لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
همکاری با سایت
2005-07-09, 01:40 PM,
ارسال : #1
همکاری با سایت
سلام
همونطور که احتمالا می دونید من یک سایت با نام makouonline.com دارم
می خوام با این سایت همکاری کنم البته سعی میکنم توی مضوعاتی فعالیت بشه که در این سایت نیست
نظر مدیران چیه ؟ قبول می کنین؟
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2005-07-09, 03:14 PM,
ارسال : #2

میتونم بپرسم اصلا چرا سایت زدی؟ هدفت چی بود؟ فکر کردی جامعه به چی نیاز داره که همین الان نداره و بعد شما رفتی سایت زدی تا بهش بدی؟ دقیقا ما چطوری باید کمک کنیم؟

وقتی میبینم اکثر کد نویسیم به ریختن دیتا تو دیتابیس میگذره، احساس میکنم که یک فرغون بیشتر نیستم.
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2005-07-09, 03:27 PM,
ارسال : #3

من الان تقریبا یک ساله که سایت دارم
منظور شما رو من البته ببخشید یکمی توهین آمیز می بینم
من به خاطر اینکه بتونم یه کمکی باشم زدم و الا غیر
حرف شما خیلی بی منطق هستش من هم الان لینوکسی شدم و می خوام اطلاعاتی که بدست مکی یارم و چیزهایی که آموزش میبینم رو در اختیار همه قرار بدم
هر کی هر چیزی یاد میگیره بایستی یاد بده و
گرنه میشه گفت داره خیانت می کنه البته من اینطور فکر می کنم
نظر شما خیلی بی مورد هستش فکر نکرده گفتین خیلی متاسفم
2005-07-09, 03:34 PM,
ارسال : #4

و البته باز ببخشید من نظر مدیرها رو پرسیدم خیلی خیلی ببخشید
2005-07-09, 04:05 PM,
ارسال : #5

من رو هم ببخشید اما این دوست ما (ommolbanin) کاملا درست گفتند و خودتون بیژن جان چاره ای جز بکاربردن اون طرز بیان نذاشتید....
انتقاد بی رحمانه یه چیز دیگه است؛ نه از بیخ و بن موجودیت چیزی رو زیر سوال بردن
2005-07-09, 04:26 PM,
ارسال : #6

امیدوارم سایتتون هرچه پر رونق تر بشه! یه تبلیغی هم برای تکنوتاکس و لاگ آی آر.ارگ بکنین بد نیست Wink

<!-- m --><a class="postlink" href="http://redmeadee.blogspot.com">http://redmeadee.blogspot.com</a><!-- m -->
2005-07-09, 06:26 PM,
ارسال : #7

اخیلی ممنونم
چشم قصد من هم همینه همکاری با سایتهای لینوکسی و هم تکنو تاکس
باز هم چشم لوکوی اونها رو هم میذارم ممنون
2005-07-09, 09:02 PM,
ارسال : #8

اگر اهل مقاله‌نویسی هستید شاید بخواهید به IranTux هم کمک کنید.
2005-07-10, 09:09 AM,
ارسال : #9

من با بلیکس موافقم. توی irantux خیلی به کمک نیاز داریم...

[ltr]Life *free = new Life(const long OpenSource);[/ltr]
2005-07-10, 09:22 AM,
ارسال : #10

می شه مقالاتی در زمینه برنامه نویسی فرستاد.
2005-07-10, 09:43 AM,
ارسال : #11

حتماً. البته اگه مربوط به زبانهای proprietary نباشه.
2005-07-10, 01:26 PM,
ارسال : #12

سلام
عزیزم بهت بر نخوره من اصلا نظر ندادم فدات شم! گفتم هدفت از اینکار چی بوده؟ به چه چیز جدیدی نیاز بوده که الان ما نداشتیم و شما نمی تونستی باهاش همکاری کنی و رفتی سایت زدی که اون گوشه را پر کنی. قربونت برم میگی ۱ ساله سایت زدی، تو سایتت که رفتم دیدم کلا اگر ۲۰ تا پست باشه، که در مقابل این ۲۰ تا پست شاید ۴۰ تا انجمن خالی داری با ۰ تا پست. بعدشم اسم سایت شما MAKOUonline هست، خوب فکر میکنی makou به تنهایی اینقدر کاربر open source داشته باشه که لازم باشه براش سایت زد؟
معمولا هر کی تو open source میفته جو گیر میشه و همون لحظه میخواد تمام اطلاعاتش را share کنه که یکوقت خدای نکرده خیانت نکرده باشه! این خیلی خوبه، ولی ما n تا اولویت داریم که کاری که شما کردی تو n + 1 میش هم قرار نمیگیره. مگه مقالاتت را نمی تونستی تو همین سایت یا iran tux بزاری؟ تا حالا به iranAMP رفتی؟ اون amirsaeid بیچاره داره دست تنها میگردونه و انصافا هم عالی میچرخونه، میشد به اون کمک کرد. اصلا کی گفته همش باید مقاله نوشت، میشستی برنامه مینوشتی و ...
من دفعه قبل مستقیم حرف نزدم چون گفتم ناراحت میشی، خواستم خودت هدفت را بگی بعد روش بحث کنیم، منتها ما ایرانی ها عادت کردیم از هر چی بهمون بر بخوره سریع به مقدسات گیر بدیم و طرف را بزاریم جبهه مقابل مقدسات و خودمون اینور وایستیم یار جمع کردن. قربونت برم اطلاعاتت را share کن فدات شم، همشو share کن، ما دوست داریم، ولی اول ببین به چی نیازه بعدا تو اون زمینه وقت بزار. reinventing the wheel یادت نره!
اینم 2 cents ما به قول خارجی ها.

وقتی میبینم اکثر کد نویسیم به ریختن دیتا تو دیتابیس میگذره، احساس میکنم که یک فرغون بیشتر نیستم.
2005-07-10, 05:14 PM,
ارسال : #13

من اشکالی نمی‌بینم که ماکو یا مناطق اطراف اون یک انجمن محلی برای نرم‌افزار آزاد و بازمتن داشته باشند. هر چند که در حال حاضر خیلی پرطرفدار نباشه. حالا اگه ommolbanin هم میتونه یه انجمن محلی رو اداره کنه و هم به گروه‌های دیگه کمک کنه که خیلی خوبه. علاوه بر این شاید بهتر باشه هر کسی الویتهاش رو برای خودش تعیین و به اونها عمل کنه. نه برای دیگران. :wink:
2005-07-10, 06:26 PM,
ارسال : #14

آره blix، ولی فکر میکنم یکی از دلایلی که open source اینقدر over bloated شده و خیلی از پروژه ها را میبینی که در نطفه خفه شدن همین باشه. فلسفه درست پشت هر کاری خیلی مهمه، به شخصه دوست دارم رو فلسفه هایی که تقریبا گارانتی شدن مثل خود GNU یا نظرات Eric Raymond تمرکز کنم تا خودم بخوام فعلا نظر جدیدی بدم. من فقط میگم تو همین سایتهایی که همین الان هم داریم جای خالی بسیاری احساس میشه که کسی که دوست داشته باشه میتونه به پر کردن اونها اقدام کنه تا اینکه یک container جدید و خالی دیگه بزنه.

2005-07-10, 06:52 PM,
ارسال : #15

و من نیز به شخصه فکر میکنم که جنابعالی از مفهوم، ماهیت و حتی کاربرد عمومی واژه ی فلسفه درک درستی نداری و به همین خاطر مدام به جای واژه ی ایده (و گاهی ابتکار) از آن استفاده میکنی. و همین باعث شده تا فکر کنیم که...
2005-07-10, 06:59 PM,
ارسال : #16

آره خوب، اینهم میشه!

2005-07-10, 07:30 PM,
ارسال : #17

البته من هدف خودم رو بهتون گفتم
من هم برای اینکه قدمی برای رونق یافتن لینوکس کاری کرده باشم کل سایت رو لینوکسی کردم
شما بیژن جان میگین بعضی از انجمن ها خالی هستش بلی همینطوره
قرار نیست که من همشو بنویسم البته بگم من هم توی سایت ایرادهایی دارم
نمی شه اینها رو ندیده گفت باید بگم که هیچ کس دکتر یا مهند و این جور چزها بدنیا نیومده
من هم به این جور سایتها اصلا حسودیم نمیشه بلکه خوشحال هم میشم
بهر حال از این که می تونم خدمتی برای دیگرون بکنم خیلی خوشحالم و به خودم می بالم
حال منظور شما هر چی که هست مهم نیست بهر حال من سعی خودم رو تا جایی که بتونم می کنم و از بچه های اینجا می خوام که کمکم کنند تا لینوکس هر چه زودتر در ایراتن رونق بگیره
2005-07-10, 08:05 PM,
ارسال : #18

ommolbanin نویسنده :من الان تقریبا یک ساله که سایت دارم
حرف شما خیلی بی منطق هستش من هم الان لینوکسی شدم و می خوام اطلاعاتی که بدست مکی یارم و چیزهایی که آموزش میبینم رو در اختیار همه قرار بدم

سلام Smile

سایت زدن کمک نیست ، چون واقعا این همه سایت به درد نمیخوره ، همه یه جا متمرکز باشیم خیلی بهتره Smile
قبول ، خوبه اگه چیزی بلدی یاد بدی ولی دلیلی نداره برای هر چیزی که بلدی یه سایت راه بندازی‌Smile

Wish you Were here ...
2005-07-10, 08:40 PM,
ارسال : #19

sirbijan نویسنده :آره blix، ولی فکر میکنم یکی از دلایلی که open source اینقدر over bloated شده و خیلی از پروژه ها را میبینی که در نطفه خفه شدن همین باشه. فلسفه درست پشت هر کاری خیلی مهمه، به شخصه دوست دارم رو فلسفه هایی که تقریبا گارانتی شدن مثل خود GNU یا نظرات Eric Raymond تمرکز کنم تا خودم بخوام فعلا نظر جدیدی بدم. من فقط میگم تو همین سایتهایی که همین الان هم داریم جای خالی بسیاری احساس میشه که کسی که دوست داشته باشه میتونه به پر کردن اونها اقدام کنه تا اینکه یک container جدید و خالی دیگه بزنه.
نمی‌تونم با این نظر که تمرکز بر روی اهداف مهمتر، به پیشرفت بهتر و سریع‌تر کمک می‌کنه مخالت کنم. ولی اون روی دیگه تمرکز بر روی چند ایده خاص، ایده‌های جدید حاصل از آنارشیسم خلاقیته. اگه همش سعی کنیم متحد بشیم شاید خیلی از ایده‌های خوب اصلاً شکل نگیرن چون ما فقط فکر اتحادیم. پس با اینکه بشکل موردی با ایده تمرکز و اتحاد موافقم اما بطور کلی فکر می‌کنم باید امکان آزمون و خطا برای ایده‌های جدید همیشه فراهم باشه. چه بسا - عجب عبارت گل‌دُرُشتی!؟ - اگه این آزمون و خطا و در نتیجه اون همه ایده over bloated شده وجود نمی‌داشت این معدود ایده‌هایی که ما سر تمرکز روی اونها بحث می‌کنیم اصلاً خلق نمی‌شدن.
اما در مورد این ایده خاص؛ من هم قبول دارم که تعداد سایتهایی که در مورد نرم‌افزار آزاد و بازمتن محتوا تولید می‌کنن، حالا یا به شکل مقاله یا خبر یا توی فروم‌ها یا وبلاگها و... به اندازه‌ای هست که جوابگوی کمیت کاربرای فارسی زیان باشه. با این اوصاف اگه ommolbanin نظر من رو بخواد - که خوب موضوع این سرفصل هم همینه - بهش می‌گم اگه سایت جدیدش به یه جامعه کاربران محلی تبدیل بشه که سعی می‌کنه تو همون منطقه افراد رو بیشتر با موضوع نرم‌افزارهای آزاد و باز متن آشنا کنه و بررسی کنه ببینه چه امکاناتی هست و اون جامعه محلی از کدوم مراکز دولتی یا دانشگاهی یا... می‌تونه چه امکاناتی بگیره و در اختیار کاربرای اون منطقه و درسطح وسیع‌تر تمام کاربرای فارسی زبان یا ایرانی قرار بده، داره کار باارزشی انجام میده وگرنه شاید بخش زیادی از کارش تکراری باشه.
یه نکته دیگه؛ من معتقدم بخش بزرگی از آگاهی ما با تجربه بدست میاد. بعضی‌ها تجربه‌گراتر هستند و بعضی‌ها سعی می‌کنن قبل ار اقدام کردن بررسی کنن. این به روحیه آدمها برمی‌گرده. تو این مورد هم اگه کسی قصد تجربه داره ما می‌تونیم نظرمون رو بنویسیم و اگه قبول نکرد بهش لبخند بزنیم 8) و بگیم: موفق باشی.
2005-07-10, 09:49 PM,
ارسال : #20

Zouup نویسنده :
ommolbanin نویسنده :من الان تقریبا یک ساله که سایت دارم

سلام Smile

سایت زدن کمک نیست ، چون واقعا این همه سایت به درد نمیخوره ، همه یه جا متمرکز باشیم خیلی بهتره Smile
قبول ، خوبه اگه چیزی بلدی یاد بدی ولی دلیلی نداره برای هر چیزی که بلدی یه سایت راه بندازی‌Smile

۱۰۰ درصد موافقمSmile

لطفا قبل از اينکه سؤالات خود را در انجمن مطرح کنيد،‌حتما قوانين انجمن‌ها را مطالعه فرماييد.

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان