لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چند دلیل محکم برای استفاده از لینوکس
2010-02-24, 03:31 PM,
ارسال : #142
Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ:
sshtery نویسنده :كوچولو آمار نت بوك كه نشد تمام دنيا. من گفتم آمار رسمي و معتبر بيار كه نفوذ سيستم عامل لينوكس رو در دنيا بالاي 5% نشون بده. اگر هم نميتوني، بگو نميتونم.
من كي گفتم برو آمار نت بوك واسه من بيار؟؟ تنها من نيستم كه بهتون ميخندم. تفريح ما تو شركت اينه كه چرت و پرت هاي شما رو بخونيم بخنديم.
فردا هم برو آمار لپ تاپ هاي none OS رو بيار بگو اينا هم چون ويندوز روش نيست حتما" قراره روش لينوكس نصب بشه پس ميذاريمش جزو آمار لينوكس.
مثل اينكه از ادعاي اوليهء خودت كه سهم نرم افزار آزاد در جهان 1% هست دست برداشتي.
هدف ما هم همين بود.
يادت نيست گفتي لينوكس در دسكتاپ 1% سهم داره و بنياد نرم افزار آزاد بعد از بيست و چند سال چيكار كرده؟
اين گفته نشان از بي دقتي و/يا بي سوادي خودت بود. اولا لينوكس تنها دستاورد نرم افزار آزاد و اوپن سورس نيست، دوما حيطهء سيستم عامل دسكتاپ هم يكي از حيطه هاي فراوان نرم افزار هست.
حالا ميتوني ثابت كني حرفت رو بسم ا... .
وگرنه ما كه ادعايي نداشتيم، فقط ميخواستيم غلط بودن ادعاي تو رو نشون بديم.
ضمنا بهتره به آمار سرورهاي اينترنت و ابررايانه ها هم مراجعه كني. ديگه اينا كه كسي درش مناقشه نداره بخوايم سند بياريم. حالا درصدش هرچي باشه، بهرحال درحد 1% و 2% نيست و خيلي بيشتره.
يه نگاهي به همين سايتها و هاستها بكني مشخصه.
از طرف ديگه فعاليت ها و منابع عظيم در دنياي نرم افزار آزاد رو تشخيص نميدي؟ بخش بزرگي از اطلاعات علمي و فني اينترنت در زمينهء نرم افزار با نرم افزارهاي آزاد و اوپن سورس ارتباط داره. آيا اين فعاليت و گستردگي زياد خودش نشانهء كاربردهاي زياد و كاربران زياد و تاثير و پذيرش زياد نيست؟
من يه زماني قديمها كه هنوز فقط ميكروسافت و ويندوز رو ميشناختم وقتي دنبال يه چيزي در ارتباط با برنامه نويسي سرچ ميكردم نتايج مربوط به لينوكس و نرم افزارهاي آزاد و اوپن سورس زياد ميامد، اما من فكر ميكردم حتما بايد به ويندوز مربوط باشه و فقط مال ميكروسافت بدرد ميخوره، واسه همين معمولا نتايج ديگه رو نگاه نميكردم.
اما يه زماني ديدم انگار منابع يك شركت اونم ميكروسافت خيلي محدودتر از اين حدوده و زماني كه از سطح مبتدي بالاتر ميري به سرعت نياز به منابع خيلي بيشتر و آزادتر و با بينش و توضيحات دروني تري منجمله كاركرد و الگوريتم هاي خود سيستم عامل پيدا ميكني. اون زمان بود كه منابع نرم افزار آزاد و لينوكس رو خوندم و با اينكه فقط كاربر و برنامه نويس مبتدي ويندوز بودم متوجه شدم كه اين اطلاعات چقدر غني و بدردبخور هستن و كاربردشون فقط منحصر به لينوكس و نرم افزار آزاد نميشه، بلكه دانش برنامه نويسي و درك همه چيز در كل هستن.
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

پيام هاي اين موضوع
Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: - توسط مهمان - 2010-02-24, 03:31 PM

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 4 مهمان