لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نصب مودم 536اینتل
2004-05-31, 11:52 PM,
ارسال : #1
نصب مودم 536اینتل
سلام
من در ردهت 9 برای نصب مودم intel 536EP V.92 دچار مشکل شدم. پس از فرمان make 536 پیام خطا ی زیر را دارم.
$make 536
Module preconpile check
/lib/modules... autoconf.h doesnot exit
please install kernel
که من همه kernel developments را اضافه کردم ولی مشکل حل نشد. درمسیر /usr/src هم دایرکتوری به نام کرنل وجود ندارد.
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2004-06-01, 01:15 AM,
ارسال : #2

معمولا باید دایرکتوری به نام linux-x.x.x که x ها ورژن هستند باید باشه! من فکر کنم شما باید یک نسخه از source کرنل را نصب کنید. برای این کار به سایت http://www.kernel.org مراجعه کنید.
موفق باشید

To Follow The Path
Look To The Master
Follow The Master
Walk With The Master
See Through The Master
Become The Master
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2004-06-01, 08:12 AM,
ارسال : #3

آیا تو قسمت Add/Remove ردهت قسمت kernel development تیک خورده است ؟ یعنی نصب هست ؟

irix@Hell:~$ mkfs -t Free /body/.mind && mount -o rw /body/.mind /FreeMind
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2004-06-01, 11:19 AM,
ارسال : #4

مسعود خان، بنده مختصرا جواب شما را در همان post که سوال کرده بودی، نوشتم:
[ltr]http://persianlinux.org/weblog/2004/05/configure-grub-for-freebsd-booting.html#comments[/ltr]
من به شما پیشتهاد کردم که از نسخه precompile استفاده کنید، که نیاز به Kernel-Source و Compile ندارد و احتمالا نصب آن برایتان راحت‌تر است.

اینطور به نظر می‌رسد، شما نیاز به توضیحات بیشتری دارید که سعی می‌کنم، مختصرا عرض کنم.

- در Linux در صورتی که بخواهید یک Module را برای Kernel جاری Compile کنید، شما حتما نیاز به Kernel Header که قسمتی از Kernel Source است و در دایرکتوری include از دایرکتوری Kernel Source استفرار دارد.

- اصولا Kernel Source در مسیر usr/src/ نصب می‌شود.

- از پیغام که نوشید، اینگونه به نظر می‌رسد که فایل autoconf.h را پیدا نمی‌کند و برای همین Compile این Module امکان پذیر نیست.

- جهت چک کردن وجود فایل autoconf.h در مسیری مربوطه می‌توانید از فرمان زیر استفاده کنید:
[ltr]ls -l /lib/modules/`uname -r`/build/include/linux/autoconf.h[/ltr]
در صورتی که بعد از اجرای فرمان فوق خروجی No such file or directory را گرفتید، فایل مربوطه در مسیر مورد نظر نیست! که علتش ممکن است به دلیل نصب نبودن Kernel Source باشد.

- در RedHat 9.0 به طور معمول Kernel-2.4.20-8 نصب می‌شود. شما با استفاده از فرمان uname -r می‌توانید از نسخه Kernel خودتان مطلع شوید. در مسیر usr/src/ اگر Kernel Source نصب شده باشد، باید دایرکتوری با linux-2.4.20-8 باشد. دقت کنید اگر شما Kernel با نسخه متفاوت دارید، بهتر است بعدا مطلب را اطلاع دهید تا به نوع دیگری شما را راهنمایی کنم.

- همانطور که قبلا خودتان در comment که در وبلاگ من، خودتان اشاره کردید و همچنین irix هم به این موضوع اشاره کرده، برای نصب Kernel Source تنها کافی است Kernel Development را جهت نصب انتخاب کنید. البته شما اشاره کردید که قبلا این کار را انجام داده اید. همچنین برای نصب من به شما پیشنهاد می‌کنم از طریق دستور rpm آن را نصب کنید. ابتدا CD شماره ۲ از RedHat 9.0 را درون CD Drive قرار دهید و آن را mount کنید. سپس دستورات زیر را در shell به ترتیب اجرا کنید:
[ltr]cd /mnt/cdrom/RedHat/RPMS
su
rpm -Uvh kernel-source-2.4.20-8.i386.rpm
exit[/ltr]
بعد از این شما باید بتوانید نسخه Driver intel536-4.68 را Compile کنید. روش این کار را من قبلا در یکی از مطالب وبلاگم توضیح دادم:
[ltr]http://persianlinux.org/weblog/2004/05/install-intel-536ep-modem-in-linux.html[/ltr]

- باز هم اگر به مشکلی برخوردید بنویسد.

---------------------------------------------------------------
یک پیشنهاد: شما می‌توانید نسخه precompile برای RedHat را از آدرس که در زیر قرار می‌دهم دریافت کنید. در این نسخه Intel536 Module قبلا Compile شده است و نیاز به Compile ندارید. تنها آن را طبق روشی که در همان post برای نسخه UNCOMPILED توضیح دادم.
[ltr]ftp://aiedownload.intel.com/df-support/6502/eng/intel536-4.68-rh9-up.tgz[/ltr]

بطور خلاصه برای نصب نسخه precompile برای Redhat 9.0 به این صورت عمل کن:
[ltr]1. login as ROOT or use "su" command
2. extract the archive into a directory with: "tar -zxvf intel536-4.68-rh9-up.tgz"
3. change to the package directory with: "cd Intel536-4.68-R90"
4. Type: make install[/ltr]
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2004-06-08, 11:05 PM,
ارسال : #5

سلام
خوب با نصب دوباره ردهت 9 من به راحتی مودم رو نصب کردم. مرسی از راهنماییتون
اما در kpp بعد شماره گیری و وصل شدن به سرور سریع قطع می شود علت چیست ؟ آیا تنظیمات دیگری هم مورد نیاز هست؟

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان