لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چند دلیل محکم برای استفاده از لینوکس
2010-02-12, 03:24 AM,
ارسال : #61
پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: چند دلیل محکم برای استفاده از لینو
البته الان که فکر کردم دیدم یک مورد خیلی کلی تر هم تو فرهنگ لینوکس هست و اون پست زدن در ساعت سه و نیم تو تکنوتاکسه!! :دی :دی
شب بخیر پنگوئن های ایرانی!
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2010-02-12, 04:32 AM,
ارسال : #62
پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: چند دلیل محکم برای استفاده از لینو
عزيزم من با لينوكس مشكلي ندارم. اگر مشكل داشتم كه ازش استفاده نميكردم. بيلي هم به من پول نميده كه واسش تبليغ كنم.
حرف من اينه كه با اين پتانسيلي كه اوپن سورس داره بايد تا حالا به خيلي جاها رسيده بود. بايد تمام دنيا رو تسخير ميكرد ولي خيلي لاك پشتي داره پيش ميره. شما قبول نداري؟؟
واقعا" آيا اين درسته كه يكي مثل گوكل با اوپن سورس و لينوكس به اينجا برسه بدشم بياد واسه ما تحريم بازي در بياره؟؟
2010-02-12, 09:21 AM,
ارسال : #63
Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: چند دلیل محکم برای استفاده از لینوکس
sshtery نویسنده :
mr_mohammad نویسنده :...
دوم اينكه شما ميدونيد داس از كجا اومد؟؟ آيا ميدونيد داس رو با ارتقاي يك سيستم عامل بدون نام كه در اون زمان براي كارهاي آزمايشگاهي استفاده ميكردن ساختن؟؟ آيا ميدونيد كه او سيستم عامل بي نام و نشان رو با استفاده از مينيكس (اون موقع پولي بوده ولي شما نميدونيد و كلي هم ادعا ميكنيد) ساختن؟؟ آيا ميدونيد اون سيستم عامل بي نام و نشون به سفارش بيمارستان كانزاس و چند مركز فوق تخصصي بزرگ طراحي شده؟؟
من 100% اطمينان دارم كه اينها رو نميدونيد چون تو اين فروم فهميديد كه اوپن سورس يعني چي.
اگه شما ميتونيد مداركي راجع به دلايل شكست عمليات دلتا در جنگ ويتنام بياريد من هم ميتونم راجع به اون سيستم عامل بي نام و نشون بيارم.
اين چيزي نيست كه تو ويكي پديا يا گوگل بوك بتوني پيدا كني. تو دانشگاه و به صورت تئوريك يهتون ياد ميدن. (البته اگه دانشگاه رفته باشي)
...
نه من نمیدونم جون تو :lol:
بابا ما رو خیلی *** فرض کردی مثل اینکه!
عزیز برادر آدم چیزی رو که به هیچ صورتی نمیتونه ثابت کنه و حتی لینکش رو بده که از کجا خونده اصلا نباید اینطوری بصورت حکم و استدلال یه بحثی مطرح کنه.
من نمیدونم این داستان رو از کجا خوندی. یا خالی میبندی یا کسی سرکارت گذاشته.
شاید بازم مجله های میهنی رو خوندی :wink:
داس از CP/M اقتباس شده و شباهتهای زیادی با اون داره. مثلا نحوهء آدرس دهی درایوها و غیره.
حداقل بگرد یه شباهت درست و حسابی که تصادفی نباشه با مینیکس و یونیکس توش پیدا کن.
2010-02-12, 09:27 AM,
ارسال : #64
Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: چند دلیل محکم برای استفاده از
sshtery نویسنده :واقعا" آيا اين درسته كه يكي مثل گوكل با اوپن سورس و لينوكس به اينجا برسه بدشم بياد واسه ما تحريم بازي در بياره؟؟

دوست من همه چیز رو به اوپن سورس ربط ندید. یعنی هیچ شرکت دیگه ای ایران رو تحریم نکرده؟
یه مثالش همین Adobe.

A computer GeeK
2010-02-12, 09:42 AM,
ارسال : #65
نرم افزار آزاد در کل، نه فقط گنو/لینوکس، تاحالا موفقیت های بزرگی داشته.
تقریبا همه جا اثری از نرم افزار آزاد و اوپن سورس پیدا میشه.
خیلی از دستاوردهای فنی مستقیما یا غیرمستقیم از این جنبش ناشی شدن.
اما شما اصرار داشتی که اون رو فقط مثل یک محیط بسته و متمرکز ویندوز و اونم فقط در حیطهء دسکتاپ مقایسه کنید.
فکر میکنم تا الان خودت فهمیده باشی که اشتباه کردی.
سهم نرم افزار آزاد در دنیا 1% نیست. خیلی بیشتره.
محصولاتش هم در همه جا و همهء زمینه ها پراکنده هست.
یکسری از اونها در دنیای گنو/لینوکس متمرکز شده و البته نه فقط در حیطهء دسکتاپ.
از فرمتهای ویدئو و تصویر و فشرده سازی تا پروتکل و سیستم فایل، تا فایرفاکس تا وب سرور تا روی گوشی موبایل تا ابر رایانه تا ناسا تا گوگل تا ویکیپدیا تا ... . یک دنیا دستاورد مستقیم و غیرمستقیم هست که از جنبش نرم افزار آزاد شروع شدن. و بسیاری از خلاقیت ها و ابتکارات حوزهء علم نرم افزار از همین برنامه نویسان بوده (نمیگم همش یا اینکه بیشترش - ولی زیاد). و خیلی از این ابتکارات و اختراعات چون تحت پتنت یا مجوزهای کپی لفت نبودن، در محصولات انحصاری هم بکار رفتن و مثلا یک شرکت انحصاری تجاری هم اون رو گسترش و تغییر شکل داده و امروز شما اثری از اسم مخترع اصلی یا نرم افزار آزاد در اونها نمی بینی.
خلاصه دیدن سهم نرم افزار آزاد در دنیای امروز ما، بصیرتی بیش از خوندن یه آمار 1% در دسکتاپ رو میخواد.
بنظر من یک تحقیقاتی در اینمورد بشه بد نیست. یعنی سهم نرم افزار آزاد رو در دنیای امروز بررسی همه جانبه بکنن.
خود شما هر روز درحال استفاده از دستاوردهای نرم افزار آزاد هستید.
شاید حتی همین پروتکل http و وب و اینترنت آزاد رو هم بشه بیش از اونکه دستاورد انحصارگرها دونست دستاورد آدمهایی با خصوصیات و نگرشهایی شبیه هکرهای قدیمی و علاقمندان علم و همکاری آزاد و نیز آدمهای فلسفه داری مثل استالمن دونست.
فکر میکنید تجارت با دنیا و دستاوردهای علمی چیکار میکنه؟ هدفش چیه؟ میذاره من و شما آزادانه لذت ببریم و دنیایی رو که میخوایم و به نفع خودمونه بسازیم؟
دوست عزیزی گفتن نرم افزار آزاد عقیده هست.
بله خب ما که بی نهایت بار این رو تکرار کردیم و کلی مقاله هم براش ترجمه کردیم و کلی بحث هم داشتیم.
اما هنوز یک عده میان میگن حرف از اخلاق و فلسفه و فرهنگ و عرفان نزنید که نمیشه باورش کرد!!
من موندم اینها واقعا بشر هستن یا روباتی چیزی! و اینکه چطور و در چه خانواده و فرهنگی زندگی کردن و میکنن که اینطور مسائل بنظرشون فانتزی و بدون کاربرد میاد. بنظرم اینا عادت کردن مثلا محبت رو هم فقط با پول تولید کنن یا بخرن!! البته اگر اصلا به چیزی بنام محبت اعتقاد داشته باشن.
بابا انسان که همش فیزیک و پول و واکنشهای روبات وار نیست. آدمهای یک اجتماع که فقط سیستم های رقیب واکنش کننده در قبال همدیگر نیستن که دارن با هم مسابقه میدن (مثل روبات های فوتبالیست لابد!).
چرا ما اجتماع به اشکال دیگه و جنبه های زیبا و پیوندهای عاطفی و انسانی اون رو فراموش کردیم؟
چرا فکر میکنیم نمیشه؟ چرا فکر میکنیم اهمیتی نداره؟
تاحالا پیش نیامده یه آدم ناشناس توی خیابون بیاد ماشینت رو که روشن نمیشه هل بده؟
لابد تمام اونها رو آدمهای احمقی فرض کردی که تو داری با زرنگی استثمارشون میکنی!!
فراتر از اینها شاعر میگه: تو نیکی میکن و در دجله اندازه، که ایزد در بیابانت دهد باز.
البته ببخشید که این شعر عرفانی و افسانه ای بودا!!
2010-02-12, 09:48 AM,
ارسال : #66
نقل قول :لابد تمام اونها رو آدمهای احمقی فرض کردی که تو داری با زرنگی استثمارشون میکنی!!
البته من واقعا همچین آدمهایی رو دیدم که اینطور فکر میکنن.
حتی پشت سر اون بنده خداهایی که کمکشون کردن تمسخر هم میکنن.
شاید بعضی از اون بنده خداها آدمهای ساده ای باشن، اما گاهی هوشمندترین و خودخواه ترین آدمها هم به دیگران کمک بلاعوض میکنن و دارای عاطفه و صفات نیک انسانی هستن.
میگن نیچه (فیلسوف آلمانی) بخاطر دفاع از یک اسب کشته شده.
حالا شما کتابهاش رو بخونید میبینید که چه آدم هوشمند و قدرت طلبی بوده.
2010-02-12, 09:54 AM,
ارسال : #67
Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: چند دلیل محکم برای استفاده از
Driller نویسنده :
sshtery نویسنده :واقعا" آيا اين درسته كه يكي مثل گوكل با اوپن سورس و لينوكس به اينجا برسه بدشم بياد واسه ما تحريم بازي در بياره؟؟

دوست من همه چیز رو به اوپن سورس ربط ندید. یعنی هیچ شرکت دیگه ای ایران رو تحریم نکرده؟
یه مثالش همین Adobe.
تحریم ارتباط خاصی با نرم افزار آزاد نداره.
یک حکم حکومتی هست که میتونن هرکسی رو مجبور به تبعیت ازش بکنن.
قدرت نرم افزار آزاد از نظر قانونی در حد یک لایسنس هست که اولویت و قدرت پایینتری از قوانینی مثل تحریم داره. هرچند اصولا لایسنس نرم افزار آزاد هم طوری نیست که با تحریم به تضاد و تناقض بخوره.
من متخصص نیستم و اصطلاحاتش رو نمیدونم اما میشه به زبان ساده گفت یک مجوز نرم افزاری درحد قوانین مدنی و حقوق فردی هست، اما تحریم به مسائل امنیت ملی مربوط میشه و همه مجبورن ازش تبعیت کنن (حتی اگر حقوق فردی کسی در این میان پایمال بشه).

بهرحال این دوست عزیز ما ظاهرا میخوان بحث رو منحرف کنن.
چرا؟ چون توی بحث قبلی کم آورد. درمورد داستان داس و مینیکس هم همینطور.
2010-02-12, 10:14 AM,
ارسال : #68
پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: چند دلیل محکم برای استفا
تازه تحریم ها حداقل تاحالا کاری با خود نرم افزار آزاد و مجوز اون نداشتن.
تحریم ها سرویس (خدمات) و معاملات تجاری و غیره رو دربرمیگیرن.
مثلا اینکه گوگل جلوی دسترسی ما رو به فضای پروژه هاش میگیره بخاطر عدم اجازه در استفاده از سرویسهای آنلاین گوگل هست. فرقی نمیکرد پروژه هایی که روی اون فضا هستن آزاد باشن یا انحصاری یا حتی فروش آنلاین مواد غذایی یا هرچیز دیگه ای.
2010-02-12, 10:14 AM,
ارسال : #69
پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: چند دلیل محکم برای استفا
ناراحت نشین ولی بحث کردنتون باعث خجالته!!
این کم آورد! اون کم آورد! این غلط گفت! اون غلط گفت! بابا تو فروم علمی این بحث ها برای بالا بردن سطح علمیه. مثل من که الان در مورد تاریخچه امثال مینیکس کلی چیز یاد گرفتم...

لطف کنین بجای مخامصه با هم دوستانه حرف بزنین... خواهشا!
2010-02-12, 10:45 AM,
ارسال : #70
مخاصمه نیست.
ولی دیگه یکی هم حقه میزنه و میخواد سرمون کلاه بذاره باید دستش رو رو کنیم یا نه؟
میاد یه چیزی میپرونه ما هم مثل خنگ ها باید روی اون بحث کنیم و بعد به ریشمون میخنده میگه بابا اینا همون پخمه بودن رفتن سراغ لینوکس و فلسفش و اینطور چیزا.
2010-02-12, 10:48 AM,
ارسال : #71
ضمنا بنظر من هرکس اشتباه میکنه و این رو میفهمه وظیفش هست که به اشتباه خودش اعتراف کنه و حرفش رو پس بگیره. نه اینکه بیاد باز حرف خودش رو به شکل دیگری بزنه و دیگران رو سرکار بذاره یا بحث رو منحرف کنه.
حالا اگر خودش نمیگه ما دوباره براش جمع بندی میکنیم و میگیم که اشتباه کرده.
واسه چی؟ واسه کل کل و شخصی نیست.
برای اینکه حقیقت مشخص بشه و به کسی و گروهی ظلم نشه.
خلاصه باید حق مطلب ادا بشه.
2010-02-12, 12:17 PM,
ارسال : #72
ای بابا باز که عصبانی میشین...
اگه بحث داره منحرف میشه سریع یه تاپیک باز کنه مدیر و اون پست رو منتقل کنه اونجا! مگه فروم های دیگه این کار رو نمیکنن؟؟
حالا اگه یک نفر یه حرفی زد که شما دیدی اشتباهه! خوب یه تاپیک خودت باز کن و ۲۰ تا پست جواب بده نه این که این چیزا رو بنویسین که اگه یه تازه وارد اومد توسایت بره و پشت سرش رو نگاه نکنه!! من فکر میکنم این بحث رو ادامه ندیم بهتره... لطفا هر کسی جوابی داره یه تاپیک تو بخش آزاد بزنه و همه پستهامون رو منتقل کنیم اونجا!
2010-02-12, 01:25 PM,
ارسال : #73
نه من چندان عصبانی نمیشم.
من از مبارزه لذت میبرم.
از خشونت برخوردهای فکری بی پرده و مستقیم.
مبارزه و برخورد با افکار مخالف برای من مثل ورزش هست و قویترم میکنه.
ضمنا چون در اینطور مسائل اطلاعات و بینش خوبی دارم از بحث کردن راجع بهش لذت میبرم.
من از کیفیاتی که در محیط نت وجود داره خیلی لذت میبرم و اصلا بهش احساس نیاز میکنم.
در دنیای واقعی شما میتونید با کمتر کسی اینطور بحث کنید. اگر با کارفرما بحث کنی که اخراجت میکنه. با همکارات بحث کنی کدورت پیش میاد برات مسئله درست میکنن. با هرکی بحث کنی اصلا گوش نمیکنه یا باهات دست به یخه میشه. با کسانی که قدرت فیزیکی و اجتماعی بیشتری ازت دارن نمیتونی در موقعیت عادلانه و برابر بحث و مبارزه کنی. مثلا آیا میشه با یک شهردار اینطور صحبت کرد؟ حتی با یک کارمند یک بخش هم نمیتونی در جایگاه برابر بحث کنی. حتی با یک مغازه دار؛ چه برسه به سرمایه دار!!
اما در محیط نت و گمنامی و برابری و غیرفیزیکی و مجای بودن هست که انصاف و عدالت برقراره و حق و ناحق میتونن به تمامی دربرابر هم صف آرایی کنن. بدون عامل مزاحم و مداخله گر و تحمیل گر از نوع زور و دار و دسته بازی و غیره. مبارزهء جالبیه بنظر من. یک عده سعی میکنن در این محیط ناحق رو بر حق پیروز کنن یا باطل رو حق جلوه بدن، و برای من این تقلای اونها جالبه و اینکه سرانجامش به کجا میکشه.
آدمهایی که با این تصور که چون در دنیای واقعی کارهایی رو اینطور پیش بردن در اینجا هم باید پیروز میدان باشن. شکست خوردن اونها در اینجا دیدنی و مایهء مسرت هست. افرادی که جوامع و حکومتها رو با فساد فکری و استبداد و خودخواهی محض خودشون به گند کشیدن (یا پدران اونها اینکار رو کردن)، اما اینجا در برابر چنتا دانشجو در نبرد فکری شکست میخورن و رسوا و مورد تمسخر واقع میشن. اصلا اونها نباید میامدن به اینجا برای اینکار؛ اما از غرورشون و توهمی که دربارهء خودشون دارن اینطور عمل میکنن.
اینجا میدان تئوری و اندیشه هست.
اما بهرحال مشروعیت عملکرد واقعی آدمها رو تاحدی بازتاب میکنه.
اینکه ما با چه افکاری، با خودمون و اجتماع خودمون چه میکنیم.
2010-02-12, 01:32 PM,
ارسال : #74
Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: چند دلیل محکم برای استفاده از لینوکس
sshtery نویسنده :
mr_mohammad نویسنده :دوست عزیز امار شما درست
منم با این مشکل ندارم که ادمای کمی از لینوکس استفاده می کنن چون همونطور که خودتون می دونید حوصله زیادی می خواد .
اینجا یه مشکلی هست که یه نفر که میگه خارج تحصیل کرده و ماشاالله حرفه ایه از کجا این حرف رو میزنه که داس رو از رو مینیکس نوشتن.
منبع بده همین وگرنه ما مشکلی با کسی نداریم

اولا" كه خارج درس خوندن يك اتخار نيست گرچه يك فرست هست. (تا چشم هسود كور بشه)
دوم اينكه شما ميدونيد داس از كجا اومد؟؟ آيا ميدونيد داس رو با ارتقاي يك سيستم عامل بدون نام كه در اون زمان براي كارهاي آزمايشگاهي استفاده ميكردن ساختن؟؟ آيا ميدونيد كه او سيستم عامل بي نام و نشان رو با استفاده از مينيكس (اون موقع پولي بوده ولي شما نميدونيد و كلي هم ادعا ميكنيد) ساختن؟؟ آيا ميدونيد اون سيستم عامل بي نام و نشون به سفارش بيمارستان كانزاس و چند مركز فوق تخصصي بزرگ طراحي شده؟؟
من 100% اطمينان دارم كه اينها رو نميدونيد چون تو اين فروم فهميديد كه اوپن سورس يعني چي.
اگه شما ميتونيد مداركي راجع به دلايل شكست عمليات دلتا در جنگ ويتنام بياريد من هم ميتونم راجع به اون سيستم عامل بي نام و نشون بيارم.
اين چيزي نيست كه تو ويكي پديا يا گوگل بوك بتوني پيدا كني. تو دانشگاه و به صورت تئوريك يهتون ياد ميدن. (البته اگه دانشگاه رفته باشي)
يكم مطالعه بعضي وقتا باعث ميشه تفكر انسان باز تر بشه. به جاي اينكه بشيني واسه عمو ريچي تبليغ كني سعي كن مطالعه كني.
دوست عزیز ماشاالله شما خیلی عصبی هستی
جنگ ویتنام چه ربطی به اوپن سورس داره؟
اینم بگم که حرفی که زدی در رابطه با داس اصلا سندیت نداره پس ادامه نده.
در ضمن من از هم این فروم با اوپن سورس اشنا شدم و به این فروم و بچه هاش افتخار می کنم که تو این کشور و با این سطح دسترسی به اطلاعات به اینجا رسیدن.
زنده باد تکنوتاکس و زنده باد آزادی که در تکنو تاکس وجود داره

آموزش بدون محدودیت
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2010-02-12, 01:56 PM,
ارسال : #75
پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: چند دلیل محکم برای استفاده از لینوکس
نقل قول :در ضمن من از هم این فروم با اوپن سورس اشنا شدم و به این فروم و بچه هاش افتخار می کنم که تو این کشور و با این سطح دسترسی به اطلاعات به اینجا رسیدن.
زنده باد تکنوتاکس و زنده باد آزادی که در تکنو تاکس وجود داره
امضای منم پیا این دو جمله بنداز :دی 8)
2010-02-12, 02:23 PM,
ارسال : #76
Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: چند دلیل محکم برای ا
Anonymous نویسنده :نه من چندان عصبانی نمیشم.
من از مبارزه لذت میبرم.
از خشونت برخوردهای فکری بی پرده و مستقیم.
مبارزه و برخورد با افکار مخالف برای من مثل ورزش هست و قویترم میکنه.
ضمنا چون در اینطور مسائل اطلاعات و بینش خوبی دارم از بحث کردن راجع بهش لذت میبرم.
من از کیفیاتی که در محیط نت وجود داره خیلی لذت میبرم و اصلا بهش احساس نیاز میکنم.
در دنیای واقعی شما میتونید با کمتر کسی اینطور بحث کنید. اگر با کارفرما بحث کنی که اخراجت میکنه. با همکارات بحث کنی کدورت پیش میاد برات مسئله درست میکنن. با هرکی بحث کنی اصلا گوش نمیکنه یا باهات دست به یخه میشه. با کسانی که قدرت فیزیکی و اجتماعی بیشتری ازت دارن نمیتونی در موقعیت عادلانه و برابر بحث و مبارزه کنی. مثلا آیا میشه با یک شهردار اینطور صحبت کرد؟ حتی با یک کارمند یک بخش هم نمیتونی در جایگاه برابر بحث کنی. حتی با یک مغازه دار؛ چه برسه به سرمایه دار!!
اما در محیط نت و گمنامی و برابری و غیرفیزیکی و مجای بودن هست که انصاف و عدالت برقراره و حق و ناحق میتونن به تمامی دربرابر هم صف آرایی کنن. بدون عامل مزاحم و مداخله گر و تحمیل گر از نوع زور و دار و دسته بازی و غیره. مبارزهء جالبیه بنظر من. یک عده سعی میکنن در این محیط ناحق رو بر حق پیروز کنن یا باطل رو حق جلوه بدن، و برای من این تقلای اونها جالبه و اینکه سرانجامش به کجا میکشه.
آدمهایی که با این تصور که چون در دنیای واقعی کارهایی رو اینطور پیش بردن در اینجا هم باید پیروز میدان باشن. شکست خوردن اونها در اینجا دیدنی و مایهء مسرت هست. افرادی که جوامع و حکومتها رو با فساد فکری و استبداد و خودخواهی محض خودشون به گند کشیدن (یا پدران اونها اینکار رو کردن)، اما اینجا در برابر چنتا دانشجو در نبرد فکری شکست میخورن و رسوا و مورد تمسخر واقع میشن. اصلا اونها نباید میامدن به اینجا برای اینکار؛ اما از غرورشون و توهمی که دربارهء خودشون دارن اینطور عمل میکنن.
اینجا میدان تئوری و اندیشه هست.
اما بهرحال مشروعیت عملکرد واقعی آدمها رو تاحدی بازتاب میکنه.
اینکه ما با چه افکاری، با خودمون و اجتماع خودمون چه میکنیم.

خدا رو شكر مشخص شد كه چه كسي عصبي هستش و عقده داره. اصولا" كساني كه در دنياي واعقي و اجتماع هميشه تو سري خور بودن و نتونستن حرف بزنن در دنياي سايبر ميخوان اعلام موجوديت كنند. جالب هم اينجاست كه خودشون اعتراف ميكنند كه اين عقده از كجا سر چشمه ميگيره.
كسي كه نميتونه بدون توهين كردن حرف بزنه چطور ميتونه از فلسفه و آزادي صسبت كنه؟؟
2010-02-12, 02:33 PM,
ارسال : #77
پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: چند دلیل محکم
از دوستان ديگر هم كه ميخوان راجع به تاريخچه داس بدونن كه از كجا اومده من شماره يكي از استادان دانشگاه خودم (Institute of technology Tokyo) كه در دفتر بين المللي مايگروسافت در توكيو كار ميكنه و از بنيان گذاران اين شركت بوده رو بهتون بدم تا ازش سوال كنيد.
حتما" تو پست بعدي ميگيد كه اصلا" مايكروسافت در توكيو دفتر نداره و اولين دفترش هم حتما" با ريچي جون تو پاركينگ خونش افتتاح كردن؟! Confusedhock:
محض اطلاع ميگم كه اولين دفتر بين المللي ماكروسافت در توكيو تاسيس شد.
(البته اگه نميترسيد كه پول تلفن زياد بياد و انگليسي هم بلد هستيد)
2010-02-12, 02:35 PM,
ارسال : #78
پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: چند دلیل محکم
پسر خوب من خودم روانشناسم.
این مسائل پیچیده تر از این حرفهاست.
اولا که در دنیای واقعی بیشتر افراد یجورایی بالاخره تحت تحمیل و ظلم قدرت های برتر قرار دارن و اسیر فساد و ساختارهای اشتباه هستن. نه فقط من.
اما بعضی ها صداشون درنمیاد و اینقدر توسری خور شدن که حتی توی نت هم جرات نمیکنن حرف بزنن. فرهنگ تجاری بعضیا رو اونقدر تسخیر کرده که جرات نمیکنن بگن کارشون چیه، چطوری و چقدر پول درمیارن و غیره و دنیا میتونست طور دیگه ای باشه. احساس میکنن بدون شغل و پول و اون شکل و تفکر خاص بیزینسی حتما نابود میشن یا شکنجشون میکنن!
بعضی ها هم که اصولا خودشون آلودهء این میکروب خودخواهی و تجارت پرستی و پول پرستی شدن و همه جا حتی در نت بفکر تبلیغ و گول زدن مردم و کلاه گذاشتن سر دیگران و استثمار کردن بقول خودشون آدمهای بی عرضه و احمق هستن. گاهی فکر میکنن ما نرم افزار آزادیها هم چون کد و برنامهء مفتی میدیم دست دیگران اینطور احمق و بی عرضه هستیم و میشه ازمون سوء استفاده کرد.
خلاصه این رشته سر دراز دارد که سرت رو درد نمیارم.
ضمنا شما جسارت و بی پرده گویی و تعارف نداشتن و رعایت کسی رو نکردن رو با بی ادبی و توهین یکی نکن. اگر نمونه ای از توهین سراغ داری نقل قول کن تا بهت بگم درست بوده یا نه.
2010-02-12, 02:48 PM,
ارسال : #79
Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: چند دلیل م
sshtery نویسنده :از دوستان ديگر هم كه ميخوان راجع به تاريخچه داس بدونن كه از كجا اومده من شماره يكي از استادان دانشگاه خودم (Institute of technology Tokyo) كه در دفتر بين المللي مايگروسافت در توكيو كار ميكنه و از بنيان گذاران اين شركت بوده رو بهتون بدم تا ازش سوال كنيد.
حتما" تو پست بعدي ميگيد كه اصلا" مايكروسافت در توكيو دفتر نداره و اولين دفترش هم حتما" با ريچي جون تو پاركينگ خونش افتتاح كردن؟! Confusedhock:
محض اطلاع ميگم كه اولين دفتر بين المللي ماكروسافت در توكيو تاسيس شد.
(البته اگه نميترسيد كه پول تلفن زياد بياد و انگليسي هم بلد هستيد)
خسته نباشی تو هم با این منبع دادنت.
آخه اینجوری؟ که چی؟ چیکار کنیم مثلا؟
لابد پای تلفن میخواد تاریخچه تعریف کنه و لینک و کد بده و ما هم همین کارا رو بکنیم.
اونم به زبان انگلیسی.
اونم با پول تفلنش.
خب بگو طرف بیاد توی فروم از سند و استدلال هرچی داره رو کنه. وگرنه به حرف خالی یک نفر که نیست.
چطور کل نت رو بگردی نمیتونی همچنین چیزی برای این موضوع تاریخی که لابد از نظر فنی هم باید بتونه قابل اثبات باشه پیدا کنی، بعد یکی رو معرفی میکنی اونم بقول خودت دوستت و اونم از میکروسافت که ما ازش بپرسیم خب حکم شما چیه و اونم بگه آره بابا این sshtery راست میگه جون تو Big Grin
اصلا از کجا معلوم طرف خودش اندر توهم نباشه؟
و از کجا منصب و تخصصش رو بفهمیم؟
در اوپن سورس هم خیلی ها هستن که از فلسفهء نرم افزار آزاد اطلاع ندارن.
دلیل نمیشه که طرف لزوما بخاطر یک تخصص و منصبی که داره دربارهء همه چی اطلاع دقیق و کامل داشته باشه.
ماجرای کارآگاهی درست کردی واسه ما؟
ما بهت سند از توی نت بدیم تو اینو معرفی میکنی؟ بنظرت باید کدوم رو قبول کنیم و چرا؟
البته من الان یه نظریات دیگه ای به ذهنم اومد که ممکنه ادعای شما هم به شکلی درست باشه.
داس ممکنه از هردوی این سیستم عاملها (CP/M و مینیکس) استفاده کرده باشه. حالا اینکه آیا از کدهای هریک از اینها هم استفاده کرده و یا فقط ایده های سطح بالاتر (استاندارد و اینترفیس و سیستم فایل و غیره) نمیدونم. مثلا ممکنه فقط برای کدها و الگوریتم و اینترفیس هسته از مینیکس اقتباس کرده باشه، اما از نظرهای دیگه از داس.
ضمنا باید دید مجوزهای این سیستم عاملها در اون زمان چی بوده و آیا میتونسته از کدهاشون هم استفاده کنه یا نه.
2010-02-12, 03:04 PM,
ارسال : #80
پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: چند
میگم میتونی ایمیلش رو بدی.
اینطور حداقل بهتر و راحتتره و امکانات بیشتری هست در ارتباط.
ضمنا از روی ایمیلش میشه فهمید عضو سازمان یا دانشگاهی چیزی هست یا نه.
البته احتمالا! بازم تضمین شده نیست.
ناقلا نکنه خودتی حالا!!

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 2 مهمان