لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشکل با نر ابزارهای ubuntu 7.10 i386
2008-02-06, 10:01 PM,
ارسال : #1
مشکل با نر ابزارهای ubuntu 7.10 i386
با سلام
1. من لینوکس ubuntu 7.10 (i386) دارم و وقتی می خوام در قسمت ADD/Remove برنامه ای را نصب کنم پیغام میده که این نرم افزار up to date نیست و باید از طریق اینترنت آپ دیتش کنم . ( در حالی که به اینترنت وصل هستم ولی اتفاقی نمی افتد ) و در این پیغام دو گزینه cancel & refresh می دهد که اگر روی refresh کلیک کنم هیچ اتفاقی نمی افتد . ( مثل برنامه kppp که نصب نمی شود )

2. من در لینوکس در قسمت language manager ( اگر اسمشو درست نوشته باشم ) فونت فارسی ( Persian ) را تیک زدم و فونت نصب شد ولی در برنامهای نوشتاری نمی توانم از فونت فارسی استفاده کنم . حتی در برنامه open office در قسمت format و بعد character و بعد CLT Font فونت فارسی رو انتخاب می کنم ولی باز هم تاثیری ندارد .

3. من از یک مودم اکسترنال سریال پورت برای وصل شدن به اینترنت استفاده می کنم و می خواهم سرعت connection و میزان استفاده از اینترنت را ببینم ( مثل توی ویندوز ) ولی نمی دانم چه جوری ؟

لطفا من را در مورد این سه سوال کمک کنید.
با تشکر
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2008-02-06, 11:04 PM,
ارسال : #2
پاسخ: مشکل با نر ابزارهای ubuntu 7.10 i3
۱. فکر کنم شما منابع را به apt معرفی نکردید که بعد ار refresh دوباره چیزی برای update نیست.
۲. شما از چه فونت فارسی استفاده میکنید؟؟ بهتره فونت مورد استفاده طبق استاندارد utf8 باشه تا در متون فارسی به مشکل بر نخوری.
۳. برای اینکه ببینی چقدر و چند بیت اطلاعات رد و بدل کردی رو یکی از panel های محیط کنوم خود کلیک راست بکنید و بعد گزینه add to panel رو انتخاب کنید و از اونجا network monitor رو انتخاب کنید.

آموزش بدون محدودیت
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2008-02-07, 02:47 AM,
ارسال : #3
برای من اسم اون اپلت System Monitor هست (هم توی gnome و هم kde). توی گنوم باید دفعهٔ اول روش کلیک راست کنید و Preferences رو بزنید و مربع Network رو علامت بزنید.
در ضمن اگه از kppp برای اتصال به اینترنت استفاده کنید بعد از اتصال اگه دکمهٔ Details رو بزنید نمودار send و receive رو نشون میده.

این language manager که میگید کجاست؟ من پیشنهاد می‌کنم از این فونت‌های فارسی استفاده کنید:
http://sourceforge.net/project/showfiles..._id=124702
http://www.farsiweb.ir/font/farsifonts-0.4.zip

StarCalendar | Blog | 1+ | OS
2008-02-07, 07:12 PM,
ارسال : #4
دوباره سلام یک سوال دیگه داشتم :

چطوری می تونم به تنظیمات فایروال دسترسی داشته باشم ؟

خیلی ممنونم .
2008-02-07, 07:15 PM,
ارسال : #5
آقا این فونتها را چطوری باید نصب کنم. ( لطفا توضیح دهید چون من تازه کار هستم )

ممنونم .
2008-02-07, 07:22 PM,
ارسال : #6
شما یه بستهٔ .tar.gz داری روش دبل‌کلیک کن و extract رو بزن. یه پوشه درست می‌کنه که توش چند تا فایل ttf هست. یه فایل FreeFarsi.ttf تنها هم که از لینک اول دانلود کردی.
حالا ناتیلوس رو باز کن. Ctrl+h بزن (تا فایلها و پوشه‌های hiden یعنی اونهایی که اول اسمشون نقطه هست رو نشون بده). توی دایرکتوری خانگی اگه پوشه ای به نام[ltr].fonts[/ltr]وجود نداشت بوجود بیار. بعد همهٔ اون فایل‌های ttf رو توی این پوشه کپی کن.

2008-02-07, 07:35 PM,
ارسال : #7
میشه بیشتر توضیح بدین .
منظورم سوال اول است.
ناتیلوس دیگه چیه ؟
2008-02-08, 04:13 AM,
ارسال : #8
روی پنل (همون taskbar) از منوی Places گزینهٔ Home Folder رو انتخاب کن. (به این پنجره‌ای که باز میشه میگن ناتیلوس). بعد Ctrl+h بزن (تا فایلها و پوشه‌های hiden یعنی اونهایی که اول اسمشون نقطه هست رو نشون بده).بعد نگاه کن ببین اگه پوشه ای به نام
[ltr].fonts[/ltr]
وجود نداشت بوجود بیار. بعد همهٔ اون فایل‌های ttf رو توی این پوشه (fonts.) کپی کن.

2008-02-10, 07:25 PM,
ارسال : #9
in fontha esmeshon meyad mesle ROYA vali farsi neminevise
2008-02-10, 10:09 PM,
ارسال : #10