لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشکل در نصب Fedora 18 نسخه DVD
2013-06-23, 10:39 AM,
ارسال : #1
مشکل در نصب Fedora 18 نسخه DVD
سلام، چند وقت پیش از یکی از سایت های دانلود فارسی زبان، نسخه dvd فدورا 18 (Fedora-18-x86_64-DVD) رو با حجم 4.25 گیگابایت دانلود کردم. اما با هر روشی پیش رفتم نتونستم اون رو نصب کنم و در حالت بوت و موقع چک کردن سیستم پیغام خطا میده.
حالا 2 تا سؤال دارم؛
1. آیا میشه مشکل رو رفع کرد یا نه؟
2. وقتی فایل iso رو اکسترکت می کنم یه پوشه به اسم Packages توش هست، آیا می تونم بعد از نصب نسخه کم حجم تر فدورا (Fedora-18-x86_64-Live-Desktop) نرم افزارهایی که توی این پوشه هست رو جداگانه نصب کنم؟ اگر امکانش هست چطور باید این کار رو بکنم؟
ممنون اگر راهنمایی کنید.
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2013-06-26, 07:16 PM,
ارسال : #2
Re: مشکل در نصب Fedora 18 نسخه DVD
md5sum اون رو چک کردید؟

اکنون در ubuntu.ir با نام کاربری nixoeen فعال هستم.
وب‌سایت شخصی من
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2013-06-26, 10:17 PM,
ارسال : #3
این که گفتی چی هست؟؟ چطوری باید چکش کرد؟؟ :roll:
2013-06-27, 04:42 AM,
ارسال : #4
لینک

اکنون در ubuntu.ir با نام کاربری nixoeen فعال هستم.
وب‌سایت شخصی من
2013-06-27, 01:08 PM,
ارسال : #5
من مجدداً همین نسخه از فدورا رو از سایت معتبر خودش دانلود کردم، اما باز هم همون مشکل رو دارم ...
2013-06-28, 12:15 PM,
ارسال : #6
میشه بگید پیغام خطاش چیه؟

Lenovo Thinkpad R61 , Arch 64Bit kernel 3.7, kde 4.10, chromium 25
<!-- m --><a class="postlink" href="http://ebrahimraeyat.blogfa.com/">http://ebrahimraeyat.blogfa.com/</a><!-- m -->
2013-06-30, 12:04 PM,
ارسال : #7
سلام، شرمنده که کمی دیر جواب میدم، حقیقتش این یکی دو روز درگیر نصب فدورا بودم.
بعد از کلی مکافات نسخه کم حجم تر فدورا 18 (Fedora-18-x86_64-Live-Desktop) رو نصب کردم. آخه چه از روی CD و چه از روی فلش که اقدام به نصب میکردم، تا قسمت لگوی فدورا می اومد و همونجا متوقف می شد. طوریکه نشانگر ماوس هم حرکت نمی کرد. (احتمالاً بیشتر از 30 بار تلاش کردم تا اینکه نتیجه داد.)
اما بعد از کلی وقت و زحمتی که برای نصبش گذاشتم، یکی دوبار بیشتر نتونستم واردش بشم. چون متأسفانه امروز که میخواستم وارد بشم فقط تا صفحه آبی والپیپر بالا میاد و نشانگر ماوس هم حرکت نمیکنه و هیچ کدوم از آیکونها، نوشته ها و تسک بار، نشون داده نمیشه.
به نظرتون مشکل از کجاست؟ چند وقت پیش هم که فدورا 18 رو نصب کردم همین مشکل برام به وجود اومد و مجبور شدم یه مدت بی خیالش بشم. در صورتیکه با هیچ کدوم از توزیع های دیگه ای که تا الان نصب کردم این مشکل رو نداشتم. (اوبونتو، مینت و زورین)
2013-06-30, 05:35 PM,
ارسال : #8
۱. معمولا هیچ وقت نیاز به دریافت دی وی دی نصب نیست. همون نسخه ی سی دی کافی هست. بقیش به درد شما نمیخوره و با این کار شما فقط ترافیک اینترنتت رو نابود کردی
۲.توزیع های لینوکس رو از سایت خود تولید کننده اون دریافت کنید. از جای دیگه دریافت کنی هیچ تضمینی وجود نداره که فایل شما سالم باشه و یا دست کاری نشده باشه (البته میتونی MD5SUM رو حساب کنی همون طور که MASoft گفت)
۳. بهت پیشنهاد میکنم به جای این که این همه دور خودت بچرخی و هی توزیع عوض کنی، یه توزیع مشخص رو نصب کنی و روی همون ادامه بدی، اینجوری خیلی بهتره و کمتر وقت و هزینت تلف میشه. یه نگاهی توی سایت distrowatch.org بکن. گوشه ی سمت راست یه ستون هست که لیست توزیع ها رو بر اساس محبوبیت تعداد کلیک نشون میده. یه نگاه بکن ببین اولین مینت هست، دومی اوبونتو و سومی مگیا و چهارمی احتمالا اوپن سوزه. اولی و دومی رو که نصب کردی و میگی باهاش حال نکردی. بهت پیشنهاد میکنم مگیا رو هم نصب نکنی (تجربه شخصی)
برو سراغ اوپن سوزه. اگه من میخاستم یه توزیع جدید انتخاب کنم قطعا انتخابم اوپن سوزه بود. این رو بخون: <!-- m --><a class="postlink" href="http://linuxreview.ir/1392/04/5-opensuse-excelsior/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+LinuxReview+%28Linux+Review%29">http://linuxreview.ir/1392/04/5-opensus ... +Review%29</a><!-- m -->

فدورا توزیع خوبی هست ولی من هروقت نصبش کردم حالم رو به هم زده و پاکش کردم. هیچوقت باهاش ور نرفتم. چون همیشه اذیتم کرده. نمیدونم Smile
2013-06-30, 10:04 PM,
ارسال : #9
ممنون که جواب دادی،
هیچوقت نگفتم با اوبونتو و مینت حال نکردم، اتفاقاً رضایت نسبی ازشون داشتم، مخصوصاً از مینت. اما به هرحال برای من یه سری کمبودها هم داشتن که دوست دارم توی نسخه های بعدی برطرف بشه تا افراد بیشتری از جمله خود من بتونن تمام نیازهای کامپیوتریشون رو از طریق لینوکس برآورده کنن و مجبور نباشن ویندوز و لینوکس رو در کنار هم داشته باشن. مگر اینکه به خاطر علاقشون به کار کردن با سیستم عامل های مختلف باشه (به امید آن روز).
دلیل تست توزیع های مختلف هم اینه که میخوام خودم شخصاً تجربه شون کنم تا بدونم کدوم به سلیقه و نیازهای من بیشتر میخوره.
نسخه dvd فدورا رو از سایت خودش هم دانلود کردم اما همون مشکل قبلی رو داشت. حدود 10 گیگ ترافیک اینترنت رو خرج فدورا کردم، حیفه امتحان نکرده کنارش بذارم.
2013-06-30, 10:11 PM,
ارسال : #10
توزیع های مختلف، همشون نرم افزار های مشترک دارن. پس vlc توی فدورا شکل همون vlc توی اوبونتو هستش. فرقی نداره.
به طور کلی چنتا دسکتاپ داریم که میتونی همشون رو روی همون اوبونتو هم نصب کنی:
unity (ubuntu
gnome
kde
lxde
xfce

نیازی نیست توزیعت رو عوض کنی. میتونی همین هارو روی همون اوبونتو نصب کنی.
2013-06-30, 10:57 PM,
ارسال : #11
TimmyTurner نویسنده :توزیع های مختلف، همشون نرم افزار های مشترک دارن. پس vlc توی فدورا شکل همون vlc توی اوبونتو هستش. فرقی نداره.
به طور کلی چنتا دسکتاپ داریم که میتونی همشون رو روی همون اوبونتو هم نصب کنی:
unity (ubuntu
gnome
kde
lxde
xfce

نیازی نیست توزیعت رو عوض کنی. میتونی همین هارو روی همون اوبونتو نصب کنی.

همون طور که شما میگید همه توزیع ها نرم افزارهای مشترکی میتونن داشته باشند و همه دستکتاپها رو هم میشه روشون نصب کرد، ولی خوب نرم افزار مدیریت پکیج ها، سیاست های انتشار بسته ها و ... خوب طبعا عمده تفاوت توزیع ها هست.

Lenovo Thinkpad R61 , Arch 64Bit kernel 3.7, kde 4.10, chromium 25
<!-- m --><a class="postlink" href="http://ebrahimraeyat.blogfa.com/">http://ebrahimraeyat.blogfa.com/</a><!-- m -->
2013-06-30, 11:08 PM,
ارسال : #12
حالا چه فرقی میکنه نرم افزار مدیریت پکیج ها به حال این بابا؟ این بابا میخاد نرم افزار هارو نگا کنه که همه برنامه ها عین همه!
2013-06-30, 11:32 PM,
ارسال : #13
دستتون درد نکنه، اما توی بحثتون سر ما نزنید !
این که چندتا میزکار رو بشه روی یک توزیع نصب کرد، نکته جالبی بود و ممنونم.
من تنوع نرم افزاری و قدرت و انعطاف نرم افزارها برام مهمه، در کنارش مدیریت پکیج ها و همینطور سیاست های کلی اون توزیع هم برام مهمه تا بدونم به چه مسیری رو داره طی میکنه ... .
لینک هایی که TimmyTurner عزیز گذاشته بود رو بازدید کردم. جالب بودن، دست گلت درد نکنه.
در مورد مشکلی که با فدورا داشتم هم اگر راهنمایی کارگشایی بشه عالی میشه ... .
نمی دونم مشکل از فدوراست، از سیستم ما و یا از کم تجربه گی ما ؟؟ آخه چرا این مشکل خاص رو فقط با فدورا دارم؟ هم توی نصبش کلی اذیت کرد و هم بعد از نصبش نگذاشت یه گشتی توش بزنیم.
2013-06-30, 11:40 PM,
ارسال : #14
اگه دوست داری امتحانش کنی روی virtualbox نصب کن
یا vmware
2013-07-01, 07:56 AM,
ارسال : #15
تشکر، مثل اینکه مجبورم همین کار رو بکنم، هرچند با نصب مجازی میونه ای ندارم و اون حسی که باید رو به آدم نمیده

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان