لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
technotux خیلی هم عالیه
2010-12-11, 11:05 PM,
ارسال : #21
پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: technotux خیلی هم عالیه
نقل قول :It is better to keep your mouth shut and be thought a fool than to open it and remove all doubt
بسیار عالی، این جمله همچنین خطاب به کاربرانی است که دوچندان که عمل می کنند حرف می زنند و مرتب از کار دیگران ایراد می گیرند.

* مدیریت سایت مثل سابق عمل می کنند. مانند گذشته اگر فرصت کنند به برخی سوالات جواب می دهند و همچنین مانند سابق اخبار سایت رو درج می کنند.
بی تردید تکنوتاکس اهداف روشن و مشخصی رو از روز نخست دنبال کرده. پرسش و پاسخ، هر دوی اینها فرصتی است که در اختیار تک تک کاربران عضو و مهمان قرار گرفته‌اند. اینجا نه کسی مجبور به این شده مرتب سوال کنه و نه هیچ فردی متعهد به پاسخ گویی. چهار چوب کلی سایت رو هم می تونیم از هدف ما چیست؟ | تازه واردان و تازه‌کارها بخوانند و البته قوانین انجمندریافت. تکنوتاکس بر اساس همین اصول پایه حرکت کرده و هرگز نمی میره ( شاید بهتر باشه بگیم هدف گردانندگان و علاقمندانش همیشه نو و زنده می مونه). محتوای سایت متناسب با نیاز روز کاربرانش تغییر می‌کنه، یک مقایسه‌ی ساده‌ بین بحث های چند سال پیش و تاپیک های کنونی این واقعیت رو برای خواننده و کاربر سایت ملموس می‌کنه.
واقعیت موجود در مورد کمتر شدن برخی مباحث این است که بعد از تکنوتاکس سایت های مختلف دیگری متولد شدند و همینطور انجمن‌های متعددی در اثر آغاز فعالیت گروه‌های کاربری در سطح کشور . همه‌ی اینها در جای خودشان با ارزش و اتفاقن نتیجه‌ی اهداف بزرگی بود که تکنوتاکس و کاربرانش دنبال کرده‌اند. شایسته نیست برخی با هر هدفی به جای کمک به تکنوتاکس و پرداختن به فعالیت های عام المنفعه چه اینجا و چه در سایر گروه های کاربری، اینگونه وقت خود و دیگران رو بگیرند.
انجمن های تکنوتاکس برای دریافت پیشنهادات و انتقادات کاربران محل مشخصی داره. اگر فرد یا عده ای به جای وارد کردن انتقاد سازنده با ادبیات درست و در محل مناسب، سعی در بر هم زدن نظم انجمن داشته باشند برابر قوانین انجمن بدون تذکر تاپیک قفل یا در صورت نیاز حذف خواهد شد.
از دقت نظر کاربران محترم به خصوص دوستان قدیمی سپاسگزارم

آلبرت اینشتن می گفت : سعی نكنید موفق باشید، سعی كنید مفید باشید
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.guilug.org">www.guilug.org</a><!-- w -->
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2010-12-11, 11:25 PM,
ارسال : #22
Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: technotux خیلی هم عالیه
dbkashaf نویسنده :
نقل قول :It is better to keep your mouth shut and be thought a fool than to open it and remove all doubt
بسیار عالی، این جمله همچنین خطاب به کاربرانی است که دوچندان که عمل می کنند حرف می زنند و مرتب از کار دیگران ایراد می گیرند.

* مدیریت سایت مثل سابق عمل می کنند. مانند گذشته اگر فرصت کنند به برخی سوالات جواب می دهند و همچنین مانند سابق اخبار سایت رو درج می کنند.
بی تردید تکنوتاکس اهداف روشن و مشخصی رو از روز نخست دنبال کرده. پرسش و پاسخ، هر دوی اینها فرصتی است که در اختیار تک تک کاربران عضو و مهمان قرار گرفته‌اند. اینجا نه کسی مجبور به این شده مرتب سوال کنه و نه هیچ فردی متعهد به پاسخ گویی. چهار چوب کلی سایت رو هم می تونیم از هدف ما چیست؟ | تازه واردان و تازه‌کارها بخوانند و البته قوانین انجمندریافت. تکنوتاکس بر اساس همین اصول پایه حرکت کرده و هرگز نمی میره ( شاید بهتر باشه بگیم هدف گردانندگان و علاقمندانش همیشه نو و زنده می مونه). محتوای سایت متناسب با نیاز روز کاربرانش تغییر می‌کنه، یک مقایسه‌ی ساده‌ بین بحث های چند سال پیش و تاپیک های کنونی این واقعیت رو برای خواننده و کاربر سایت ملموس می‌کنه.
واقعیت موجود در مورد کمتر شدن برخی مباحث این است که بعد از تکنوتاکس سایت های مختلف دیگری متولد شدند و همینطور انجمن‌های متعددی در اثر آغاز فعالیت گروه‌های کاربری در سطح کشور . همه‌ی اینها در جای خودشان با ارزش و اتفاقن نتیجه‌ی اهداف بزرگی بود که تکنوتاکس و کاربرانش دنبال کرده‌اند. شایسته نیست برخی با هر هدفی به جای کمک به تکنوتاکس و پرداختن به فعالیت های عام المنفعه چه اینجا و چه در سایر گروه های کاربری، اینگونه وقت خود و دیگران رو بگیرند.
انجمن های تکنوتاکس برای دریافت پیشنهادات و انتقادات کاربران محل مشخصی داره. اگر فرد یا عده ای به جای وارد کردن انتقاد سازنده با ادبیات درست و در محل مناسب، سعی در بر هم زدن نظم انجمن داشته باشند برابر قوانین انجمن بدون تذکر تاپیک قفل یا در صورت نیاز حذف خواهد شد.
از دقت نظر کاربران محترم به خصوص دوستان قدیمی سپاسگزارم

منظور شما در مدیریت روشن است اما عملا نتیجه نداده.
اگر کاربران متخلف واقعاً اخطار می‌‌گرفتند الان یک در میان بحث و دعوا نبود. پس شما درست عمل نمی‌‌کنید.
کسی‌ زیاد اینجا عمل نمیکند که میزان آن با حرف‌ها بصورت جدول ضرب توسط شما محاسبه می‌‌شود.
این پست مربوط به technotux است و شامل انتقاد هم میشود و اگر مشکل دارد آن را ببندید واگر نه با برچسب ناظر انجمن بحث را نمیتوانید خشک کنید.
انجمن اگر آرام است دلیل نیست که خوب کار می‌‌کند و بر هم خوردن یا تغییر هر از چند گاهی بد نیست.
از آن بالا پایین بیایید و با ما باشید.
2010-12-11, 11:42 PM,
ارسال : #23
Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: technotux خیلی هم عالیه
tolstoy نویسنده :من این چیز هایی که ایشون می گویند در اثر کار در بازار خارج از ایران دریافتند از زبان بهداد اسفهبد که در کانادا چه در ردهت و چه الان در گوگل نشنیدم
از زبان مورای الان که یکی از توسعه دهندگان دبیان بود نشنیدم از دنیال هولباخ آلمانی نشنیدم از طرف آلن عزیز که الان در آمریکا است نشنیدم.
جالب همین افکار برداشت های اشتباه ما باعث کار مشغله و پیشرفت تک تک ما شده.
جالب که سایت بنیاد اپن سورس که یکی از بانی هاش همین آقای توروالدز هست به عنوان سایت غیر موثق حساب می شه
سایت بنیاد نرم افزار آزاد قابل استناد نیست . ولی یک سایت که سر درش فحش نوشته یک اشاره حکیمانه است.

البته می شه این طور بر داشت کرد که ایشون درصد الافی مارا می سنجند و خوب در این صورت هممون سر کاریم
حرف ایشون واقعا درست است . من اگه به جای وقت گذاشتن روی جواب دادن به پست های ایشون سعی می کردم به سوالات فنی دوستان جواب بدم
برای خودم و بقیه مفید تر بود

شما که قدیمی‌ هستید نباید خارج از بحث topic صحبت کنید. "چیز"‌هایی‌ که من گفتم مگر چیست؟!
مغز شما درست عمل می‌‌کند چون اولین واکنش مغز در مقابل عدم درک مفاهیم "انکار" است.
قرار شد شما تحقیق کنید نه اینکه با آویزان شدن به نام‌ها موثق شوید.
و خوشحالم که به فکر کاربران و کمک به آن‌ها افتادید.
2010-12-12, 11:02 PM,
ارسال : #24
Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: technotux خیلی هم عالیه
rfn نویسنده :اینجا همیشه هدف در پس هوچی گری خوابیده.
هدف ایجاد تاپیکی برای پیشرفته و الان به غم نامه تبدیل شده.

هر دم از این باغ بری می‌‌رسد!
بحث اولیه‌ دوام technotux را شما ایجاد کردید آقای یا خانوم rfn و حالا از نتایج آن راضی‌ نیستید؟
ما هم مثل شما با نیت خیر بحث می‌‌کنیم.
چیزی که الان شما را غمگین کرده است مسافرت شما تا آبادان است برای password فراموش شده نه بحث‌های اینجا.
2010-12-13, 12:37 PM,
ارسال : #25
پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: technotux خیلی هم عالیه
rfn عزیز:
شما در اظهار نظر ۲ خطی‌ خود با کلمهٔ "هوچی گری" در اصل به من و البته به بقیه توهین کردید.
در خط دوم, پاسخ نسبتا کامل من به سوالات دوستان را به "غم نامه" تشبیه کردید که توهین پنهان است و یا حداقل یک کنایه غیر دوستانه پس این شما هستید که دوست دارید له‌ کنید.
شما دوستان لطفا ابتدا خودتان را بررسی کنید.... به نظر می‌رسد این رفتار‌ها طبیعی‌ شده!؟ البته من اولین بار قبل از شرکت در بحث‌های technotux بسیاری گلایه‌ها از ادبیات این انجمن را خوانده بودم اما حالا آن را حسّ می‌‌کنم.
من واقع بینم ..شما تا وقتی‌ کنایه بزنید و از ابزار ٬ایهام توهین آمیز٬ استفاده کنید من حتما جواب می‌‌دهم.
اگر میخواستید کمک کنید نظر آرامش زای خود را بین می‌‌کردید و نه....
من هم برای کمک آماده ام.
2010-12-13, 01:11 PM,
ارسال : #26
Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: technotux خیلی هم عالیه
rfn نویسنده :من اگر ناخواسته توهین کردم از شما و تمام کسانی که احساس میکنن بهشون توهین شده معذرت میخوام.
گرچه منظور من از این جمله این بود که همیشه هدف رو فراموش میکنیم و به چیزهای کم اهمیت میپردازیم و چه بسا که مساپل کم اهمیت به اختلاف نظر ها دامن میزنند.

بسیار خوب! مسایل بی‌ اهمیت به کنار. حالا برای اینکه technotux بسیار عالی‌ بماند چه پیشنهادی دارید؟
تغییر شکل و theme بی‌ تاثیر نیست. باید دید رئیس بزرگ چه نظری دارد.
قوانین استفاده از سایت به نظر خوب هستند اما رعایت با کاربران است و مخصوصا دوستان ستاره دار که مورد توجه بیشتر هستند.
من به ۵ کاربر تازه کار پیشنهاد کردم از technotux استفاده کنند اما ۲ نفر می‌‌گویند که پاسخ‌ها عملی‌ نیستند و آدم احساس تحقیر شدن می‌‌کند.
هر ۲ جنبه قابل بحث است. پاسخ کامل اگر از حوصلهٔ بحث خارج است با لینک مفید یا راهنمایی‌ پایه ای مثل معرفی‌ کتاب و غیره انجام شود.
کنایه در مقابل تازه کاران که نمی‌‌دانند، اثر منفی‌ می‌‌گذارد و در مقابل کسی‌ که فکر می‌‌کند که می داند و بطور مثال اوپن سورس را زیر سوال می برد هم جواب منفی‌ می‌‌دهد!
بخش wiki را کامل کنید.
بخشی برای بحث در مورد استراتژی انتخابی هر شخص در دنیای اوپن سورس ایجاد کنید. کاربران باید بدانند به کجا می‌‌روند و "انتخاب " انجام دهند. از همین حالا باید هدف مشخص باشد.
کاربر باید بداند که امکانات رشد جهانی‌ و کشوری در شبکه یا امنیت یا برنامه نویسی و غیره چیست و روی چه پایه‌ای سرمایه گذاری کند.

حالا شما به این نظرات چیزی اضافه کنید یا بحث شود. اگر هم اینجا جای آن نیست یک topic مستقل باز کنید. و اگر هم قبلا انجام شده و پاسخ‌ها معلوم است که هیچ!
2010-12-13, 01:13 PM,
ارسال : #27
پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: technotux خیلی هم عالیه
FAQ نداریم .
سوالات عمومی مدام تکرار میشه .
2010-12-14, 02:03 AM,
ارسال : #28
پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: technotux خیلی هم عالیه
منم با تغییر سیستم ستاره خیلی موافقم. کلا فقط از نظر میزان پست دادن معنی میده و میتونه گمراه کننده هم باشه. در ضمن محدوده‌هاش هم خیلی پایینه. من فقط به خاطر داشتن ۱۰۰ تا پست (تازه نمیدونم کی تغییر سطح انجام شد) الان شدم «یک هکر واقعی»؟! خودم یه روز که دیدم یهو اینقدر ستاره دارم تعجب کردم. به نظرم سیستم تشکر مثلا خیلی مفیدتر و مشخص کننده تره. یا یه سیستم دیگه که خلاصه کاربرها رتبه بدند.
راستی شاید سیستمی شبیه سیستم StackOverFlow هم بد نباشه.

http://hedayatvk.blogspot.com
http://hedayatvk.wordpress.com
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2010-12-14, 03:41 AM,
ارسال : #29
من با اضافه کردن این روش به سیستم و ایجاد امکان تشکر از کاربرایی که جواب صحیح و کاربردی تری به سوال های انجمن داده اند خیلی موافق نیستم. اون موقع شاید تمام دغدغه من وخیلی های دیگه هم این بشه که بیایم اینجا و تشکر جمع کنیم ,مثل بعضی از این فروم ها که اکثرا میبینیم.
به نظر من جایگاه و رسالت مدیران و کاربران تکنوتاکس بالاتر از اینهاست و فکر میکنم تکنوتاکس با این کار یک جور به بیراهه میرود شما میگید سیستم تشکر رو اضافه کنیم که بعضی ها فقط به دلیل ارسال پست زیاد ستاره هاشون بالا نره ,درست!ولی آخه مگر تعداد این افراد به تعداد انگشتای یک دست هم میرسه؟ در کل مگر چند تا کاربر تو این انجمن وجود داره که برای اضافه شدن ستاره هاش این کارو انجام بدهد؟ ایا به خاطر وجود دو یا سه نفر باید سیتم رو عوض کنیم؟

«««««««««««««««««««»»»»»»»»»»»»»»»»»
اندیشه کن , آنگاه سخن گو تا از لغزش بر کنار باشی
«««««««««««««««««««»»»»»»»»»»»»»»»»»
2010-12-14, 05:50 AM,
ارسال : #30
حداقل من منظورم این نبود. من بیشتر منظورم این بود که جواب گیرندگان ممکنه به ستاره‌ها اهمیت بدن نه جواب دهنده‌ها! من شخصا با دیدن ستاره‌ها برداشتم این بود که براساس اون‌ها میشه به افراد مختلف اطمینان کرد ولی بعد دیدم که هیچ حسابی نداره. حالا اگه میخواین سیستم تشکر نذارین اشکالی نداره، حداقل ستاره‌ها برداشته بشند!!

2010-12-15, 07:13 PM,
ارسال : #31
واقعا برای خودم و همه تازه کارانی که فکر میکنند میتونن اینجا مشکلاتشون رو حل کنند متاسفم یادمه چند سال پیش سوال میکردی جواب میدادند حالا یا کمک میکرد یا نمیکرد مهم نیست اما قصدشون راهنمایی بود اما حالا من جای دیگه سوال کردم و کلی فحش خوردم اخر هم یکی دو نفر زحمت جواب رو کشیدن و من ازشون خیلی ممنونم
و این تاپیک که همش شده اظهار فضل یه ادم که معلوم نیست کی هست و جواب بقیه و دفاع یا حمله و اون بنده خدا که یه پیشنهاد داده بود معلوم نشد چی شد !!!!!!!!!!! جدا اگر اینطوره بریم کلا یه فکر اساسی بکنیم شما یا در لینوکس چیزی بلد هستید یا نیستید
دوما اگر بلد هستید یا مایل به کمک هستید یا نیستید
اول تکلیف رو روشن کنید اگر بلد هستید و مایل به کمک هستید خدا خیرتون بده در غیر اینصورت بقیه حرفها فقط ایجاد مزاحمت و ناراحتی میکنه
من از بعضی دوستان بخاطر کمکشون بسیار سپاسگذارم حتی اگر نتونستند مستقیما کمک کندد اما برخی فقط طعنه میزنند اظهار فضل میکنند و در انتهای پستشون هیچی گیرتون نماد
اقای مهمان از کمک شما که به ما کردید فهمیدیم که نرم افزار ازاد هم میتونه فقط یه توطئه باشه ممنونیم اما بقیه حرفهات رو اصلاح کن البته اگر این طور باشه ؟شایدم باشه اما چه ربطی به پیشنهاد اصلاح سایت داشت
بقیه دوستان هم همچنین
ما تازه کاران باید فکر اساسی بکنیم واسه خودمون
2010-12-15, 07:55 PM,
ارسال : #32
Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: technotux خیلی هم عالیه
hossain128 نویسنده :واقعا برای خودم و همه تازه کارانی که فکر میکنند میتونن اینجا مشکلاتشون رو حل کنند متاسفم یادمه چند سال پیش سوال میکردی جواب میدادند حالا یا کمک میکرد یا نمیکرد مهم نیست اما قصدشون راهنمایی بود اما حالا من جای دیگه سوال کردم و کلی فحش خوردم اخر هم یکی دو نفر زحمت جواب رو کشیدن و من ازشون خیلی ممنونم
و این تاپیک که همش شده اظهار فضل یه ادم که معلوم نیست کی هست و جواب بقیه و دفاع یا حمله و اون بنده خدا که یه پیشنهاد داده بود معلوم نشد چی شد !!!!!!!!!!! جدا اگر اینطوره بریم کلا یه فکر اساسی بکنیم شما یا در لینوکس چیزی بلد هستید یا نیستید
دوما اگر بلد هستید یا مایل به کمک هستید یا نیستید
اول تکلیف رو روشن کنید اگر بلد هستید و مایل به کمک هستید خدا خیرتون بده در غیر اینصورت بقیه حرفها فقط ایجاد مزاحمت و ناراحتی میکنه
من از بعضی دوستان بخاطر کمکشون بسیار سپاسگذارم حتی اگر نتونستند مستقیما کمک کندد اما برخی فقط طعنه میزنند اظهار فضل میکنند و در انتهای پستشون هیچی گیرتون نماد
اقای مهمان از کمک شما که به ما کردید فهمیدیم که نرم افزار ازاد هم میتونه فقط یه توطئه باشه ممنونیم اما بقیه حرفهات رو اصلاح کن البته اگر این طور باشه ؟شایدم باشه اما چه ربطی به پیشنهاد اصلاح سایت داشت
بقیه دوستان هم همچنین
ما تازه کاران باید فکر اساسی بکنیم واسه خودمون

۱- سطح این وب سایت در حد ابتدایی است و گاهی‌ شاید متوسط. شما اگر از چند سال پیش هنوز در همان سطح هستید پس درست راهنمایی‌ نشدید یا تنبلی کردید و اگر سطح شما بالا رفته دیگر جواب شما اینجا نیست.

۲- اون آدم غریبه مثل شما است. شما هم غریبه هستید. کی‌ بودنش هم مهم نیست چون شما به مطلب نیاز دارید نه یک پیامبر.

۳- ناسزا گویی جزو فرهنگ شده و شما نباید زیاد غریبه باشید با این مساله!

۴- شما که تا یک آدم متفاوت می‌بینید با تنگ نظری بجای سوال کردن فقط حالت "اظهار فاضل" اون رو می‌‌بینید خود از ناسزا گویان جدا نیستید.

۵- بحث‌ها طبیعی‌ هست که به همه جا کشیده شوند و این اشکالی هم ندارد، چون بحث و جدال چیزی هست که جواب میدهد. اگر جدال نکنید و همیشه هر چرا‌ میخوانید را چشم بسته قبول کنید چون فلان جا نوشته و چون شما آنرا "باور" کردی هیچ وقت مثل همین چند سال که میگویید‌ رشد نمیکنید.

۶- شما تازه کاران با مطالعه کتاب‌های خوب و شرکت در پروژه‌های جدی رشد می‌‌کنید نه روش دیگر.
2010-12-16, 01:02 PM,
ارسال : #33
پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: technotux خیلی هم عالیه
البته حقیقتش من هیچ وقت ندیدم «جدال» جواب بده و اگه چیزی جواب بده بحثه اونم در صورت وجود احترام متقابل بین طرفین بحث...

2010-12-16, 01:18 PM,
ارسال : #34
Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: technotux خیلی هم عا
hedayat نویسنده :البته حقیقتش من هیچ وقت ندیدم «جدال» جواب بده و اگه چیزی جواب بده بحثه اونم در صورت وجود احترام متقابل بین طرفین بحث...

خوبه که شما اینقدر دقیق هستید. این هم معنی جدال از لغات نامهٔ دهخدا:

جدال کردن . [ ج ِک َ دَ ] (مص مرکب ) بحث . مناظره . گفتگو : ای حجت بقعه ٔ خراسان با دیو مکن جدال چندین .ناصرخسرو.
2010-12-16, 05:33 PM,
ارسال : #35
پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: technotux خیلی
آهان ممنون. خب من معنیش رو نمیدونستم ولی چون دیده بودم معمولا جدل یه مقداری بارمنفی داره حس کردم این طور باشه. حالا شایدم جدل با جدال فرق داره نمیدونم!
خب پس: بحث و جدال جواب میده اما به شرط رعایت احترام متقابل!

2010-12-16, 10:41 PM,
ارسال : #36
پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: technotux خیلی
جالبه چون ما تو روایات داریم که مومن از جدال پرهیز میکنه و قولو ا قولا سلاما -لینا حالا شما میخوای خودت و توجیه کنی یه بحث دیگس شایدم دینت دین دیگس!
راستی نمیدونستم اینجا ابتدایی خوب شد اگاه شدم برم یه انجمن حرفه ای پیدا کنم اینجا که هیچی یاد نگرفتیم تو این چنذ سال .اگه مهمان نخواد از این حرف من علیه خودم سو استفاده کنه!!!
2010-12-16, 11:25 PM,
ارسال : #37
Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: technotux
hossain128 نویسنده :جالبه چون ما تو روایات داریم که مومن از جدال پرهیز میکنه و قولو ا قولا سلاما -لینا حالا شما میخوای خودت و توجیه کنی یه بحث دیگس شایدم دینت دین دیگس!
راستی نمیدونستم اینجا ابتدایی خوب شد اگاه شدم برم یه انجمن حرفه ای پیدا کنم اینجا که هیچی یاد نگرفتیم تو این چنذ سال .اگه مهمان نخواد از این حرف من علیه خودم سو استفاده کنه!!!

کاملا مشخص بود که پس از علم کردن مجموع کارشناسان کامپیوتر ایران و سپس در مرحلهٔ بعدی احضار Torvalds و Stallman در مرحلهٔ آخر دست به بدامن خدا و پیامبر می شوید! واقعاً جالب است!!!!

نخیر قربان...

"وكان الإنسان أكثر شي‏ء جدلاً"

بر اساس اين آيه، فطرت انسان بر پايه جدل شكل گرفته است. جدل بخشي از يك وضعيت فطري است كه به اقتضاي آن در قبال حوداث و اوضاع به يك جستجوگري برخاسته از وضعيت هاي فكري و يك پي گيري برآمده از حالت هاي روحي دست مي زند...
در اسلام جدال احسن جايز است و از جدال غير احسن نهي شده است. امام حسن عسكري (عليه السلام) از امام صادق(عليه السلام) نقل كرده اند:
جدال به غير احسن حرام است، و خداي تعالي آن را بر شيعيان ما حرام كرده است (الاحتجاج:ج1ص21).

و یکی‌ از مواردی که جدال جایز است مورد افرادی است که كوركورانه از دیگران تقلید می كنند و پافشاری و تعصب بی جا به خرج می دهند.
«واذا قیل لهم اتبعوا ما انزل الله، قالوا بل نتبع ما الفینا علیه آباءنا اولوكان آباؤهم لا یعقلون شئیاً ولایهتدون»(بقره:آیه 170)؛

آقایون بس است...کافی‌ است... من دیگر در بحث‌های شما شرکت نمی‌‌کنم حالا که اینقدر ناراضی هستید. موفق باشید در پناه حق.
2010-12-16, 11:37 PM,
ارسال : #38
Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: technotux
Anonymous نویسنده :
hossain128 نویسنده :جالبه چون ما تو روایات داریم که مومن از جدال پرهیز میکنه و قولو ا قولا سلاما -لینا حالا شما میخوای خودت و توجیه کنی یه بحث دیگس شایدم دینت دین دیگس!

کاملا مشخص بود که پس از علم کردن مجموع کارشناسان کامپیوتر ایران و سپس در مرحلهٔ بعدی احضار Torvalds و Stallman در مرحلهٔ آخر دست به بدامن خدا و پیامبر می شوید! واقعاً جالب است!!!!

نخیر قربان...

"وكان الإنسان أكثر شي‏ء جدلاً"

بر اساس اين آيه، فطرت انسان بر پايه جدل شكل گرفته است. جدل بخشي از يك وضعيت فطري است كه به اقتضاي آن در قبال حوداث و اوضاع به يك جستجوگري برخاسته از وضعيت هاي فكري و يك پي گيري برآمده از حالت هاي روحي دست مي زند...
در اسلام جدال احسن جايز است و از جدال غير احسن نهي شده است. امام حسن عسكري (عليه السلام) از امام صادق(عليه السلام) نقل كرده اند:
جدال به غير احسن حرام است، و خداي تعالي آن را بر شيعيان ما حرام كرده است (الاحتجاج:ج1ص21).

و یکی‌ از مواردی که جدال جایز است مورد افرادی است که كوركورانه از دیگران تقلید می كنند و پافشاری و تعصب بی جا به خرج می دهند.
«واذا قیل لهم اتبعوا ما انزل الله، قالوا بل نتبع ما الفینا علیه آباءنا اولوكان آباؤهم لا یعقلون شئیاً ولایهتدون»(بقره:آیه 170)؛

آقایون بس است...کافی‌ است... من دیگر در بحث‌های شما شرکت نمی‌‌کنم حالا که اینقدر ناراضی هستید. موفق باشید در پناه حق.

lol!!! وای خدا این کاربر میهان چقدر فیلمه!!!!!!!!!!!!!! با این استعداد باورنکردنی در کشیدن بحث ها به بیراهه انصافا اگه این کاربر میهمان نباشه تکنوتاکس چه فانی داشته باشه و بخنده؟؟؟؟ خیلی باحاله......................
2010-12-17, 10:37 AM,
ارسال : #39
پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: tech
فکر می کنم یکی از اولین اصول آزادی ، که در واقع همان هدفی است که اغلب ما در زمینه نرم افزاری به دنبال آن هستیم ، احترام گزاردن به عقاید و افکار یکدیگر است. موضوعاتی که این میهمان محترم بیان می کنند برخاسته از افکار و دیدگاه ایشان نسبت به همان مسایلی است که نقطه مشترک گرد هم آمدن ما در این انجمن اینترنتی می باشد.
باید برای خود متاسف باشیم اگر هنگامی که نظر شخص دیگری برای ما نادرست به نظر می رسد اقدام به تحقیر و توهین به آن شخص نماییم. من نیز همانند بسیاری از افراد دیگر موجود در این انجمن با بسیاری از سخنان ایشان موافق نیستم اما فکر می کنم حضور ایشان در اینجا می تواند مفید باشد. دیدگاه متفاوت و انتقاداتی که کمتر به این شکل می شنویم از سوی ایشان می تواند موجب شود تمامی ما به شکلی متفاوت به اهداف مشترکمان نگاه کنیم و حتی اگر سرانجام با ایشان مخالف بودیم ، دلایل جدیدی برای درست بودن هدفمان داشته باشیم.
در رابطه با احتمال گمراهی تازه واردین هم اگر واقعا فکر می کنید این یک خطر جدی و محتمل است به جای اینکه سعی کنید مهمان مورد نظر را وادار به سکوت کنید ، سعی کنید دلایلی قاطع و صریح و منطقی در رد عقاید ایشان مطرح کنید. تا به این ترتیب کاربران تازه وارد را نیز آگاه تر سازید.
قوانین این انجمن صریحا مرز های مشخصی را برای چارچوب و نحوه مباحثات روشن می سازند و تا زمانی که این مرز ها شکسته نشده است دلیلی برای سرکوب شدن یک بحث منطقی و توام با احترام وجود ندارد.

امیدوارم روزی نرسد که علاقه و اصرار بیش از حدمان بر عقاید خود ، مانع شنیدن و برخورد مناسب با نظرات مخالفمان شود و فرصت پیشرفت و رشد را از ما بگیرد.
2010-12-17, 11:33 AM,
ارسال : #40
پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: tech
به نظر من ایشان آدم عجیبی است. خودش را خیلی بالا و بقیه رو خیلی پایین میبینه هرچند که هیچ چیز خاصی در ایشان نیست و اگر انقدر که ادعا میکنند با تجربه بود تا بحال یک Reference درست و یا یک روش بحث درست از ایشان میدیدیم. مثلا همه میدانند که اینکه اسم این سیستم عامل رو GNU/Linux بگذاریم یا Linux یک بحث بیفایده است و حتی مهم هم نیست. همه کاربران میدانند گنو/لینوکس مجموعه ای از بینهایت پکیج مختلف است ولی خب ایشان اصرار دارد اسم سیستم عامل لینوکس است نه گنو/لینوکس... خب این یعنی چه؟ حتی کاربرانی که تازه شروع میکنند هر کتابی بخوانند هر فیلمی ببینند هم از گنو گفته هم از هسته لینوکس. هرجا هم که یک توزیع گنو/لینوکس باشد هم GNU هست هم Linux Kernel. به همین سادگی. اسم خود سیستم عامل رو هر چیز میتوان گذاشت شما مثلا بگذار Fedora یا بگذار Ubuntu یا بگذار openSUSE. همه میدانند آن چیست... خب حالا بیاییم و انقدر این مساله رو بزرگ کنیم... حالا که چی؟ که به چی برسیم؟ که چه بشود؟ مگر بچه هستیم... فقط وقتمان تلف می شود... چپ رو راست هم همش میگویند سطح انجمن پایین است سطح شما پایین است شما نمیفهمید و ازاین حرفا. خب اگر انجمن سطحش پایین است خب بیخود میکنید داخلش میایید. اگر انقدر بالا که شما در سطح آن نیستید خب باز باید از جای دیگر شروع کنید... به هرنحو به ایشان پیشنهاد میکنم کمی بیشتر روابط اجتماعی رو فرابگیرند چراکه کسی که دایما در حال تحقیر دیگران و اظهار فضل ها پوچ و بیخالی باشد همیشه بازنده است چه حق با او باشد چه علیه او. اینترنت و اینها زیاد مهم نیست, هرگز با اطرافیان خود اینطور برخورد نکنید. خشوع داشته باشید و افتاده باشید. مرد هرچه پرتر افتاده تر. مثل طبل توخالی نباشیم که درونش خالی است و صدایش گوش فلک را کر میکند. توروالدز اگر توروالدز شد بخاطر این بود که خشوع و تواضع داشت. افتاده بود...

همیشه پیشگام ... همیشه بهترین ... همیشه فدورا
http://persian-foss-legal.blogspot.com
http://www.tesla-sanat.com

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان