لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
technotux خیلی هم عالیه
2010-12-10, 01:38 AM,
ارسال : #1
technotux خیلی هم عالیه
سلام خدمت دوستان

یه سری بحث دیدم در technotux که دوستان نوشته بودن که technotux داره میمیره و اینا... حتی یک نفر پیشنهاد داده بود برای technotux پول جمع کنن. یه عده هم گفته بودن که مدیریتش ضعیفه و اینا و مدیر سایت وقت نداره و اینا...

به نظر من اتفاقا همینطوری خیلیم خوبه!!! حالا مثلا چه مشکلی داره technotux?? اصلا مگر تقصیر مدیر سایته که سوالات مطرح شده رو کسی جواب نمیده!!! خودش که نمیتونه بشینه وجواب بده

حالا یکسری دوستان میگن theme سایت عوض بشه و CMS عوض بشه و اینا... مگه اگه اینا عوض شن سوالات سایت جواب داده میشه؟ مگه technotux مفید تر میشه اونطوری؟ مهم سرپابودن سرورشه و اینکه کند نشه و قطع نشه و اینا که زیاد هم اینطوری پیش نیومده

کلا ما ایرانی ها چونکه یکم روابط اجتماعیمون یجوراییه و موقع بحث همش دعوامون میشه و ازاین حرفا همینطوری خیلیم بهتره... بهتره که مدیر سایت سرش شلوغ باشه و به سایت نرسه!! همون بهتر که یکی نشینه اون بالا و پست هارو moderate کنه

میدونم دیگه حالا اگه مدیریت این سایت از آقای باغومیان داده بشه به یک مدیر خیلی فعال که همش به سایت میرسه و اینا چطوری میشه!!!!!! یکی میشینه اون بالا و با سلیقه خودش پست ها moderate میشن و اینا!! اون موقع مثلا اگه من میگم fedora از ubuntu بهتره فردا میام میبینم پستم نیست

من یک پست راجع به توزیع oracle زدم و آقای باغومیان یک پاسخ به اون دادن... این یعنی چی؟؟ یعنی اینطوریم نیست که مدیر سایت انقدر سرش شلوغ باشه که سایت رو نبینه... در همون دوران هم پست پشت پست بود که مدیر سایت خوب نیست و مدیریتش باید عوض بشه و اینا..... یک پاسخ هم از آقای باغومیان نیومد!!!!!!!!!!!!!!!!!!

بهتره که از خودمون مایه علمی بگذاریم و مثل اون آقا نشیم که بگه جواب سوالات سایت یک رازه که با سختی یاد گرفتم و نمیگم!! اگر جوابی هم میدیم فقط باید برای خدا باشه و منتظر یک دستت درد نکنه هم نباشیم... اون موقع هست که بزرگترین contribute رو به اوپن سورس کردیم... همون که یک نفر بخونه و کارش راه بیفته و یه چیزی یاد بگیره باید هدف نهایی باشه-- حتی اگه یه دستت درد نکنه هم نگه
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2010-12-10, 02:25 AM,
ارسال : #2
پاسخ: technotux خیلی هم عالیه
آنکس که نداند و نداند که نداند در جهل مرکب ابد الدهر بماند.
2010-12-10, 10:56 AM,
ارسال : #3
Re: پاسخ: technotux خیلی هم عالیه
Anonymous نویسنده :آنکس که نداند و نداند که نداند در جهل مرکب ابد الدهر بماند.

مثال قابل لمس و درک عبارتی که میگم:

نقل قول :کلا ما ایرانی ها چونکه یکم روابط اجتماعیمون یجوراییه و موقع بحث همش دعوامون میشه و ازاین حرفا

حالا شما فکر کن این آقای بی نام و نشونی که فکر میکنه عقل کله و خیلی میفهمه و در جهل مرکب نیست رو بیاری بگذاری مدیر فعال سایت... خب معلومه چطور میشه دیگه... آقایی که بدون نام و نشون و حتی یک ID الکی میای و سخن گزافه میگی -- برای امثال شماست که میگم مدیریت سایت همینطوری بمونه بهتره وگرنه امثال شما که حتی جنبه استفاده از یک سایت رو ندارید رو چه به نظر دادن راجع به مدیریت سایت....

اگر نظری داری حرف و حدیث و بحثی داری بگو...... نه اینکه!!!
2010-12-10, 11:30 AM,
ارسال : #4
پاسخ: Re: پاسخ: technotux خیلی هم عالیه
به bsdlinux:
شما از کجا میدونی‌ طرف یه آقا است؟
از کجا فهمیدی با شما بوده؟ شاید منظورش همون آقایی که مثال زدی بوده!؟
اگر بخوان مدیریت درست بکنند اول باید ۵ ستاره‌ی روشن شما رو خاموش کنند؛ چون با حدود ۱۵۰ تا پاسخ که بعضی‌ بی‌ محتوا و چاق سلامتی‌ و اظهار نظر‌های پرت از موضوع هست حد اقل منو ناراحت میکنی‌... مثال‌های پاسخ‌های شتاب زاده شما رو دارم.
مگر شما که ID داری چقدر هویتت بیشتر از یک "مهمان" روشن هست؟ پاسخ مهمان در این انجمن یک عامل جذب بیشتر افراد هست.
2010-12-10, 11:53 AM,
ارسال : #5
Re: پاسخ: Re: پاسخ: technotux خیلی هم عالیه
Anonymous نویسنده :به bsdlinux:
شما از کجا میدونی‌ طرف یه آقا است؟
از کجا فهمیدی با شما بوده؟ شاید منظورش همون آقایی که مثال زدی بوده!؟
اگر بخوان مدیریت درست بکنند اول باید ۵ ستاره‌ی روشن شما رو خاموش کنند؛ چون با حدود ۱۵۰ تا پاسخ که بعضی‌ بی‌ محتوا و چاق سلامتی‌ و اظهار نظر‌های پرت از موضوع هست حد اقل منو ناراحت میکنی‌... مثال‌های پاسخ‌های شتاب زاده شما رو دارم.
مگر شما که ID داری چقدر هویتت بیشتر از یک "مهمان" روشن هست؟ پاسخ مهمان در این انجمن یک عامل جذب بیشتر افراد هست.

عزیز دلم حالا شما ناراحت نشو... این لحن رسمی و سلام و علیک و اینا که اول داشتم رو قبول دارم خوب نبود و بدلیل این بود که تجربه استفاده از فروم رو نداشتم... الان البته یاد گرفتم که در فروم سلام و اینا نمیکنن و اونطوری هم دیگه ننوشتم و صمیمی تر نوشتم... ولی تمام پاسخ هایی که دادم با حسن نیت بود و تمام اطلاعات و دانشی که داشتم رو میخاستم در اختیار قرار بدم و بعضا برای یک پست خودم عملا چند مرحله رو با کامپیوتر خودم انجام میدادم تا بتونم کمکی کرده باشم... البته با فروم ها آشنایی نداشتم و شاید حوصله شما رو سر بردم ولی خب در حسن نیت من شکی نکند... ان شاء الله بیشتر هم یاد میگیرم و بهتر کمک میکنم...
با این پنج ستاره مثلا میخام چیکار کنم؟؟ چه گلی به سری میزنم؟؟ هدف باید این باشه که کار کسی راه بیفته و همین... من هم با همین هدف پاسخ دادم! البته هویت کسی که ID داره با مهمان فرق میکنه با اینکه اسم نوشته نیست... سلایقش و اظهار نظر هاش به هم مربوط میشه...

راستش رو بخاید من چندین سوال در این فروم مطرح کردم که یکی دوتاش هم برام مهم بود مثلا ssl در dovecot و ... ولی هیچ کدوم جواب درست و حسابی و مرتبط نگرفتن بجز یک مورد راجع به PAE که واقعا چیز جدیدی یاد گرفتم و دست طرف درد نکنه و چند مورد ریز دیگه... راجع به نرم افزار های آزاد و copyleft و اینهام که ماشاء الله زیاد نظرات درست نیست.. ایشا الله که نظرات من غلط باشه!

یک جزوه هم تهیه کردم در:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://persian-foss-legal.blogspot.com">http://persian-foss-legal.blogspot.com</a><!-- m -->
<!-- m --><a class="postlink" href="http://rapidshare.com/files/435433178/PERSIAN-FOSS-LEGAL.pdf">http://rapidshare.com/files/435433178/P ... -LEGAL.pdf</a><!-- m -->

ان شاء الله مفید باشه... خلاصه فروم همچین چنگی به دل ما نزد! حالا هم که شما میگی ID میهمان عامل جذب افراده مشکلی نیست منم با ID میهمان میام... فقط هم سوالات خودم رو میپرسم که شاید جوابی بیاد و بدرد خودم بخوره و اگرم سوالی دیدم خیلی سرسری عین بقیه جواب ها پاسخ میدم در ۱ جمله! فقط هم سوالات فنی!!!
2010-12-10, 04:46 PM,
ارسال : #6
پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: technotux خیلی هم عالیه
عزیز دل شما آقای bsdlinux در واقع مادر و پدر شما هستند که خرج پیشرفت شما را می دهند.
داشتن ستاره جلوی اسم شما کاربران را در مورد آگاهی‌ شما به اشتباه می‌اندازد و نصیحت‌های شما را بهترین می‌‌پندارند... این بعضی‌ وقت‌ها مشکل ایجاد می‌‌کند.
از این انجمن زیاد انتظار نداشته باشید؛ شاید اکنون در حالت رکود باشد اما اگر با بقیه که اکثراً در سطح شما هستند جلو بروید نتیجه خواهد داد.
در مورد نرم افزار آزاد شما قبل از هر اظهار نظری باید سال‌ها تجربه داشته باشید تا بدانید‌ واقعا یعنی‌ چه! وقتی‌ Linus Torvalds مرد بزرگ مورد علاقهٔ شما یعنی‌ richard stallman را حمال مزد بگیر خطاب می‌‌کند باید بفهمید که نیت کلی نرم افزار آزاد در آمریکا که توسط stallman ارایه شده یک دروغ بزرگ است و زیاد به نظر و نوشته‌های خود اطمینان نکنید. بلی شما اشتباه می‌کنید.
technotux مفید است و شما با استعدادی که دارید در مورد ssl و dovecot به سادگی‌ در google می توانید جستجو کنید.
شما مطمئن باشید که با ادبیاتی که دارید حتی با ID مهمان شناخته می شوید و فرقی‌ نمیکند چگونه وارد شوید اما امیدوارم همیشه جواب بگیرید.
2010-12-10, 07:03 PM,
ارسال : #7
این کاربر مهمان چقد متخاصمه!!!
(من bsdlinux نیستم!)
2010-12-10, 08:20 PM,
ارسال : #8
فکر می کنم ما تازه وارد flamewar های می شیم . امیدوارم دوره اش زیاد طول نکشه و از تجربیات کشور های دیگه استفاده کنیم تا بحث های شبیه به این زودتر رو به نابودی برند Wink

Don't bother, we're using GNU/Linux everywhere, even there Big Grin
Linuxmotto
گروه کاربران لینوکس اصفهان
2010-12-10, 09:43 PM,
ارسال : #9
شاید اگه امکان پست با کاربر مهمان بسته شه کمی وضعیت بهتر بشه، ولی خوب نظر آلن فعلا مخالف این قضیه هستش.

اکنون در ubuntu.ir با نام کاربری nixoeen فعال هستم.
وب‌سایت شخصی من
2010-12-10, 09:46 PM,
ارسال : #10
Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: technotux خیلی هم عالیه
MASoft نویسنده :شاید اگه امکان پست با کاربر مهمان بسته شه کمی وضعیت بهتر بشه، ولی خوب نظر آلن فعلا مخالف این قضیه هستش.

خوبه فکر می‌کنم آلن از بیشتر آقایون دموکرات تر هست. آخه دنیای علم به هویت نیاز نداره به علم نیاز داره.
2010-12-11, 02:01 AM,
ارسال : #11
Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: technotux خیلی هم عالیه
Anonymous نویسنده :عزیز دل شما آقای bsdlinux در واقع مادر و پدر شما هستند که خرج پیشرفت شما را می دهند.
داشتن ستاره جلوی اسم شما کاربران را در مورد آگاهی‌ شما به اشتباه می‌اندازد و نصیحت‌های شما را بهترین می‌‌پندارند... این بعضی‌ وقت‌ها مشکل ایجاد می‌‌کند.
از این انجمن زیاد انتظار نداشته باشید؛ شاید اکنون در حالت رکود باشد اما اگر با بقیه که اکثراً در سطح شما هستند جلو بروید نتیجه خواهد داد.
در مورد نرم افزار آزاد شما قبل از هر اظهار نظری باید سال‌ها تجربه داشته باشید تا بدانید‌ واقعا یعنی‌ چه! وقتی‌ Linus Torvalds مرد بزرگ مورد علاقهٔ شما یعنی‌ richard stallman را حمال مزد بگیر خطاب می‌‌کند باید بفهمید که نیت کلی نرم افزار آزاد در آمریکا که توسط stallman ارایه شده یک دروغ بزرگ است و زیاد به نظر و نوشته‌های خود اطمینان نکنید. بلی شما اشتباه می‌کنید.
technotux مفید است و شما با استعدادی که دارید در مورد ssl و dovecot به سادگی‌ در google می توانید جستجو کنید.
شما مطمئن باشید که با ادبیاتی که دارید حتی با ID مهمان شناخته می شوید و فرقی‌ نمیکند چگونه وارد شوید اما امیدوارم همیشه جواب بگیرید.

خودمونیما شما شدیدا در توهمات هستید... عین این آدما که انقدر ماهواره دیدن فکر میکنن یه ربع دیگه جنگ میشه!!! این آقای لینوس توروالدز کی به آقای ریچارد استالمن گفته حمال مزد بگیر؟؟ بیزحمت یه لینکی چیزی هم بدین ما با خبر بشیم! اختلاف این دو سر اینه که آقای لینوس توروالدز آقای استالمن رو انقلابی افراطی میدونه که از commercilization میترسه و استالمن نسبت به توروالدز میگه که اونقدر که استالمن آزادی رو قبول داره توروالدز قبول نداره. اختلافشون هم بیشتر سر مجوز GPLv3 هستش برای tivoization که توروالدز قبول نمیکنه و میگه مجوز نرم افزار نباید سخت افزار رو محدود کنه! با توجه به توهمات بیش از حد شما من حدس میزنم که شما همون کاربر میهمان از قلب اروپا باشید که میگید لینوکس رو از روی یونیکس نوشتن و اینا!!!
ریچارد استالمن مرد بزرگ و خوبی است - بی شک انسانی است شریف که فعال آزادی خواهی او به نرم افزار محدود نمیشود! بسیار مرد بزرگی است - لینوس توروالدز هم همینطور... استالمن فیلسوف است و توروالدز مهندس... انقدر هم شما مزخرفات و توهمات به هم نبافید - او استالمن است شما که هستید؟؟؟
2010-12-11, 02:11 AM,
ارسال : #12
پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: technotux خیلی هم عالیه
دوست بی سواد من آقای bsdlinux:
رو کردن اینکه من کی‌ هستم مثل شمشیر کشیدن روی چند بچه بی‌ گناه است...
اما برای شما یک لینک در مورد اثبات نظر آقای torvalds در مورد عشق شماstallman
<!-- m --><a class="postlink" href="http://uncyclopedia.wikia.com/wiki/Richard_M_Stallman_Vs._Linus_Torvalds">http://uncyclopedia.wikia.com/wiki/Rich ... s_Torvalds</a><!-- m -->
2010-12-11, 08:15 AM,
ارسال : #13
Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: technotux خیلی هم عالیه
Anonymous نویسنده :دوست بی سواد من آقای bsdlinux:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://uncyclopedia.wikia.com/wiki/Richard_M_Stallman_Vs._Linus_Torvalds">http://uncyclopedia.wikia.com/wiki/Rich ... s_Torvalds</a><!-- m -->

والا این سایتی که بهش استناد کردید کلا یه سایت طنزه (البته اگه شما فحش به خواهر و مادرتون را طنز می دونید) نمی دونم یه چنین منبعی را قابل استناده Wink
توجهتون را به شعار سر در این سایت جلب می کنم:
Now open for new submissions, just like your mom

امیدورام مادر ها توی اروپا و آمریکا مثل استالمن توهم تلقی نشند. Big Grin

Linuxmotto
2010-12-11, 01:17 PM,
ارسال : #14
tolstoy نویسنده :

والا این سایتی که بهش استناد کردید کلا یه سایت طنزه (البته اگه شما فحش به خواهر و مادرتون را طنز می دونید) نمی دونم یه چنین منبعی را قابل استناده Wink

لینک مورد نظر یک سرنخ هست برای شما که علاقه‌مند هستید تا در گوگل بگردید.
اگر چیزی پیدا نشد یک بلیط بگیرید و در یک سخنرانی‌ آقای torvalds شرکت کنید و از خود ایشان بشنوید.
technotux محل آموزش کامل نیست و در بعضی‌ بحث‌ها برای افراد آگاه یک "اشاره" کافی‌ است.
ضمناً من زیاد ندیدم که همیشه افراد برای بیان مطلب در این انجمن "دلیل" و " مدرک" بیاورند.
و آخر اینکه لینک و محتوی ارائه شده در حد شما دوست عزیز ارائه شده.
2010-12-11, 01:48 PM,
ارسال : #15
پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: technotux خیلی هم عالیه
در اختلاف این دو نفر بحثی توش نیست. به هر حال در یک زمینه دارای دو دیدگاه مختلف هستند. ولی اینکه هر کدوم اون یکی را رد کنند
و یا شما یا دیگری کسی را رد کنند، کسی را نفی نمی کنه . من حتی به شخصه می تونم نظر خودم را داشتم و خودم تصمیم بگیرم
که کدوم را تحسین کنم یا نظرشون را رد کنم.
به هر حال پافشاری شما باعث نمی شه که دوستان نظر خودشون را نداشته باشند و یا نظرات موافق را قبول نکنند و در ضمن اعتقاد داشتن
یا نداشتن به هر کدوم از این ها و یا هر دو دلیلی بر آگاه یا نا آگاه بودن کسی نیست.
ولی در کل من دلیل نحوه بحث کردن شما را نفهمیدم توی این چند وقت. چون بیشتر به نظر می یاد برای جنگ اومدید. من به شخصه می یام
اینجا که اگه کمکی از دستم بر می یاد انجام بدم و هر وقت حال و حوصله بحث رو نداشته باشم ادامه نمی دم یا اصلا سر نمی زنم. عجیب که با
اینکه اینجا و کاربرانش را به درد نخور و ناآگاه می دونید ولی انقدر سر می زنید.

Linuxmotto
2010-12-11, 03:39 PM,
ارسال : #16
Anonymous نویسنده :
tolstoy نویسنده :

لینک مورد نظر یک سرنخ هست برای شما که علاقه‌مند هستید تا در گوگل بگردید.
اگر چیزی پیدا نشد یک بلیط بگیرید و در یک سخنرانی‌ آقای torvalds شرکت کنید و از خود ایشان بشنوید.
technotux محل آموزش کامل نیست و در بعضی‌ بحث‌ها برای افراد آگاه یک "اشاره" کافی‌ است.
ضمناً من زیاد ندیدم که همیشه افراد برای بیان مطلب در این انجمن "دلیل" و " مدرک" بیاورند.
و آخر اینکه لینک و محتوی ارائه شده در حد شما دوست عزیز ارائه شده.

به این میگن نحوه‌ی پیچاندن!

http://hedayatvk.blogspot.com
http://hedayatvk.wordpress.com
2010-12-11, 05:03 PM,
ارسال : #17
Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: technotux خیلی هم عالیه
tolstoy نویسنده :در اختلاف این دو نفر بحثی توش نیست. به هر حال در یک زمینه دارای دو دیدگاه مختلف هستند. ولی اینکه هر کدوم اون یکی را رد کنند
و یا شما یا دیگری کسی را رد کنند، کسی را نفی نمی کنه . من حتی به شخصه می تونم نظر خودم را داشتم و خودم تصمیم بگیرم
که کدوم را تحسین کنم یا نظرشون را رد کنم.
به هر حال پافشاری شما باعث نمی شه که دوستان نظر خودشون را نداشته باشند و یا نظرات موافق را قبول نکنند و در ضمن اعتقاد داشتن
یا نداشتن به هر کدوم از این ها و یا هر دو دلیلی بر آگاه یا نا آگاه بودن کسی نیست.
ولی در کل من دلیل نحوه بحث کردن شما را نفهمیدم توی این چند وقت. چون بیشتر به نظر می یاد برای جنگ اومدید. من به شخصه می یام
اینجا که اگه کمکی از دستم بر می یاد انجام بدم و هر وقت حال و حوصله بحث رو نداشته باشم ادامه نمی دم یا اصلا سر نمی زنم. عجیب که با
اینکه اینجا و کاربرانش را به درد نخور و ناآگاه می دونید ولی انقدر سر می زنید.

شما نگاهی‌ به رفتار و گفتار خود و سایرین بندازید تا بدانید‌ چرا من اینطور جواب می‌‌دهم.
این‌ها رفتار شما و دوستان است در مقابل پست‌های من در این topic:
"حالا شما فکر کن این آقای بی نام و نشونی که فکر میکنه عقل کله و خیلی میفهمه...."
"آقایی که بدون نام و نشون و حتی یک ID الکی میای و سخن گزافه میگی..."
"این کاربر مهمان چقد متخاصمه!!! ..."
"شاید اگه امکان پست با کاربر مهمان بسته شه کمی وضعیت بهتر بشه..."
"انقدر هم شما مزخرفات و توهمات به هم نبافید..."
"البته اگه شما فحش به خواهر و مادرتون را طنز می دونید..."
..............
در پست‌های دیگر من را "دشمن مردم ایران" و "مشکل دار با آقای باغومیان" و............و.........و..............معرفی کردید و کنایه‌های مختلف دیگر.
رفتار شما با یک مهمان بسیار غیر دوستانه بود. من پاسخ توهین آمیز شما را داده‌ام و باور نمی‌‌کنم که بخاطر فقط یکبار گفتن اینکه "خبر‌های درست را از من در قالب اروپا بشنوید" این همه کنایه را بی‌ غرض گفته باشید.
این مدت که بیشتر در خدمت شما بودم به خاطر این بود که دورهٔ استراحت بعد از یک عمل جراحی را در خانه بودم و همان وقت را در حد امکان برای شما گذاشتم ........
شما بهتر است برای پیشرفت هم که شده فرق‌ها را بفهمید و چارهٔ جویی‌ کنید نه اینکه دور هم جمع شوید و از توهین و کنایه دسته جمعی‌ به دیگران احساس رضایت کاذب داشته باشید.
من جوانی را مثل شما در نقاط دیدنی‌ اطراف اصفهان یا شهر‌های دیگر نمیگشتم.... من پولی‌ که جمع کردم را صرف خریدن زمین و خانه نکردم و همیشه خرج تحصیل بوده.... من دانش خودم را محدود به چند سایت اینترنتی تبلیغاتی و یا گفته‌های استادان بی تجربه‌ در دانشگاه نکردم......من مدت ها است وارد بازار واقعی‌ اوپن سورس شده‌ام و زود فهمیدم که ادبیات روزمره من و شستشو‌های مغزی که دیدم جایی‌ ندارد و خودم را بازیابی کردم....... من با نیت واقعی‌ علم حرکت می‌کردم و زود جبهه منفی‌ را انتخاب نمی کردم........من با شما فرق دارم و اگر این راه به نظر شما طولانی‌ و دست نیافتنی می‌‌آید توهین ندارد.

نه دوستان من... من آقای باغومیان را دوست دارم..به واقع دوست دارم...
من وقتی‌ شما هنوز مدرسه نمی‌‌رفتید به عنوان سرباز وطن مقابل دشمن جنگیده ام. ۱۸ ماه در خط مقدم و مقابل گلوله و تو نمیدانی آن چیست....من دشمن وطن نیستم. نکند فکر می‌‌کنید چون اخیرا در بعضی‌ حرکات انتقادی اجتمایی‌ شرکت کرده اید بسیار شجاع هستید و .......؟!

"...این آقایی که خیلی‌ هم عشق کمک به هموطن داره.." ؟!!! مگر تو باید ببینی‌ من چه کردم؟!

من برای فقط نام ایران با رئیسم دعوا کرده‌ام و کار بسیار خوبم را ترک کرده ام....من از شما بیشتر با اصول زندگی‌ کرده ام. حالا شما برای اصول اوپن سورس که نمی‌‌دانید در واقع چه هست من را به توهم متهم می‌کنید؟ "اصول" را به من آموزش ندهید. من هم دیگر نخواهم گفت.

فکر می‌‌کنید با شرکت در ۲ "همایش" در تهران و اصفهان و "بحث" در مورد اوپن سورس یا جشن تولد گرفتن برای ubuntu همه چیز را می‌‌دانید؟

در مورد اوپن سورس به شما "اشاره" کردم که یک دروغ بزرگ است و منظور جمع کردن تمام استعداد‌ها روی یک پروژه بوده که خودشان آن را کنترل کنند اما بجای مطالعه همه با هم حمله کردید چون به "منطقی‌ ترین" بخش‌های دانش شما که قرار بود در "آرامش" بماند "احساس " حمله کردید!!!
منظور بحث من هم بعد از آگاهی‌ واقعی‌ شما تشویق به ایجاد یک انجمن شبیه در ایران بود و جلوگیری از ادامهٔ هدفی‌ که آنها دنبال می‌‌کنند که امکان دارد... این یک توهم و آینده بینی‌ نیست...باید استراتژی کلی‌ مشخص باشد تا افراد از همین الان تصمیم بگیرند که چه لینوکسی را انتخاب کنند و برنامه نویس باشند یا شبکه‌ها را کنترل کنند یا امنیت داده‌ها و........
نه اینکه هر روز بخواهید با روش سعی‌ و خطا قسمتی‌ را آزمایش کنید تا شاید "خوشتان" بیاید!
چرخ را دوباره اختراع نکنید!

همگی‌ در بحث غیر علمی‌ کنایه به "مهمان" شرکت می‌‌کنید و در بحث‌های مقابل من کلی‌ آقایان ۵ ستاره صف می‌کشید تا طرف زود تر نابود شود و اگر نشد وصلش می‌‌کنید به توهین به جامعه مهندسین ایرانی‌ که طرف خفه شود؛ اما سوالات ساده کاربران را "وقت ندارید" جواب دهید!!!
اگر قرار بر پول جمع کردن برای wikipedia باشد با آیکون‌های لب خندان اعلام آمادگی می‌‌شود! اما برای کمک به technotux همه غایب هستید!
اگر احساس کنید که هنوز هنگام توهین به طرف نیست با عبارت "پسر خوبم"..." عزیز جان" .... "ببین آقا.." یا مشابه که برای نوعی تحقیر مهترمانه بکار میرود، طرف را خطاب می‌‌کنید.
هر کس ایران نیست یا می‌خواهد شما را تحقیر کند و پز بدهد پس باید لهش کرد...یا نمی‌داند مشکل واقعی‌ چه هست.....یا دیگر جزو شما نیست!!!
احساس نیاز به تغییر می‌‌کنید اما چون حال ندارید و برای شما اصلا مهم نیست کمترین راه یعنی‌ عوض کردن theme به نظر می‌‌آید و اگر کسی‌ چیز دیگری بگوید او "دچار توهم" است!!!!

و بسیاری مورد دیگر که نیاز به توضیح ندارد. اینکه هر کس با شما نیست پس "دشمن" شما است و اگر حرفهایش قابل درک نیست "برای جنگ" آمده حاصل وضعیت روحیه عمومی شما است نه واقعیت حضور یک هموطن در جمع پارسی‌ زبانان.
technotux خوب است چون همه اینجا "صدا" را می‌‌شنوند. امیدوارم موفق باشید.
2010-12-11, 06:38 PM,
ارسال : #18
پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: technotux خیلی هم عالیه
من هیچ خصومتی با این دوستمون ندارم -- آخه چرا باید خصومت داشته باشم؟ -- فقط مشکلم با این هستش که ایشون سطح کاربران لینوکس در ایران رو خیلی پایین میدونه (علی الخصوص بنده رو که با دوست بیسواد من bsdlinux خطاب میکنن) و در اکثر پست هاش این رو ذکر میکنه و خودش رو به عناوین مختلف فردی خیلی آگاه از قضایای لینوکس نشون میده (علی الخصوص ایشون تاکید دارن که از پشت پرده وقایع لینوکس خبر دارند که هیچ جا در اینترنت خبری ازش نیست) ولی در عمل چیز دیگری است و حداقل به نظر من یکی چیز هایی که ایشون میگن کذب محض هستش... دوره دوره اینترنت هستش و هیچ فرقی نمیکنه هرکس کجای کره زمین هستش جونکه با اینترنت به آخرین خبر ها دسترسی داره... ایشون با بیان اینکه من در اروپا هستم و در یک شرکت خیلی درست و حسابی روی لینوکس کار میکنم سعی میکنه حرف های خودش رو توجیه کنه بجای اینکه حداقل یک مرجع معتبر ارایه کنه... این لینک ها و مرجع هایی که میدهند هم کاملا بی اعتبار هستند... مرجع درست باید یک سایت از یک موسسه معتبر باشه نه سایت های چرت و پرت... حتی ویکیپدیا هم معتبر نیست! مرجع درست یعنی:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.gnu.org/philosophy/free-sw.fa.html">http://www.gnu.org/philosophy/free-sw.fa.html</a><!-- m -->
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.gnu.org/copyleft/copyleft.fa.html">www.gnu.org/copyleft/copyleft.fa.html</a><!-- w -->
و امثالهم...
به طوریکه من دقیقا میفهمم کدوم پست رو ایشون فرستاده -- هرجایی که با آمیختن یک خبر معروف که در گوگل میاد با یک توهم و منفی بافی سعی در تضعیف بنیاد نرم افزار های آزاد و گنو/لینوکس شده ردپای ایشون وجود داره... من هیچ خصومتی با ایشون ندارم فقط تنها مشکلم اینه که بسیاری کاربران علاقه مند این سایت پست های ایشون رو میخونن و بدلیل اکاذیبی که ایشون نوشته دیدشون نسبت به لینوکس و نرم افزار های آزاد منفی میشه و از لینوکس زده می شوند و تعداد کاربران لینوکس در ایران کم می شود... من دلم نمیخواهد تعداد کاربران لینوکس در ایران کم شود و همچنین می خواهم دید درست و خوبی نسبت به نرم افزار های آزاد و مزایای آنها داشته باشند...
در بسیاری جاهای این سایت ایشون اطلاعات غلط در اختیار کاربران میگذاشتند که باعث می شود تعداد کاربران لینوکس کم شود... مثلا اینکه لینوکس از روی یونیکس نوشته شده و در حال نابودی است! یا اینکه چون Novell به Attachmate فروخته شده دیگر لینوکس نابود است... یا اینکه SELinux چونکه توسط NSA نوشته شده پروژه ای مخوف برای لینوکس است.. یا اینکه چونکه FreeBSD تحت مجوز BSD عرضه میشود از لینوکس که تحت مجوز GPL عرضه میشود آزاد تر است... یا اینکه استالمن مرد بدی است و دروغ گو است و لینوس توروالدز با او مشکل دارد و نرم افزار آزاد دروغی بیش نیست... و امثالهم... اینها باعث تاثیر منفی روی ذهن کاربران لینوکس در ایران می شود و از ذوق و شوق آنها می کاهد و تعداد آنها کم میشود...
انقدر که خودم یک جزوه تهیه کردم تا حداقل منبعی درست وجود داشته باشد (درستی یا غلطی را خواننده تعیین کند)... <!-- m --><a class="postlink" href="http://persian-foss-legal.blogspot.com">http://persian-foss-legal.blogspot.com</a><!-- m -->
هیچ خصومت شخصی با دیگران من ندارم... فقط اطلاعات غلط را نمیتوانم تحمل کنم...
-----------------------
واقعا هم شرمنده برای این پست طولانی.. قبلا معذرت خواسته بودم که پست های زیادی فرستاده بودم و اینکه لحن پست هایم شبیه نامه بود تا پست های یک فروم... مدت زیادی نیست که با کار با فروم آشنا شده ام! خلاصه شرمنده برای پست های زیادم...

همیشه پیشگام ... همیشه بهترین ... همیشه فدورا
http://persian-foss-legal.blogspot.com
http://www.tesla-sanat.com
2010-12-11, 10:39 PM,
ارسال : #19
۱-آقای bsdlinux شما هم من را یک آدم "مزخرف" ذکر کردید اما من به حالت‌های روحی‌ شما کاری ندارم و آن چیزی که روشن تر است را هدف قرار دادم یعنی سواد. یک سوزن به خود و یک جوالدوز به ما بزنید...
۲-سطح لینوکس در ایران پایین است و در این شک نکنید. اگر در پست‌های مختلف من "شخصاً حسّ می‌‌کنید" که هیچ نمی‌‌دانید این مربوط به نیت من نیست.
۳-داده‌ها در اینترنت نپخته هستند و به شما آگاهی‌ سطحی می‌‌دهند و باید پالایش شوند. این پروسه کار شما نیست و کارشناس می خواهد... کار من از شرکت در یک شرکت درست و حسابی‌ هم حساس تر و مهم تر هست ولی‌ من از این مساله استفاده نکرده‌ام. این اشتباه شما است که برای پذیرش مطلب احتیاج به شنیدن نام پیامبر و قدیسین دارید و مرتب می پرسید "مگر تو کی‌ هستی‌؟"
۴-بنیاد نرم افزار‌های آزاد مثل خدای کعبه صاحب دارد و شما نگران آن نباشید و من هم کاری به آن ندارم. این شما و این بنیاد.
۵-اگر با شنیدن حرف‌های من حتی ۱ نفر آگاه شود من رسالت خودم را انجام داده ام. من با وجود شما قدرت گمراه کردن ندارم. شما مواظب من هستید. بقیه هم همه برای حمله به من هستند. "نترسید! شما همه با هم هستید!"
۶-اطلاعات من کاملا درست است و شما با ۳ یا ۴ سال سابقه لینوکس قدرت این تشخیص را ندارید. همانطور که خودتان گفتید تنها چیز درست حسابی‌ که در این انجمن یاد گرفتید کرنل pae بود که همان را هم من به شما گفتم؛ پس فعلا باید تشکر کنید.
۷-فروش Novell روی لینوکس تاثیرش را خواهد گذشت اما صحبت نابودی نبوده. اینبار من متوهم نیستم!
۸-من SELINUX را به نمایندگان قار‌ه های اروپا و آفریقا تدریس می‌‌کنم و آن را لازم می‌‌دانم. فقط بیان شد که این پروژه‌ها اسما آزاد است و شما کاربران آن را با گزارش خطا کامل می‌‌کنید.
۹-در مورد BSD من هیچ چنین نظری ندادم! با دیگران اشتباه گرفتید... این "آزاد" بودن‌ها کلا دروغ هستند من هر ۲ آنها را رد می‌کنم.
۱۰-stallman یک کارشناس ساده بوده که برای پخش کردن سیاست‌های ۳۰ تا ۴۰ سال بعد مورد نظر آمریکا انتخاب شد و مورد حمایت دولت قرار گرفت. آنقدر هم که فکر می‌‌کنید بزرگ نیست. آقای باغومیان خودمان را که با لیسانس کشاورزی دست به تجهیز لینوکس می‌‌زند و زخم زبان‌های ایرانی‌‌ها را تحمل می‌‌کند آدم بزرگ تری می‌‌دانم.
۱۱-راهنمایی‌‌های غلط شما را باید چگونه بشمریم؟ یک دفعه همهٔ کارشناسان admin ویندوز را بی‌ سواد می دانید که ویندوز ۳۲ بیتی استفاده می کنند برای بیشتر از ۴ مگا بایت حافظه؟ و........و.........و.........
شما می‌‌گویید Packagekit آشغال است و حذفش کنید.... ubuntu و debian و parsix بدرد نمیخورند و اون چند تا اسکریپت parsix رو هم میدادن به ubuntu کارش راه بیفته! این‌ها کسی‌ را نا امید نمی کند؟ این‌ها توهین به زحمت‌های باغومیان نیست؟
در وب سایت باغومیان به او توهین می‌کنید و همه چیز می‌‌گویید و حالا می‌نویسید که تحمل غلط را ندارید؟؟؟؟؟؟؟

در وب سایت distrowatch جملهٔ زیبایی‌ هست که من همیشه به یاد دارم. شما هم حتما یادتان باشد که:
It is better to keep your mouth shut and be thought a fool than to open it and remove all doubt
2010-12-11, 10:44 PM,
ارسال : #20
من این چیز هایی که ایشون می گویند در اثر کار در بازار خارج از ایران دریافتند از زبان بهداد اسفهبد که در کانادا چه در ردهت و چه الان در گوگل نشنیدم
از زبان مورای الان که یکی از توسعه دهندگان دبیان بود نشنیدم از دنیال هولباخ آلمانی نشنیدم از طرف آلن عزیز که الان در آمریکا است نشنیدم.
جالب همین افکار برداشت های اشتباه ما باعث کار مشغله و پیشرفت تک تک ما شده.
جالب که سایت بنیاد اپن سورس که یکی از بانی هاش همین آقای توروالدز هست به عنوان سایت غیر موثق حساب می شه
سایت بنیاد نرم افزار آزاد قابل استناد نیست . ولی یک سایت که سر درش فحش نوشته یک اشاره حکیمانه است.

البته می شه این طور بر داشت کرد که ایشون درصد الافی مارا می سنجند و خوب در این صورت هممون سر کاریم
حرف ایشون واقعا درست است . من اگه به جای وقت گذاشتن روی جواب دادن به پست های ایشون سعی می کردم به سوالات فنی دوستان جواب بدم
برای خودم و بقیه مفید تر بود

Linuxmotto

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان