لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
منظور از این همه توزیع گنو لینوکس ؟
2007-05-20, 09:12 AM,
ارسال : #1
منظور از این همه توزیع گنو لینوکس
نظر شما چیست ؟
در مورد کار بر روی لینوکس به صورت مجتمع توسط کل افراد علاقه مند در زمین یعنی به جای این همه توزیع و صرف نیرو و وقت همگان به صورت مشترک روی توسعه یک گنو لینوکس سیستم کار کنند . شاید اینگونه سرعت توسعه آن بیشتر شود .
چرا این همه توزیع ؟
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2007-05-20, 10:11 AM,
ارسال : #2

کدام توزیع را انتخاب کنیم که هم سریع و هم قوی و هم قابل اطمینان و راحت باشد و حرفه ای هم باشد .
2007-05-20, 12:58 PM,
ارسال : #3

اینهمه توزیع برای اینهمه کاربرد و اینهمه سلیقه است (: در عین حال آزادی باید تنوع می شه. منظورم به شما نیست چون سوال کردی ولی اصولا فاشیست ها و دیکتاتورها طرفدار یک جور شدن همه هستند و مخالف تنوع.

این همه تنوع باعث می شه جلوی اشتباه گرفته بشه. اگر فقط یک توزیع داشتیم و اشتباه می رفت جلو (مثلا می گفت بریل خوب نیست و به توزیع اضافه اش نمی کرد) اون وقت بریل فرصت پیشرفت و خوب شدن احتمالی رو از دست می داد ولی حالا مثلا اوبونتو می گه خوبه و اضافه می کنه و احتمالا ردهت نه. و چون تنوع هست، مردم و کاربردها تصمیم خواهند گرفت که کدام بخش ها بهتر هستند و ماندگار می شوند.

در عین حال به این هم دقت کن که اینهمه توزیع عملا انرژی موازی زیادی هدر نمی دهند چون بسته های مشابه رو استفاده می کنند. هر نرم افزاری که بر روی یکی از این توزیع ها به وجود بیاد و خوب باشه، بقیه هم استفاده می کنند و حتی توسعه می دهند. در نتیجه توزیع ها رقیب های همدیگه نیستند بلکه گونه های متفاوتی از روند پیشرفت یک موجود زنده به اسم لینوکس هستند (: لینوکس دقیقا به خاطر همین تنوع است که اینقدر فعال و سریع در حال رشد است.

آزادی عقیده و کیبرد حق هر انسان است.
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.FreeKeyboard.net">www.FreeKeyboard.net</a><!-- w -->
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2007-05-20, 06:08 PM,
ارسال : #4

اي همه توزيعيكه شما ميگي هر كدوم براي يه كار ساخته شده يكي روتره يكي سروره يكي براي كار خانگي و ...
[url]
2007-05-21, 08:26 PM,
ارسال : #5

البته استالمن هم گفته خواه و ناخواه گذشته از مزایا و معایبش تنوع چیزیه که نتیجهء طبیعیه نرم افزار آزاد هست.
آیا شما در یک شهر میتونی مردم رو وادار کنی که همهء ساختمونها را به یک شکل استاندارد درست کنن؟ گرچه مزایایی داشته باشه و شاید بهتر باشه که حداقل تعدد تنوعها محدودتر بشه و روی استانداردسازی کار بشه، اما چون آزادی مهمتر هست و قدرت ابتکار و اختیار طبیعی انسانها رو میگیره بهتره که آزادی باشه.
2007-05-26, 07:30 AM,
ارسال : #6

jadi سایت شما برای چی فیلتر بشه مگر چیکار کردی؟ اصلا وضع اینترنت چرا اینجوریه ؟توی همین سایت میبینم در بعضی از انجمنها تایپیکهای توهین امیز مینویسند یا سایتها بی دلیل فیلتر میشند یا نواور ایمیلها را میدزدد براستی در این سایت و کلا در اینتر نت چه خبر اینهمه بی مسئولیتی در زمینه اخلاقی که همان تایپیک توهین امیز را میگم که در بخش توزیعها مشاهده کردم یا در مورد دزدی نواور البته اگر راست باشه یا بحث فیلترینگ اینها در قرن 21 چه معنایی داردو به کجا با این وضع ختم میشیم.
2007-05-27, 05:52 AM,
ارسال : #7

خوب از اینکه برای لینوکس توزیع های متعدد و جدید ارایه می شه من هم خوشم می آید و اتفاقا اگر لینوکس به صورت توزیع های مختلف ارایه نمی شد چقدر بد بود چون اونوقت تنوع وجود نداشت . منظور من از طرح این سوال این بود که بفهمم در ذهن بقیه در این مورد چه می گذرد و نظر کاربران چیست . بنابراین من هم با این تنوع و آزادی کاملا موافق هستم . بنابراین به امید پیشرفت لینوکس و ترویج آزادی آن و ادامه یافتن این آزادی هر روز بیش تر و بهتر از پیش . خوشبختانه شاهد هستیم که روز به روز بر تعداد کاربران لینوکس و علاقه مندان به آن اضافه می شود و یکی از دلایلش این است که سیستم عامل گنو لینوکس به همراه نرم افزارهای بازمتن به صورت توزیع های مختلف و متنوع و آزاد در اختیار افراد علاقه مند قرار می گیرد .

select free and open ...
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2007-05-28, 07:17 AM,
ارسال : #8

hیکی به من بگه ایا توزیعی هست که وقتی میخواهیم روش نرم افزار نصب کنیم با دو کلیک ساده نرم افزار نصب بشه اخه وابستگی نرم افزاری حین نصب من رو دل زده کرده اعصاب ادم را خورد میکنه.همش وابستگی نرم افزاری ایا توزیعی هست که وابستگیهای ان کم باشه و با دو کلیک ان را بتوان نصی کرد؟ در این مورد نظرتون راجبع bsd که نوعی یونیکس است چیست ایا خانواده یونیکس هم همین قدر اعصاب خورد کن است؟
:|
2007-05-28, 07:19 AM,
ارسال : #9

hیکی به من بگه ایا توزیعی هست که وقتی میخواهیم روش نرم افزار نصب کنیم با دو کلیک ساده نرم افزار نصب بشه اخه وابستگی نرم افزاری حین نصب من رو دل زده کرده اعصاب ادم را خورد میکنه.همش وابستگی نرم افزاری ایا توزیعی هست که وابستگیهای ان کم باشه و با دو کلیک ان را بتوان نصی کرد؟ در این مورد نظرتون راجبع bsd که نوعی یونیکس است چیست ایا خانواده یونیکس هم همین قدر اعصاب خورد کن است؟
:|
2007-05-28, 11:02 AM,
ارسال : #10

تقریبا همه توزیع ها همینطورهستن و با دو کلیک اکثر نرم افزارهای آزمایش شده و درست، روشون نصب می شن. کافیه به جای کامند لاین از add / remove software یک همچین چیزی استفاده کنی (:

آزادی عقیده و کیبرد حق هر انسان است.
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.FreeKeyboard.net">www.FreeKeyboard.net</a><!-- w -->
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان