لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مهم مفيد اساسي
2005-04-13, 06:35 AM,
ارسال : #1
مهم مفيد اساسي
اقا سابيليك
برو بچ دست اندركار اين خانواده :
اون روز ما رفتيم RHEL 4 AS بخريم يارو نه گذاشت نه ور داشت گفت 30000 تومن
كساييكه دسترسي به اينترنت پر سرعت دارن به همراه نيت خير! بخصوص مسئولين سايت :
اينارو دانلود كرده و براي فروش اطلاع بدن لابد مي گين از كجا؟ RHEL 4 AS كه اين زيره

CD1: <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.pumcpc.com/cram/download5/RHEL4-i386-AS-disc1.iso">http://www.pumcpc.com/cram/download5/RH ... -disc1.iso</a><!-- m -->
CD2: <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.pumcpc.com/cram/download5/RHEL4-i386-AS-disc2.iso">http://www.pumcpc.com/cram/download5/RH ... -disc2.iso</a><!-- m -->
CD3: <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.pumcpc.com/cram/download5/RHEL4-i386-AS-disc3.iso">http://www.pumcpc.com/cram/download5/RH ... -disc3.iso</a><!-- m -->
CD4: <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.pumcpc.com/cram/download5/RHEL4-i386-AS-disc4.iso">http://www.pumcpc.com/cram/download5/RH ... -disc4.iso</a><!-- m -->

بقيه هم در هم پيج سايت برين هست
نسبتا هم جديدن

خواهشان خبري شد مارم مطلع كنيد يا اينجا يا <!-- e --><a href="mailto:[email protected]">[email protected]</a><!-- e -->
يا علي مدد[/url]
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2005-04-13, 07:58 AM,
ارسال : #2

عرضه و فروش RHEL 4 غیر قانونی است. بزودی CentOS 4 به سایت خواهد رسید که کاملا سازگار با RHEL 4 می‌باشد و مبتنی بر آن از آن می‌توانید استفاده کنید.

[ltr]Life *free = new Life(const long OpenSource);[/ltr]
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2005-04-13, 08:33 AM,
ارسال : #3

این که شرکت red hat نسخه فروشی داردی آیا این مورد با مرام نامه open source و برنامه های ازاد منافاتی ندارد
علت اینکه RHEL 4 این قدر گران است چیست مثا اینکه برای شبکه سیستم عامل خوبی می باشد

LinuX and FreeBSD are LovE and LifE
we must chooose best love when we want best life
So FreeBSD is great
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.mfaridi.com">http://www.mfaridi.com</a><!-- m -->
2005-04-13, 08:55 AM,
ارسال : #4

نه ، هیچ منافاتی نداره. اگه منظورتون از مرامنامه OpeSource همون GPL باشه باید بگم این موضوع هیچ ربطی به پول نداره فقط یه طوری تنظیم شده که هیچ کسی نتونه سواستفاده کنه. این رو ببینین بد نیست. در ضمن اون قیمت بیشتر به خاطر پشتیبانیه و در ضمن شهرت خود Redhat ولی به هر حال حق انتخاب همیشه وجود داره. شما اگه نخوای میتونی SuSE Enterprise Server استفاده کنی یا ... .

[ltr] Home: Arch Linux, AMD X2 4600, 2 GB, 250 GB, [/ltr]
2005-04-13, 09:27 AM,
ارسال : #5

نوید جان راست میگن من یه سوال دارم یعنی شما فکر میکنید اینهایی که میشینن زحمت میکشن این سیستمهای عالی رو درست میکنند خانواده ندارند خرج ندارن از کجا باید پول در بیارن خرج خودشون و خانواده و شرکتهاشونو بدن اگر هم نگاه کنید نسبت به مشابه هاش ارزون تر هست پس این پول کمی که ما میدیم کمکی است که نه اونا زمین بخورن نه ما دود از کلمون در بره از قیمتش ببخشید نظر خودمو دادم استادان دیگه ایرادی دیدند معذرت میخوام
2005-04-14, 10:10 AM,
ارسال : #6

mfaridi نویسنده :این که شرکت red hat نسخه فروشی دارد آیا این مورد با مرام نامه open source و برنامه های ازاد منافاتی ندارد
علت اینکه RHEL 4 این قدر گران است چیست مثا اینکه برای شبکه سیستم عامل خوبی می باشد

خیر برنامه‌ی Free Software به معنی برنامه‌ای آزاد است همان طور که در سردر سایتش نوشته : Free As Freedom یعنی Free به معنی آزادی ولی اثر برنامه‌های آزاد از آنجایی که توسط اجتماع‌های برنامه نویسی نوشته می‌شه رایگان هستند و برای خدمات پشتیبانی که توسط شرکت اراسه می‌شه پول گرفته می‌شه.
اما RHEL هم به دلیل همین حمایت‌ها و پشتیبانی‌هاش هست که حسابی گرون شده. یه سری به سایت ردهت بزنید و ببینید چه پشتیبانی قدرتمندی رو برای این سیستم فراهم کردند.... و صد البته قیمت ردهت در مقابل قیمت ویندوزهایی مثل ویندوز ۲۰۰۳ خیلی کمتر هست.

[ltr]
$Nəvid$
In a world without any fences or walls,
Who needs gates or windows ?
گنو ایران | لیست مقالات فارسی گنو ایران |
[/ltr]
2005-04-14, 02:04 PM,
ارسال : #7

آقاي سلام
اين كه مسئولين ردهت ميخوان نون بخورن يا نخورن به ما مربوط نميشه
اينجا كه ايران باشه ما قانون كپي رايت نداريم اين مورد براي ما 1000 جور ضرر داره كه ما كلا از زندگي و تكنولوژي هميشه يه پله عقب باشيم
توي اين همه ضرر يه سودم كه واسه ما پيدا شده اونم نرم افزار مفتي
ديگه اينجاش براي من جاي تعجب داره كه يه عدده اي بخوان حامي شركت هاي خارجي بشن
در حاليكه اونا ما رو حتي به حساب نميارن
بر قراري كپي رايت كه نه به من مربوط ميشه نه هيچ كدوم از ما ; دست دولته دولتم كه ايول
جاي اين حرفا استفادتون رو بكنين با حرف هايي هم روش به اندازه كافي فكر نشده بقيه رو هم به اظهار نظر از روي عصبانيت وا نداريم
يا علي
2005-04-14, 04:03 PM,
ارسال : #8

این که توی ایران قانون کپی رایت رعایت نمی‌شه واضحه، اما این برای برنامه نویسان داخلی و صنعت ICT ایران خیلی مضر هست، بنابراین با اجازتون ما می‌خواهیم این قانون رو توی ایران هم جا بندازیم، بنابراین در تمام جوانب کار این قانون رو رعایت می کنیم. توی این سایت هم همیشه عرف بر این بوده که کسی نه از قانون شکنی حرف بزنه و نه دعوت به چنین کاری بکنه حالا این که واقعا در زندگی کامپیوتری خودشون هم این رو رعایت می‌کنند یا نه به ما نمی‌تونه ربطی دشته باشه چون ما تویزندگی خصوصی دیگران نه دخالت می‌کنیم نه حق دخلت داریم. اما این سایت قوانین نانوشته‌ای داره و یکی از اون‌ها اینه که از برنامه‌هایی که حق مجوزشون رو نپرداختیم صحبت نکنیم و صد البته درباره‌ی استفاده‌ی غیر قانونی از برنامه هم بحث نمی‌شه و هر وقت کسی خوسته چنین بحثی رو پیش بکشه با اون مخالفت کردیم.

و این که کسی حامی شرکت‌های خارجی حتی داخلی نیست، بلکه ا خواهان اجرای قوانین سایبر هستیم اگر جامعه‌ی بزرگمون نشد توی همین جامعه‌ی کوچکتکنوتاکسیمون لااقل این قوانین رو رعایت می‌کنیم تا در آینده اون رو به جامعه‌ی بزرگمون هم منتقل کنیم. من حتی معتقدم که دولت باید برای استفاده از ویندوز هم قوانین کپی رایت رو رعایت می‌کرد، این طوری شاید در نظر اول به نفع مایکرو*ثافت بود اما اگر خوب دقت کنید می‌بینید که با این کار استفاده از کامپیوتر تخصصی‌تر می‌شد. الآن هر کسی رو می‌بیند از 3D Max تا SPSS همه رو بلده و می‌گه باهاشون کار می‌کنم اما هیچ کدوم رو واقعا بلد نیست چرا؟ چون هر کدوم رو ۱۰۰۰ تومن خریده و یه مدتی باهاشون کار کرده، اما در کشورهای دیگه مثلا پاکستان یا ترکیه که کشورهای نه چندان پیشرفته‌ای هستند و شاید کامپیوتر اول ایران اومده بعد اونجاها ، به دلیل رعایت کپی رایت هر کسی یکی دوتا برنامه رو بلده اما کامل، یعنی وقتی می‌شینه پشت اتوکد واقعا کار بلده نه مثل مهندس‌های مکانیک ما که توی دانشگاه کشیدن رزوه رو یادشون دادن و وقتی میان بیرون ازشون یه چیز متوفاوت می‌خوای می‌مونن توی گل.... در حقیقت اگر شما در ازای برنامه پول بپردازید دیگه استفاده از برنامه‌های تخصصی بچه بازی و لوس نمی‌شه که بچه‌ی دوم راهنمایی هم 3d Max بلد باشه اما هندسه هیچی حالیش نباشه.!!!
یه چیز دیگه‌ای هم که چند وقت پیش یه دوستی گله‌مند بود می‌گفت که ۳۰۰ دلار برای یه آمریکای با کلی درامد ماهاه شاید چیزی نباشه اما می‌تونه در آمد یک ماه یه ایرانی باشه، این هم درسته اما شرکت‌های غربی برای ارائه‌ي محصول در کشورهای جهان سوم تعرفه‌های خاصی دارند مثلا XP home برای فروش در ایران ۷۹.۹دلارقیمت داره یا XP pro برای فروش در ایران ۱۱۰ دلار قیمت داره.خوب این جوری یه سرو سامانس هم به وضعیت استفاده از ابزارهای IT در ایران داده می‌شه و طرف برای گوش دادن موسیقی و دیدن فیلم از ویندوز ۲۰۰۳ استفاده نمی‌کنه. پس بهتره ما هم این قوانین کپی رایت رو اجرا کنیم.

و مهم‌تر از همه این که این سایت محلی هست برای اجتماع لینوکس‌کارها و اجتماع بازمتن و مخصوصا آزادمتن ایران، پس حتی اگر ویندوز کارهای ایرانی اشتباهی می‌کنند ما که ادعای فرهنگ لینوکسی و گنویی داریم حق انجامش رو نداریم.
2005-04-14, 04:05 PM,
ارسال : #9

مسئولیت بالایی رو من به عهده گرفتم .

[ltr]
$Nəvid$
In a world without any fences or walls,
Who needs gates or windows ?
گنو ایران | لیست مقالات فارسی گنو ایران |
[/ltr]
2005-04-14, 05:27 PM,
ارسال : #10

با سلام
در مورد rhel4 که از خود سایت ردهت هم میتونید( با ثبت نام یک حساب کاربری) به طور رایگان برای ارزیابی دانلود کنید .فقط تنها موردش اینه که پشتیبانی اش سی روزه است . پس از سی روز در صورت تمایل به ادامه ی دریافت پشتیبانی (شامل به روز رسانی ها و موارد امنیتی و ..) باید لایسنس مورد نظر راخریداری کنید.

« خرد پیک خداوند است »
2005-04-14, 06:31 PM,
ارسال : #11

سلام
mammadsullivanعزیز ممکنه ناراحت بشی ولی به خاطر وجود تعداد زیادی آدم مثل شماست که صنعت نرم افزار در کشور ما کاملا مرده.

2005-04-15, 12:01 AM,
ارسال : #12

سلام دوباره من به برو بچ
من همش 20 سال دارم و نهايت 4 ساله كه با كامپيوتر آشنا شدم و اين نبود كپي رايت تو ايران از زمان انقلاب بوده يعني بيش از 4 سال!
اينارو گفتم كه بدونين من دليله اين ضعف نيستم و امثال من هم نخواهند بود چرا؟
براي اينكه برقراري كپي رايت يه تغيير فرهنگي ساده نيست مثل اينكه منه نوعي بخوام به بچم ياد بدم كه مثلا هميشه حق تقدم رو بر عكس جامعمون رايت كنه يا اينكه مثلا نظافت محل زندگيش رو رعايت كنه ...
اينها درسته كه شايد ضرر هاي لحظه اي براي فرد داشته باشه مثل ضايع شدن وقت بيش از حد در فلان صف يا نوبت اما اين مهم در دراز مدت تاثير مثبت خود را مي گذارد يعني يك حركت مفيد و نتيجه بخش هر چند سخت!
اما
كپي رايت كه باشه تا اونجايي كه من مي دونم يعني رعايت حقوق توليد كننده
زماني كه اين محدوديت ايجاد شه به دنبال هر محدوديتي هزاران ابتكار و نو آوريه
زماني كه ما از قسمت سود قانون محروميم و رعايت قانون فقط ما رو متحمل ضرر ميكنه و هيچ گونه نظارتي نيست
شرط عقل نيست آدم اين كارو (هرچند درست در خارج از ايران) انجام بده چون كه نه سودي به ما ميرسه نه به فرزندانمون كه بخواهيم اون رو رعايت كنيم تا زمانيكه اين قانون تو ايران جا بيفته
اينارو واسه اين نگفتم كه من عشق بي قانوني و اين حرفام فقط خواستم بگم كه وقتي 2 به علاوه 2 بشه ميشه 4
4 كه سر جاشه حالا يه 2 اين وست كمه شما دوست داري از جيبت بزاري بزار اما براي من وقتي 2+0 بشه من نميام از خودم مايه بزارم هر موقه اين قانون جا افتاد 2+2=4 ميشه
من هم دوست دارم ايران هم مثل همه جا قانون مند باشه و ...
اگر بد ميگم حق فحش و ناسزا هم به شما ميدم كه دفه بعد بهم بدين اگه نه هم ...
يا علي
2005-04-15, 08:53 AM,
ارسال : #13

mammadsullivan نویسنده :سلام دوباره من به برو بچ
من همش 20 سال دارم و نهايت 4 ساله كه با كامپيوتر آشنا شدم و اين نبود كپي رايت تو ايران از زمان انقلاب بوده يعني بيش از 4 سال!
اينارو گفتم كه بدونين من دليله اين ضعف نيستم و امثال من هم نخواهند بود چرا؟
براي اينكه برقراري كپي رايت يه تغيير فرهنگي ساده نيست مثل اينكه منه نوعي بخوام به بچم ياد بدم كه مثلا هميشه حق تقدم رو بر عكس جامعمون رايت كنه يا اينكه مثلا نظافت محل زندگيش رو رعايت كنه ...
اينها درسته كه شايد ضرر هاي لحظه اي براي فرد داشته باشه مثل ضايع شدن وقت بيش از حد در فلان صف يا نوبت اما اين مهم در دراز مدت تاثير مثبت خود را مي گذارد يعني يك حركت مفيد و نتيجه بخش هر چند سخت!
اما
كپي رايت كه باشه تا اونجايي كه من مي دونم يعني رعايت حقوق توليد كننده
زماني كه اين محدوديت ايجاد شه به دنبال هر محدوديتي هزاران ابتكار و نو آوريه
زماني كه ما از قسمت سود قانون محروميم و رعايت قانون فقط ما رو متحمل ضرر ميكنه و هيچ گونه نظارتي نيست
شرط عقل نيست آدم اين كارو (هرچند درست در خارج از ايران) انجام بده چون كه نه سودي به ما ميرسه نه به فرزندانمون كه بخواهيم اون رو رعايت كنيم تا زمانيكه اين قانون تو ايران جا بيفته
اينارو واسه اين نگفتم كه من عشق بي قانوني و اين حرفام فقط خواستم بگم كه وقتي 2 به علاوه 2 بشه ميشه 4
4 كه سر جاشه حالا يه 2 اين وست كمه شما دوست داري از جيبت بزاري بزار اما براي من وقتي 2+0 بشه من نميام از خودم مايه بزارم هر موقه اين قانون جا افتاد 2+2=4 ميشه
من هم دوست دارم ايران هم مثل همه جا قانون مند باشه و ...
اگر بد ميگم حق فحش و ناسزا هم به شما ميدم كه دفه بعد بهم بدين اگه نه هم ...
يا علي

من و شما همین جامعه ایی هستیم که شما ازش صحبت میکنید. به ما گفتند که با یک گل، بهار نمیشه ولی واقعا همون یک گل را کاشتیم تا ببینم شاید بشه؟

همیشه بهاری باشید!

Linux is not Alternative, Linux is the First ّChoice
2005-04-15, 09:53 AM,
ارسال : #14

سلام
من 1000 درصد مخالف حرف شمام mammadsullivan جان. فکر کنم این حرف شما به این دلیل باشه که هیچ درکی از فلسفه رعایت حقوق مولف نداری. این قضیه هیچ ربطی به CopyRight نداره ، در حقیقت اگه با متن باز آشنا باشی باید بدونی که ما طرفدار CopyLeft هستیم. این مطلب هم که گفتی رعایت حق مولف محدودیته جدا خنده داره. تو خودت حاضری چیزی رو با هزار زحمت تولید کنی و بقیه مفت و مسلم ازش استفاده کنن ؟ مگه اون بدبختها زندگی ندارن ؟ خرج ندارن ؟ لابد مرگ حقه ولی برای همسایه دیگه ؟ درضمن محض اطلاعت این کار دقیقا دزدیه ، بنابراین با این استدلال شما تا زمانی که دزد در جامعه وجود داره بقیه هم باید برن و دزد بشه. لابد این رو هم قراره امام زمان و بیاد درست کنه. در ضمن قانون ما رو کسی تصویب نکرده و اگر نقضش کنیم هم کسی نمیتونه ازمون بازخواست کنه ولی همونطور که در ارسال ( کی فقط لینوکس کار میکنه ؟ ) بحث شد عقیده داریم این لازمه پیشرفته و باید رعایتش کنیم.به هر حال شما در عقیده خودتون آزادین ولی سیاست سایت در این مورد کاملا مشخصه. هیچ کسی حتی مدیر سایت حق تبلیغ در مورد CRACK کردن و یا استفاده غیر قانونی نرم افزارهایی که دارای حق مالکیت و مسائل License هستن رو نداره. ممنون.
2005-04-15, 12:41 PM,
ارسال : #15

mammadsullivan جان من ۲۷ سال دارم. و از اولین روز بیشتر با سیستم ایران با رایانه و سیستم عاملها آشنا شدم. اما دلیلی نداشت که بعد از چندین سال با سیستمی آشنا شدم و می بینم که متفاوت از سیستم دیگری است و همچنین با فرهنگ آن آشنا شدم. بیام بگم این مال خارج و مال ما نیست. خوب و بد بعد از چند سال قابل تشخیص است و هر فردی می تواند آن را تشخیص دهد. اصلا بلوغ را به فهمیدن خوبی و بدی می شناسند.
یک مثال می زنم. متاسفانه ما در ایران به زور عادت کردیم. قانون راهنمایی و رانندگی هم نداریم. پس چرا وقتی من پشت چراغ عابر می ایستم. همشهری های زیادی به من می خنندند و میگن ول کن بابا . نه این ما هستیم که یک چیز را رعایت می کنیم یا نه . بسته با خودمان و عقیدمان دارد. حالا ما که ادعای فرهنگ چندین هزار ساله داریم . فکر کنم ٬ بعید است که از بی فرهنگی استفاده کنیم. در تمام نرم افزارها چیزی یا مطلبی وجود داره که طریقه قانونی استفاده از آن را مطرح می کند. اصلا آقا یکی می گه از این می خوای استفاده کنی پول بدی من راضی هستم و پول ندی دوستت ندارم و ... می نامم شما را . پس من دوست ندارم کسی که دوست نداره از برنامه اش به این طریق استفاده کنم. آن را مورد استفاده قرار دهم و خودم را هم قانع کنم که توی ایران این قانون نیست.
قانون : بله به صورت اجرایی نیست . ولی الان حداقل روی کاغذ٬ در ایران هم قانون حق ثبت نرم افزار هست که البته ... جای جدایی برای بحث دارد.
2005-04-19, 12:41 AM,
ارسال : #16

سلام دوباره
چي بگم والله ...
به نظرم مياد آدم اظهار نظرم نكنه بد نيست
از اين به بعد سعي ميكنم فقط بيام بخونم و ياد بگيرم
هرچي ننويسم فكر كنم بهتر باشه (دست خودم نيست با اين شرايط موجود قانع نمي شم)
يا علي
2005-04-19, 12:52 PM,
ارسال : #17

سلام
علی جان ببخشید اگه لحن من و چندتا از دوستان تند بود ولی هر کسی اصولی داره که باید ازش دفاع کنه وگرنه تمام کارهایی که میکنه بی معنیه. به هر حال من به سهم خودم معذرت میخوام اگه لحنم مناسب نبوده. امیدوارم باز هم ما رو در جریان نظراتت بذاری. همگی خوشحال میشیم.

2005-04-19, 01:42 PM,
ارسال : #18

نه بچه ها :
این جا مسئله زور و قانون راهنمایی رانندگی و ... مطرح نیست!
شبیه وضعیت اسفناک حیوانات در برابر انسانه که هرگونه ظلمی رو در حق اونها انجام می دونه و فکر می کنه که اصلا اونها بدنیا اومدن که توسط انسان سلاخی بشن یا شبیه وضعیت مستعمره های چند صد سال پیش . ...
ما نمی تونیم باور کنیم که کاری که انجام می دیم دزدیه فقط فرقش اینه که از مغازه هایی خارجی ها می دزدیم.
البته در این مورد به نرم افزار های ایرانی هم رحم نمی کنیم مانند narsis ...
نمی دونم : بعضی وقت ها هم خودم رو محق می دونم :
همین الان از winxp دارم براتون می نویسم.خودم هم نارسیس رو نصب شده دارم!
مطمئن هستم که در مورد نارسیس حق با من نیست ولی در مورد نرم افزار هایی که توان خریدن اونها رو ندارم چیکار کنم؟
واقعا ما در ایران از حقوق یک نفر توی اروپا برخوردار نیستیم که مثل اونها خرید کنیم و یا ...
ولی بالاخره باید شروع کنیم و به این موضوع احترام بگذاریم هر چه زود تر بهتر.

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان