لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشکل در virtualbox
2010-02-08, 02:18 PM,
ارسال : #1
مشکل در virtualbox
با سلام خدمت دوستان عزیز تکنوتاکسی...
بنده نسخه ای از ویندوز xp را با استفاده از نرم افزار مجازی سازی سیستم virtualbox نصب کرده ام. یه قابلیتی که این نرم افزار دارد این است که می توان برای دسترسی به فایل های محلی اصلی آن ها را در این نرم افزار share کرد. من در قسمت setting برنامه پوشه خانگی لینوکسم را در برای این محیط مجازی share کردم و با توجه به راهنمای بیان شده در این نرم افزار با استفاده از دستور net use x:\\vboxsvr\share قصد دسترسی به فایل های share شده را داشتم ولی این کار انجام نشد. در ضمن افزونه guest مربوط به این نرم افزار هم نصب کردم ولی توفیقی نکرد.[/code]

The millions of open minds can't be wrong

Distribution: Desktop:Ubuntu,ServerBig Grinebian
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2010-02-08, 06:37 PM,
ارسال : #2
پاسخ: مشکل در virtualbox
در لینوکس فولدر مورد نظر را شیر کن, بعد در لینوکس سامبا را نصب کن و بعد برو تو ویندوز و در ران این را تایپ کن: 10.0.0.2//
بعد ازت یوزرنیم و پسورد سامبا را میخواد که اگر بدهی برات فولدرت را میاورد.
موفق باشید.

موفق و پیروز باشید , سامان .
2010-02-10, 04:48 PM,
ارسال : #3
من خودم به یک مشکل اساسی برخوردم. توی اوبونتو من در User and Group یک گروپ بنام usbusers ساختم که در ویرچوال باکس یو اس بی رو اد کنم و کار کنه. بعد از ساختن گروپ و اد کردن در ویرچوال باکس این کار انجام میشه و مشکلی نیست, ولی وقتی ریست میکنم و میرم تو User and Group میبینم که اون گروپ که ساخنم, نیست!!! مگه میشه؟ چه کنم که اینجوری نشه و ... ممنون میشم اگه کمکم کنید, موفق باشید.
2010-02-12, 11:27 AM,
ارسال : #4
اینو من هم مشکل دارم. الآن کلی سرچ کردم تو گوگل که آخر به اینجا رسیدم. لطفا راهنمایی بفرمایید.
2010-02-14, 11:26 AM,
ارسال : #5
میشه یکی این مشکل رو راهنمایی کنه؟؟؟
2010-02-15, 03:41 PM,
ارسال : #6
Re: پاسخ: مشکل در virtualbox
Anonymous نویسنده :میشه یکی این مشکل رو راهنمایی کنه؟؟؟
2010-02-17, 04:51 PM,
ارسال : #7
Anonymous نویسنده :میشه یکی این مشکل رو راهنمایی کنه؟؟؟
2010-02-18, 10:05 AM,
ارسال : #8
پاسخ: Re: پاسخ: مشکل در virtualbox
اگر زمان ایجاد فولدر اشتراکی،‌ Folder Name رو مثلا HOME گذاشته باشی کافیه توی Start -> Run ویندوزت بزنی
کد :
\\vboxsvr\HOME\
محتویات دایرکتوری ظاهر می شه که از اونجا می تونی Up بزنی و کلیک راست رو فولدر و Network map drive و انتخاب یک حرف که باعث میشه فولدر به صورت یک درایو در My Computer ظاهر شه.
2010-02-18, 10:34 AM,
ارسال : #9
من مشکلم با فولدر نیست و با یو اس بی است دوست عزیز.

2010-02-19, 07:56 PM,
ارسال : #10
Re: پاسخ: Re: پاسخ: مشکل در virtualbox
iSam نویسنده :من مشکلم با فولدر نیست و با یو اس بی است دوست عزیز.
من هم دقیقا همین مشکل را دارم که منتظرم بزرگان کمک کنند.
2010-02-22, 10:54 AM,
ارسال : #11
پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: مشکل در virtualbox
آقا کسی بلد این کار نیست ما رو کمک کنه؟ iSam که مثل اینکه بی خیال شد از شدت کمکها!
2010-02-22, 01:25 PM,
ارسال : #12
Re: مشکل در virtualbox
ehsan_sh نویسنده :با سلام خدمت دوستان عزیز تکنوتاکسی...
بنده نسخه ای از ویندوز xp را با استفاده از نرم افزار مجازی سازی سیستم virtualbox نصب کرده ام. یه قابلیتی که این نرم افزار دارد این است که می توان برای دسترسی به فایل های محلی اصلی آن ها را در این نرم افزار share کرد. من در قسمت setting برنامه پوشه خانگی لینوکسم را در برای این محیط مجازی share کردم و با توجه به راهنمای بیان شده در این نرم افزار با استفاده از دستور net use x:\\vboxsvr\share قصد دسترسی به فایل های share شده را داشتم ولی این کار انجام نشد. در ضمن افزونه guest مربوط به این نرم افزار هم نصب کردم ولی توفیقی نکرد.[/code]

یه نگاهی به این مقاله بیانداز: <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.giannistsakiris.com/index.php/2007/09/28/virtualbox-access-shared-folders-from-windows-xp-guest-os/">http://www.giannistsakiris.com/index.ph ... -guest-os/</a><!-- m --> نیازی به دستورات خط فرمان نداری، من همینطوری کل سیستم رو share کردم.

[ltr]
$Nəvid$
In a world without any fences or walls,
Who needs gates or windows ?
گنو ایران | لیست مقالات فارسی گنو ایران |
[/ltr]
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2010-02-22, 01:36 PM,
ارسال : #13
Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: مشکل در virtualbox
Anonymous نویسنده :آقا کسی بلد این کار نیست ما رو کمک کنه؟ iSam که مثل اینکه بی خیال شد از شدت کمکها!

من هم دارم یکی مشکلم رو برطرف کنه! .....
لعنتی‌ها چرا کمکنمی‌کنین؟ من مشکل دارم!!!!

بچه‌ها اگر مشکلی دارید و می‌خواهید کسی شما به شما کمک بکنه، باید مشکل رو دقیق توضیح بدید، بگید هنوان مشکل چیه، چه کاری می‌خواهید بکنید، چه کاری انجام دادید، چه پیام‌هایی گرفتید، چه اتفاقی افتاده تا ما هم بتونیم کمک کنیم.
من یا دیگران پشت سیستم شما نیستیم که ببینیم چه شده! پس وقتی پرسشتون ناقص هست و یا نمی‌خواهید وقت بگذارید توضیح بدید انتظار نداشته باشید که جواب کامل بگیرید یا کسی هم برای مشکل شما وقت بگذاره.

[ltr]
$Nəvid$
In a world without any fences or walls,
Who needs gates or windows ?
گنو ایران | لیست مقالات فارسی گنو ایران |
[/ltr]
2010-02-24, 02:58 PM,
ارسال : #14
پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: مشکل در virtualbox
iSam نویسنده :من خودم به یک مشکل اساسی برخوردم. توی اوبونتو من در User and Group یک گروپ بنام usbusers ساختم که در ویرچوال باکس یو اس بی رو اد کنم و کار کنه. بعد از ساختن گروپ و اد کردن در ویرچوال باکس این کار انجام میشه و مشکلی نیست, ولی وقتی ریست میکنم و میرم تو User and Group میبینم که اون گروپ که ساخنم, نیست!!! مگه میشه؟ چه کنم که اینجوری نشه و ... ممنون میشم اگه کمکم کنید, موفق باشید.
آخه از این کاملتر که دوستمون توضیح داده بهتر نمیشه که!!! مشکل با یو اس بی است و بس که توضیح داده. لطفا راهنمایی بفرمایید تا ما هم مشکلمون حل بشه.
2010-02-26, 08:50 PM,
ارسال : #15
Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: مشکل در virtualbox
Anonymous نویسنده :
iSam نویسنده :من خودم به یک مشکل اساسی برخوردم. توی اوبونتو من در User and Group یک گروپ بنام usbusers ساختم که در ویرچوال باکس یو اس بی رو اد کنم و کار کنه. بعد از ساختن گروپ و اد کردن در ویرچوال باکس این کار انجام میشه و مشکلی نیست, ولی وقتی ریست میکنم و میرم تو User and Group میبینم که اون گروپ که ساخنم, نیست!!! مگه میشه؟ چه کنم که اینجوری نشه و ... ممنون میشم اگه کمکم کنید, موفق باشید.
آخه از این کاملتر که دوستمون توضیح داده بهتر نمیشه که!!! مشکل با یو اس بی است و بس که توضیح داده. لطفا راهنمایی بفرمایید تا ما هم مشکلمون حل بشه.
آقایون من هم همین مشکل رو دارم که کلی اینجا گشتم و دیدم اینجا هم مثل من سه نفر هست, لطفا راهنمایی بفرمایید.
2010-03-01, 11:08 AM,
ارسال : #16
Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: مشکل در virtualbox
Anonymous نویسنده :
Anonymous نویسنده :
آقایون من هم همین مشکل رو دارم که کلی اینجا گشتم و دیدم اینجا هم مثل من سه نفر هست, لطفا راهنمایی بفرمایید.
2010-03-05, 03:22 PM,
ارسال : #17
2010-03-05, 08:46 PM,
ارسال : #18
1-اول اینکه اگه ازvirtualboxOSE استفاده می کنید.این نسخه USB روپشتیبانی نمیکنه
2-اگه ازنسخه بسته استفاده می کنیدبایدیک سری تنظیمات انجام بدید که تولینک های زیر برای لینوکس خوب توضیح داده باعکس.

اول

دوم

سایت دنیای اسلکرهای ایرانی <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.slack-world.com">www.slack-world.com</a><!-- w -->
انجمن سایت <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.slack-world.com/forum">www.slack-world.com/forum</a><!-- w -->
"دوستداران اسلکویرمنتظریم"
2010-03-06, 01:15 PM,
ارسال : #19
من با Sun Virtualbox کار میکنم. تمامی اون کانفیگ ها هم انجام دادم و ... ولی نمیدونم مشکل کجاست!!!؟
ممنون.

2010-03-10, 10:51 PM,
ارسال : #20
Re: پاسخ: Re: پاسخ: مشکل در virtualbox
iSam نویسنده :من با Sun Virtualbox کار میکنم. تمامی اون کانفیگ ها هم انجام دادم و ... ولی نمیدونم مشکل کجاست!!!؟
ممنون.
لطفا راهنمایی کنید.

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان