لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چند دلیل محکم برای استفاده از لینوکس
2010-02-16, 01:15 AM,
ارسال : #101
پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re:
خواهش میکنم. و تشکر از توجه شما.
واقعا من دوست نداشتم که بیشتر اینطور پستها و تاپیک ها رو یک نفر ایجاد میکرد.
چون برای پیشرفت و اثر عملی اینهمه قضایا و بحث ها، ما نیاز به تعداد کافی از افراد آگاه و با انگیزه داریم. وگرنه من یه مدت ور ور میکنم آخرش هم کسی نیست جز تعریف و تمجید کار دیگه ای در این زمینه بکنه و جواب دوتا مخالف رو هم نمیتونن بدن.
یا حتی مورد خود استالمن و نقش رهبریت و قدرتی که داره. الان استالمن هست و تاثیر و مرکزیت زیادی داره، ولی بالاخره یه روزی میره پیش خدایی که بهش اعتقاد نداره (ولی آدم واقعا خوبیه من فکر نمیکنم بره جهنم!!)، بعد کی میخواد جایگزینش بشه؟ اگر کسی در اون حد نباشه نرم افزار آزاد احتمالا مشکل پیدا میکنه. شاید ما از نظر فنی آدم زیاد داشته باشیم، اما از نظر فلسفی و سیاسی و شخصیتی بنظرم تعداد خیلی کمتر هست.
حالا باز اگر کاربران و برنامه نویسان درمورد اصل قضیه فعال و حساس باشن و فقط منتظر نباشن یکی براشون حقایق رو تحلیل و روشن بکنه، میشه امید داشت که این راه همینطور قوی از نظر نظری هم ادامه پیدا کنه (که لازمهء بخش عملی هست).
واقعا لازم هست که متخصصان هر رشته ای یک حداقل اطلاعاتی هم درمورد تاریخچه و مسائل قانونی و اخلاقی و اجتماعی و فلسفی درگیر و موارد مرتبط دیگه داشته باشن و این مسائل رو جدی بگیرن.
اسم اینها رو نمیشه گذاشت چیزهای نامربوط، کم اهمیت، غیرکاربردی، یا بقول بعضیا اسم عرفان و داستان و غیره روش بذاریم و اونها رو بی اهمیت و بی تاثیر در تصمیم گیریها فرض کنیم. اصلا اینطور نیست. درواقع فلسفه های عملی ای مثل نرم افزار آزاد ارزش و کاربردی خیلی مهمتر از مسائل صرفا فنی دارن. اونها ساختار دنیایی رو که با فناوری ساخته میشه تعیین میکنن. خوب یا بد. بهینه یا پرهزینه. انسانی یا غیرانسانی. ...
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

پيام هاي اين موضوع
پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: - توسط مهمان - 2010-02-16, 01:15 AM

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 2 مهمان