لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اینترنت ملی؟
2011-04-03, 03:44 PM,
ارسال : #1
اینترنت ملی؟
قضیه اینترنت ملی چیه؟؟! اگه عملی بشه تکلیف ما چی میشه ؟!
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2011-04-03, 04:06 PM,
ارسال : #2
پاسخ: اینترنت ملی؟
خداییش خیلی مسخره است ... !
تمام ملت رو سرکار گذلشتن . تازه میگن شرکت های سرویس دهنده خدمات اینترنت هم باید به این سرویس مهاجرت کنند !

Debian GNU/Linux System Administrator
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2011-04-03, 04:32 PM,
ارسال : #3
بعد ما باید مخازن رو از کجا بگیریم‌؟ Smile)
2011-04-03, 04:33 PM,
ارسال : #4
دوستان!

مثل اینکه... مثل اینکه... دروغ ۱۳ بوده از طرف سایت وین بتا (ظاهرا این خبر اول اونجا منتشر شده)

اینجا رو ببینین: http://www.winbeta.net/%D8%A7%DB%8C%D9%8...%86%DB%8C/

(کامنت هارو (بخصوص کامنت اول رو) بخونین)

درضمن تو خبرگزاری هایی مثل فالس نیوز و شرکا! همچین خبری دیده نمیشه! و البته متن خبر خیلی شبیه خبریه که تو سال ۸۵ تو فالس منتشر شده)

لینک خبر سال ۸۵:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8505010040">http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8505010040</a><!-- m -->

اما در هر صورت باید مواظب بود احتمال اینکه همچین حماقتی بکنن بنظر من اصلا رد نیست!
2011-04-03, 04:59 PM,
ارسال : #5
به نظر من که خواستن بازخورد خبر رو ببینند در کل انجام چنین حرکتی اصلا ازشون بعید که نیست هیچی اگه انجام ندند عجیبه!
2011-04-05, 05:33 PM,
ارسال : #6
دروغ نبود !
من فکر می کردم یک شوخیه ! ولی نه ...
دیشب شبکه خبر حدود یک ساعت راجع به این موضوع برنامه داشت !

من حرف خودمو پس می گیرم .
بدون در نظر گرفتن کیفیت با کلیت این طرح موافقم . کار جالبیه . یه چیزی شبیه Internet II میشه که الان توی USA داره ازش استفاده میشه .

2011-04-05, 09:00 PM,
ارسال : #7
آقا به نظر من فعلا نمی شه در موردش نظری داد تا راه اندازی بشه
چون تو هر خبر و سایتی یه چیز من می بینم
خلاصه معلوم نیست دقیقا چطوری می خواد بشه
2011-04-06, 08:15 AM,
ارسال : #8
فکر می کنم باید یه چیزی تو مایه های اینترانت برای شبکه های داخلی مثل ارگان ها باشه.
مثل وصل کردن مدارس به هم دیگه.
(این حالت خوش بینانه است)
2011-04-06, 09:25 AM,
ارسال : #9
طبق چیزی که درمورد ف/ILتر دیدیم که اول گفتن فقط سایتهای غیراخلاقی رو فیلتر میکنن ولی وقتی قدرت به دستشون افتاد و به مرور بیشتر سایتها رو براحتی فی/*L/TER کردن، و ضمنا پاسخگویی و شفافیت و حتی رفع فیلترهای اشتباهی هم اصلا بقدر کافی جدی و سریع وجود نداره تاجاییکه بنده دیدم و عملا تجربه کردم، بنظرم با اینترنت ملی هم باید منتظر محدودیت و مشکلات بیشتری باشیم که با این امکانات و قدرت ایجاد یا تسهیل میشن.
2011-04-06, 10:53 AM,
ارسال : #10
سلام
بچه ها برای مصارف خانگی هم هست یا فقط مربوط به سازمانهای دولتیه؟

<!-- m --><a class="postlink" href="http://zamzar.ir">http://zamzar.ir</a><!-- m -->
2011-04-06, 11:44 AM,
ارسال : #11
اینترنت ملی یا همون اینترانت به این صورت نیست که به شبکه بین الملی اینترنت وصل نباشه .
یکی از اهداف این طرح کم کردن ترافیک کشور هستش .

در ضمن فکر کنم تا اول خرداد ماه این طرح اجرا میشه !
توی گرگان به شرکت های پارس , Ipnet ابلاقیه دادن که باید شبکه خودشونو به این سیستم وصل کنند !

2011-04-06, 12:48 PM,
ارسال : #12
هر سیستمی که نشه کنترلش کرد به زودی قطع میشه ، حتی موبایل ! به عصر یخبندان داریم نزدیک میشیم لبخند بزنید Smile
2011-04-06, 02:36 PM,
ارسال : #13
Re: پاسخ: اینترنت ملی؟
mah454 نویسنده :اینترنت ملی یا همون اینترانت به این صورت نیست که به شبکه بین الملی اینترنت وصل نباشه .
یکی از اهداف این طرح کم کردن ترافیک کشور هستش .

در ضمن فکر کنم تا اول خرداد ماه این طرح اجرا میشه !
توی گرگان به شرکت های پارس , Ipnet ابلاقیه دادن که باید شبکه خودشونو به این سیستم وصل کنند !

دوست عزیز ...

شما چند سالته ؟؟ USA اگه اینترنت II داره، همزمان اینترنت I هم کاملا برقراره و ضمنا ساختار ها کاملا فرق داره (آخه پسر خوب با چه ملاکهایی این دو تا رو با هم مقایسه میکنی؟؟)
فرهنگ اینترنت آمریکا فرهنگ اپن سورس و فیسبوک و توییتره، فرهنگ اینترنت ما فرهنگ لنگر کشتی و کوسه ها در مواقع لازم برای قطع اینترنت و جستجوگر ملی یا حقه! (احتمالا کسی که این اسمو گذاشته فکر میکرده yahoo یعنی "یاهو" پس با نام گذاری یاحق مشتی محکم بر دهن فرقه ضاله تصوف میزنه).

شما یا خیلی خوش باور هستید یا دوست دارید آنچه با خوش بینی "امیدوارید اتفاق بیفته"، واقعا اتفاق بیفته ...
2011-04-06, 05:59 PM,
ارسال : #14
پاسخ: Re: پاسخ: اینترنت ملی؟
نقل قول :شما چند سالته ؟؟
25
نقل قول :USA اگه اینترنت II داره، همزمان اینترنت I هم کاملا برقراره و ضمنا ساختار ها کاملا فرق داره
من هم نگفتم که با راه اندازی این سیستم ما کلا دیگه نمی توانیم به شبکه بین الملی اینترنت وصل نشیم .
در ضمن معلومه که ساختارها با هم فرق می کنه !
نقل قول :با چه ملاکهایی این دو تا رو با هم مقایسه میکنی؟؟
من مقایسه نکردم . بلکه مقایسه دیگران رو بازگو کردم !
توی شبکه خبر راجع بهش توضیح داده شد و بعد از یکم جستجو توی گوگل نظر خودمو دادم .
نقل قول :فرهنگ اینترنت آمریکا فرهنگ اپن سورس و فیسبوک و توییتره
+ دزدی های اینترنتی.
+ فساد های اخلاقی .
+ ...
اینترنت توی کشوری مثل آمریکا شده ابزاری برای جاسوسی تا حد زیر نظر گرفتن زندگی شخصی افراد و هزار جور کثافت کاری دیگه !

در ضمن من دوست دارم که به محیط اطرافم خوشبینانه نگاه کنم . این جزئی از شخصیت منه .
در ضمن اگه دقت کرده باشی من بالا همین پست از این طرح انتقاد کرده بودم . ولی الان نظرم عوض شده Smile

2011-04-06, 09:23 PM,
ارسال : #15
نقل قول :اینترنت توی کشوری مثل آمریکا شده ابزاری برای جاسوسی تا حد زیر نظر گرفتن زندگی شخصی افراد و هزار جور کثافت کاری دیگه !

من واقعا براتون متاسفم که این چنین در خواب خرگوشی هستید، جمله بالای شما دقیقا چیزیه که اینا با این طرح اینترنت ملی دنبالشن و یه مشت صفیح بادمجون دور قاب چین که موجودیتشون بسته ایناست ازش طرفداری میکنن.

من اول تعجب کردم چرا شما انتقاد کردی و چن بار با دقت به یوزر و پستت نگاه کردم اما بعد از پست بعدیت متوجه شدم خیر! همون موافق الدوله‌ی همیشگی خودمونه!
2011-04-06, 09:59 PM,
ارسال : #16
نقل قول :فرهنگ اینترنت آمریکا فرهنگ اپن سورس و فیسبوک و توییتره
یاد بهشت افتادم
نمی‌خوام بحث سیاسی کنم و کاری ندارم آمریکا چطوره ایران چطوره
فقط بگم دیگه همه می‌دونن فیسبوک چطور اطلاعات شخصی افراد رو در اختیار دیگران قرار می‌ده و مقالات زیادی براش وجود داره
من خودم مخالفت fsf با فیسبوک رو در خود سایت fsf.org خوندم بعد شما اینطوری اپن سورس رو در کنار فیسبوک قرار می‌دی!!
2011-04-06, 10:09 PM,
ارسال : #17
نقل قول :فقط بگم دیگه همه می‌دونن فیسبوک چطور اطلاعات شخصی افراد رو در اختیار دیگران قرار می‌ده و مقالات زیادی براش وجود داره
من خودم مخالفت fsf با فیسبوک رو در خود سایت fsf.org خوندم بعد شما اینطوری اپن سورس رو در کنار فیسبوک قرار می‌دی!!

شما با اطلاع کامل از اینکه اطلاعات شخصیتون پخش میشه توی فیس بوک فعالیت میکنید، البته اطلاعاتی رو که خودتون بخواید و انتخاب کنید، هیچ چیز بدون اطلاع شما برای عموم نمایش داده نمیشه. هیچ کس شما یا هر کس دیگه رو مجبور به استفاده از فیس بوک نکرده!

شما یا ما رو احمق گیر آوردید یا اینکه واقعا اینقدر ذهنتون بستست که مسائل به این سادگی رو هم متوجه نمیشید! صحبت‌های شما کاملا بی معنی و پوچه...
2011-04-06, 10:38 PM,
ارسال : #18
اميدوارم همونطور باشه كه mah454 ميگه .....

گرچه اگه كسي كوچكترين مطالعه اي در تاريخ معاصر داشته باشه به اين خوش بيني لبخندي تلخ ميزنه ...
2011-04-06, 10:43 PM,
ارسال : #19
دوستان به نظرتون بست نیست این همه جر و بحث الکی
اینجا یه سایت تخصصیه نه محل سیاست
با این تاپیک های بیهوده وقت ملت رو نگیرید.
ناظران انجمن بشتابید

آموزش بدون محدودیت
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2011-04-07, 10:18 AM,
ارسال : #20
این حکومت یک حکومت عقب افتاده و استبدادی هست. نظامی و افرادی که ظرفیت فراتر رفتن از یکسری مرزهای کهنه و متحجرانه رو ندارن و میخوان مردم با یک الگوی خاص فکر و عمل و زندگی کنن.
یک بار از استالمن پرسیدم نظر شما دربارهء احمA/DI نJAد چیه.
فکر کنم اگر نظرش رو بذارم از فردا سایت استالمن رو هم فیلتر میکنن!!
و اصلا تکنوتاکس و هر نام و نشانی از نظرات و شخصیت و محبوبیت استالمن رو فیلتر میکنن. تازه بهانه هم بقدر کافی هست بخاطر اینکه این فرد رسما بی دین و بی خداست. ولی اینقدر خیرش به من و بقیهء مردم دنیا رسیده و صداقت و درستیش رو دیدم که از بیشتر مسلمانها بیشتر بهش اعتماد و دید مثبت دارم. کدوم یکی از این مسلمانها مثلا میره چیزی مثل نرم افزار آزاد و اون گفته ها و مرام زیبای اخلاقی و انسانی استالمن رو ایجاد میکنه؟ مگر صدسال دیگه به تکامل برسن تا این چیزا حالیشون بشه!!
بابا اینا اینقدر دچار ضعف و تناقض هستن که حتی واقعیت ها و آزادیهای طبیعی دنیا رو هم نمیتونن تحمل کنن و اونا رو برای خودشون تهدید میبینن.
چنین نظام ضعیف و آسیب پذیر و متناقضی جایی در پیشرفت دنیای امروز نداره.
نظامی که برای بقای خودش نیازمند اینقدر سانسور و کنترل و ایجاد محدودیت و بسته بودن هست و فرهنگ و ایدئولوژی اون با ناآگاهی و عدم قدرت و آزادی عمومی در چنین حدی تامین میشه. اینطور نظامی به چه درد من و شما میخوره؟
ما میخوایم آزاد باشیم. میخوایم رشد کنیم و قدرتمند بشیم. میخوایم بدونیم. مگه چی ما کمتر از این احمقها و افرادی که فساد گسترده و صفات اخلاقی زشت اونا رو شخصا بارها دیدم هست؟ اونا هیچی بیشتر ما نیستن و حق و مشروعیت محدود کردن آزادی و قدرت ما و جاسوسی بر فعالیت های ما رو ندارن (همونطور که هیچ حکومت دیگری نداره). ما خودمون بقدر خودمون صلاحیت داریم که دنیا رو تغییر بدیم و در سرنوشت و اختیارات و توانایی و آزادی و حیطهء شخصی خودمون دخالت کنیم.
اگر دقت کنید این اختیارات استبدادی و حقه بازیهای حکومتهاست که بیشتر یا بسیاری از بزرگترین فجایع و ظلمها و دروغهای دنیا رو ببار آورده و میاره. حکومتهایی که واقعا بقدر کافی دموکراتیک و آزاد باشن خیلی کمتر دست به تجاوز نظامی و ترور و غیره میزنن. حکومتها اشتباهات و ضعفهای خودشون رو میخوان با محدود کردن آزادی و قدرت عموم و بستن صداهای دیگه بپوشانند. ریشهء بخش بزرگی از مشکلات خودشون هستن اما بجای اصلاح و تغییر خودشون میخوان مردم و شرایط محیط اطراف رو تحت کنترل دربیارن. چون قدرت دارن و استفاده از قدرت راحتتر هست و نمیخوان قدرت خودشون رو از دست بدن و شاید میبینن اون تغییر به معنای تغییر اساسی و عوض شدن تمام ساختار قدرت و ایدئولوژی اون هست!
بعضی حکومتها عملا دچار تناقض هستن. و چطور میشه راهی غیر از راههای نامشروع و ظلم و استبداد و سوء استفاده از قدرت پیدا و عملی کرد وقتی کسی به غیر از خودشون اجازهء هیچ کاری در این زمینه و بحث و اعتراض و آزادی بیان رو نداره؟
متاسفانه این یک حلقه و بن بست هست.
ببینیم اون به اصطلاح اندیشمندان نابغشون (امثال رHI*م پور از/*غ**D مثلا) میتونن جوابی به این تناقضها بدن و واقعا فکر مفید و عملی ای برای راه اصولی پیشرفت و عدالت بکنن یا نه.
میشینن واسه خودشون میبافتن و جواب میدن.
هر انسانی که جرات دادن آزادی بیان به دیگران رو نداشته باشه دلقک بزدل یا آدم فاسدی بیش نیست.
هرگز وقتی فقط ما خودمون اجازه و تریبون صحبت رو داریم نمیتونیم ادعای روشن کردن حقیقت رو بکنیم.

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان