لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Questions about platforms and their applications
2009-05-21, 11:23 PM,
ارسال : #1
Questions about platforms and their applications
In The Name Of God

I'll be thankfull if you guide & dont enter to non-related discussions .
Almost all these questions need EXPERIENCEs and generally answers can not be found in google .

A) About population of free applications in each platform .
e.g someone said iphone mac has about 2000 free applications .
question :
What is population of free applications in platforms >
1-android
2-EZX(in ezx which QT version includes more free applications?so give your number with qt version)
3-QTopia(which version has more... ?)
4-Maemo
and also 5-symbian 6-winmobile .

I'll be thankfull if you just tell their statistics(numbers).

B)
How can we find out which cellphones have for example QTopia OR EZX?Is there any site to show name of linuxs on cellphones ?

C)Important question:
On which cellphone almost these linuxs (EZX,android,QTopia,openmoko) can be flashed without big problems ?
And On which cellphones,maximum number of these linuxs(free ones) can be installed without big problems.

D)
Are all these linuxs free to download ?
Android , EZX ,QTopia ,Maemo,openmoko ?
please write all free platfroms except those are above .

E)Is There any cellphone that we can have symbian or winmobile beside linux ?

regards dehqan
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2009-05-22, 08:32 PM,
ارسال : #2
پاسخ: Questions about platforms and their applications
والا اولش موندم باید انگلیسی جواب بدم یا فارسی !
بعدش با خودم گفتم کسی که میدونه چه انجمنی پست بده و کدوم دکمه رو برای ثبت بزنه پس فارسی بلده!!!
جواب من:
عزیز والا وضع این لینوکس بازی ها روی موبایل خیلی خرابه. اگرچه ما از مال دنیا (البته دنیای متن باز) یه A1200 داریم و کمی هم تو جریان اوضاع هستیم . ولی خیلی شلوغ پلوغه!
َAndroid تا جایی که من اطلاع دارم فعلا به صورت رسمی فقط روی G1 پشتیبانی میشه . اگرچه روی همین A1200 ما هم دارن زور می زنن اجرا شه ولی فعلا نصفه نیمه هست و کار زیادی نمی کنه . فقط اجرا می شه قیافش رو ببینی !
OpenMoko رو که خدا رحمت کنه یه گوشی Neo براش ساخته می شه و تقریبا دیگه هیچی . چیز خاصی نیست.
Ezx یا همون MontaVista ما که ازش سورس ندیدیم. یعنی گشتیم ها ولی نبود. فقط قضیه اینه که فریم ور هاش متن باز هستن یعنی دیده و ادیت میشن ولی این فرم ویر ها فقط فایل های تنضیمات و کتابخانه ای دارن. کرنل و اینترفیس تو مرامشون نیست!!! البته یه فریم ورهای متن بازی هم ساخته می شن ها ولی همه آزمایشی و بدرد نخور هستن.
Qtopia رو من دوست دارم. این عزیز داره توسط یه گروهی مشخصا برای A1200 ساخته می شه ( البته رو یه تعداد گوشی های کم و ناشناخته مثله Green Phone هم توسعه داده می شه) خیلی خوب داره رشد می کنه ولی مشکلش اینه که هنوز کامل نشده . ولی خیلی هیجان انگیزه هر بار یه امکانات جدیدی اضافه می شه . یه دفعه امکان تماس اضافه می شه. بعدش بلوتوث و این اخری ها هم پشتیبانی از 8 GB کارت حافظه!!! ولی بدان که هنوز آزمایشی هست.
از ما میشنوی به جیب مبارک نگاهی بنداز . اگه پر تشریف دارن برو به سمت G1 و لذت ببر . اگر هم که همون A1200 خیلی خوش می گذره .
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2009-05-22, 11:28 PM,
ارسال : #3
با یاد او

روز بخیر؛
بابت توجهتون ممنونم ، لطف کردید بله کمی وقت گیر بود فارسی نوشتن سوالها مجددا .
چند نکته هست :
اول اینکه هیچ مشکلی برای خرید گوشی های خارج از ایران نیست .
دوم >اینکه اندازه g1 نمیشه هزینه کرد .
سوم >anderoid روی این ۳ گوشی حداقل هست HTC G1 , W.E. Phone , kogan agora که وسطی پروژه openmoko هست .
که ۴۰۰ دلاره .اما kogan هم مارک معروفی نیست درسته ؟به نظرتون خریده بشه ؟اینم ۴۰۰ دلاره که باز زیاده .

چهارم >سوال مهم neo الان فروخته میشه با پلتفرم openmoko ؟سایت openmoko که مثل اینکه گوشی با پلتفرم android داره .
پنجم >a1200 چون لمسی هست نمیشه خرید چون خیلی از برنامه های جاوا رو لمسی ها جواب نمیده .اپل هم به همین دلیل نمیشه گرفت .

عملا آندروید که رفت کنار .
openmoko هم اگه گوشی کمتر ۴۰۰ دلار نداشته باشه میره کنار....۱) داره ؟
۲)میمونه ezx و qtopia کدوم نرم افزارهای مجانیشون بیشتره ؟
۳)مثلا ezx که دوباره بسته به ورژن qt اش فرق میکنه نمیشه نرم افزارهای qt 3 روی qt 2.3 پورت کرد درسته ؟
۴)کدوم ورژن از qt ها نرم افزارهای مجانی بیشتری داره ؟
۵ ) از همه مهمتر چطور بفهمیم روی چه گوشی های ezx و چه گوشی هایی qtopia به خوبی بدون مشکل کار میکنه و اصلا رو چه گوشی هایی این پلتفرم ها هستن ؟
۶ ) maemo چطور نرم افزار مجانی چند تا داره ؟
۷) غیر از openmoko چه گوشی اکثر این پلتفرم ها رو میشه روش نصب کرد ؟
۹ ) خیلی خلاصه cp/m چه پلتفرمیه ؟ SDK , SDL چین ؟چه فرقی دارن ؟
۸) این FSo چیه ؟کلا این پاراگراف یعنی چی ؟
نقل قول :And if you plan to use a motorola EZX, FSO is the 'official alternative' distro for the OpenEZX kernel, (necessary for all these distros, except Muromec's qtopia port that use an hacked montavista's 2.4 kernel )

ممنون میشم هر کدوم رو میدونید هر چند کوتاه راهنمایی کنین .

2009-05-24, 09:10 AM,
ارسال : #4
یه نکته گفتم بگم که N770 و N810 از نوکیا تحت اوپن سوسه هستند و البته فریم ورکشم تو وب هست فقط گوشییش تو ایرون یافت نشد یعنی من الادینم رفتم پیدا نکردم
اگه پیدا کردی به ما هم بگو
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2009-05-24, 05:03 PM,
ارسال : #5
با یاد او

روز بخیر
770 , n800 , n810 پلتفرمشون maemo هست .
<!-- m --><a class="postlink" href="http://en.wikipedia.org/wiki/Maemo">http://en.wikipedia.org/wiki/Maemo</a><!-- m -->

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان