لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پیشنهاد به ایمن پردیس
2011-01-16, 11:54 AM,
ارسال : #21
Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: پیشنهاد به ایمن پردیس
Anonymous نویسنده :
mfaridi نویسنده :بسته های portsnap هم آپدیت می شن و آپدیت دیروز با امروز تفاوت داره غیر از اون فایل های دانلود شده به صورت یک فایل بزرگ می باشد که باز خوانی آن فقط به وسیله سیستم امکان پذیر است و اگر بشود عالی است . شاید اطلاعات من در این مورد کم است

در راه BSD و لینوکس موفق باشید.
فریدی

Portsnap کار خاصی نمیکنه. فقط فایل <!-- m --><a class="postlink" href="ftp://ftp.freebsd.org/pub/FreeBSD/ports/ports/ports.tar.gz">ftp://ftp.freebsd.org/pub/FreeBSD/ports ... rts.tar.gz</a><!-- m --> را دانلود میکنه و در /usr/ports میریزه.

این فایل ممکنه در هر روز چند بار هم update بشه...
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2011-01-16, 11:54 AM,
ارسال : #22
پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: پیشنهاد به ایمن پردیس
بله، آپدیت می‌شن. فایل فشرده‌ای که توسط این برنامه گرفته می‌شه شامل همه‌ی metadata های یک تاریخی هست. یعنی نتایج همین کاری که شما با rsync می‌کنید رو اومدن فشرده کردن. ولی نسخه‌ی بسته‌ها باید دقیقا مطابق این متادیتا ها باشه.
یعنی فرض کنید آقای توکلی اومدن ۹۰ گیگ مخازن رو منتشر کردند (که چندان عاقلانه نیست و نیازی هم به این کار نیست) خب طرف مقابل اگر metadata هاش مطابق با metadata های اون زمانی که آقای توکلی بسته‌ها رو گرفتن نبوده باشه؛ به مشکل بر می‌خوره. حالا چه طرف بک بار rsync کرده باشه و متادیتاهای جدیدتر باشه؛ چه سیستم‌ش قدیمی تر از متادیتاهای منتشر شده باشه. یعنی به جورایی باید بسته‌های ورژن خاصی رو فریز کنید.
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2011-01-16, 11:58 AM,
ارسال : #23
پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: پیشنهاد به ایمن پردیس
این لینک می تواند راه گشا باشد

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.freebsd.org/doc/handbook/portsnap.html">http://www.freebsd.org/doc/handbook/portsnap.html</a><!-- m -->

در راه BSD و لینوکس موفق باشید
فریدی

LinuX and FreeBSD are LovE and LifE
we must chooose best love when we want best life
So FreeBSD is great
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.mfaridi.com">http://www.mfaridi.com</a><!-- m -->
2011-01-16, 12:00 PM,
ارسال : #24
mah454 نویسنده :ببینید دوستان فکر کنم شما یک چیز رو در نظر نمیگیرید ! (البته شاید اشتباه می کنم ) :
حالا آمدیم و اون بنده خدایی که مخازن رو (البته توی DVD/CD) تهیه می کنه اصلا فضای خالی روی هارد نداشته باشه که همه این ها رو روی هارد کپی کنه !
آیا می توان ابزار پورت رو به گونه ای نتظیم کرد که مخازن رو از روی DVD بگیره ... ؟
مثل apt که مخازن رو بهش معرفی میکنیم بعد موقع نصب مبگه فلان DVD رو بزار .
پرسش به جا و خوبی است که باید تحقیق شود

در راه BSD و لینوکس موفق باشید
فریدی

LinuX and FreeBSD are LovE and LifE
we must chooose best love when we want best life
So FreeBSD is great
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.mfaridi.com">http://www.mfaridi.com</a><!-- m -->
2011-01-16, 12:11 PM,
ارسال : #25
mah454 نویسنده :ببینید دوستان فکر کنم شما یک چیز رو در نظر نمیگیرید ! (البته شاید اشتباه می کنم ) :
حالا آمدیم و اون بنده خدایی که مخازن رو (البته توی DVD/CD) تهیه می کنه اصلا فضای خالی روی هارد نداشته باشه که همه این ها رو روی هارد کپی کنه !
آیا می توان ابزار پورت رو به گونه ای نتظیم کرد که مخازن رو از روی DVD بگیره ... ؟
مثل apt که مخازن رو بهش معرفی میکنیم بعد موقع نصب مبگه فلان DVD رو بزار .
آره عزیز. با همون متغیر محیطی می‌شه. تو جنتو که می‌شه بعیده تو BSD نشه. قبل از نصب برنامه فایل make.conf تو شل ران می‌شه و یک سری متغیر محیطی رو انتصاب می‌ده؛ حالا اگر همین رو تو خط فرمان انجام بدید هم مثل همون عمل می‌کنه. مثلا:
نقل قول :DISTFIR=/mnt/tmp_dist emerge -av some_package
در جنتو. راهی که من پیشنهاد می‌کنم اینکه که یکی از دوستان، مثلا آقای فریدی که احتمالا سیستمشون خیلی آپ تو دیته، از متادیتاهاشون یه فایل فشرده تهیه کنند و تمام بسته‌های آخرین نسخه رو رایت کنن. برای برنامه‌هایی که ندارند و فکر می‌کنند لازم هست هم احتمالا پکیج منیجر BSD یک سوییچ داره که لینک بسته رو بده. اون‌ها رو می‌تونید رایت کنید.
واقعا تهیه‌ی دیسک‌های مخازن برای ۹۰ گیگ معقول نیست...
2011-01-16, 04:19 PM,
ارسال : #26
a.gh.n نویسنده :بله، آپدیت می‌شن. فایل فشرده‌ای که توسط این برنامه گرفته می‌شه شامل همه‌ی metadata های یک تاریخی هست. یعنی نتایج همین کاری که شما با rsync می‌کنید رو اومدن فشرده کردن. ولی نسخه‌ی بسته‌ها باید دقیقا مطابق این متادیتا ها باشه.
یعنی فرض کنید آقای توکلی اومدن ۹۰ گیگ مخازن رو منتشر کردند (که چندان عاقلانه نیست و نیازی هم به این کار نیست) خب طرف مقابل اگر metadata هاش مطابق با metadata های اون زمانی که آقای توکلی بسته‌ها رو گرفتن نبوده باشه؛ به مشکل بر می‌خوره. حالا چه طرف بک بار rsync کرده باشه و متادیتاهای جدیدتر باشه؛ چه سیستم‌ش قدیمی تر از متادیتاهای منتشر شده باشه. یعنی به جورایی باید بسته‌های ورژن خاصی رو فریز کنید.

فرمایش شما کاملا صحیح است. یعنی ابتدا به ساکن باید <!-- m --><a class="postlink" href="ftp://ftp.freebsd.org/ports/ports/ports.tar.gz">ftp://ftp.freebsd.org/ports/ports/ports.tar.gz</a><!-- m --> را دانلود کرد و از آن لحظه شروع به دانلود از <!-- m --><a class="postlink" href="ftp://ftp.freebsd.org/ports/distfiles">ftp://ftp.freebsd.org/ports/distfiles</a><!-- m --> نمود.

من با بررسی که روی فایل های داخل <!-- m --><a class="postlink" href="ftp://ftp.freebsd.org/ports/distfles">ftp://ftp.freebsd.org/ports/distfles</a><!-- m --> میکنم میبینم از تمام پکیج ها بعضا پنج شش ورژن مختلف موجود است که نتیجه کامپایل شدن بسته برای تمام معماری های مختلف و تمام ورژن های FreeBSD و برای چندین سری ورژن مختلف ports.tar.gz میباشد.

به نظر من میتوان این ۹۰ گیگابایت را به طور چشمگیری کاهش داد (شاید حتی تا یک چهارم یا یک پنجم) چراکه از بین ورژن های مختلف داخل <!-- m --><a class="postlink" href="ftp://ftp.freebsd.org/ports/distfiles">ftp://ftp.freebsd.org/ports/distfiles</a><!-- m --> برای هر پکیج فقط یک ورژن متناسب با یک (به قول دوستمون) فریز کردن ports.tar.gz وجود دارد... ولی نکته آن است که انتخاب آخرین ورژن بسته مورد نظر راه حل نیست چراکه معلوم نیست که دقیقا متناظر با فایل مورد نیاز یک فریز کردن ports.tar.gz باشد...

راه حل آن است که یک shell script (یا یک برنامه با زبان C) یکبار ports.tar.gz را دانلود کند و آن را Extract کند و به بررسی Makefile های داخل آن فریز کردن بپردازد. سپس فایل های مورد نیاز آن نسخه از ports.tar.gz را استخراج کند و در یک فایل text ذخیره کند و آن فایل text لیست فایل هایی میشود که باید از <!-- m --><a class="postlink" href="ftp://ftp.freebsd.org/ports/distfiles">ftp://ftp.freebsd.org/ports/distfiles</a><!-- m --> دانلود شوند.

همه چیز بستگی به تمایل فروشگاه سیتو به انتشار مخازن FreeBSD دارد. اگر آقای توکلی اعلام کنند که این کار را میکنند من یک برنامه با Shell Scripting یا به زبان C مینویسم (اوپن سورس/همنجا پست میکنم تا دوستان تایید کنند) تا اتوماتیک یک ورژن (در یک لحظه خاص) از ports.tar.gz را دانلود کند و از روی Makefile های داخل آن لیست فایل هایی که باید دانلود شوند تا فرد بتواند تمام برنامه های داخل آن نسخه Ports Collection را بی نیاز از اینترنت کامپایل کند استخراج کند و آن لیست استخراج شده را میتوان به wget داد تا دانلود کند.

حدس میزنم ۹۰ گیگابایت را بتوان برای آخرین ورژن FreeBSD یعنی 8.1-RELEASE تا یک پنجم کاهش داد...

همه چیز بستگی به اعلام تمایل سیتو به انتشار مخازن FreeBSD دارد...
2011-01-16, 07:24 PM,
ارسال : #27
راه حل نهایی (بقول معروف تیر خلاص) را فکر کنم پیدا کردم: (برای عملیات نهایی نیاز به FreeBSD نیست...)

۱- ابتدا باید در یک سیستم FreeBSD در فایل /etc/make.conf تغییرات زیر داده شود: (برگرفته از وبلاگ آقای فریدی)

کد :
FETCH_CMD=wget
FETCH_BEFORE_ARGS=-nc --progress=bar --read-timeout=60
DISABLE_SIZE=yes

۲- یک نسخه بروز از <!-- m --><a class="postlink" href="ftp://ftp.freebsd.org/pub/FreeBSD/ports/ports/ports.tar.gz">ftp://ftp.freebsd.org/pub/FreeBSD/ports ... rts.tar.gz</a><!-- m --> تهیه شود. سپس باید /usr/ports را کاملا خالی نمود (rm -rf *) و سپس این فایل را در آنجا extract نمود.

۳- انجام عملیات زیر:

cd /usr/ports
make fetch-list < for_sito.sh

۴- یک نفر (من داوطلبم) باید این فایل for_sito.sh را بهمراه نسخه اصلی ports.tar.gz به سیتو بدهد.

۵- با اجرای for_sito.sh فایل های متناظر آن ports.tar.gz دانلود میشوند.

۶- سیتو باید ports.tar.gz را بهمراه فایل های دانلود شده توزیع کند.

فرد خریدار مجموعه باید ابتدا ports.tar.gz را در /usr/ports استخراج کند و فایل های مجموعه را در /usr/ports/distfiles قرار دهد. در آن صورت وی یک نسخه از Ports Collection به همراه تمام فایل های مورد نیاز دقیقا همان نسخه از Ports Collection خواهد داشت...

یک تخمین هم بزودی نسبت به حجم دانلود خواهم زد (یکم script نوشتن میخواهد) و دراینجا قرار خواهم داد...

همکاران FreeBSD کار روش درست است؟ مورد تایید است؟ دوستان در سیتو روش چطور است؟

----------------------

فلسفه عمل: ۱- نگاهی به man 7 ports و خروجی make fetch-list وقتی در هر دایرکتوری ports collection اجرا میشود بیندازید. یک فایل اجرایی است که منجر به دانلود (با fetch) تمام سورس کد های مورد نیاز میشود.
۲- چون عمل دانلود قرار است توسط سرور لینوکسی انجام شود FETCH_CMD و ... باید تغییر داده شود تا SYNTAX دستورات از FreeBSD به لینوکس تغییر کند...
2011-01-16, 07:25 PM,
ارسال : #28
make fetch-list > for_sito.sh
2011-01-16, 08:33 PM,
ارسال : #29
مسئله اینه که سورس‌هایی که به خاطر معماری نسخه‌شون با هم فرق داره؛ به خاطر ساختار فقط جنبه‌ی تست باگ و اینا داره. یعنی اگر Arch Tester ها بیشتر روی معماریشون نرم افزارها رو تست کنند، همون نسخه‌ای که معماری دیگه استفاده می‌کنه برای همه می‌تونه استفاده بشه؛ ولی معمولا این اتفاق نمی‌افته.
من freeBSD ندارم که این چیزها رو امتحان کنم، چون Portage جنتو کاملا از Ports در BSD گرفته شده یه حدس‌هایی زدم. ولی پکیج منیجر احتمال خیلی زیاد گزینه‌ای داره که لینک پکیج‌ها رو بده (مثلا در جنتو از -pf استفاده می‌کنیم) پیشنهاد می‌کنم نرم‌افزار های یک کتگوری (مثلا net-apps و اپلیکیشن‌های KDE و گنوم و ...) رو انتخاب کنید.
به یک چیز هم باید توجه داشت که بالاخره باید سیستم Update بشه... مثلا نسخه‌های اخیر KDE واقعا Stable نیستن، MySql هم sub version زیاد می‌ده... بعیدا کاربر نخواد تا مدت‌ها چیزی رو Update کنه...
--------------------------------ویرایش:
من امروز emerge-delta-wrbrsync رو نصب کردم. اول یه فایل سی مگی گرفت و حالا لازم نیست از rsync استفاده کنم. حتما ببینید همچین نرم‌افزارهایی (مثلا getdeltup) برای BSD هست؟ البته یه اسکریپت ساده‌ست که میشه تغییرش داد ولی چون معمولا BSD ها استفاده‌ی سرور دارن، محدودیت اینترنت وجود نداره و زیاد بررسی نشده. نمی‌شه از مسئله‌ی update سیستم گذشت.
2011-01-18, 12:08 AM,
ارسال : #30
نه عزیز دلم فایل های سورس معماری های مختلف فرقی با هم ندارن. آپدیت نشدن هم مساله ای نیست - انتشار مخازن که دفعه اول نیست. مخازن اوبونتو و فدورا هم قبلا منتشر شده اند و مورد استفاده کاربران قرار میگیرند. فقط چه شد فروشگاه سیتو... بیخیال شدید یا همچنان تصمیم به انتشار دارید؟
ماشاءالله ایمن پردیس هم که خودش را نماینده رسمی BSD میداند (BSD نمیاینده رسمی ندارد و این ادعا درست نیست. ادعای تنهای پشتیبان BSD شاید درست تر باشد...) و انتشار مخازن را برای توسعه BSD در کشور مهم نمیداند. به نظر من آنها اگر پشتیبان BSD هستند علاوه بر FreeBSD مخازن کلیه BSD ها را هم باید منتشر کنند...
2011-01-19, 10:38 AM,
ارسال : #31
مهمان عزیز ایمن پردیس نماینده رسمی BSD در ایران نیست بلکه نماینده رسمی موسسه BSD certification در ایران و خاورمیانه است لطفا قبل از هر ادعا و تهمت ابتدا مطالعه کنید.
<!-- m --><a class="postlink" href="https://register.bsdcertification.org//register/events/imen-pardis-ii">https://register.bsdcertification.org// ... -pardis-ii</a><!-- m -->
2011-01-23, 01:20 PM,
ارسال : #32
درود
دوستان گرامی تنها راه تهیه این مخازن دانلود اونها نیست. فروشگاه osdisc.com مخازن کامل FreeBSD 8.1 رو در 8 دی وی دی برای فروش گذاشته حالا که دانلود اونها مشکل هست بهترین گزینه خرید اونها از osdisc هست
من چند ماه قبل به فکر خرید اونها بودم اما با پرسو جوهایی که کردم متوجه شدم اونها برای ایران پست نمی کنند. اگه شرکت ایمن پردیس و یا فروشگاههای گنو/لینوکسی و یا حتی خودمون بتونیم به یه شکلی اونها رو سفارش بدیم مشکل هممون حل میشه

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.osdisc.com/cgi-bin/view.cgi/products/bsd/freebsd/freebsd-81-software-repository-pc.html">http://www.osdisc.com/cgi-bin/view.cgi/ ... ry-pc.html</a><!-- m -->
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.osdisc.com/cgi-bin/view.cgi/products/bsd/freebsd/freebsd-81-software-repository-64bit-pc.html">http://www.osdisc.com/cgi-bin/view.cgi/ ... it-pc.html</a><!-- m -->
2011-01-23, 02:20 PM,
ارسال : #33
This repository is updated automatically. Guaranteed to contain all updates as of Jan 21, 2011.
2011-01-23, 05:37 PM,
ارسال : #34
Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: پیشنهاد به ایمن پردیس
Anonymous نویسنده :درود
دوستان گرامی تنها راه تهیه این مخازن دانلود اونها نیست. فروشگاه osdisc.com مخازن کامل FreeBSD 8.1 رو در 8 دی وی دی برای فروش گذاشته حالا که دانلود اونها مشکل هست بهترین گزینه خرید اونها از osdisc هست
من چند ماه قبل به فکر خرید اونها بودم اما با پرسو جوهایی که کردم متوجه شدم اونها برای ایران پست نمی کنند. اگه شرکت ایمن پردیس و یا فروشگاههای گنو/لینوکسی و یا حتی خودمون بتونیم به یه شکلی اونها رو سفارش بدیم مشکل هممون حل میشه

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.osdisc.com/cgi-bin/view.cgi/products/bsd/freebsd/freebsd-81-software-repository-pc.html">http://www.osdisc.com/cgi-bin/view.cgi/ ... ry-pc.html</a><!-- m -->
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.osdisc.com/cgi-bin/view.cgi/products/bsd/freebsd/freebsd-81-software-repository-64bit-pc.html">http://www.osdisc.com/cgi-bin/view.cgi/ ... it-pc.html</a><!-- m -->

ننوشته که سورس کد هاست یا پکیج ها! از اون جایی که دو تا لینکه (۳۲ بیتی و ۶۴ بیتی) حدس میزنم پکیج های آماده باشه. سورس کد ها بهتره اگر گیر بیاریم...
2011-01-23, 05:50 PM,
ارسال : #35
پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: پیشنهاد به ایمن پردیس
من هم هر کمکی از دستم برمیاد حاضرم انجام بدم... فقط برنامه چیه؟
2011-01-23, 11:24 PM,
ارسال : #36
نقل قول :اگه شرکت ایمن پردیس و یا فروشگاههای گنو/لینوکسی و یا حتی خودمون بتونیم به یه شکلی اونها رو سفارش بدیم مشکل هممون حل میشه

تهیه این دی وی دی ها خیلی کار خوبیه. به این ایمن پردیس که هیچ اعتباری نیست. نمیدونم چرا سیتو بیخیال شد... حالا یک کار دیگه: اگر شما یا دوستان دیگه آشنایی در خارج از کشور داشته باشند که بتونیم این دی وی دی ها را بخریم و OSDisc برای اون آشنا ارسال کنه و اون برای ما بفرسته یا مثلا در مسافرتش به ایران بیاره خیلی خوب میشه... قیمتش ۳۰ دلار حدود ۳۰ هزار تومان هستش. اون موقع میتونیم هزینه رو قسمت کنیم و افراد علاقه مند همه یک کپی ازشون بگیرن... مسخره ها اگر به ایران ارسال میکردن من خودم میگرفتم و یک کپی به همه میدادم
2011-01-25, 10:33 PM,
ارسال : #37
Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: پیشنهاد به ایمن پردیس
Anonymous نویسنده :راه حل نهایی (بقول معروف تیر خلاص) را فکر کنم پیدا کردم: (برای عملیات نهایی نیاز به FreeBSD نیست...)

۱- ابتدا باید در یک سیستم FreeBSD در فایل /etc/make.conf تغییرات زیر داده شود: (برگرفته از وبلاگ آقای فریدی)

کد :
FETCH_CMD=wget
FETCH_BEFORE_ARGS=-nc --progress=bar --read-timeout=60
DISABLE_SIZE=yes

۲- یک نسخه بروز از <!-- m --><a class="postlink" href="ftp://ftp.freebsd.org/pub/FreeBSD/ports/ports/ports.tar.gz">ftp://ftp.freebsd.org/pub/FreeBSD/ports ... rts.tar.gz</a><!-- m --> تهیه شود. سپس باید /usr/ports را کاملا خالی نمود (rm -rf *) و سپس این فایل را در آنجا extract نمود.

۳- انجام عملیات زیر:

cd /usr/ports
make fetch-list < for_sito.sh

۴- یک نفر (من داوطلبم) باید این فایل for_sito.sh را بهمراه نسخه اصلی ports.tar.gz به سیتو بدهد.

۵- با اجرای for_sito.sh فایل های متناظر آن ports.tar.gz دانلود میشوند.

۶- سیتو باید ports.tar.gz را بهمراه فایل های دانلود شده توزیع کند.

فرد خریدار مجموعه باید ابتدا ports.tar.gz را در /usr/ports استخراج کند و فایل های مجموعه را در /usr/ports/distfiles قرار دهد. در آن صورت وی یک نسخه از Ports Collection به همراه تمام فایل های مورد نیاز دقیقا همان نسخه از Ports Collection خواهد داشت...

یک تخمین هم بزودی نسبت به حجم دانلود خواهم زد (یکم script نوشتن میخواهد) و دراینجا قرار خواهم داد...

همکاران FreeBSD کار روش درست است؟ مورد تایید است؟ دوستان در سیتو روش چطور است؟

----------------------

فلسفه عمل: ۱- نگاهی به man 7 ports و خروجی make fetch-list وقتی در هر دایرکتوری ports collection اجرا میشود بیندازید. یک فایل اجرایی است که منجر به دانلود (با fetch) تمام سورس کد های مورد نیاز میشود.
۲- چون عمل دانلود قرار است توسط سرور لینوکسی انجام شود FETCH_CMD و ... باید تغییر داده شود تا SYNTAX دستورات از FreeBSD به لینوکس تغییر کند...

یک ) راه حل شما این است که از مخازن باید به صورت محلی استفاده شود؟ یعنی شخص باید کل مخازن را بر روی کامپیوتر قرار دهد و سپس از روی هارد به راحتی نصب کند یا نه می‌شود مانند دبیان هنگام نصب درخواست دیسک ۱ یا ۳ و ... را بدهد؟

دو ) در هر حالتی از حالات فوق آماده به تهیه مخازن هستیم. شما بفرمایید دقیقا ما چه کار کنیم. همچنین برای ارتباطات سریع‌تر می‌توانید به ایمیل بنده b.tavakkoli روی جیمیل پیام بدهید Smile

موفق باشید
2011-01-25, 10:36 PM,
ارسال : #38
نقل قول :حالا یک کار دیگه: اگر شما یا دوستان دیگه آشنایی در خارج از کشور داشته باشند که بتونیم این دی وی دی ها را بخریم و OSDisc برای اون آشنا ارسال کنه و اون برای ما بفرسته یا مثلا در مسافرتش به ایران بیاره خیلی خوب میشه... قیمتش ۳۰ دلار حدود ۳۰ هزار تومان هستش. اون موقع میتونیم هزینه رو قسمت کنیم و افراد علاقه مند همه یک کپی ازشون بگیرن... مسخره ها اگر به ایران ارسال میکردن من خودم میگرفتم و یک کپی به همه میدادم

ما می‌توانیم این کار را انجام دهیم ولی بخواد تا این‌جا برسه یه صد تومانی خرج داره. ما یک مدت طرح پیش فروش آن را در سی‌تو گذاشتیم ولی هیچ کس خریداری نکرد و حتی پیامی هم دریافت نکردیم. اگر ده نفر باشند که این مخازن را مانند مخازن فدورا یا ... از ما بخرند مشکلی جهت خرید آن نداریم !
در ضمن اگر روش تولید آن را بدانیم بهتر از خرید آن از او اس دیسک هست، چون پس از انتشار نسخه بعدی می‌توانیم سریعا مخازن آن را هم ارائه دهیم.

سی‌تو را در فیس‌بوک | توییتر | گوگل‌پلاس دنبال کنید.
2011-01-25, 10:41 PM,
ارسال : #39
یعنی هر نسخه آن صد هزار تومان میشود؟ یا مثلا ده نفر باشند که هر کدام مثلا ۱۵ هزار تومان بپردازند؟
2011-01-25, 10:42 PM,
ارسال : #40
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.freebsd.org/doc/en_US.ISO8859-1/articles/hubs/mirror-howto.html">http://www.freebsd.org/doc/en_US.ISO885 ... howto.html</a><!-- m -->

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان