لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اشغال RAM
2005-04-11, 09:13 PM,
ارسال : #1
اشغال RAM
با سلام خدمت دوستان عزیز
همه می دونند که تو ویندوز xp برنامه Task Manager برای چیه.توی لینوکس هم شبیه همون برنامه وجود داره .با استفاده از این برنامه متوجه شدم فضای ز یادی از Ram سیستم اشغال میشه (MB 250) واین برای من خیلی ناراحت کننده است.یعنی در بیشتر موارد کل رم سیستم
پر است و حتی بعضی موارد یه چیزی بدهکار می شم.(از swap استفاده می کنه) آیا شما هم
همین مورد رو تو سیستمتون دارید.راه حلی نداره.
با تشکر mehrsoft
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2005-04-11, 09:32 PM,
ارسال : #2

دوست عزیز من همین مشکل رو دارم !
2005-04-11, 09:44 PM,
ارسال : #3

اگه بصورت استاندارد همینه پس باید بیخیال شیم
2005-04-11, 09:58 PM,
ارسال : #4

سلام
مدیریت حافظه به طور کلی بر عهده ی سیستم عامل است . پس شما نگران نباشید .در ضمن این نگرانی بیخود است چون کرنل به هنگام نیاز برنامه ها به خوبی بین فضای حافظه ی مجازی و رم سویچ میکند . اگر برای برنامه ای با کمبود حافظه مواجه شدید آنگاه نگران شوید . ا
2005-04-11, 10:01 PM,
ارسال : #5

سلام
پست بالا از من بود . در ضمن این خاصیت باعث میشود استفاده از حافظه ی مجازی کمتر باشد و دفعات سویچ بین رم و حافظه ی مجازی به حداقل برسد.

« خرد پیک خداوند است »
2005-04-11, 10:11 PM,
ارسال : #6

شما مشکلی از لحاظ سرعت دارین یا فقط ناراحتین چرا اینقدر از حافظه مصرف میشه ؟ اگه دومی اینقدر سخت نگیرین. دنیای دو روزه ارزش این حرفا رو نداره. :wink:

[ltr] Home: Arch Linux, AMD X2 4600, 2 GB, 250 GB, [/ltr]
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2005-04-11, 10:27 PM,
ارسال : #7

سلام
نوید جون فکر کنم ایشون این مقدار رم اشغال شده را با مقدار مشابه در ویندوز مقایسه میکنند . خب طبیعت ویندوز این طور است که در ابتدا حدود ۱۳۰مگ از رم خالی است و به جاش ۱۵۰ مگ از swap اشغال است .این باعث کندی کار هنگام سویچ بین این دو حافظه میشود .اما توی لینوکس ومخصوصا کرنل ۲.۶ استفاده از حافظه swap به این زودی ها صورت نمیگیرد و سعی شده تا حد ممکن از خود حافظه استفاده ی بهینه صورت گیرد.

« خرد پیک خداوند است »
2005-04-11, 11:16 PM,
ارسال : #8
Re: اشغال RAM
mehrsoft نویسنده :با سلام خدمت دوستان عزیز
همه می دونند که تو ویندوز xp برنامه Task Manager برای چیه.توی لینوکس هم شبیه همون برنامه وجود داره .با استفاده از این برنامه متوجه شدم فضای ز یادی از Ram سیستم اشغال میشه (MB 250) واین برای من خیلی ناراحت کننده است.یعنی در بیشتر موارد کل رم سیستم
پر است و حتی بعضی موارد یه چیزی بدهکار می شم.(از swap استفاده می کنه) آیا شما هم
همین مورد رو تو سیستمتون دارید.راه حلی نداره.
با تشکر mehrsoft

باید توجه کنید که ممکنه قسمت بزرگی از این حافظه اشغال شده فقط cache شده باشه ، یعنی آماده سازی شده باشه برای استفاده Smile

Wish you Were here ...
2005-04-12, 12:09 AM,
ارسال : #9

تو فدورا کر ۳ که هست و احتمالا بقیه لینوکس ها هم برنامه هوشمندی موجود می‌باشد تا برنامه‌هایی که شما در لحظاتی دیگر می‌خواهید اجرا کنید سریعا در رم بارگذاری می‌شوند .
در مورد اشغال رم هم من خودم ۳۰۰ مگ رم را به رمدیسک اختصاص دادم ولی با این اوضاع از حافظه Swap استفاده نشد .
2005-04-12, 05:43 AM,
ارسال : #10

با سلام
از همه ممنونم که من رو راهنمایی کردند.ولی علت پرسیدنم این بوده که ظاهرا سرعت اجرای برنامه ها در لینوکس یه کمی کنده (شاید فقط یک فرض اشتباه باشه).
2005-04-12, 07:53 AM,
ارسال : #11

این کمی کندتر بودن طبیعی است... توجه داشته باشید توی لینوکس هسته سیستم‌عامل از پوسته گرافیکی کاملا جداست...

[ltr]Life *free = new Life(const long OpenSource);[/ltr]

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان