لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چند دلیل محکم برای استفاده از لینوکس
2010-02-16, 01:15 AM,
ارسال : #101
پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re:
خواهش میکنم. و تشکر از توجه شما.
واقعا من دوست نداشتم که بیشتر اینطور پستها و تاپیک ها رو یک نفر ایجاد میکرد.
چون برای پیشرفت و اثر عملی اینهمه قضایا و بحث ها، ما نیاز به تعداد کافی از افراد آگاه و با انگیزه داریم. وگرنه من یه مدت ور ور میکنم آخرش هم کسی نیست جز تعریف و تمجید کار دیگه ای در این زمینه بکنه و جواب دوتا مخالف رو هم نمیتونن بدن.
یا حتی مورد خود استالمن و نقش رهبریت و قدرتی که داره. الان استالمن هست و تاثیر و مرکزیت زیادی داره، ولی بالاخره یه روزی میره پیش خدایی که بهش اعتقاد نداره (ولی آدم واقعا خوبیه من فکر نمیکنم بره جهنم!!)، بعد کی میخواد جایگزینش بشه؟ اگر کسی در اون حد نباشه نرم افزار آزاد احتمالا مشکل پیدا میکنه. شاید ما از نظر فنی آدم زیاد داشته باشیم، اما از نظر فلسفی و سیاسی و شخصیتی بنظرم تعداد خیلی کمتر هست.
حالا باز اگر کاربران و برنامه نویسان درمورد اصل قضیه فعال و حساس باشن و فقط منتظر نباشن یکی براشون حقایق رو تحلیل و روشن بکنه، میشه امید داشت که این راه همینطور قوی از نظر نظری هم ادامه پیدا کنه (که لازمهء بخش عملی هست).
واقعا لازم هست که متخصصان هر رشته ای یک حداقل اطلاعاتی هم درمورد تاریخچه و مسائل قانونی و اخلاقی و اجتماعی و فلسفی درگیر و موارد مرتبط دیگه داشته باشن و این مسائل رو جدی بگیرن.
اسم اینها رو نمیشه گذاشت چیزهای نامربوط، کم اهمیت، غیرکاربردی، یا بقول بعضیا اسم عرفان و داستان و غیره روش بذاریم و اونها رو بی اهمیت و بی تاثیر در تصمیم گیریها فرض کنیم. اصلا اینطور نیست. درواقع فلسفه های عملی ای مثل نرم افزار آزاد ارزش و کاربردی خیلی مهمتر از مسائل صرفا فنی دارن. اونها ساختار دنیایی رو که با فناوری ساخته میشه تعیین میکنن. خوب یا بد. بهینه یا پرهزینه. انسانی یا غیرانسانی. ...
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2010-02-17, 01:12 PM,
ارسال : #102
پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re:
چه پشت كاري هنوز داريد بحث مي كنيد
چيز خاصي نمي خواستم بگم فقط خواستم پست 101 ام رو داده باشم
خوش باشيد هرچند ميدونم اين بحث آخر به نتيجه نمي رسه اما خوش باشيد
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2010-02-17, 08:52 PM,
ارسال : #103
چرا بحث به نتیجه هایی رسید.
چرا فکر میکنید به نتیجه نرسیده؟
مگه هدف چی بوده؟
یک پیروزی مطلق که همه بپذیرن؟
اینکه همهء کاربران ویندوز پی ببرن باید ویندوز رو ول کنن برن سراغ ویندوز؟
حقیقت اینه که این قبیل تفکرات از ضعفهای تفکر منطقی ناشی میشن؛ تفکری که با حقیقت تطابق کافی نداره.
اون دوستی هم که میخواست با ارائه آمار 1% کاربر دسکتاپ لینوکس نتیجه بگیره نرم افزار آزاد در طول اینهمه سال چیز مفیدی ارائه نکرده همین تفکر ضعیف رو داشتن. یعنی دنبال یک نتیجه گیری سریع و کلی و مطلق بود و نمیخواست حضور نرم افزار آزاد و انحصاری رو در کنار هم بپذیره. حتما فقط یکی!
اگر ما در دنیا آدمهای یکدستی داشتیم میشد انتظار داشت اینطور تفاوت ها و برخوردها در واقعیت هم رفع بشن. اما آیا داریم؟
ما آدم داریم از رذل و آدمکش تا بهترین آدمهایی که فکرش رو بکنید.
روشهای زندگی، علاقمندی ها، نیازها و شرایط بسیاری آدمها با هم تفاوت دارن.
این طبیعی هست که هرکس اول چیزهای مورد علاقه و نیاز و اول جلوی پای خودش رو ببینه.
2010-02-17, 09:01 PM,
ارسال : #104
ضمنا نیازهای آدمها به استعداد اونها هم برمیگرده. همچنین به هدفشون.
اگر شما استعداد و علاقه و انگیزهء کاری رو به هیچ وجه نداشته باشید، معمولا وجود یا عدم وجود اون امکان هم براتون فرق چندانی نداره.
پس این هر دسته از افراد هستن که باید از حقوق و نیازهای خودشون دفاع کنن.
هیچوقت میکروسافت یا همین آقا نمیان از ما دفاع کنن.
اما ما باید یاد بگیریم از حقوق همدیگر هم بخاطر اینکه دسته های صاحب قدرت (مثل تجارت) و حکومتها در نهایت به هممون صدمه نزنن دفاع کنیم. باید با اصول آزادی و اخلاق و فلسفهء اجتماع بحد کافی آشنا باشیم.
2010-02-18, 12:44 PM,
ارسال : #105
چرا سعي مي كنيد انطور القاء كنيد كه اگه فردي چيزي رو دوست نداره حتما چون نمي تونه يا نمي دونه اونو دوست نداره چرا فكر مي كنيد اگه من ميگم لينوكس مشكل داره نرم افزارهاي اپن بعضا مشكل دارن يعني من يه آدم آماتور هستم من يه بي سواد هستم من يه تنبل رفاه طلب هستم من علاقه ندارم چرا به خودتون اجازه ميديد كه چنين كنايه هاي ناجوان مردانه اي رو به من بزنيد ( كلي سعي كردم مودبانه باشه كه دوباره دعوا نشه )
2010-02-18, 01:39 PM,
ارسال : #106
چند دلیل محکم برای استفاده از لینوکس (هسته‌ی سیستم‌عامل):
۱) رایگان
۲) آزاد
۳) حمایت شده از طرف سایر برنامه‌نویسان سورس‌باز
۴) انعطاف پذیر
۵) وجود توزیع‌های متنوع
۶) کم حجم
۷) پر سرعت
۸) حرفه‌ای
۹) ساده و قابل فهم

وب‌نوشت رایانه‌دوست؛ جزء کوچکی از اجتماع کاربرهای گنو/لینوکس
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2010-02-18, 07:09 PM,
ارسال : #107
Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ:
Dante نویسنده :چرا سعي مي كنيد انطور القاء كنيد كه اگه فردي چيزي رو دوست نداره حتما چون نمي تونه يا نمي دونه اونو دوست نداره چرا فكر مي كنيد اگه من ميگم لينوكس مشكل داره نرم افزارهاي اپن بعضا مشكل دارن يعني من يه آدم آماتور هستم من يه بي سواد هستم من يه تنبل رفاه طلب هستم من علاقه ندارم چرا به خودتون اجازه ميديد كه چنين كنايه هاي ناجوان مردانه اي رو به من بزنيد ( كلي سعي كردم مودبانه باشه كه دوباره دعوا نشه )
من سعی خاصی نکردم.
فقط یک واقعیت مهم رو تذکر دادم.
منظورم هم شما نبودید و شما رو فراتر از چند پست در همین بحثها نمیشناسم.
ضمنا گزینهء استعداد و انگیزه میتونن جدا از هم باشن. یعنی شما ممکنه استعدادش رو هم داشته باشید، اما انگیزه رو خیر. بهرحال هرکدام از اینها باعث میشن که بودن یا نبودن چنین امکانی براتون خیلی کمتر از کسی که استعداد و انگیزه داره باشه. (استفاده از ضمیر «شما» یک بیان کلی هست)
اما معمولا کسانی که استعداد داشته باشن آمار انگیزهء بالاتری هم دارن و حداقل این حرفها رو بهتر میفهمن.
2010-02-20, 11:33 AM,
ارسال : #108
نقل قول :من سعی خاصی نکردم.
فقط یک واقعیت مهم رو تذکر دادم.
منظورم هم شما نبودید و شما رو فراتر از چند پست در همین بحثها نمیشناسم.
ضمنا گزینهء استعداد و انگیزه میتونن جدا از هم باشن. یعنی شما ممکنه استعدادش رو هم داشته باشید، اما انگیزه رو خیر. بهرحال هرکدام از اینها باعث میشن که بودن یا نبودن چنین امکانی براتون خیلی کمتر از کسی که استعداد و انگیزه داره باشه. (استفاده از ضمیر «شما» یک بیان کلی هست)
اما معمولا کسانی که استعداد داشته باشن آمار انگیزهء بالاتری هم دارن و حداقل این حرفها رو بهتر میفهمن.
بحث بحثه استعداد و انگيزه و اينچيزها نيست بحث بحثه شعار زدگيهاست اينكه شما از چيزي حمايت مي كنيد و داعيه شو داريد كه خودتون هيچگونه تلاشي براش نمي كنيد و تمام تلاشتون صرفا معطوف شده به يه سري تبليغ و شعار و آرمان و عملا شما در اين به اصلاح‌ آزادي هيچ نقشي نداريد همش ميگيد آزادي نرم افزار منبع باز اما هيچ كس هنوز هيچ تلاش درخوري براي بهبود و افزايش كيفيت و بومي سازي نرم افزارهاي اپن سورس نكرده حتي در زمينه هايي كه نيازي به تخصص نيست برام جالبه و البته باعث تاسف هست كه توي گنوم و خيلي از برنامه هاي ديگه مي بينم كه زبانهاي كردي تركي و حتي خيلي از زبانهاي بومي آفريقايي آمريكايي كاتالاني هست اما زبان فارسي نيست يا اگه هست بسيار ناقص و بد شماهايي كه انقدر انيگيزه داريد آرمان داريد و عشق مي كنيد از اين همه آزادي بگيد چرا نتونستيد توي 3 4 سال گنوم رو فارسي كنيد در عمل كاربرآيد نه به هنگام سخن برادر جان
امروز اصلا حالم خوب نيست
2010-02-20, 11:35 AM,
ارسال : #109
نقل قول :امروز اصلا حالم خوب نيست
بله؟!
2010-02-20, 11:40 AM,
ارسال : #110
زياد تند نرو رفيق.
قرار نيست هركس از نرم افزار آزاد حرف زد بياد ساپورت فني بده بهش.
شما ميگيد داعيه. من چه داعيه اي داشتم؟
تنها كاري كه كردم ترجمهء مقالات بوده.
درمورد خودم هم بقدر كافي با لينوكس كار كردم. زبانهاي برنامه نويسي اي هم كه ياد گرفتم آزاد بودن.
فكر نميكنم وظيفه داشته باشم كاري بكنم. شايد اصلا اين توان و وقت رو نداشته باشم.
اما آيا بايد اين كارهايي رو هم كه كردم نميكردم؟
من جايي ادعايي نكردم كه خودم بهش عمل نكرده باشم.
فقط فلسفهء نرم افزار آزاد رو توي ايران شناخته كردم.
ولي به كسي نگفتم حتما بيا برو نرم افزار آزاد استفاده كن. نگفتم ويندوز رو رها كن. گفتم بنظر من نرم افزار آزاد خوبه. چراش رو هم گفتم. از فلسفه و دستاوردهاي اونم دفاع كردم. فكر نميكنم اينها وظيفهء پاسخگويي فني رو براي من ايجاد بكنه. صرفا بيان نظر و بحث بوده. حالا هركس ميخواد استفاده كنه. هركس ميخواد نكنه. مجبور نيست. هركس ميتونه و ميخواد ساپورت فني هم بكنه. هركس هم نميخواد نكنه. بيان حقيقت و نظر و بحث كه به خودي خود گردن گيري مسئوليت ديگري نيست. من تئوريسين بودم و بس. چيزي فراتر از اينهم نگفتم و ادعا نكردم.
2010-02-20, 11:48 AM,
ارسال : #111
وقت و انرژي من براي اينكار و اولويتي كه بهش دادم در همين حد بوده. لابد ميخواستيد دوتا ترجمه هم براتون نكنم كه امروز طلبكار نباشيد ازم! خوبه حالا دوتا مقالهء اساسي درست و حسابي رو ما ترجمه كرديم، وگرنه هيچكس نميكرد.

نرم افزار آزاد يك چيزي داوطلبانه هست. هركس خواست تا هر حدي كه تونست ميتونه درش همكاري كنه. چه در بخش ترجمه، چه در بخش فلسفه، چه در بخش فني. فرقي نميكنه.
حالا اگر كسي نبود و نكرد ما خر كسي رو نميگيريم.
ولي تا اين حد كه ميبينيد نرم افزار آزاد از نظر فني آماده هست. حالا اگر براتون قابل استفاده هست بفرماييد. اگر هم كه نيست كه هيچ.

من وظيفه ندارم كارهايي رو كه شما تعيين ميكنيد بكنم. چون ادعاي زيادي نكردم و كسي رو هم اجبار نكردم. مگه يه كسي مياد مثلا فيلم مستند راجع به تاريخچهء فلان صنعت درست ميكنه به اين خاطر وظيفه ميفته گردنش كه بره توي اون صنعت خودش هم كار كنه و رونق بهش بده؟
نه من تا اين حد براي ديگران مايه گذاشتم و بيشتر از اينهم نميتونم و وظيفهء خودم نميدونم. چيزي خلاف واقعيت هم ادعا نكردم. گفتم نرم افزار آزاد خوبه به اين دليل به اون دليل. خب اين كجاش دروغ بوده و كجاش وظيفهء منه كه حتما بايد بتونم در بعدهاي ديگه هم كلي كار بكنم و اگر نميتونم اصلا خفه خون شم و نگم خوبه. كي همچين منطقي آورده؟

بهرحال دونستن از ندونستن بهتره.
2010-02-20, 11:57 AM,
ارسال : #112
كار كردن در نرم افزار آزاد و بخصوص گنو/لينوكس آسان نيست.
از عهدهء هركسي برنمياد.
گاهي سهم من همين كارهاي كوچك هست مثل اينكه زبان و استاندارد و فرمتي كه انتخاب ميكنيم آزاد باشه.
سايتي كه طراحي ميكنيم فقط مخصوص اينترنت اكسپلورر نباشه.
شما ببين خيلي ها بخصوص ميكروسافتي ها اصلا سواد و حال همين چيزهاي كوچولو رو هم ندارن؛ چه برسه يه كاراي بزرگ و حرفه اي.
اينكه ما كاري نميكنيم لزوما به اين دليل نيست كه تنبل هستيم.
يا وقت نداريم يا واقعا نميتونيم و خيلي مسائل ديگه.
اما اين به معناي شكست نرم افزار آزاد نيست.
من همينكه اينهمه زبان آزاد ياد گرفتم و استفاده كردم و سايتي كه طراحي ميكنم حتي در كانكرر هم درست نمايش داده ميشه سهمي رو كه ميتونستم ادا كردم.
كار كردن روي نقصها وقت و انرژي زيادي ميخواد. تازه بايد توان فني هم بالا باشه.
لينوكس همينقدرش هم كه هست خيلي خوبه.
و براي خيلي كاربردها قابل استفاده هست.
الان من كل لينوكس رو فارسي هم بكنم فايده اي نداره، چون بهرصورت ايراني ها از اون استفادهء چنداني نميكنن و چيزهاي مهم براي حل اول چيزهاي ديگري هست مثل اينكه تمام سخت افزارهاشون توي لينوكس براحتي شناسايي بشه و غيره. اصلا انتظارات ملت ما اونقدر زياد هست كه لينوكس جواب نميده. مثلا لينوكس فتوشاپ داره؟ اتوكد داره؟ ورد داره؟ اكسل داره؟ اكسس داره؟ فلش داره؟ بازيهاي جديد و جذاب داره؟ ...
در كشور ما چون ويندوز و نرم افزارهاش مجاني درمياد كاربر عادي دليلي نداره بره سراغ لينوكس پر دردسر.
و لينوكس بيشتر كاربرد و كاربران خاص و حرفه اي داره.
اين كاربران هم نيازي به اينكه همه چيز به زبان فارسي باشه ندارن.
2010-02-20, 12:41 PM,
ارسال : #113
نقل قول :من تئوريسين بودم و بس
مشكل همين برادر جان توي دنيا پر از تئوريسين ولي واقعيت اينه كه تئوري ها كجا و تجربه ها كجا واسه كارهايي هم كه كردي نمي دونم شايد براي كسي مفيد بوده باشه شايد هم برداشت من از آزادي و دنيا فرق داره كه اين همه اختلاف نظر داريم به هر حال من نمي خوام خودمو اسير و محدود به واژه ها و شعار ها كنم دنياي من وسيع هست تازه توش واسه افكار عقايد آدمهاي ديگه هم جا هست
من به اين معتقدم كسايي كه مثل من فكر نمي كنند لزوما اشتباه فكر نمي كنن شما به اين معتقد نيستي ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
2010-02-20, 02:18 PM,
ارسال : #114
به به ميبينم كه 1 هفته ايران نبودم و نتونستم اينجا سر بزنم و شما بحث رو بدون من و با توهين هاي بسيار زياد به من و دوستان وهمكاران ادامه داديد. از اونجايي كه خيلي به وجدان من فشار اومد بر صدد اين بر اومدم كه از خودم دفاع كنم.
1- در مورد آقايوني كه هنوز ادعا ميكنند كه كاربران لينوكس حرفه اي و كاربران ويندوز آماتور هستن. من قبلا" هم گفته بودم كه من با هزينه خودم يه مسابقه طراحي سايت با شركت هر دو گروه (لينوكسي هاي حرفه اي و برنامه نويسان ويندوز كه از نظر شما آماتور هستن) برگزار كنم و بازنده به بيسوادي خود و همكارانش و همچنين سيستم عاملي كه ازش استفاده ميكنه در يك ويدئو اعتراف ميكنه. اگر به حرفه اي بودن خود يقين داريد و از چيزي ترس نداريد اعلام آمادگي كنيد در غير اين صورت به اين معناست كه شكست رو پذيرفتيد.

2-آقايوني كه ادعاي طراح وب بودند ميكنند و ميگويند كه موفق شده اند كه سايتهايي طراحي كنند كه در تمامي مرورگرها يكسان نمايش داده ميشود بايد عرض كنم كه يا ايشون نميدونند اصلا" طراحي وب يعني چي و يا حدود 15 سال عقب هستند. چون هر طراح وب كه واقا" اين كاره باشه ميدونه كه اگر از CSS استفاده كنه هيچ مشكلي با مرورگرها نداره و بايد بگم كه Visual Studio با هيچ مرورگري مشكلي نداره و بسياري از سايتهاي بزرگ دنيا مثل كاخ سفيد و وزارت امور مهاجرين آمريكا از اين تكنولوژي استفاده ميكنند. احتمالا" اين دوستمون تا حالا حتي Visual Studio رو نديده يا اصلا" نميدونه كه چي هست.

3-اگر به نظر شما ايرانيها ظرفيت لينوكس رو ندارند و توقع زيادي دارن شما كشوري رو نام ببريد كه حتي 15% كاربرانش از لينوكس استفاده ميكنند و اگر نميتونيد حتما" تمام شما لينوكسي ها در يك كشور با جمعيتي 500 نفري زندگي ميكنيد كه نفوذ لينوكس در اونجا 100% هست.

4- من با آمار رسمي به شما نشون دادم كه نفوذ شما در دنيا كمتر از 2% هست و عملا" هيچ كاري نكرديد. البته شما صراحتا" اعلام كرديد كه به آمار و ارقام هيچ عقيده اي نداريد و آمار رسمي رو هم بازي با اعداد اعلام كرديد كه اين جاي تأسف داره.

با توهمات نميشه زندگي كرد و به ديگران انتقالش داد. چيزي كه تمامي مردم دنيا دارن ميبينند و لمسش ميكنند غير از اون چيزيه شما داريد به ديگران تلقين ميكنيد و در موردش شعار ميديد. تاريخ نشون داده كه هميشه تمامي اقليت ها تشنه خود نمايي و ابراز وجود كردن بودند و شما هم مثل اونا.

و در آخر هم اعلام ميكنم كه اگر حتي 1بار ديگه به من ، امثال من و همكاران من به هر نحوي توهين كنيد به طور جدي برخورد ميكنم.
2010-02-20, 03:12 PM,
ارسال : #115
sshtery نویسنده :و در آخر هم اعلام ميكنم كه اگر حتي 1بار ديگه به من ، امثال من و همكاران من به هر نحوي توهين كنيد به طور جدي برخورد ميكنم.
منظورتون برخورد فیزیکیه :lol:
2010-02-20, 03:21 PM,
ارسال : #116
باز اين sshtery دلقك اومد.
پشمك فكر كرده برنامه نويسي فقط وبه.
2010-02-20, 03:27 PM,
ارسال : #117
Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ:
Dante نویسنده :
نقل قول :من تئوريسين بودم و بس
مشكل همين برادر جان توي دنيا پر از تئوريسين ولي واقعيت اينه كه تئوري ها كجا و تجربه ها كجا واسه كارهايي هم كه كردي نمي دونم شايد براي كسي مفيد بوده باشه شايد هم برداشت من از آزادي و دنيا فرق داره كه اين همه اختلاف نظر داريم به هر حال من نمي خوام خودمو اسير و محدود به واژه ها و شعار ها كنم دنياي من وسيع هست تازه توش واسه افكار عقايد آدمهاي ديگه هم جا هست
من به اين معتقدم كسايي كه مثل من فكر نمي كنند لزوما اشتباه فكر نمي كنن شما به اين معتقد نيستي ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اصلا بحث عقايد و اختلافش نيست.
بلكه هركس ميتونه براي موضوع و تفكر خودش دليل و سند بهتري بياره پذيرفته هست.
تعريف و مزايا و سند و استدلالهاي نرم افزار آزاد مشخص هست.
و اينها فقط فني نيستن. بلكه در درجهء اول از ابعاد مهم ديگري صحبت ميكنن.
درمورد آمار فني هم لينوكس كاربرد بالايي در دنيا داره. اگر كل محصولات و كاربردها رو درنظر بگيريم.
مثلا همين چند روز پيش داشتم مقالهء ويكيپديا راجع به netbook رو ميخوندم كه نوشته بود سي و خورده اي درصد از اين نت بوكها با لينوكس كار ميكنن. ضمنا ميكروسافت براي رقابت قيمت رو بحد شگفت آوري پايين آورده بود.
ابر رايانه ها. وب. سرورها. سيستمهاي خاص. موسسات پژوهشي. آموزشي. ناسا. گوگل. آي بي ام. موبايل. embeded سيستم ها. و غيره و غيره.
حالا يكي مثل اين دلقك بالايي پا شده اومده ميگه آمار لينوكس در دنيا 2% هست. خنده دار نيست بنظرت؟
بعد هم آدم چقدر بايد نادان باشه فكر كنه آمار كميت به معناي اهميت و كيفيت هم هست.
مثلا شما فرض كنيد ما در اجتماع چند درصد جراح قلب داريم؟ آيا كم بودن تعداد اونها به معناي غيرمفيد و غيرضروري بودنشون هست؟
اين جناب sshtery با اين چرنديات خودش بجاي دفاع كردن از ميكروسافت و بروبچ ويندوز كار بيشتر خودش رو مسخره كرد.
2010-02-20, 03:29 PM,
ارسال : #118
نقل قول :1 هفته ايران نبودم و نتونستم اينجا سر بزنم
اونوقت کجا بودی که نتونستی سر بزنی؟ اینترنت هم نبود اونجا؟؟
2010-02-20, 03:39 PM,
ارسال : #119
sshtery نویسنده :4- من با آمار رسمي به شما نشون دادم كه نفوذ شما در دنيا كمتر از 2% هست و عملا" هيچ كاري نكرديد. البته شما صراحتا" اعلام كرديد كه به آمار و ارقام هيچ عقيده اي نداريد و آمار رسمي رو هم بازي با اعداد اعلام كرديد كه اين جاي تأسف داره.
ما هم نشون دادیم که ادعاهای شما هم مشکل دارن و صرفا از روی شنیده هاتون صحبت می کنید. از جمله اینکه داس خدا بیامرز از روی مینیکس نوشته شده)ادعای شما(

نکته دیگه اینکه اصولا اینجا کسی قصد خود نمایی نداره و تنها کسی که اینجا داره خود نمایی میکنه خود شما هستی)به پست های قبلی خودتون یه نگاهی بندازید تا متوجه خودنماییتون بشید(

A computer GeeK
2010-02-20, 03:39 PM,
ارسال : #120
نقل قول :هر طراح وب كه واقا" اين كاره باشه ميدونه كه اگر از CSS استفاده كنه هيچ مشكلي با مرورگرها نداره
مثل اينكه شما تازه خوندن كتابش رو تموم كردي هنوز كار عملي زياد انجام ندادي :lol:
اولا كه هر مرورگر يه امكانات و ويژگيهاي مخصوص به خودش داره كه بيشتر اوقات زلم زيمبوهاي غيرضروري هستن. شايد هم فايده هايي داشته باشن اما اغلب نه در اين حد كه سازگاري با استاندارد و نمايش و كاربرد كامل در مرورگرهاي ديگر رو فداي استفاده از اين امكانات بكنيم. اينها در مرورگر ديگه وجود ندارن يا دقيقا با همون كد كار نميكنن. كساني كه از اين ويژگيها استفاده ميكنن باعث ميشن كارايي سايت به اون مرورگر خاص (و گاهي حتي نسخهء بالاي اون) محدود بشه.
ظاهرا شما چون همش با ابزارهاي ويژوال سايتهاي زرق و برق دار متداول طراحي كردي خبر نداري از اين امكانات! وگرنه اگر برنامه نويسي دستي سمت كلاينت كرده بودي چيزهايي رو كه نميشه با هيچ ابزار ويژوالي درست كرد، ميفهميدي چي ميگم. اصلا تو مثلا جاوااسكريپت حرفه اي و پيچيده كار كردي ببيني چقدر بين مرورگرها اختلاف هست؟ چقدر تفاوت، چقدر باگ و غيره.
بعد پياده سازي و ساپورت CSS هم در مرورگرها دچار نقص و باگ هست و بايد طراح حتما سايت رو در چند مرورگر مهم تست عملي بكنه و اشكالات احتمالي رو برطرف بكنه. ممكنه مثلا فايرفاكس يا هر مرورگر ديگري از يك ويژگي CSS خاص پشتيباني نكنه يا باگ داشته باشه (كه اغلب work-around دارن). البته اينها درمورد هرمرورگي صادق هست.
درمورد طراحي وب هم نبايد تنها آخرين نسخه هاي هر مرورگر رو درنظر گرفت. چون هميشه بسياري از كاربران از نسخه هاي نه چندان جديد استفاده ميكنن.
خلاصه مسائل متعددي در عمل وجود داره كه آدم براش غيرمنتظره هم هست.
تنها راه تست كردن كامل سايت در چند مرورگر هست و بعد ميايم و اشكالات رو برطرف ميكنيم.
[/i]

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان