لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بوت از فلش در یه وضعیت خاص
2009-05-21, 09:02 PM,
ارسال : #1
بوت از فلش در یه وضعیت خاص
موضوع از این قراره :
تو دانشگاه ما کامپیوترها فرست بوتشون رو سی دیه و بایوس پسورد داره ( البته یه چندتاییشونم بوتشون از روی فلشه ). قاعدتن با کیس هم نمیشه برخورد فیزیکی کرد . با مدیر سایت هم هیچجوره نمیشه کنار اومد Big Grin . ولی میخوام اسلکس رو از فلشم بوت کنم . چکار کنم ؟
Smile

خودم اولش فکر کردم گراب رو بریزم رو سی دی و به کمک اون از فلش بوت کنم . ولی بلد نیستم گراب رو بریزم رو سی دی .
اصلا میشه گراب رو روی سی دی نصب کرد ؟
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2009-05-21, 09:19 PM,
ارسال : #2
پاسخ: بوت از فلش در یه وضعیت خاص
خب slax مخصوص flash drive را دانلود کن توی slax.org که هستش بعد محتویات فایل دانلودی را extract کنید توی flash و بعد توی ترمینال cd کنید به پوشه boot و دستور شبیه این را اجرا کنید
[ltr]
./bootinst.sh
[/ltr]
الان slax ندارم و نمیدونم اسم فایل sh که باید اجراش کنیم چیه ولی میدونم توی پوشه boot است و یه نمونه برای dos داره با پسوند bat و یه نومنه sh داره برای لینوکس.
2009-05-21, 09:21 PM,
ارسال : #3
از اینجا slax برای usb را دانلود کنید.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.slax.org/get_slax.php">http://www.slax.org/get_slax.php</a><!-- m -->
2009-05-21, 09:34 PM,
ارسال : #4
نمیدونم . شاید من منظورم رو بد رسوندم .
عذر میخوام .

موضوع دقیقا برعکسه .
الان اسلکس برای فلش مموری یا همون USB رو دارمو نصب هم هست روی فلشم . ولی مشکلم اینه که فرست بوتهای دانشگاه هیچ کدوم از روی فلش نیست و همه از روی سی دیه . بنابراین نمیتونم از USB بوت کنم .

از پاسخت هم متشکرم
Wink
2009-05-21, 09:43 PM,
ارسال : #5
من نمیدونم شما چه کار میخواهید بکنید؟ اگه سی دی رام هست و کار میکنه خب slax روی سی دی را اجرا کنید مثل اینکه یه iso برای دانلود هم هست اگه slax روی flash usb چیزهای بیشتری داره و میخواهید حتما اون slax بوت بشه یه سوال دیگه هست و راه حل هم داره شما دقیق بگید چه کار میخواهید بکنید؟
2009-05-21, 10:10 PM,
ارسال : #6
منم مثل اون آقاهه که اسمشو یادم نیستو از حموم دوید بیرونو فریاد زد یافتم یافتم ، منم الان اومدم تو سایتو میگم یافتم یافتم
Big Grin

راه حل سادست :
برای ساختن یک دیسک گراب اینجوری باید عمل کرد :
کد :
mkdir iso
cp /usr/lib/grub/i386-pc/stage2_eltorito iso
mkisofs -R -b stage2_eltorito -no-emul-boot -boot-load-size 4 -boot-info-table -o grub.iso iso
دستور اول که معلومه . یه فولدر میسازه به اسم iso
دستور دوم هم فایل مربوط به گرابوکپی میکنه تو این فولدره
دستور سوم هم یه فایل iso میسازه که گراب رو بصورت bootable در آورده .

حالا دیگه فقط کافیه این iso رو رایتش کنم رو یه سی دی و هربار که میخوام اسلکس رو از Flash Memory تو دانشگاه بوتش کنم به کمک این سی دی بوتش کنم
Wink
2009-05-22, 05:15 PM,
ارسال : #7
مندریوا هم یه پکیج داره واسه همین نصب تو فلش مموری هست فکر کنم خوب باشه با دی وی دی ۲۰۰۹.۱ هم به گمانم باشه
honeyos
2009-05-22, 06:29 PM,
ارسال : #8
اسمش تو سایت ماندریوا seed for mandriva بود که باهاش سی دی بوت ماندریوا رو تو فلاش می زاشت و از این به بعد از فلاش همین ماندریوا بود می شه
اما در مورد نصب بسته ها تو این فلاش هنوز متمان نیستم
یه امتحان می کنم می گم چی داره
جستجوی تمامی ارسال های کاربر

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان