لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چند دلیل محکم برای استفاده از لینوکس
2010-02-09, 01:37 PM,
ارسال : #21
پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: چند دلیل محکم برای استفاده از لینوکس
اول اینکه نه کسی که از لینوکس استفاده می کنه لزوما حرفه ای هست و نه کسی که از ویندوز استفاده می کنه مبتدی.
دوم اینکه منظور شما از مشکل چیه؟
اینکه شما احتمالا مشکلات زیادی داشتی دلیلش این نیست که لینوکس مشکل داره.
در ضمن واقعیت چیه؟

A computer GeeK
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2010-02-09, 03:18 PM,
ارسال : #22
اولا" اينكه مشكلات من وقتي شروع ميشه كه لينوكس استفاده ميكنم خودش يعني اينكه لينوكس مشكل داره. و زماني كه از ويندوز استفاده ميكنم هيچ مشكلي ندارم. درسته؟؟
دوم اينكه اگه دنبال معني مشكل ميگرديد بهتر كه در لغت نامه معنيش رو پيدا كنيد و اگر دنبال نمونه مشكلات ميگرديد بهتره كه در همين فروم فقط موضوع تاپيك ها رو بخونيد.
تمامه كساني كه از لينوكس استفاده ميكنند 100% تا به حال ده ها مشكل داشتن و اگه كسي ميخواد خلاف اين رو ثابت كنه تنها سعي ميكنه كه يك دروغ بزرگ بگه.
و سوم اينكه اگر واقعا" بنياد نرم افزار آزاد داراي (برنامه ريزي، نيروي متخصص، ايده و پتانسيل) هست چرا بعد از 26 سال هنوز نتونسته حتي 1% از كاربراي دنيا به خودش جذب كنه؟؟

"يه سوال منطقي كردم و انتظار يك جواب منطقي رو دارم"
2010-02-09, 03:49 PM,
ارسال : #23
Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: چند دلیل محکم برای استفاده از لینوکس
sshtery نویسنده :اولا" اينكه مشكلات من وقتي شروع ميشه كه لينوكس استفاده ميكنم خودش يعني اينكه لينوكس مشكل داره. و زماني كه از ويندوز استفاده ميكنم هيچ مشكلي ندارم. درسته؟؟
یعنی تا به حال نشده به خاطر مشکل توی ویندوز مجبور بشید ویندوز رو دوباره نصب کنید. نصب ویندوز ساده ترین راه برای رفع مشکل توی ویندوز هست!!!

در ضمن شما این آمار 1 در صد رو از کجا آوردید. اینکه صرفا شما و اطرافیان شما از ویندوز استفاده می کنن دلیل این نیست که کسی از لینوکس استفاده نمی کنه

A computer GeeK
2010-02-09, 04:06 PM,
ارسال : #24
پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: چند دلیل محکم برای استفاده از لینوکس
اگه از آمار خبري نداريد پس چطور اينقدر تبليغات ميكنيد؟؟
يك نمونه از اين آمار رو ميتونيد در سايت زير ببينيد.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.w3counter.com/globalstats.php">http://www.w3counter.com/globalstats.php</a><!-- m -->
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.w3schools.com/browsers/browsers_os.asp">http://www.w3schools.com/browsers/browsers_os.asp</a><!-- m -->
<!-- m --><a class="postlink" href="http://marketshare.hitslink.com/operating-system-market-share.aspx?qprid=8">http://marketshare.hitslink.com/operati ... px?qprid=8</a><!-- m -->
2010-02-09, 04:18 PM,
ارسال : #25
پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: چند دلیل محکم برای استفاده از لینوکس
نقل قول :مشكلات من وقتي شروع ميشه كه لينوكس استفاده ميكنم

نه دوست عزیز. مشکل از اونجایی شروع میشه که از ابزار اطلاع کافی نداریم. هرچه اطلاعات ما بیشتر باشن مشکلاتمونم کمتره.
روز اول که از Windows استفاده کردیم مشکلی نداشتیم؟
2010-02-09, 05:57 PM,
ارسال : #26
Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: چند دلیل محکم برای استفاده از لینوکس
sshtery نویسنده :<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.w3counter.com/globalstats.php">http://www.w3counter.com/globalstats.php</a><!-- m -->
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.w3schools.com/browsers/browsers_os.asp">http://www.w3schools.com/browsers/browsers_os.asp</a><!-- m -->
<!-- m --><a class="postlink" href="http://marketshare.hitslink.com/operating-system-market-share.aspx?qprid=8">http://marketshare.hitslink.com/operati ... px?qprid=8</a><!-- m -->

لینک اول کاملا بی ربطه.
اما در مورد لینک دوم هم نکته جالب اینکه اولا طبق این آمار کاربران لینوکس یک درصد نیستند و ثانیا تعداد کاربران لینوکس همواره روند صعودی داشته.

A computer GeeK
2010-02-09, 06:44 PM,
ارسال : #27
پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: چند دلیل محکم برای استفاده از لینوکس
ببینید، اولا نرم افزار آزاد فقط گنو/لینوکس نیست، دوما استفاده از نرم افزار آزاد و اوپن سورس فقط به کاربردهای دسکتاپ و کاربران معمولی محدود نمیشه.
شما مثلا آمار استفاده از زبانهای آزاد (و اوپن سورس) رو حساب کنید ببینید چقدر کاربر میشه. فقط PHP به تنهایی کلی از برنامه نویسی وب رو به تسخیر خودش درآورده.
بعد کاربرد لینوکس در دانشگاهها، شرکتهای بزرگ، سرورهای اینترنت و وب، کلاسترها، ابررایانه ها و خیلی جاهای دیگه.
در وب مثلا اینهمه سرور وب هست که آمار خیلی بالایی از اونها از نرم افزارهای آزاد استفاده میکنن.
بعد شما میگید در طی اینهمه سال چکار کردن؟ بنظر خودتون منطقی هست؟ شما فقط یکی از حیطه ها و کاربردها رو درنظر میگیرید.
الان ما اینهمه نرم افزار آزاد داریم. اینهمه زبان برنامه نویسی و کتابخانهء آزاد، فرمت آزاد، الگوریتم فشرده سازی آزاد و غیره و غیره.
من فکر نمیکنم واقعا دستاوردها نرم افزار آزاد و بالطبع اون اوپن سورس چیز کمی بوده باشه.
اما آمار 1% و اینها هم من فکر میکنم بیشتر به همون کاربران دسکتاپ مربوط میشه (گذشته از اینکه ممکنه در مجموع با احتساب همه نوع کاربر و کاربرد خیلی بیشتر باشه). و این حیطه هم یک معیار خوب از کلیت دنیای نرم افزار رایانه نیست. کما اینکه خیلی از این کاربران که جزو 99% ویندوزی هستن هر روز بدون اینکه بدونن از نرم افزارها و سرویسهایی استفاده میکنن که دستاورد نرم افزار آزاد و اوپن سورس هستن.

برای یک برآورد منصفانه از دستاوردها و میزان مقبولیت و کاربرد نرم افزار آزاد و اوپن سورس، بنظر من یک تحقیق و تدقیق همه جانبه باید کرد و همه نوع کاربر و کاربرد رو درنظر گرفت. نه اینکه بگیم 1% کاربران عادی از لینوکس استفاده میکنن پس مقبولیت و سهم و کاربرد نرم افزار آزاد در دنیای امروز فقط 1%. نه اگر به چیزهایی که گفتم دقت کنید میبینید که عملا خیلی بیشتر از این حرفهاست.
مثلا اگر یک شرکت بزرگ داره از سرورهای لینوکس استفاده میکنه، بنظر شما تعداد کاربرهاش رو چطور باید حساب کرد و آیا در اون 1% آمده؟ یا همین وب سرورها. و خیلی موارد دیگه. ضمنا گفتم که نرم افزار آزاد فقط گنو/لینوکس هم نیست و اجزای زیادی داره. مثلا همین فایرفاکس که خیلی از کاربران ویندوزی هم امروز ازش استفاده میکنن. و همینطور فرمتها و پروتکل ها و استانداردهای آزاد و غیره.
اون آمار یک درصدی بنظر من یک حیطهء خیلی محدود از کاربر و کاربرد و تعریف رو دربرگرفته.

Only God

I Wish I Was Buddha
کاش بودا بودم

Live And Let Live
زندگی کن و بگذار زندگی کنند

Forgive And Be Forgiven
ببخش و بخشیده شو

مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2010-02-09, 07:04 PM,
ارسال : #28
کسی چه میدونه شاید اگر ریچارد استالمن قرارداد تامین سیستم عامل رایانه های شخصی رو با IBM در اون مقطع تاریخی میبست، ممکن بود الان بعکس لینوکس توسط بیشتر کاربران استفاده میشد و نرم افزار آزاد هم یک چیزی طبیعی و مورد خواست همه بود و از نظر راحتی کاربر هم خیلی بهتر.
بهرحال چیزی که هست، این تسلط تاریخی میکروسافت، فقط در همین حیطهء باریک اینقدر برجسته و شکست ناپذیر هست. اما این حیطه با وجود اینکه بخش کوچکی از کاربردهای متعدد نرم افزار رو تعریف میکنه تعداد کاربر خیلی زیادی داره که بالطبع برنامه نویسان عادی و عادی نویس زیادی رو هم خواهد داشت (بعلت بازاری که داره).
اما شما دانشگاهها بزرگ رو نگاه کنید که نابغه بیرون میدن. برنامه نویسان گوگل و غیره رو. فکر میکنید اینا توی دانشگاه روی چی کارکردن و لینوکس رو نمیشناسن و دوست ندارن؟
تحقیق کنید چقدر از برنامه نویسان و مخترعان و مبتکران بزرگ دنیا با لینوکس یا نرم افزار آزاد آشنایی خوب دارن و بهش علاقه ندارن و اساسا با این پلتفرم پیشرفت نکردن و دستاوردهاشون به کمک اون نبوده.
ضمنا بغیر از فیلد دسکتاپ فیلدهای دیگه خیلی بیشتر دستخوش تغییر شدن. مثلا در اینترنت و وب گنو/لینوکس تونست به موفقیت بسیار بزرگی دست پیدا بکنه.
شما یک زمینه رو چسبیدید و بقیه رو نادیده گرفتید و بعد میگید نرم افزار آزاد بعد از اینهمه سال کاری نکرده. نه عزیزم شما اشتباه میکنی. نرم افزار آزاد کارهای زیاد و بزرگی کرده.
فقط در فیلد کاربری خانگی و اداری دسکتاپ و نرم افزارهاش بوده که فاصله زیاده و میتونم بگم این فاصله هم بیشتر از نظر تعداد هست تا کیفیت و توان واقعی. یعنی اگر کاربران دسکتاپ لینوکس تنها 1% هستن، اما اینطور نیست که بگیم تنوع و کیفیت و کارایی سیستم عامل و نرم افزارهای دسکتاپ گنو/لینوکس هم در مجموع تنها 1% ویندوز هست. نه عددش خیلی از این بالاتر هست.
اما در این بخش و بازار با ماهیت کاربرانی که داره، همون مقدار اندک عقب تر بودن باعث اختلاف عظیم در تعداد کاربر میشه. شاید چون این حیطه ویژگیهای خاصی داره و بخصوص یوزرفرند بودن و راحتی همه جانبه برای کاربر عادی توش حرف اول رو میزنه.

Only God

I Wish I Was Buddha
کاش بودا بودم

Live And Let Live

Forgive And Be Forgiven
ببخش و بخشیده شو

2010-02-10, 01:53 AM,
ارسال : #29
Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: چند دلیل محکم برای استفاده از لینوکس
Driller نویسنده :
sshtery نویسنده :<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.w3counter.com/globalstats.php">http://www.w3counter.com/globalstats.php</a><!-- m -->

لینک اول کاملا بی ربطه.
اما در مورد لینک دوم هم نکته جالب اینکه اولا طبق این آمار کاربران لینوکس یک درصد نیستند و ثانیا تعداد کاربران لینوکس همواره روند صعودی داشته.

اولا" كه لينك اول كاملا" مرتبط با بحث ما هست البته اگه به خودتون يكم زحمت ميداديد و پايين تر از اون چارت رو هم نگاه ميكرديد و آمار سيستم عامل را هم يه نگاهي مينداختيد. (احتما" خسته و شايد هم عصباني بوديد)
دوم اينكه شما چرا همون آمار رو كه حدود 4% رو نشون ميده رو جدي گرفتي و بقيه رو اصلا" به حساب نياورديد؟؟
من 3 تا لينك از معتبر ترين سايتهاي آماري گذاشتم و بهتر هست كه كامل مطالعه كنيد تا يكم با آمار آشنايي پيدا كنيد.
در بهترين حالت اگر بخوايم ميانگين بگيريم زير 2% هستيد.
ميگيد نه؟؟!! اگر جمع و تفريق بلد هستيد خودتون حساب كنيد.
2010-02-10, 02:16 AM,
ارسال : #30
پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: چند دلیل محکم برای استفاده از لینوکس
بعضي از حرفهاي شما رو قبول دارم ولي آيا نفوذ ويندوز در تمامي زمينه ها اعم از (اينترنت، وب، بانكهاي اطلاعاتي، برنامه نويسي، ماشينهاي صنعتي و ...) بيشتر هست يا لينوكس و اوپن سورس؟؟ از نظر تاريخي هم حساب كنيد مايكروسافت زودتر از همه وارد تمامي زمينه ها شد و موفق ترين هم هست. اگر از تمامي زمينه ها بررسي كنيم باز هم ويندوز و مايكروسافت حرف اول رو ميزنه و بعد Mac و بعد از اون لينوكس.
ولي فعلا" موضوع بحث ما كاربران عادي (به قول دوستان بيسوادهايي كه از ويندوز استفاده ميكنند) هست نه چيز ديگر.
(من در اين بحث متوجه شدم كه تمامي افراد بيسواد مثل من و امثال من با داشتن مدارك دانشگاهي از معتبر ترين دانشگاه هاي دنيا بيسواد و مبتدي هستد و آقايوني كه 6 ماه از لينوكس استفاده كردن و نهايت دستاوردشون 4 خط اسكريپت php هست تماما" دانشمند هستند) كه اين خود انحصار طلبي و دانشمند پنداري كاربران محترم اوپن سورس رو نشون ميده.
در مورد اينكه گفتيد اكثريت كاربران ويندوز از فايرفاكس استفاده ميكنند بايد تصحيح كنم كه هنوز هم 50% كاربران از IE استفاده ميكنند و كمتر اي 35% از فايرفاكس.
2010-02-10, 09:30 AM,
ارسال : #31
كي گفته نفوذ ويندوز در همهء زمينه ها بيشتر هست.
دسكتاپ رو بذاريد كنار ببينيد در بقيهء زمينه ها آيا واقعا برتري ويندوز مطلق هست؟
حالا اصلا مهم نيست شايد مثلا در فلان زمينه درصدش بيشتر باشه، اما مهم اينه كه سهم قابل توجهي و گاه بيشتري هم از آن نرم افزار آزاد هست (نرم افزار آزاد اعم از تمام دستاوردهاي نرم افزار آزاد و اوپن سورس ميشه، نه فقط سيستم عامل گنو/لينوكس - ما ميدونيم كه سيستم عاملهاي آزاد و اوپن سورس ديگر و همچنين خيلي ابزارهاي آْزاد و اوپن سورس ديگه در همه جا حتي روي ويندوز وجود دارن).
بقيهء حرفاتون هم كه گير دادن الكي هست.
اگر چيزي رو ميتونيد مستدل و مستند ثابت كنيد بياريد. وگرنه كه هيچ.
مثلا من ميتونم براتون آمار بيارم كه لينوكس و بي اس دي و غيره در ابر رايانه ها و غيره بالاترين آمار رو دارن (و اونجا بعكس برتري و شكست ناپذيري با لينوكس بوده).
همينطور در سرورهاي اينترنت و وب آمار دقيق فعلي رو نميدونم اما قبلا آمارها رو ديدم و يادمه آمار لينوكس همواره بيشتر بود يا سهم خيلي بزرگي داشت.
اما شما فقط در صدد اين هستيد كه با توسل به يك محدودهء باريك (ولي با تعداد كاربر عادي و مستقيم زياد)، بگيد كه كاري كه نرم افزار آزاد در دنيا كرده فقط 1% ويندوز هست. و اين آشكارا خيلي دور از حقيقت هست.
يه زماني يك عده ميگفتن اصلا نرم افزار آزاد ممكن نيست، اما حالا ببينيد به كجا رسيده و اصلا سيستم انحصاري رو به چالش ميكشه. اين خودش كار بزرگي بوده كه از صفر به اين سرعت به اينجا رسيدن؛ اونم بدون پشتوانه هاي مادي و قانوني بزرگي كه انحصارگرها داشتن.
2010-02-10, 09:41 AM,
ارسال : #32
ضمنا اينكه ميفرماييد ميكروسافت زودتر از همه وارد تمام زمينه ها شد مطمئنيد؟
بنظرم ميكروسافت بعد از سيستم عاملهايي مثل يونيكس بوجود آمد و حتي بعد از شروع پروژهء گنو.
پايه هاي اصلي علم رايانه و خيلي از زمينه ها و نرم افزارها پيش از اينكه ميكروسافت بجايي برسه بوجود آمده بودن.
ميكروسافت هم اول با كپي كردن يك سيستم عامل ديگه و با داس درپيت شروع كرد. درحاليكه اون زمان يونيكس با اون عظمتش وجود داشت.

نقل قول :هنوز هم 50% كاربران از IE استفاده ميكنند و كمتر اي 35% از فايرفاكس
خب همين هم خيلي مهمه. كم چيزيه بنظر شما؟
ما عادت كرديم اگر آمار يه چيزي حتي 10% از ديگري بيشتر بود ديگه طرف كمتر رو فراموش كنيم و شكست خورده بدونيم. درصورتيكه همچنين چيزي نيست.
IE بطور پيشفرض روي ويندوز نصبه و خيلي از كاربران بخصوص مبتدي ها و كم سن و سال ها هرگز اون رو با مرورگر ديگري نصب نميكنن. تازه اين باوجود امكاناتي هست كه مختص IE هستن (مثل اكتيوايكس) و بعضي سايتهايي كه مختص اين مرورگر طراحي شدن.
همين موفقيت فايرفاكس در اين مدت كوتاه يك شاهكار بوده.
تازه اون اولا من يادمه حتي پلاگين فلش هم بصورت پيشفرض در فايرفاكس نصب نشده بود.
ما بايد عادت كنيم تنوع رو طبيعي بدونيم.
بايد از دنياي انحصاري فقط يك شركت و ميكروسافت و غيره بيرون بيايم.
قرار نيست بيشتر كاربران از يك محصول استفاده كنن تا ما بگيم فقط اون موفق و داراي كاربرد و منفعت بوده.
بهرحال جامعه قشرهاي مختلف داره. يك قشر توده و كاربران عادي و خانگي و اداري غيرمتخصص هستن كه جمعيت زيادي دارن.
اما خيلي قشرها و كاربردهاي ديگه هستن كه باوجود اينكه تعدادشون هيچوقت به 50% و حتي پايينتر نميرسه اما نقش مهمي دارن و بهرحال اونها هم به ابزارهاي مورد نياز خودشون نياز دارن كه كارشون با اونها پيش ميره يا بهينه تر انجام ميشه.
همهء مردم در اجتماع ما مثلا تعميركار لوازم صوتي و تصويري نيستن، اما بقالي و سوپرماركت خيلي زياد داريم. آيا بايد بگيم پس تعميركار لوازم صوتي و تصويري بدردي نميخوره و بقالي مهمتر و موفقتر از اونهاست؟
نه هرچيزي يه سهمي داره.
گاهي حتي 5% هم يك سهم حياتي هست. حتي 1%.
ممكنه يه موسسه تحقيقاتي مهم و خاص باشه كه كارش فقط با نرم افزار آزاد يا لينوكس و غيره راه بيفته.
همينطور دانشگاهها.
ما از اين موارد خيلي داريم.
اين تفكر درصدي و هركي تعدادش بيشتر برنده و مهمتر، تفكر ناقصي هست.
2010-02-10, 09:43 AM,
ارسال : #33
شما يك چيز به اين بزرگي و باارزش و زيبايي و دستاورد بيشمار انسانهاي بزرگ در سراسر دنيا رو ميخوايد كوچك بشماريد و بهش برچسب هاي سخيف بزنيد.
اين شماييد كه تفكر كوچك و سخيفي داريد و رسوا ميشيد. نميشه اينطور چيزها رو مسخره كرد. ميخوايد مسخره كنيد بنظرم بايد اون تجارت مدارها و سرمايه دارهايي رو كه فقط به پول فكر ميكنن و خودشون دزدهاي اول هستن مسخره كنيد.
فكر كرديد هر جمعيتي رو به صرف اينكه تعدادشون كمتر هست ميشه ذليل كرد؟
2010-02-10, 09:47 AM,
ارسال : #34
البته بعضي طرفداران لينوكس هم شايد زياده روي و بي انصافي كردن؛ اما اين چه ربطي به بقيهء مطالب داره؟ اين يك مسئلهء شخصي بوده.
و فكر نكنيد اگر اونها اشتباه كردن شما بايد بياييد نرم افزار آزاد و لينوكس رو مسخره كنيد و شكست بديد. گذشته از درست يا نادرست بودنش، فكر نميكنم شما در اين حدود باشيد كه بخوايد چنين كاري بكنيد.
افراد بزرگ و مهمي با دستاوردهاي بزرگ و مهم براي تمامي بشريت پشت اين جنبش ها هستن. شايد بعضي ديدگاههاي افراطي و اشتباه هم داشته باشن و حتي من شخصا با همهء نظراتشون موافق نباشم، اما در مجموع وجود اين افراد و گوش كردن به حرفشون براي تمامي بشريت مهم هست.
آيا مثلا ما بايد به امثال بيل گيتس و تجارت گوش كنيم و اينطور وضعمون بهتر ميشه؟ منكه فكر نميكنم.
نگاه كنيد اسناد و استدلالهاي دو طرف رو. خودتون متوجه ميشيد.
شخصيت افراد رو فراموش كنيد. استدلال بر اساس تعداد براي ارزيابي همه چيز رو كنار بذاريد.
2010-02-10, 09:53 AM,
ارسال : #35
من فكر ميكنم اين تفكرات منحرف ما خودش ناشي از سيستم هاي حكومتي و غلبهء تجارت و تبليغات بر جوامع هست.
وگرنه چرا ما بايد مثل يك تجارت مدار همه چيز رو با درصد و پول مقياس كنيم و وقتي درصدمون بالا بزنه فرياد شادي سر بديم و ديگران رو همه پوچ بدونيم و بر اساس فقط همون درصدها دربارهء حقانيت و فايده صحبت كنيم!
در يك اجتماع آزاد و اخلاقي، تنوع و آزادي و امكان انتخاب هست كه به اون حيات و سلامت ميده. حتي يك عدهء اقليت ديني اگر آزاد باشن ممكنه روي كل اجتماع تاثير بسيار مثبتي داشته باشن.
شايد شما روزي رفتيد و مرام و زندگي اونها رو ديديد و بهش بشدت احساس گرايش و نياز كرديد. از اينطور چيزها زياد پيش آمده.
اما اگر بخوايد بگيد اونها اقليت بي اهميتي هستن و نابود بشن هم مهم نيست، به بيراهه رفتيد.
گاهي حقيقت و چيزهاي بزرگ پيش همون دسته هاي اقليت هست.
درواقع خيلي وقتها اينطوره (اما نميگم اكثريت اوقات).
2010-02-10, 03:01 PM,
ارسال : #36
من ميدونم كه اول يونيكس بود و بعد داس اومد، ولي آيا شما هم ميدونيد در همون زمان يونيكس و مينيكس تنها سيستم عاملهاي موجود بودن و نه تنها رايگان نبودند بلكه بسيار گران قيمت هم بودند تا جايي كه كابران معمولي قادر به خريدش نبودند؟؟ بيل گيتس بيچاره اومد از مينيكس ، داس رو ساخت تا همه بتونن ازش استفاده كنند. بعد كه كارو كاسبي شماها كساد شد اومديد مجانيش كرديد و حالا هم داريد منت سر تمام دنيا ميذاريد. چرا و به چه دليل؟؟
چه كسي گفته كه سهم لينوكس در سرورها بيشتر از ويندوز هست؟؟ به شما پيشنهاد ميكنم كه آمار رسمي و تاييد شده ي بين المللي بياريد تا مشخص بشه. بازم ميگم آمار رسمي و مورد تاييد مجامع بين المللي و نه اينكه خودتون بشينيد در تفكرات خودتون آمار درست كنيد. اگر هم به اين آمار ها دسترسي نداريد من براي شما آمار ميارم. (آمار رسمي)
با دوستان عزيز هم عرض ميكنم كه آمار و ارقام در دنيا از اهميت خيلي زيادي برخورداره (البته اگه مثل رئيس جمهور محترم آمار براي شما اصلا" ارزشي نداره و فقط قيمت ميوه فروشي سر كوچه خودتون مهمه، كه هيچ) اما اگر اينطور نيستيد پس نميتونيد ارزش آمار ت تحقيقات رو زير سوال ببريد و فقط بگيد كه اوپن سورس دنيا رو متحول كرده، چون در جايگاهي نيستيد كه اجازه اين كار رو داشته باشيد و اين يك توهم بيش نيست.
اگر شما به آزادي عقايد و تنوع در اجتماع اعتقاد داريد پس نميتونيد بگيد كه اگه در اين 26 سال استالمن نبود دنيا به جايي نميرسيد.
به جاي اين حرفها بتر هست به فكره اين باشيد تا كاري كنيد كه 4 نفر در دنيا راجع با شما صحبت كنند و بطور جدي وارد عرصه بشيد.
در ضمن لينوكس تنها سيستم عامل موجود در دنيا نيست. Mac هم بر پايه لينوكس طراحي شده، پس چرا به موفقيتي خيلي بيش از شما درست يافت؟؟ (حتما" با خاطر انحصار طلبي بوده)
نه، بخاطر اين بوده كه ايده، علم، تفكر و آدم متخصص پشتش بوده.
اگر با جاي اينكه روزي 1دونه توزيع از خودتون در بياريد يكم متمركز تر و با تفكر بيشتر عمل كنيد شايد به جايي برسيد.
2010-02-10, 05:16 PM,
ارسال : #37
نقل قول :چه كسي گفته كه سهم لينوكس در سرورها بيشتر از ويندوز هست؟؟ به شما پيشنهاد ميكنم كه آمار رسمي و تاييد شده ي بين المللي بياريد تا مشخص بشه.
من نگفتم الان یا همیشه اینطور بوده. اما احتمالا در زمانهایی اینطور بوده. اینطور آمارها شناور هستن.
ضمنا حتی اگر سهم لینوکس بیشتر هم نباشه بهرحال درصد قابل توجهی هست نه مثل اون 1% در دسکتاپ. مهم نیست که ویندوز در سرورهای اینترنت و وب مثلا 60% باشه و نرم افزار آزاد 40%. آیا این کمتر بودن به معنای شکست و بدون کاربرد بودنه؟
گفتم که شما زیادی درمورد آمار اغراق میکنید. گاهی اعداد رو زیادی مهم فرض میکنید و مثلا لابد ویندوز یک اختلاف 1% هم بالاتر باشه میگید لینوکس شکست خورد و بدرد نمیخوره. گاهی هم یک آماری رو به چیزهایی که بهش ربطی نداره ربط میدید و ازش نتایج نامربوط میگیرید. تحلیل درست آمار و نتیجه گیری صحیح و بجا هم خودش هنری هست. نه اینکه شما بیاید تبلیغات بکنید باهاش.

درمورد ابررایانه ها و بقیهء کاربردهای خاص چی؟ بازم فکر میکنید نرم افزارهای آزاد برتری نداشتن؟
اگر این نرم افزارهای کارا و با کیفیت خوب نبودن چطور در چنین کاربردهایی قابل استفاده هستن؟

نقل قول :بعد كه كارو كاسبي شماها كساد شد اومديد مجانيش كرديد و حالا هم داريد منت سر تمام دنيا ميذاريد. چرا و به چه دليل؟؟
باز که قاطی کردی!
اولا پروژهء گنو زمانی شروع شد که میکروسافتی وجود نداشت.
دوما از اولش رایگان یا درواقع آزاد بود و کدهاش هم تماما از ابتدا بدون کپی برداری از کدهای یونیکس نوشته شده.
چیزی مجانی نشده!

نقل قول :اگر شما به آزادي عقايد و تنوع در اجتماع اعتقاد داريد پس نميتونيد بگيد كه اگه در اين 26 سال استالمن نبود دنيا به جايي نميرسيد.
نه کی اینطور گفته؟
ولی سهم این افراد و جنبش ها و دستاوردهاشون رو هم که نمیشه انکار کرد. میشه؟
من بیشتر گفتم که فکر نکنید میکروسافت و بیل گیتس و امثالهم همه چی رو بوجود آوردن؛ اینطور نیست.
این احتمال هم مسلما بوده که بدون وجود این فرد و حرکتی که آغاز شد، الان چهرهء دنیا واقعا فرق داشت و بدتر بود (از نظر انحصار و امکانات آزاد و رایگان در دسترس).
بهرحال چیزی که ما همیشه گفتیم، به طرفداران انحصار و شرکتهایی مثل میکروسافت و افرادی مثل بیل گیتس، این بوده که فکر نکنید همهء مزیت و آزادی و امکاناتی که هست فقط بخاطر این افراد بوده. چه بسا اگر چیزهای بازدارنده و رقیب هایی مثل نرم افزار آزاد نبود، الان این دنیا تفاوت زیادی داشت با وضعیت فعلی. حرف من بیشتر این بوده.
انحصار رو اگر ول کنی به سمت انحصار بیشتر میره.
اگر رقابت نباشه بیزینس مردم رو بیشتر میچاپه.
اینها بنظر شما طبیعی و تجربه شده و مورد انتظار نیستن؟
آیا مقالات استالمن خیلی موارد رو درست نمیگن و خیلی موارد رو افشاء نکردن و توجه و حساسیت نسبت به مسائلی که شرکتها و افراد تجارت پیشهء انحصارگر اهمیتی بهشون نمیدن اما برای کل بشریت در مجموع واقعا مهم هستن رو باعث نشده؟

نقل قول :در ضمن لينوكس تنها سيستم عامل موجود در دنيا نيست. Mac هم بر پايه لينوكس طراحي شده، پس چرا به موفقيتي خيلي بيش از شما درست يافت؟؟ (حتما" با خاطر انحصار طلبي بوده)
مک که الان خودش یونیکسی شده.
یه زمانی بر پایهء یونیکس نبود.
ضمنا مثل میکروسافت اونم چون سخت افزار خاص خودش رو داشت پشتوانه و انحصار خوبی برای خودش درست کرده بود.
بهرحال مک هم یک سیستم عامل انحصاری هست.
در دسکتاپ شاید از لینوکس آمارش بیشتر باشه، اما بازهم در مقابل ویندوز خیلی کمتره.
اما عوضش لینوکس و کلا نرم افزار آزاد خیلی چیزهای دیگه رو توی دست گرفتن و آمار بالا یا برتر دارن که مک توی اونها عددی نیست.

Only God

I Wish I Was Buddha
کاش بودا بودم

Live And Let Live

Forgive And Be Forgiven
ببخش و بخشیده شو

2010-02-10, 05:26 PM,
ارسال : #38
بعدهم شما از ما یا جامعهء نرم افزار آزاد چه انتظاری داری؟
هرکس از اینها تاحدی که توان داشته کار کرده.
یک چیزهایی هست که دیگه دست اینها نبوده.
مثل قوانین انحصار. پتنت های نرم افزاری و غیره.
اینها پشتیبانی های قانونی شدیدی هستن که انحصارگرها دارن و گاهی با قدرت قانونی نرم افزار آزاد رو سرکوب میکنن. مثلا شما میدونید که بعضی نرم افزارها برای بعضی کاربردها هستن که اصولا بصورت قانونی نمیتونن بصورت نرم افزار آزاد نوشته بشن؟
نرم افزار آزاد دیگه چیکار میتونه بکنه؟ داره سعی خودش رو برای حل این مشکلات قانونی میکنه. مثل انحصارگرها اونقدر نفوذ و پول نداره و از راههای نامشروع عمل نمیکنه.
اگر یک جامعه باوجود تمام آگاهی ها و اسناد و استدلالهایی که نرم افزار آزاد ارائه میکنه، بازهم بخواد بر اساس پول و منفعت شخصی عمل بکنه، نرم افزار آزاد دیگه کاری نمیتونه بکنه.
مثلا آیا نرم افزار آزاد میتونه بره خر یک شرکت سخت افزار رو بگیره که تو چرا اینقدر پول پرستی یا چرا با میکروسافت همدستی کردی و به زور مستندات لازم رو ازش بگیره؟
نه اینطور چیزها نیاز به حمایت های قانونی داره.
و این حمایتها وقتی عملی میشه که حکومت ها اونقدری دموکراتیک سالم باشن تا نرم افزار آزاد رو بعنوان یک سیستم مفید که ارزش هزینه کردن رو داره تشخیص بدن.

Only God

I Wish I Was Buddha
کاش بودا بودم

Live And Let Live

Forgive And Be Forgiven
ببخش و بخشیده شو

2010-02-10, 09:23 PM,
ارسال : #39
راستش رو بخوايد من توانايي اين رو ندارم كه با كساني بحث كنم كه حتي راجع به چيزي كه دارن ازش دفاع ميكنند اطلاعات ندارند و نميدونند از كجا شروع شد و الان كجاست.
در ضمن سعي كند اين عادت بد رو كه تقصير رو گردن اين و اون ميندازيد و تا اسم يك آدم پول دار مياد اونو ربطش ميديد به دزدي و باج گيري و خلاف رو كنار بگذاريد.
من گفتم اگر براي اينهايي كه ميگيد آمار، ارقام و مستندات معتبر داريد ارائه بديد. ولي انگار نميتونيد.
البته شما اين چيزها رو قبول نداريد و اين چيز ها از نظر شما پوچ، بي معني و فاقد ارزش علمي هستند.
واقعا" براي اين طرز تفكر و دانشي كه بر پايه اين طرز تفكر بنا شده (اوپن سورس) احساس تأسف ميكنم.
2010-02-11, 01:03 AM,
ارسال : #40
فعلا غلط بودن اون استدلال 1% سهم نرم افزار آزاد درطول 26 سال شما رو نشون دادیم کافیه.
شما خودت اگر جای دیگه هم آمار مشابه 1% گیر میاوردی حتما ذکر میکردی.
آمار بازی باشه واسه کسایی که بهش خیلی علاقه دارن.

Only God

I Wish I Was Buddha
کاش بودا بودم

Live And Let Live

Forgive And Be Forgiven
ببخش و بخشیده شو

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 4 مهمان