
2004-09-12, 03:04 PM,
ارسال : #15

جناب زوپ من درباره ی ویندوز این مسئل رومطرح کردم...

[ltr]
$Nəvid$
[/ltr]
2004-09-12, 04:26 PM,
ارسال : #16

Navid نویسنده :البته احتمال داره ،‌اینم بگم موقع تعویض IP هیچ کس چیزی نمی فهمه یعنی این خودش یه مشکل امنیتی هست که شما می تونید یه IP رو عوض کنید بی اون که حتی مدیرای دیگه ببینند و بعد بشینید و با یه نرم افزار به حرف هاش تمیز گوش کنید! تو ویندوز هم که چیزی encrypt نیست پس ..... خود NetBIOS هم کلی مشکل هست ، تو این چند روز یه چیزایی در بارهی این NetBIOS شنیدم که آدم کم میاره ! یعنی می تونید با یه لینوکس با داشتن یا نداشتن NetBIOS(اگر ندارید می شه سه صوت گیر آورد) .. برید و فایل های Share رو ماونت کنید... و ...

نوشته ات مبهم است اما با دو فرض قابل بررسي .

الف. ما داريم در مورد يك سيستم منفرد حرف ميزنيم : بديهي است كه هر كسي ميتونه پيكره بندي سيستم رو مطابق ميلش تغيير بده و اون رو شبكه متصل كنه . اما در صورت وجود يك مدير دانش آموخته ، فقط اعضاي دامنهء فعال ميتونن به منابع دسترسي داشته باشن و نه هر كسي كه به شبكه متصل است . مدير همچنين ميتونه با فعال كردن سياستهاي امنيتي IP ( يا IP Security Policy ) ضمن رمزنگاري ترافيك IP يا Netbios ( از طريق Netbios over IP ) هم جلوي حملاتي نظير Sniffing رو بگيره و هم با كمك CA ويندوز ، جلوي Spoofing رو بگيره . اين مدل هيچ نقيصهء منطقي امنيتي نداره .

ب. ما داريم در مورد يك سيستم عضو دامنهء فعال حرف ميزنيم : در اين صورت بديهي است بدون اجازهء مدير سيستم كسي نميتونه پيكره بنديهاي مربوط به IP رو تغيير بده .

خوش باشيد Smile

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان