لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
لغو تحریم صدور خدمات اینترنتی به ایران
2010-03-09, 09:46 AM,
ارسال : #1
لغو تحریم صدور خدمات اینترنتی به ایران
به نقل از خبر آنلاین
http://www.khabaronline.ir/news-48316.aspx
در پی پشتیبانی وزیر خارجه آمریکا از جریان آزاد اطلاعات در جهان، وزارت خزانه‌داری این کشور مجوز برخی خدمات اینترنتی شرکت‌های بزرگ فناوری اطلاعات را به کشورهایی مانند ایران، کوبا و سودان صادر می‌کند.

وزارت خزانه داری ایالات متحده فردا مجوز خدمات اینترنتی را برای سرویس‌های مصرفی مانند پیام آنی و اشتراک گذاری عکس با کشورهایی که تا پیش از این تحت تحریم ایالات متحده قرار داشتند، مانند ایران، کوبا و سودان، صادر می‌کند.

به گزارش نیویورک تایمز، ایالات متحده این کشورها را «جوامع بسته» می‌نامد؛ چرا که برخی از موارد دولت‌های آنها سعی می‌کنند تا جریان آزاد اطلاعات را بین شهروندان محدود کنند، با این حال در خیلی از موارد، ایالات متحده در پاسخ به رفتارهای این دولت‌ها تجارت با این کشورها را ممنوع کرده است. این مجوز جدید به شرکت‌های خدمات اینترنتی مستقر در ایالات متحده مانند یاهو این اجازه را می‌دهد تا خدمات مشخصی را که می‌توان از آنها به «نرم افزارهای رایگان بازار انبوه» یاد کرد را به رغم تحریم‌های قانونی علیه این کشورها، به آنها صادر کند.

وزارت خارجه ایالات متحده و اعضای کنگره پیش از این توصیه کرده بودند که این حرکت انجام شود تا به تلاش‌ها برای باز کردن این جوامع (به زعم امریکایی‌ها) کمک شود. ارزش صدور این ابزارها پیش از این تعیین شده بود.

در سال گذشته میلادی، وزارت خارجه از تویتر خواست تا به دلیل همزمانی با وقایع بعد از انتخابات ریاست جمهوری در ایران، زمان قطعی از پیش تعیین شده خود را به تاخیر بیندازد. فناوری‌های ارتباطات دیجیتال مانند تویتر، فیسبوک، ایمیل و پیام‌های کوتاه متنی یا اس‌ام‌اس در جریان درگیری‌های بعد از انتخابات توسط کاربران جوان ایرانی استفاده می‌شدند تا به هماهنگی با هم بپردازند و اطلاعات خود را نیز با رسانه‌های کشورهای خارجی به اشتراک بگذارند.

بعد از اینکه گوگل تهدید کرد که اگر چین قوانین و محدودیت‌های خود را بر روی اینترنت سهل‌تر نکند از این کشور خارج خواهد شد، وزیر خارجه ایالات متحده، هیلاری کلینتون یک بیانیه صادر کرد که در آن بر تعهد این دولت بر جریان آزاد اطلاعات بر روی اینترنت تاکید شده بود. آیا این مجوز جدید، مثالی از این تعهد است؟

به نظر شما این خبر معنیش اینه که بزودی تحریمهای اینترنتی ایران مثل Sourceforge یا googlecode و غیره تموم میشه یا اینکه منظورشون صرفا خدماتی مثل ایمیل و سرویسهای آنلاین هست
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2010-03-09, 10:29 AM,
ارسال : #2
پاسخ: لغو تحریم صدور خدمات اینترنتی به ایران
اگر googlecode آزاد بشه چی می شه
خیلی از پروژه های عالی FreeBSD روی googlecode است نمونه اش برنامه موفق rtgui

در راه لینوکس و BSD موفق باشید.
فریدی

LinuX and FreeBSD are LovE and LifE
we must chooose best love when we want best life
So FreeBSD is great
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.mfaridi.com">http://www.mfaridi.com</a><!-- m -->
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2010-03-09, 12:02 PM,
ارسال : #3
سلام
به نظر نمیاد روی کار ما تاثیری داشته باشه. تا جایی که من دیدم توی خبر اصلی صحبت از Web Services و Communication Software شده بود بنابراین طبیعتا روی چیزی مثل Google Code نباید تاثیری داشته باشه ولی خدا رو چه دیدی. شاید یه فرجی شد.

[ltr] Home: Arch Linux, AMD X2 4600, 2 GB, 250 GB, [/ltr]
2010-03-09, 01:43 PM,
ارسال : #4
واقعا امیدوار کننده است . طرح قبلیشون خیلی احمقانه بود .
navidjoon : قطعا به سرویسهای وب محدود نمیمونه . یه طرح بزرگتره واسه آزادسازی گردش اطلاعات . امیدوارم که بزودی عملی بشه و دوباره تو چرخه کارهای اجرایی گیر نکنه .

Value your freedom or you will lose it, teaches history.
2010-03-09, 04:09 PM,
ارسال : #5

چه خوب میشه اگه بشه. دیگه آدم جونش به لبش نمیرسه تا بتونه مثلا از sourceforge دانلود کنه.Big Grin

A computer GeeK
2010-03-09, 04:28 PM,
ارسال : #6

من هم چشمم آب نمی‌خورد! چون در این خبر در رابطه با تحریم صادرات نرم‌افزار چیزی ننوشته است :-|

وب‌نوشت رایانه‌دوست؛ جزء کوچکی از اجتماع کاربرهای گنو/لینوکس
2010-03-10, 10:47 AM,
ارسال : #7

کی قراره این اتفاق بیوفته؟
2010-03-10, 12:25 PM,
ارسال : #8

من هم فکر نمی کنم تحریم های گوگل و ... برداشته بشه، ولی خدا رو چه دیدید! شاید واقعا تحریم ها برداشته بشه
2010-03-10, 01:31 PM,
ارسال : #9

ولی به نظر می رسد که ابزارهای گوگل هم قراره برای ایرانیان آزاد بشه Smile
به این خبر نگاهی بیندازید:
نقل قول :استقبال گوگل از لغو محدودیت‌ اينترنتی
<!-- m --><a class="postlink" href="http://fararu.com/vdcjvvex.uqetvzsffu.html">http://fararu.com/vdcjvvex.uqetvzsffu.html</a><!-- m -->
2010-03-11, 06:56 PM,
ارسال : #10
ج
من قبلا وقتی میخواستم رادیو اینترنتی گوش کنم نمیشد و دسترسی هم به Front Row توی مک نداشتم.اما الان هم میتونم با iTunes رادیو گوش کنم و هم توی Front Row فیلم ببینم.
2010-03-11, 10:00 PM,
ارسال : #11
پاسخ: ج
هورا بچه ها مشکل دانلود از سورس فورج حل شد من الان یه برنامه دانلود کردم اما گوگل کد هنوز هم مارو تحریم کرده
چه کابوسی بودها Tongue Big Grin :mrgreen:
2010-03-12, 09:58 PM,
ارسال : #12
پاسخ: ج
فقط این مدت مایکروسافت این تحریمها رو اجرا نکرد.
2010-03-14, 09:58 AM,
ارسال : #13

آقا من که هنوز دانلودم از SF ناموفقه Sad مجبورم از Tor استقاده کنم. چه سیاست خنگولانه ای! آخه نمی ذارن ما MinGW رو دانلود کنیم که مثلا چی بشه؟! جلوی ت*ر*و*ر*ی*س*م رو اینجوری می خوان بگیرن Sad
2010-03-14, 10:35 AM,
ارسال : #14

اگر با يك فيل*ترشكن يا پراكسي صفحهء دانلود اس اف رو باز كني ميتوني مستقيما دانلود كني.
من از آلت*راسارف روي ويندوز با فايرفاكس و دانلودر Orbit استفاده ميكنم.
2010-03-14, 10:44 AM,
ارسال : #15

آره خوب، من همین الان هم همینکار رو می کنم. هم از SF، هم از Google و هم از Sun. ولی آخه بحث درباره نفس اشتباه اینجور تحریمهاست که به جای مقصرهای اصلی، ماها رو هدف قرار می ده. مثلا از MySQL یا JRE به جز یه مشت developer و کاربرای عادی کی استفاده می کنه. حکومتها که امکانات ویژه خودشونو دارن و تا حالا هم ثابت شده هر چی رو که بخوان بالاخره، حالا اگه شده با هزینه بیشتر از جیب ملتها البته، به دست میارن. یا مثلا از Google Chrome ت*ر*و*ر*ی*س*ت ها واسه گشتن تو وب استفاده می کنن و باهاش آمریکا رو منفجر می کنن؟ این تحریمها انتقامجویی بیمارگونه از ملتهاست. نمی دونم. شاید هم پشت س*ی*ا*س*ت منطق پیچیده ای هست که امثال من نمی فهمن.
2010-03-14, 11:59 AM,
ارسال : #16

بنظر من قضيه پيچيده و تخصصي هست.
اما مسلما در اين ميان اشتباه و فساد هم در دو طرف ميتونه وجود داشته باشه.
منظورم دو كشور يا گروه مخالف هم هست.
اگر مطالب استالمن رو خوب خونده و فهميده باشيد بايد دانسته باشيد كه آمريكا هم مشكلات و فسادهاي خودش رو داره. ضمنا در بعد سياست خارجي چهرهء آمريكا چيز ديگري هست غير از اون آزاديخواهي و دموكراسي اي كه به نسبت در داخل خودش خيلي بيشتر هست. البته عجيب هم نيست؛ آيا خود شما به شرايط داخلي كشور خودت و وضع خودت بيشتر اهميت ميدي يا اينكه مثلا كشورت قدرتمند باشه و وضع شما هم خوب باشه ولي بزنه اونور دنيا چند نفر بي گناه رو بكشه يا يك كشور ديگه رو بخاطر منافع خودش تحت تحريم يا استثمار قرار بده؟
اكثر آدمها روي گزينهء خارجي زياد حساس نيستن و نميتونن باشن.
بنابراين حكومتها در اين زمينه بيشتر عنان گسيخته و دچار فساد ميشن.
فراموش نكنيم كه حكومت منبع عظيم قدرته، و قدرت فساد آوره. چيزي كه اين قدرت رو كنترل ميكنه نظارت و كنترل عمومي اي هست كه در ساختارهاي مدرن حكومتي (عمدتا دموكراسي و ليبراليسم) ايجاد ميشن.
2010-03-14, 04:21 PM,
ارسال : #17

یک وجه بزرگ تحریم قیمت است.
هند E1 رو می‌خره ۲۰۰۰ دلار در صورتیکه ما می‌خریم ۴۰ میلیون تومان!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
این باید فرق کنه که این آقایون هیچ وقت قیمت رو نمیارن پایین

اعتراض به عملکرد دولت در زمینه IT
اینترنت حداقل 5M + یک laptop حق مسلم هر ایرانیست.
2010-03-14, 05:12 PM,
ارسال : #18

سلام
شاید تا حالا متوجه شده باشین. از امروز صبح دسترسی به sf.net دوباره برگشته. من چند تایی از پروژه‌هایی که قبلا دسترسی نداشتم رو امتحان کردم و تونستم با موفقیت فایل مورد نظر رو بگیرم. خدا رو شکر مثل اینکه داره یه اتفاقاتی میفته.

[ltr] Home: Arch Linux, AMD X2 4600, 2 GB, 250 GB, [/ltr]
2010-03-14, 06:49 PM,
ارسال : #19

نه بابا هنوز درست نشده . من که نتونستم فایل JEdit رو دانلود کنم !

Debian GNU/Linux System Administrator
2010-03-14, 07:52 PM,
ارسال : #20

منم الآن یه نرم افزار از sf دانلود کردم Smile

هوراااااااااا .

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان