لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پرواز پنگوئن ها
2009-04-20, 02:53 PM,
ارسال : #1
پرواز پنگوئن ها
سلام

امروز یک کلیپ در یوتیوب دیدم که بخشی از یک فیم مستند BBC بود، در این فیلم نشان میدهد که کل جمعیت پنگوئن ها با هم پرواز میکنند

خواهشا دوستانی که در زمینه پنگوئن تخصص دارند، نظرشون بدهند،
فیلم ساختگیه یا واقعا همچین گونه ای از پنگوئنها وجود داره؟

این هم لینکش:

http://www.youtube.com/watch?v=9dfWzp7rYR4
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2009-04-20, 03:08 PM,
ارسال : #2
پاسخ: پرواز پنگوئن ها
دروغ آوریل بوده...به نرم‌افزار آزاد مربوطه؟
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2009-04-20, 04:10 PM,
ارسال : #3
سلام
دروغ جالبیه عزیز پرواز شرایط داره نه پنگوئن کوپول داستان ما با بالهای کوتاه و ضعیفش اگر چنین موجودی بتونه پرواز کنه دیگه پنگوئن نیست میشه مثلا کلاغ

تا با غم عشق تو مرا کار افتاد بیچاره دلم در غم بسیار افتاد
2009-04-20, 05:06 PM,
ارسال : #4
سلام
من هم این فیلم را دیدم.به نظرم ساختگیه.
2009-04-22, 09:58 AM,
ارسال : #5
نقل قول :فیلم ساختگیه یا واقعا همچین گونه ای از پنگوئنها وجود داره؟
عزيز جان شوخي ميكني يا واقعا باورت ميشه؟

هيچ پرنده اي با چنين حجم بالي نسبت به وزن بدنش نميتونه پرواز كنه.
از طرف ديگه اگر چنين چيزي وجود داشت همهء دنيا خبر ميشدن.
شايد هم منظورت شوخي بود نميدونم!!

البته من يجا ديدم كه گوزن يالدار گنو پرواز ميكرد (مثل سوپرمن).
ولي خب اون گوزنه!!
2009-05-14, 06:58 PM,
ارسال : #6
متاسفانه یا خوشبختانه حق با آقای هادیان است!همچین پنگوئن‌هایی که قابلیت پرواز را داشته باشند وجود داره!در حقیقت این نوع پنگوئن‌ها در محدوده‌ای زندگی می‌کنند که برای اینکه توسط خرس‌ها شکار نشن،‌باید پرواز بکنن تا بتونن از دست خرس‌ها فرار کنند و خوراک خرس‌ها نشن!و این قابلیت رو هم دارن!اگر نداشتن که هیچ...!

دیروز توی شبکه IRIB ۱ یا ۲ بود که دوست آقای امین تفرشی(اون دو نفر که سال ۲۰۰۵ رفتن قطب یادتون هست که!) رو آورده بودند و عکس‌هایی رو که خودش گرفته بود رو نشون می‌داد!یکی از عکس‌ها هم همین پرواز پنگوئن‌ها بود که ازش عکس گرفته بودن و همون توضیحاتی رو که نوشتم،‌دادند!

پس زیاد تعجب نکنید!

لطفا قبل از اينکه سؤالات خود را در انجمن مطرح کنيد،‌حتما قوانين انجمن‌ها را مطالعه فرماييد.
2009-05-14, 07:39 PM,
ارسال : #7
آقا حالت خوشه؟ شوخی میکنی؟
اگر چنین چیزی بود که همه جا سریع پخش میشد و مثل توپ صدا میکرد.
باید خیلی بهش پرداخته بشه.
والا منکه سردر نمیارم و همچین برنامه ای ندیدم.
نمیشه باور کرد. اصولا اون پنگوئن ها نباید بتونن پرواز کنن.
این وسط چه خبره؟ کسی مسخره بازی درآورده؟
مطمئنید این یک Hoax نیست؟
اگر جدی میگید باید ته و توش رو دربیارم. اینطوری که نمیشه.
2009-05-14, 07:58 PM,
ارسال : #8
راستی یک پرندهء مناطق سردسیر هست که مقداری به پنگوئن شبیه هست. شاید با اون اشتباه گرفتید.
اسمش هم ظاهرا buffin هست یا یه همچین اسمی. اینم یک تصویر ازش: <!-- m --><a class="postlink" href="http://home.gci.net/~daeubank/WildLife/PUFFINS.JPG">http://home.gci.net/~daeubank/WildLife/PUFFINS.JPG</a><!-- m -->
2009-05-14, 08:11 PM,
ارسال : #9
اوه اسم صحیحش puffin هست: <!-- m --><a class="postlink" href="http://en.wikipedia.org/wiki/Puffin">http://en.wikipedia.org/wiki/Puffin</a><!-- m -->
2009-05-14, 08:30 PM,
ارسال : #10
بابا اون فیلم ظاهرا ساختگی بوده؛ دروغ آپریل بوده: <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.mirror.co.uk/news/top-stories/2008/04/01/did-our-april-fools-penguin-story-get-you-in-a-flap-115875-20369771/">http://www.mirror.co.uk/news/top-storie ... -20369771/</a><!-- m -->
این خارجیها هم که دیگه شورش رو درآوردن با این رسم مسخرهء دروغ آپریل! بنظر من کار اشتباه و مضری هست.
ببین چقدر وقت و انرژی مردم رو هدر میده.
راستی اگر صدا و سیما واقعا یک مطلبی اینچنین رو بعنوان واقعی پخش کرده باشه باید چی گفت؟ خیلی دوست دارم بدونم واقعا چنین چیزی اتفاق افتاده یا نه و چرا!
2009-05-14, 09:03 PM,
ارسال : #11
نقل قول :متاسفانه یا خوشبختانه حق با آقای هادیان است!همچین پنگوئن‌هایی که قابلیت پرواز را داشته باشند وجود داره!در حقیقت این نوع پنگوئن‌ها در محدوده‌ای زندگی می‌کنند که برای اینکه توسط خرس‌ها شکار نشن،‌باید پرواز بکنن تا بتونن از دست خرس‌ها فرار کنند و خوراک خرس‌ها نشن!و این قابلیت رو هم دارن!اگر نداشتن که هیچ...!

دیروز توی شبکه IRIB ۱ یا ۲ بود که دوست آقای امین تفرشی(اون دو نفر که سال ۲۰۰۵ رفتن قطب یادتون هست که!) رو آورده بودند و عکس‌هایی رو که خودش گرفته بود رو نشون می‌داد!یکی از عکس‌ها هم همین پرواز پنگوئن‌ها بود که ازش عکس گرفته بودن و همون توضیحاتی رو که نوشتم،‌دادند!

پس زیاد تعجب نکنید!
سلام
اگر این طور که شما می فرمایید این قضیه واقعیت داشته باشد پس چرا شده است دروغ آپریل؟!
اگر چیزی واقعیت داشته باشد که محال است دروغ حساب شود !
در ضمن در همان YouTube هم یک کلیپ از نحوه ساختن این فیلم پرواز گذاشته شده است

سی‌تو را در فیس‌بوک | توییتر | گوگل‌پلاس دنبال کنید.
2009-05-14, 11:37 PM,
ارسال : #12
خوب!مثل اینکه دوستان باور ندارند!حالا این فیلم ساختگی هست یا نه را هم کاری ندارم!ولی همچین پنگوئنی وجود داره!ضمنا puffin هم نیست!بنده که از خودم چیزی نگفتم!دو روز پیش توی IRIB نشون می‌داد و بطور اتفاقی دیدم!

حالا دوستان اگر بتوانند ایمیل همسفر آقای امین تفرشی را گیر بیاورند و تصویر مربوطه را از ایشان بگیرند،‌شاید باورشان بشود!یا اینکه برنامه دو روز پیش ''بهارستان'' را از جام‌جم بگیرند!Smile

لطفا قبل از اينکه سؤالات خود را در انجمن مطرح کنيد،‌حتما قوانين انجمن‌ها را مطالعه فرماييد.
2009-05-15, 10:06 AM,
ارسال : #13
عزیز برادر اگر یه سرچ گوگل بکنی همه جا نوشته که این دروغ آپریل بوده. حتی خود BBC هم نوشته. البته من دقیق نخوندم و نمیتونم صددرصد تضمین کنم (چون توی اینطور مسایل راست و دروغ و جدی و شوخی آمیخته میشه و برای همین هم دردسرساز و مسخره هست).
حالا شما که ادعایی میکنید لطفا اثباتش بفرمایید.
حالا اگر میخواید بتونم بازم بگردم براتون سند پیدا کنم که اون فیلم ساختگیه.
اما اینکه دیگه دنبال نخودسیاه شما بریم خیر اینقدر بیکار نیستم.
ضمنا اگر این مسئله راست باشه مطمئن باشید مشخص میشه. چرا توی یک مقالهء علمی خبری ازش نیست؟ ظاهرا باید مقالهء ویکیپدیا درمورد پنگوئن رو هم آپدیت کنن و بنویسن یک گونه از این موجود پرواز هم میکنه!!
میدونید اگر دروغ باشه شما چقدر مسئول هستید که با این اعتبار و اصرار دارید این قضیه رو مطرح میکنید و پیگیری بیشتری هم نمیکنید و سند ارایه نمیدید؟
2009-05-15, 10:19 AM,
ارسال : #14
اون فیلم به اون عظمتش ساختگی بوده، اونوقت شما میگی یه تصویر رو بگیرید و باور کنید؟!!
من سعی میکنم با صدا و سیما تماس بگیرم ببینم این قضایا واقعا صحت داشته و منبعشون چی بوده.
ضمنا صدا و سیمای ما در گذشته هم سرکار رفته و خبرهایی رو که درواقع Hoax بودن توی اخبار پخش کرده.
اما این یکی باید دید واقعا کسی تونسته و چطور جرات کرده چنین کلاهی سر صدا و سیما بذاره. شاید هم خودش گول خورده بوده.
2009-05-15, 10:29 AM,
ارسال : #15
نقل قول :اما اینکه دیگه دنبال نخودسیاه شما بریم خیر اینقدر بیکار نیستم.
حداقل مطمئن باشید که آقای کارگر گرامی کسی را دنبال نخود سیاه نمی فرستند !!! Smile

سی‌تو را در فیس‌بوک | توییتر | گوگل‌پلاس دنبال کنید.
2009-05-15, 10:41 AM,
ارسال : #16
منظورم نبود ایشون لزوما خودش ما رو دنبال نخود سیاه میفرسته. ممکنه ایشون اشتباهی کرده باشه یا کلا این خبر اشتباه بوده باشه و اشتباه از جانب هرکسی باشه بهرحال این قضیه اصولا منطق و سند و استدلال قابل باوری توش دیده نمیشه. بنابراین دنبالش رفتن شبیه حکایت نخودسیاه هست.

البته من به شبکه 1 و 2 سیما ایمیل زدم و آدرس این تاپیک و تاپیک دیگری رو هم که در همین زمینه در فروم دیگری ایجاد کردم براشون فرستادم تا ماوقع رو ببینن.
منتظر جوابش هستم.
باید مشخص بشه این مسخره بازی چطور ایجاد شده!
بگذریم از اینکه وجود و بحث این تاپیک در این فروم هم خودش مسخره هست!
ولی لطفا بذارید تاپیک باز بمونه تا نشون بدیم لینوکسیها آدمهای ساده لوحی نیستن.
2009-05-15, 10:47 AM,
ارسال : #17
من میگم شاید خود اینی که فیلمه دروغ آپریل بوده ، دروغ آپریل بوده
:lol:
2009-05-15, 02:57 PM,
ارسال : #18
Re: پاسخ: پرواز پنگوئن ها
Anonymous نویسنده :عزیز برادر اگر یه سرچ گوگل بکنی همه جا نوشته که این دروغ آپریل بوده. حتی خود BBC هم نوشته. البته من دقیق نخوندم و نمیتونم صددرصد تضمین کنم (چون توی اینطور مسایل راست و دروغ و جدی و شوخی آمیخته میشه و برای همین هم دردسرساز و مسخره هست).
حالا شما که ادعایی میکنید لطفا اثباتش بفرمایید.
حالا اگر میخواید بتونم بازم بگردم براتون سند پیدا کنم که اون فیلم ساختگیه.
اما اینکه دیگه دنبال نخودسیاه شما بریم خیر اینقدر بیکار نیستم.
ضمنا اگر این مسئله راست باشه مطمئن باشید مشخص میشه. چرا توی یک مقالهء علمی خبری ازش نیست؟ ظاهرا باید مقالهء ویکیپدیا درمورد پنگوئن رو هم آپدیت کنن و بنویسن یک گونه از این موجود پرواز هم میکنه!!
میدونید اگر دروغ باشه شما چقدر مسئول هستید که با این اعتبار و اصرار دارید این قضیه رو مطرح میکنید و پیگیری بیشتری هم نمیکنید و سند ارایه نمیدید؟

دوست عزیز
بنده که اصراری ندارم که همچین پنوگئنی وجود داره یا نه!فقط بنده چیزی رو که دیدم و توضیحاتی رو که شنیدم رو براتون نقل قول کردم!ضمنا زود هم قضاوت نکنید!بالاخره اگه واقعا علاقه‌مند هستید که بدونید واقعا همیچین چیزی وجود داره یا نه باید تحقیق کرد نه اینکه بدون هیچ علم و تحقیقی،‌این و اون رو متهم کنیم!بنده هم در این رابطه تحقیقی نکردم!همانطور که گفتم بطور اتفاقی،‌برنامه زنده بهارستان رو که فکر کنم روزهای زوج از IRIB ۱ و ۲ پخش میشه رو دیدم و برای من هم همچین چیزی جالب بود!

ناگفته نماند که همسفر آقای امین‌تفرشی تصاویر دیگری رو هم از موجودات و طبیعت اون نواحی نشون دادن!فقط منحصر به پنگوئن نبود!Smile

تا وانجایی که بنده تجربه دارم،‌صدا و سیما،‌ایمل‌ها رو باز هم نمی‌کنن!چه برسه که بخونن و...!

2009-05-15, 06:22 PM,
ارسال : #19
پاسخ: Re: پاسخ: پرواز پنگوئن ها
دروغ یا راست بودنشو نمیدونم ولی جدا پنگوئن ها موجودات خیلی باحالی هستن خیلی بامزه هستن Big Grin
2009-05-15, 07:53 PM,
ارسال : #20
پاسخ: Re: پاسخ: پرواز پنگوئن ها
خب پنگوئن‌ها هم تکنولوژی‌شون رفته بالا دیگه. اسم همین سایت هم همینو میگه(تکنوتاکس).
البته هر پنگوئنی هم که تاکس نمیشه(هر سیاهی که پارسی‌کولا نمیشه)
حالا جدی کی اولین بار این پنگوئن(همون تاکس) رو بعنوان نماد لینوکس مطرح کرد؟

StarCalendar | Blog | 1+ | OS

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان