لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چند دلیل محکم برای استفاده از لینوکس
2010-02-23, 06:05 PM,
ارسال : #128
Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ:
نقل قول :دوم اینکه آقایونی که میگن من تازی کار هستم میتونن یه سری به سایتهای: (سازمان نوسازی مدارس ایران/سازمان نوسازی مدارس همدان/وزارت امور مهاجرین کشور فیلیپین/وزارت بهداشت فیلیپین) بزنید. فکر کنم برای اثبات خیلی چیزها کافی باشه.
شما بجای جواب منطق و مسائل فنی رو دادن چرا به چیزهای دیگه متوسل میشید؟
با اینهمه سواد و تجربه باید بتونید دوتا بحث تخصصی بکنید و دوتا استدلال و نکتهء ساده رو جواب بدید.
خوبه ما نمیدونستیم و فهمیدیم که وقتی با CSS طراحی کنیم خودبخود تمام مسائل حله!
خلاصه نه باگ حسابه، نه جاوااسکریپت سفارشی، نه نکته های مهم دیگه.
من فکر کنم شما با دوتا برنامهء ویژوال و CMS و کامپوننت و اسکریپتهای آماده سایت درست کردی فکر کردی اسمت میشه برنامه نویس وب!

نقل قول :سوم اینکه وقتی آدم برای کار و بیزینس و شرکت در جلسات میره مسافرت نهایتاً ایمیلش رو چک میکنه نه اینکه وقت با ارزشش رو برای اراجیف شما هدر بده.
فعلا که اینجا مدتیه گیر کردی. فکر نمیکنم بجایی که میخوای برسی.

نقل قول :چهارم اینکه اونجایی که ما میریم اگه تو بیابون هم وایساده باشی میتونی از اینترنت استفاده کنی در ضمن امکانات و تکنولوژی که داره شما تا ۱۰ ساله دیگه هم نمیتونی ازش استفاده کنی حتی توی خواب هم نمیبینی.
بله متوجه شدیم که این امکانات به شما چقدر بینش و توانایی واقعی داده.
آدم یاد فیلم های قدیم میفته که طرف پادشاه بود بچهء خودش رو میفرستاد پیش دانشمند و حکیم زمان خودش انتظار داشت بچه هه دانشمند هم بشه، ولی بچه خنگ و بی صفت بود و آموزگار مربوطه دست آخر به پدره حالی میکرد. اما پدر فکر میکرد چون پول داره و امکانات میتونه همه چیز رو بدست بیاره.

نقل قول :پنجم اینکه با حرف کاری درست نمیشه. اگه آمار معتبر و رسمی داری لینکش رو اینجا بذار وگرنه هرکسی هم که بیاد اینجا بگه ۳۵٪ اینطوری کردیم و ۵۰٪ اونطوری که نشد آمار. من میگم نفوذ لینوکس کمتر از ۲٪ هست و گه شما آماری در اینترنت پیدا کردید که نفوذ لینوکس رو بیش از ۵٪ اعلام کرده بود من تمام حرفهای شما رو قبول میکنم. ولی اگر شما میخواید حرفهاتون خنده دار نباشه یه آمار رسمی اعلام کنید.
شما حرف خودت مستند نیست.
اصلا حرف زدن علمی هم بلد نیستی.
میگی نفوذ لینوکس کمتر از 2% هست یعنی چی حالا؟
منظورت از نفوذ چیه؟ تعداد؟ اونم فقط کاربران دسکتاپ؟ فقط سیستم عامل لینوکس دربرابر ویندوز؟ یعنی نرم افزار آزاد همش به همین وابسته هست؟
شما آقای دانشمند هوشمند میدونی که دنیای وسیع رایانه فقط دسکتاپ و کلاینت رایانهء شخصی نیست و فقط با تعداد کاربران این حیطه در کل بررسی نمیشه؟ این دنیا خیلی وسیعتر از این حرفهاست. و فقط هم یک سیستم عامل عمومی دسکتاپ کل قضیه نیست. دستاورد از حیطه های دیگر میتونه باشه تا فرمت و پروتکل و غیره. همهء اینا رو باید حساب کرد، ضریب داد، آمار درآورد، و در فرمول کلی گذاشت. که تمام اینکارها خیلی سخت و زمانبر هست و فکر نمیکنم کسی تاحالا یه برآورد کلی اینطوری بدست آورده باشه (اصلا معیارسازی براش هم خودش بحثی هست).
ما خودمون منتظر بودیم شما مثلا آمار رسمی و معتبر حیطه های دیگر رو هم بیاری. منظورم آمارهایی شبیه 1% کذایی هست. آوردی؟ از وب سرورها آوردی؟ از ابررایانه ها آوردی؟ از موسسات تحقیقاتی آوردی؟ از دانشگاهها آوردی؟ ...
اگر ثابت کنی آمار در کل دنیای نرم افزار 1% هست حرفت قابل قبوله. اما آیا اینکار رو کردی؟
چرا مدام حرفهای بی پایهء خودت رو تکرار میکنی؟ فکر میکنی ما احمق هستیم؟
ضریب نفوذ لینوکس در دنیای سیستم عامل دسکتاپ برای کاربرهای عمومی 1% یا کمی بیشتر. من این رو قبول دارم. اما خب که چی؟ چه نتیجه ای از این میخوای بگیری؟ میخوای بگی دستاورد نرم افزار آزاد در طول سالها در تمام زمینه ها تنها 1% ویندوز بوده؟

نقل قول :شما بیا ثابت کن که حرفه ای هستی ما کاری بهت نداریم.
ما تا حد همین بحثها جوابت رو دادیم. مجبور نیستیم بهت چیزی رو ثابت کنیم و برامون چندان مهم هم نیست. اما اگر میخوای بگی ما چون نمیتونستیم قبول نکردیم دلیلش رو بهت گفتم تا دیگران هم بدونن.
ضمنا فکر کردی برنامه نویسی فقط وب هست؟ فقط سایته؟ اگر یکی دیگه بیاد در یه زمینه ای که خبره هست و تجربه زیاد داره شما رو به چالش بگیره میخوای چیکار کنی؟
در نهایتش هرکسی کارش بهتر باشه چی رو واسه کی ثابت میکنه؟
برنامه نویسان لینوکس بصورت آماری بینش بهتر و ذهن بازتری دارن، چون حداقلش با یک سیستم عامل دیگه و یک دنیا و فلسفهء دیگه هم آشنا هستن. ضمنا ویندوز یه سیستم عامل تجاریه که فقط امکان کاربری و برنامه نویسی در سطح کاربر رو میده. در زمینهء برنامه نویسی سیستم عامل و غیره خیلی محدود هست.
حالا اینکه یکی توی این سایت باهات کل کل کنه و شکست بخوره بازهم اثبات چیزی نیست. چون یک نمونه برای آمار درآوردن کفایت نمیکنه.

نقل قول :اگه چون ویندوز قیمیتش ارزون شده و شده ۳۵دلار یعنی اینکه از نظر فنی مشکل داره پس لینوکس که مجانی هست چه وضعیتی داره؟؟
ظاهرا تا پانزده شانزده دلار هم آورده شما کجای کاری!!
این مسئله نشون میده میکروسافت هم آسیب پذیره. باوجود اینهمه حسن شهرت و اعتباری که داره و کاربرهای اینقدر بهش وابسته هستن (هم از نظر فنی و هم از نظر روانی)، وقتی کمی از نظر فنی اشتباه بکنه نتایج براش فاجعه بار خواهد بود.
پس عجیب نیست که لینوکس هم اگر حتی مقدار محدودی از نظر برنامه ها (مثل بازیها یا نرم افزارهایی مثل آفیس و فتوشاپ و غیره) و یوزرفرند بودن از ویندوز عقب باشه، بیشتر کاربران برن از ویندوز استفاده کنن. 1% بودن آمار لینوکس در دسکتاپ بدین معنا نیست که قدرت و امکانات لینوکس و دستاوردهایی که در این حیطه (دسکتاپ) داشته فقط 1% ویندوز هست. این نتیجه گیری سطحی و ناشیانه ای هست. حالا شما میخوای قبول نکنی و مدام روی لجبازی خودت اصرار بکنی خودت میدونی. اما ما حرفی رو که باید بزنیم میزنیم و شما هم نمیتونی جلومون رو بگیری (حالا چند وقت دیگه باز برگرد اینجا وقت و انرژی ارزشمندت رو صرف ما افراد و دنیای بی اهمیت بکن!! برای چی؟).
اگر قدرت لینوکس در دسکتاپ فقط 1% ویندوز بود که اینهمه آدم نمیتونستن تمام یا بیشتر کارهاشون رو با لینوکس انجام بدن! چون 1% در هر زمینه ای یعنی غیرقابل استفاده.
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

پيام هاي اين موضوع
Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: - توسط مهمان - 2010-02-23, 06:05 PM

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 3 مهمان