لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چند دلیل محکم برای استفاده از لینوکس
2010-02-24, 02:45 PM,
ارسال : #141
پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re:
سلام
من تنها دلیلم برای این حرف فقط آوردن یک نمونه بود و بس نمی دونم چرابه اینجا رسید این دوستمون

تا با غم عشق تو مرا کار افتاد بیچاره دلم در غم بسیار افتاد
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2010-02-24, 03:31 PM,
ارسال : #142
Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ:
sshtery نویسنده :كوچولو آمار نت بوك كه نشد تمام دنيا. من گفتم آمار رسمي و معتبر بيار كه نفوذ سيستم عامل لينوكس رو در دنيا بالاي 5% نشون بده. اگر هم نميتوني، بگو نميتونم.
من كي گفتم برو آمار نت بوك واسه من بيار؟؟ تنها من نيستم كه بهتون ميخندم. تفريح ما تو شركت اينه كه چرت و پرت هاي شما رو بخونيم بخنديم.
فردا هم برو آمار لپ تاپ هاي none OS رو بيار بگو اينا هم چون ويندوز روش نيست حتما" قراره روش لينوكس نصب بشه پس ميذاريمش جزو آمار لينوكس.
مثل اينكه از ادعاي اوليهء خودت كه سهم نرم افزار آزاد در جهان 1% هست دست برداشتي.
هدف ما هم همين بود.
يادت نيست گفتي لينوكس در دسكتاپ 1% سهم داره و بنياد نرم افزار آزاد بعد از بيست و چند سال چيكار كرده؟
اين گفته نشان از بي دقتي و/يا بي سوادي خودت بود. اولا لينوكس تنها دستاورد نرم افزار آزاد و اوپن سورس نيست، دوما حيطهء سيستم عامل دسكتاپ هم يكي از حيطه هاي فراوان نرم افزار هست.
حالا ميتوني ثابت كني حرفت رو بسم ا... .
وگرنه ما كه ادعايي نداشتيم، فقط ميخواستيم غلط بودن ادعاي تو رو نشون بديم.
ضمنا بهتره به آمار سرورهاي اينترنت و ابررايانه ها هم مراجعه كني. ديگه اينا كه كسي درش مناقشه نداره بخوايم سند بياريم. حالا درصدش هرچي باشه، بهرحال درحد 1% و 2% نيست و خيلي بيشتره.
يه نگاهي به همين سايتها و هاستها بكني مشخصه.
از طرف ديگه فعاليت ها و منابع عظيم در دنياي نرم افزار آزاد رو تشخيص نميدي؟ بخش بزرگي از اطلاعات علمي و فني اينترنت در زمينهء نرم افزار با نرم افزارهاي آزاد و اوپن سورس ارتباط داره. آيا اين فعاليت و گستردگي زياد خودش نشانهء كاربردهاي زياد و كاربران زياد و تاثير و پذيرش زياد نيست؟
من يه زماني قديمها كه هنوز فقط ميكروسافت و ويندوز رو ميشناختم وقتي دنبال يه چيزي در ارتباط با برنامه نويسي سرچ ميكردم نتايج مربوط به لينوكس و نرم افزارهاي آزاد و اوپن سورس زياد ميامد، اما من فكر ميكردم حتما بايد به ويندوز مربوط باشه و فقط مال ميكروسافت بدرد ميخوره، واسه همين معمولا نتايج ديگه رو نگاه نميكردم.
اما يه زماني ديدم انگار منابع يك شركت اونم ميكروسافت خيلي محدودتر از اين حدوده و زماني كه از سطح مبتدي بالاتر ميري به سرعت نياز به منابع خيلي بيشتر و آزادتر و با بينش و توضيحات دروني تري منجمله كاركرد و الگوريتم هاي خود سيستم عامل پيدا ميكني. اون زمان بود كه منابع نرم افزار آزاد و لينوكس رو خوندم و با اينكه فقط كاربر و برنامه نويس مبتدي ويندوز بودم متوجه شدم كه اين اطلاعات چقدر غني و بدردبخور هستن و كاربردشون فقط منحصر به لينوكس و نرم افزار آزاد نميشه، بلكه دانش برنامه نويسي و درك همه چيز در كل هستن.
2010-02-24, 03:37 PM,
ارسال : #143
پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re:
الان دربارهء هر مطلبي در اينترنت سرچ كني، البته اگر فقط مختص ويندوز و ميكروسافت و شركت خاص انحصارگري نباشه، كلي نتايج مياد كه حاصل فعاليت دنياي نرم افزار آزاد و اوپن سورس هستن. حتي در زمينه هاي ديگر غير از نرم افزار وقتي سرچ ميكني مثلا نتايج ويكيپديا جزو رده هاي اول مياد.
خلاصه اين دنيا كلي فعاليت توش هست. ممكنه از نظر تعداد كاربر كم باشه، اما از نظر فعاليت واقعا كميت و كيفيت بالايي داره و اين نشون ميده كه آدمهاي درست و حسابي اي هستن كه در اين دنيا (نرم افزار آزاد، اوپن سورس، لينوكس و غيره) فعاليت ميكنن.
بخش بزرگي از دانش جامع بشري در زمينهء نرم افزار و حتي غير نرم افزار از جنبش نرم افزار آزاد شروع شد و امروز به اينجا رسيد. اوپن سورس از نرم افزار آزاد مشتق شد، ويكيپديا هم كه محصول جنبش جامعهء آزاد هست از جنبش نرم افزار آزاد الهام گرفته شد.
خلاصه استالمن دنيا رو واقعا تغيير داد.
من نميدونم بدون اين چيزهايي كه امروز داريم دنيا چطور ميتونست بهتر باشه.
لابد تو ميامدي به ريش ما ميخنديدي چون پول نداشتيم مثلا يه مقالهء علمي بخريم و بخونيم يا سورس برنامه ها و الگوريتم هاي سيستم عامل و غيره رو از شركتهاي انحصاري تجاري بخريم. ميگفتي آره شماها بازنده هستيد و همه چيز توي اين دنيا با پوله!!
خيلي خوشحالم كه امثال تو تمام اين دنيا رو تحت تسلط خودشون درنياوردن.
2010-02-24, 04:25 PM,
ارسال : #144
. اگر این نرم افزارهای متن باز نبودند پروژه ای مثل cern برای پردازش نتایج چکار باید می کرد؟ بسیاری از سخت افزارها مانند مودمهای بی سیم یا گوشی های موبایل با استفاده از لینوکس دارند کار می کنند.
برای بسیاری از مراکز تحقیقاتی یا شرکتهای بزرگ تولید بازی نیاز به کلاسترهای لینوکسی هست و ..... آخر اینکه دشنام دادن دردی از کسی دوا نکرده
یه چیز دیگه ادب چیز خوبی هست اگر رعایت کنند

2010-02-24, 08:48 PM,
ارسال : #145
December 13, 2009
ال.اچ.سی. شروع به کار کرد: بزرگترین و قوی‌ترین خرد کننده اتم در جهان با ۲۷ کیلومتر تونل زیرزمینی.
کنترل این سیستم به لینوکس سپرده شده.
http://freekeyboard.net/archives/3106
http://blogs.computerworld.com/15202/hig...n_collider
2010-02-24, 08:53 PM,
ارسال : #146
«اپن سورس» در خدمت بیماران
http://1pezeshk.com/archives/2009/11/eyewriter.html
2010-02-24, 11:44 PM,
ارسال : #147
یک نمودار بسیار جالب در مورد میزان کاربرد لینوکس در ابر رایانه ها
http://en.wikipedia.org/wiki/File:Operat...puters.svg
طبق این نمودار احتمالا در سالهای آینده تنها سیستم عامل مورد استفاده در ابر رایانه ها لینوکس خواهد بود

A computer GeeK
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2010-02-25, 12:48 AM,
ارسال : #148
نقل قول :ال.اچ.سی. شروع به کار کرد: بزرگترین و قوی‌ترین خرد کننده اتم در جهان با ۲۷ کیلومتر تونل زیرزمینی.
LHC كه در مركز cern قرار داره يك شتاب دهنده اتمي هست نه خورد كننده. البته بعد از شتاب دادن و برخورد اتمها شايد بشه اسمش رو برخورد اتمها گذاشت ولي فكر نكنم خورد كننده اتمي درست باشه.
2010-02-26, 10:31 AM,
ارسال : #149
واقعا طرفدار بی خرد مایه آبرو ریزی میشه. بحثم سر ویندوز و لینوکس نیست ... بحثم سر طرفدارانشونه. چقدر نوع صحبت کردن طرفداران لینوکس در جهت جمع و کمک به همه و آگاهی دادنه و چقدر نوع طرفداری (به خصوص یکی از) دوستاداران ویندوز زننده!

به زور "کوچولو" خطاب کردن بقیه و صحبت کردن در مورد مسافرت خارج و تحصیل (احتمالا نداشته!) نمیشه بقیه رو جذب کرد!

پ.ن.۱) میانگین سواد کاربران لینوکس از میانگین سواد کاربران ویندوز بالاتره. دلیلش هم اینه که آدمهایی که از کامپیوتر به عنوان وسیله ای مثل ریش تراش یا جاروبرقی استفاده میکنن بیشتر سراغ ویندوز میرن (این رو به عنوان توهین نگفتم ... یه وسیله است دیگه ... برای کاربران متفاوت کاربری متفاوت داره، افراد زیادی فقط برای چند هدف خیلی خاص و محدود از کامپیوتر استفاده میکنن که خب سراغ ویندوز میرن)

پ.ن.۲) تعمیم های نادرست ندیم. به عنوان مثال تعبیر Driller در پست ۴ (صفحه نخست تاپیک) نادرسته:

"در ضمن شما گفتی افراد غیر متخصص و غیر حرفه ای رو نمیشه واداشت. یعنی هرکی از لینوکس استفاده کنه حرفه ای و هرکی ویندوز یه غیر حرفه ای!!!"

دقت کنیم، از لحاظ منطقی نمیشه از جمله اول جمله دوم رو نتیجه گیری کرد. یا از پ.ن.۱ من نمیشه نتیجه گیری کرد که من گفتم همه کاربران ویندوز از کامپیوتر مثل یک وسیله ابتدایی استفاده میکنن.

--
همایون
2010-02-26, 01:18 PM,
ارسال : #150
نقل قول :اگر این نرم افزارهای متن باز نبودند پروژه ای مثل cern برای پردازش نتایج چکار باید می کرد؟ بسیاری از سخت افزارها مانند مودمهای بی سیم یا گوشی های موبایل با استفاده از لینوکس دارند کار می کنند.
برای بسیاری از مراکز تحقیقاتی یا شرکتهای بزرگ تولید بازی نیاز به کلاسترهای لینوکسی هست و ..... آخر اینکه دشنام دادن دردی از کسی دوا نکرده
یه چیز دیگه ادب چیز خوبی هست اگر رعایت کنند
مشکل من یا شاید هم شما توی همین بخشه هرجا که لینوکس تونسته خودشو تو آمار یا صنعت بالا بکشه دلیلش یه شرکت تجاری بوده که پشتش بوده والا کجا لینوکس خودش می تونست راه به موبایل پیدا کنه اگه نوکیا یا گوگل نبود در ضمن اگه هم جامعه گنو چنین جسارت یا توانایی داشت که این کارو می کرد سرنوشتش میشد سرنوشت لینوکس دسکتاپ چون لینوکس یه سیستم « انحصاری » برای حرفه ای ها ( بخوانید مدعیها ) هست اما لینوکس برای نت بوک یا موبایل برای کارکردن توسط کاربرهای معمولی ساخته شده

نقل قول :واقعا طرفدار بی خرد مایه آبرو ریزی میشه. بحثم سر ویندوز و لینوکس نیست ... بحثم سر طرفدارانشونه. چقدر نوع صحبت کردن طرفداران لینوکس در جهت جمع و کمک به همه و آگاهی دادنه و چقدر نوع طرفداری (به خصوص یکی از) دوستاداران ویندوز زننده!
یه بلا نسبتی چیزی این حرفت رو می ذارم پای اینکه همه پست ها و تاپیکهای مربوط به این موضوع رو نخوندی نه روی تعصبت
توی این بحث کلی از طرفدارهای لینوکس کلی بد و بیراه نثار ما کردن با انواع اقسام توهین های مودبانه بعد کلی ژست میگیرن میگن طرفدارای احمق و فلان و بیسار ویندوز نمی فهمن بی تربیت هستن
این رفتار ، رفتار زشتی که هر وقت کسی رو قبول نداریم یا نتونیم از پسش بر بیایم سعی کنیم خودشو و افکارشو تخریب کنیم اگه به تخریب بود من ...
اینو با sshtery هم بودم
2010-02-26, 01:56 PM,
ارسال : #151
donate عزیز اگه همه این پستها رو خونده باشی میدونی که من اولین کسی نبودم که توهین کردم. من فقط از خودم دفاع کردم چون بهم توهین شده بود.
اگه شما جای من بودی از خودت دفاع نمیکردی؟؟ آیا دلیلی داره یه عده که حتی آخرین مدرک تحصیلیشون دیپلم هم نیست بیان به من که بهترین دوران زندگیم رو درس خودم و دور از خانواده و همه چیز سختی کشیدم توهین کنند و بگن که من و امثال مت احمق و بیسواد هستند؟؟ اگه به خود شما هم این توهین رو کنند جواب نمیدی؟؟ البته میدونم که به شما هم توهین شده و لی من نمیتونم ساکت باشم. من نمیدونم چه دلیلی داره که اینا میخوان یه واقعیت بزرگ رو انکار کنند و در این راه میخوان به ما توهین کنند.
2010-02-26, 02:14 PM,
ارسال : #152
نقل قول :donate عزیز
:cry: Dante برادر جان دانته نه دونیت
می دونم که اولین کسی نبودی که شروع کرد ولی اولین کسی بودی که از کوره در رفت یه کم خودتونو کنترل کنید بعضی حرف ها بیشتر از اینکه برای شنونده توهین آمیز باشه واسه گوینده توهین آمیز هست فکر کنم همه ما اینقدر شخصیت داشته باشیم که بتونیم با احترام با هم رفتار و بحث کنیم
2010-02-26, 02:17 PM,
ارسال : #153
خیلی پستم نصیحت آمیز بود البته من قصد نصیحت نداشتم خودش اینجوری شد :wink:
2010-02-26, 06:29 PM,
ارسال : #154
Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ:
sshtery نویسنده :donate عزیز اگه همه این پستها رو خونده باشی میدونی که من اولین کسی نبودم که توهین کردم. من فقط از خودم دفاع کردم چون بهم توهین شده بود.
اگه شما جای من بودی از خودت دفاع نمیکردی؟؟ آیا دلیلی داره یه عده که حتی آخرین مدرک تحصیلیشون دیپلم هم نیست بیان به من که بهترین دوران زندگیم رو درس خودم و دور از خانواده و همه چیز سختی کشیدم توهین کنند و بگن که من و امثال مت احمق و بیسواد هستند؟؟ اگه به خود شما هم این توهین رو کنند جواب نمیدی؟؟ البته میدونم که به شما هم توهین شده و لی من نمیتونم ساکت باشم. من نمیدونم چه دلیلی داره که اینا میخوان یه واقعیت بزرگ رو انکار کنند و در این راه میخوان به ما توهین کنند.
شما همین الان داری میگی کسانی که آخرین مدرک تحصیلیشون دیپلم هم نیست. این ادعای مفت رو از کجا آوردی؟ من فوق دیپلم رایانه دارم از دانشگاه آزاد. ضمنا کارشناسی نرم افزار پیام نور هم قبول شدم اما با توجه به چیزهایی که دیدم و عملی و گسترده بودن علم نرم افزار متوجه شدم بهتره خودم چیزهای مورد علاقه و تشخیص خودم رو مطالعه کنم و وقت و پولم رو بهتر و بهینه تر در راهی که خودم تشخیص میدم هزینه کنم و بنابراین نرفتم کارشناسی رو بخونم. چون دیدم نرم افزار چیزیه که منابع اصلی اون همه به زبان انگلیسی در اینترنت پیدا میشه و بصورت خودآموز آدم یاد میگیره و نیازی به استاد نداره. درصورتیکه در دانشگاه بیشتر چیزهای تئوریک و ترجمه های ناقص و محدود و ضعیف تدریس میشه که در نهایت بعد از فارق التحصیل شدن بازم باید خودت همین راه رو خودت بری تا بتونی عملا کاری انجام بدی و چیزی بارت باشه.
بهرحال فعلا که حرف شما غلط از آب دراومد. شما فرمودی زیر دیپلم و حالا من فوق دیپلم دارم.
از طرف دیگه فکر میکنم خیلی از کاربران این سایت تحصیلات بالاتری از من داشته باشن، اونم در دانشگاههای معروف با رتبه های خوب. بهتره از خودشون بپرسید.
مسئلهء دیگه اینکه شما ادعای بزرگ خودت رو اول ثابت کن که هنوز اثباتش نکردی.
ما چه واقعیت بزرگی رو انکار کردیم؟ لابد میخوای دوباره همون ادعای مسخره رو که سهم نرم افزار آزاد در دنیا 1% هست تکرار کنی. مگه قبلا جوابت رو ندادم؟
بهرحال زیاد به مدرک و دانشگاه و استادهاش دلخوش نباش. مثلا شما اثر چندانی از نرم افزار آزاد یا فلسفهء نرم افزار آزاد و دیدگاههای جالب ریچارد استالمن در هیچ رشتهء دانشگاهی ای پیدا میکنی؟ پس فکر نکن همه چیز در دانشگاه خلاصه میشه.
2010-02-27, 11:04 AM,
ارسال : #155
یکی از دوستان لینوکسی بیاد ( چرا اینو میگم انقدر به من گفتن ویندوزی که خودم هم باورم شده ) این دوست میهمان رو نصحت کنه Smile
2010-02-27, 11:26 AM,
ارسال : #156
با توجه به استفاده گسترده از نسخه کرک شده ویندوز و همچنین سرعت پایین اینترنت در ایران پیش کشیدن بحث استفاده از لینوکس برای کاربران معمولی بیشتر اتلاف وقت است.
2010-02-27, 08:44 PM,
ارسال : #157
میبینم که رفتید دست به دامن ماکروسافت شدید تا لینوکس بفروشید؟؟!! تا دیروز که اصلاً دنبال پول نبودید. حالا چی شده خواستید ماکروسافت واستون بفروشه و ازتون پشتیبانی کنه؟؟!!
به دوستم هم میگم که دانشجوی master از institute technology of Taipei قابل مقایسه نیست با فوق دیپلم کامپیوتر از دانشگاه آزاد. نظر خود شما چیه؟؟
بابا SUSE هم با مایکروسافت آشتی کرد. شما هنوز با من دعوا دارید؟؟ من که خسته نمیشم ولی فکر نکنم زیاد جالب باشه.
2010-02-27, 09:14 PM,
ارسال : #158
sshtery نویسنده :میبینم که رفتید دست به دامن ماکروسافت شدید تا لینوکس بفروشید؟؟!! تا دیروز که اصلاً دنبال پول نبودید. حالا چی شده خواستید ماکروسافت واستون بفروشه و ازتون پشتیبانی کنه؟؟!!
نکته اول اینکه در قبال پشتیبانی پول گرفته میشه نه در قبال فروش لینوکس
نکته دوم اینکه "مایکروسافت ازتون پشتیبانی کنه" یعنی چی؟

A computer GeeK
2010-02-27, 10:05 PM,
ارسال : #159
DELETED

2010-02-28, 12:35 AM,
ارسال : #160
مگه قرار نشده مايكرو سافت وظيفه فروش سوزه رو بر عهده بگيره؟؟ مگه 384 ميليو دلار بهتون نداد؟؟ مگه 70000 كوپن پستيباني نداديد به ماكروسافت تا بده به مشترياتون؟؟ مگه بهتون فول نداد كه اگه قرار شد ازتون شكايت كنه به كاربران لينوكس سوزه كاري نداشته باشه؟؟ مگه قرار نشده مشكلات سخت افزاريتون رو با دادن درايورها بهتون حل كنه؟؟ ديگه چي ميخوايد؟؟
بازم ميخوايد بزنيد زيرش؟؟ بهتر نيست يكم منطقي باشيد؟؟ چطور ميتونيد خدماتي كه ماكروسافت به دنياي IT كرده رو نقض كنيد؟؟

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان