لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اشكالي در تابع SUM در OOo Writer
2010-05-19, 02:02 PM,
ارسال : #1
اشكالي در تابع SUM در OOo Writer
با سلام

من يك فايل بزرگ دارم كه در آن از Tableهاي متعدد (حدود 60 جدول مستقل) استفاده شده است. در اين Tableها از تابع Sum (به كمك كليد F2 و نوار ابزار Formula) به كرات استفاده شده است.
در ابتدا نتيجه تابع Sum درست است. اين نتايج را به طرق ديگر تست كرده‌ام و از صحت آن مطمئن شدم ولي در روزهاي بعد متوجه شدم كه در قسمتهاي تكميل شده طي روزهاي قبل، نتيجه تابع Sum صحيح نيست. مثلاً اگر در سلول B10 فرمول Sum <B1:B9> نوشته شده است به جاي اينكه جمع 9 سلول بالايي را حساب كند عدد سلول پهلويي (A10) را برمي‌گرداند.
جالب اينكه وقتي به جاي تابع Sum از جمع يكايك سلولهاي بالا (<A1>+<A2>+<A3>+<A4>+<A5>+<A6>+<A7>+<A8>+<A9>) استفاده مي‌كنم، نتيجه درست مي‌شود و از همه جالبتر اينكه وقتي اين Table را كپي كرده و در يك Text Document جديد Paste مي‌كنم، تابع Sum به درستي محاسبه‌اش را انجام مي‌دهد.
اين مشكل در جداولي كه قسمتي از آنها در يك صفحه و قسمت ديگري از آن در صفحه بعد افتاده و يا حتي جداولي كه در يك صفحه‌اند ولي در قسمتي از جدول Merge اتفاق افتاده است، بيشتر رخ مي‌دهد.
آيا كسي از دوستان به اين شكل از OOo Writer استفاده كرده و با اين مشكل برخورده است؟ اگر هست لطفاً راهنمايي دهيد حجم فايلم بزرگ است و وقتي يكي از توابع Sum وظيفه‌اش را به دستي انجام ندهد، كلي بايد وقت بگذارم تا آنرا پيدا كنم؟
آيا اشكال از من است يا از OOo و چگونه مي توان آنرا به Sun اطلاع داد؟
ممنون
علي فرزين

اگر من صلاحیت نداشته باشم تا در کار دیگران موشکافی کنم، به همین دلیل صلاحیت نخواهم داشت تا عیب آنها را بگویم.
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2010-06-07, 09:49 AM,
ارسال : #2
پاسخ: اشكالي در تابع SUM در OOo Writer
اينجا را هم مي‌توان ديد:
http://user.services.openoffice.org/en/f...30&t=30968

اگر من صلاحیت نداشته باشم تا در کار دیگران موشکافی کنم، به همین دلیل صلاحیت نخواهم داشت تا عیب آنها را بگویم.
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان