لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشخصات لازم براي يک توزيع سرور لينوکس
2006-11-19, 05:47 PM,
ارسال : #1
مشخصات لازم براي يک توزيع سرور لي
با سلام.
مي خواستم دوستاني که در زمينه سرور کار کردن چند لينک در مورد مشخصات لازم براي يک توزيع سرور لينوکس به من معرفي کنند. (شامل بسته ها و نرم افزارهاي لازم ) و چه توزيعي را مناسب مي دانند؟
ممنون
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2006-11-19, 06:09 PM,
ارسال : #2

مشخصاتی که یه توزیع مناسب سرور باید داشته باشه:

۱) زمان بین انتشار طولانی
۲) پشتیبانی امنیتی دقیق، مرتب، سریع و قابل دسترس.
۳) کیفیت، پایداری و سهولت مدیریت.

من شخصا دبیان رو توصیه می‌کنم.

[ltr]Life *free = new Life(const long OpenSource);[/ltr]
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2006-11-19, 08:41 PM,
ارسال : #3

من با آقای باغومیان موافقم .
اگر برای سرور مخواهی بدون شک بهترین و عالی ترین انتخاب Debian هست.

N!m@X:
Linux = The Security You Can Trust
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2006-11-19, 10:02 PM,
ارسال : #4

slackware هم فوق العاده است من خودم اون را هم بعنوان دسك تاپ و هم سرور ISP نصب كردم و حرف ندارد
2006-11-20, 12:09 PM,
ارسال : #5

Redhat Enterprise AS
Stable and Easy ...

نرم افزار مانیتورینگ شبکه اختصاصی شده به همراه تقویم شمسی و ...
2006-11-20, 12:35 PM,
ارسال : #6

من از فدورا استفاده کردم و راضی نیستم. البته از اول هم نباید این کار رو می کردم چون اصولا فدورا نسخه سرور نیست. روی لپ تاپم دارمش و عالی است.

آزادی عقیده و کیبرد حق هر انسان است.
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.FreeKeyboard.net">www.FreeKeyboard.net</a><!-- w -->
2006-11-20, 12:44 PM,
ارسال : #7

alux پول بابت Redhat Enterprise AS دادی اگر ندادی ایا update میده منظورم اینه که با yum update میشه سیستم را update کرد؟ اگر update بده پشتیبانی redhat را نخواستیم.
2006-11-20, 01:11 PM,
ارسال : #8

دوست عزیز دبیان خیلی بهتره . من سرورهای زیادی رو دیدم که از دبیان استفاده میکنند.
دبیان پشتیبانی خوبی داره . به راحتی قابل به روز شدن هست . منابع و مستندات خوب و کاملی براش وجود داره . امنیت بالایی داره و از همه مهمتر اینکه پایداره .
سرورهای دبیانی هستند که یک سال بدون خاموشی در حال کار هستند . مگر اینکه علتش برق رفتن یا ارتقا سخت افزاری باشه.

N!m@X:
2006-11-20, 01:34 PM,
ارسال : #9

باسلام و تشکر از همه دوستان به خاطر راهنماييشون.
من يک سري مشخصات فني لازم براي يک توزيع سرور لينوکس رو مي خواهم. يعني بايد چه Packageهايي روش نصب باشه ، چه سرويسهايي را حتما پشتيباني کنه و .... اگه لينکي در اين مورد به من معرفي کنيد ممنون مي شوم.
2006-11-20, 01:52 PM,
ارسال : #10

دوست عزیز اینکه چه Package هایی روش نصب باشه یا چه سرویسهایی فعال باشه مونده به شما و نحوه استفاده شما ولی برای سرور دبیان انتخاب خوبی هستش . دبیان سارژه روی 2 تا DVD یا 15 CD قابل تهیه است که داخل اینها هر چی که بخواهی و هر چی که برای یک سرور مورد نیاز هستش وجود داره.

N!m@X:
2006-11-21, 01:00 AM,
ارسال : #11

من مدتی هست که از FreeBSD استفاده می کنم که در واقع یونیکس هست؛ از نظر پایداری که غیرقابل رقابت هست. همینطور شرکتها و سازمانهای بزرگی در جهان و سایتهای پرترافیکی مثل یاهو و سونی از FreeBSD استفاده می کنند.
سیستم Ports اون واقعا معرکس و این امکان رو میده به محض انتشار نسخه جدید یک برنامه اون رو براحتی از Source کامپایل کرده و حتی اون رو قبل از کامپایل Customize کنید ولی با یک تفاوت عمده که این پروسه نصب به مراتب خیلی راحت تر از نصب یک برنامه از سورس در لینوکس هست. در ضمن چیزه خیلی جالبی که FreeBSD داره ساختار دایرکتوری و Layout سیستم فایل اونه که دقیقا مشخصه هر فایل پس از نصب برنامه باید در کجا قرار بگیره.
به هر حال تجربه جالبی برای من بود. به شما هم پیشنهاد می کنم.
در ضمن شخصا دبیان را یک توزیع لینوکسی بی رقیب می دونم برای Server.
البته اساتید اینجا اهل فن اند.

configure --without-freedom/.
2006-11-21, 11:46 AM,
ارسال : #12

CentOS هم یکی از گزینه‌های مناسب و پایداره که امکان نصب و دانلود سایر نرم‌افزارها رو بکمک yum برای سایر کاربران فراهم می‌کند ...

Try to BROADCAST your knowledge, Instead of install a FIREWALL for it.....Good luck
2006-11-21, 12:05 PM,
ارسال : #13

salam. man farzaneh joneydy site admine site internete daneshgahe azade varamin hstam
dar morde lozoome chash server soalati daram , mitoonam az shoma ye shomareye tamas dashte basham ?

addresse emaile man :[email protected](az daneshgah azade varamin)
2006-11-26, 03:48 PM,
ارسال : #14

گفته بودم فذدورا مشکل درست کرده برام. الان صد در صد پس می گیرم. مشکل از RAM خراب بود. الان اوبونتو رو نصب کردم: چون از فلسفه اش خیلی خوشم می یاد.
شرح ماوقع رو اینجا نوشتم :
<!-- m --><a class="postlink" href="http://freekeyboard.net/spip.php?article180">http://freekeyboard.net/spip.php?article180</a><!-- m -->

آزادی عقیده و کیبرد حق هر انسان است.
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.FreeKeyboard.net">www.FreeKeyboard.net</a><!-- w -->

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان