لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ebook حرام است
2005-09-05, 02:35 PM,
ارسال : #1
ebook حرام است
مدیریت و مسئولان محترم سایت
سلام
چندی پیش اینجانب یک عدد لینک جهت دانلود کتاب هایه اورجینال (زبان اصلی) در این سایت ارائه کردم ولی به مورد عجیبی برخورد کردم یکی از مسئولین محترم سایت به بهانه اینکه این کار با نرم افزارهای اوپن سورس تضاد دارد این عنوان را پاک کرد

اولآ اینجانب هیچ تضادی بین سایتی که حدوده 700 جلد کتاب ان هم از ساله 200 تا 2005 با نرم افزار اپن سورس نمی بینم

در صورتی که این سایت با داشتن حدود 4000 عنوان جلد و حدود 700 جلد کتاب از محیط هایه لینوکس مرجع خوبی جهت استفاده لینوکس کاران است

دومآ دانلود کتاب چی کار داره به کرک برنامه اپن سورس !!!!

تا اینجاش هم می گیم شما از وضع جامعه بین المل خبری نداری و این را منافات با قوانین جاری میدونی

حالا اجازه بدین من یکم برایه شما تعریف کنم
من 3 هفته در کالیفرنیا زندگی کردم جایی که مرکز علم کامپیوتر ویا مدینه فاضله علم کامپیوتره
در هر محله حدوده 5 کتابخانه عمومی هست که هر کتابخانه یک خط hdsl دو مگ داره یعنی در هر محله 10=5*2 مگ پهنایه باند اینترنت داره (کل استان اصفهان 20 مگ نمیشه ) و هر کتابخانه مخصوص یک رشته است من 2 هفته تویه یک کتاب خانه که مخصوص کامپیوتر بود رفتم
کتاب هایه کاملا به روز که شرکت هایه بزرگ به این کتابخانه ها داده بودند جهت استفاده رایگان مردم این شهر بود .جالبتر از اینکه با وسایله از دور خارج شده شرکت هایه بزرگ مثل سیسکو سان واچ گارد(as 5300 cisco spark sun ..) ازمایشگاهایی ساخته بودند که دانشجویان بتونند از اونا استفاده کنند !!!!!

این کتابها به رایگان در اختیار مردم و دانشجویان گزاشته می شد تا با بالا رفتن سطح علمی بتونند کار های مهمتری را انجام بدند
روزی برخورد کردم به یک ایرانی پس از کلی بحث با این دانشجویه کامپیوتر حرف خوبی به من زد
گفت
امریکایی جماعت ماهی بهت میده ولی قلاب نه
اونها کتاب هایه خودشونا با هم سهم می کنند ما باید طبق قانونی که اونا دارند رفتار کنیم بنده خدا اونا این قانونا را برا من تو در میارند
اونا اموزش به هر روشی که بتونند انجام میدند ما نکنیم
این همه کتابه pdf یا chm چیه فکر میکونی اینا را برا ی ما میزنند نه برای خودشون می زنند
این همه سایته کتاب انلاین را ندیدید
ما هم که اومدیم به یه روشی به یک هم وطن خودمون کمک کنیم نمیزارند

چین و هند از همین روش استفاده کرده تونسته تکنولوژ ی وارد کنه ما می خواهیم فقط محصول وارد کنیم
خوب اگه میتونید لاقل یه توزیع فارسی تحویل بدید اون هم با لاینس gpl

ما هم دیگه با این سایت خدا حافضی می کنیم
ما را حلال کنید
خدا حافظ
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2005-09-05, 03:08 PM,
ارسال : #2

موضوع ارسالي شما چه بود؟چون بعضي ها رو انتقال دادم!
(نا گفته نماند بالأخره کتابها هم زحمت پاشون کشيده شده و ناجور است که بدون پرداخت حقي،‌اون کتاب ها را بطور مجاني و بي اجازه از ناشر دريافت و مطالعه نمودSmile)

لطفا قبل از اينکه سؤالات خود را در انجمن مطرح کنيد،‌حتما قوانين انجمن‌ها را مطالعه فرماييد.
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2005-09-05, 03:25 PM,
ارسال : #3

سلام
مثل اینکه ما شدیم پاک مایه رنجش. هر کسی ندونه فکر می‌کنه من وکیل همه سایتم که هر چی میشه نظرمیدم. بنابراین دیگه در این موارد اظهار نظر نمی‌کنم.
در مورد توزیع فارسی با مجوز GPL با وجود نواقص ولی فکر کنم Parsix کار تمیزی باشه ، لااقل در Distrowatch ازش به خوبی یاد شده.
در مورد crack هم باید بگم crack مختص نرم‌افزار نیست ، شما حتی اگه فکر کسی رو به اسم خودتون جا بزنین هم cracker هستین چه برسه به اینکه حقوق مولف رو زیر پا بگذارین و از کتابش نسخه‌برداری بی‌اجازه بکنین.
خب ، من دیگه ساکت میشم :wink:

[ltr] Home: Arch Linux, AMD X2 4600, 2 GB, 250 GB, [/ltr]
2005-09-05, 06:31 PM,
ارسال : #4

خوبه خودتون می‌گین توی کتابخونه‌هاشون گذاشتن. ازشون می‌پرسیدید که می‌شه کتاب رو کپی کرد؟ می‌دیدین بهتون چی‌میگفتن. ناچیز بودن بودجه تحقیق در کشور و پایین بودن سطح درآمد دلیل نمی‌شه که آدم بره قوانینی رو که توی بسیاری از نقاط دنیا رعایت می‌شه و چند سال دیگه اجبارا در ایران هم باید رعایت شه رو زیر پا بگذاریم. کاربر گنو/لینوکس بودن یعنی احترام به این مجوزها.
متاسفانه ما ایرانی‌ها کمی بد عادت شده‌ایم. خود شما انصافا جواب بدید اگه یه ebook نویسنده ایرانی به دستتون برسیه، کتاب اون نویسنده رو می‌خرید؟ این موضوع ربطی به ایرانی یا آمریکایی بودن نویسنده یا ناشر نداره. عادت بد ماست...
در مورد نرم‌افزار هم، ما نمی‌گیم چون فلان و فلان هست چشم مایکروسافت و... کور (ببخشید) از سیستم‌عامل کرک شده اش استفاده می‌کنیم. می‌گیم نه جانم. از سیستم‌عامل و نرم‌افزارهای آزاد استفاده می‌کنیم.
کدوم قاضی دزدی رو که از روی فقر یا عواملی مانند اون دزدی کرده باشه تبرئه می‌کنه؟ خودمون رو گول نزنیم.

[ltr]Life *free = new Life(const long OpenSource);[/ltr]
2005-09-05, 06:59 PM,
ارسال : #5

alan نویسنده :خوبه خودتون می‌گین توی کتابخونه‌هاشون گذاشتن. ازشون می‌پرسیدید که می‌شه کتاب رو کپی کرد؟ می‌دیدین بهتون چی‌میگفتن. ناچیز بودن بودجه تحقیق در کشور و پایین بودن سطح درآمد دلیل نمی‌شه که آدم بره قوانینی رو که توی بسیاری از نقاط دنیا رعایت می‌شه و چند سال دیگه اجبارا در ایران هم باید رعایت شه رو زیر پا بگذاریم. کاربر گنو/لینوکس بودن یعنی احترام به این مجوزها.
متاسفانه ما ایرانی‌ها کمی بد عادت شده‌ایم. خود شما انصافا جواب بدید اگه یه ebook نویسنده ایرانی به دستتون برسیه، کتاب اون نویسنده رو می‌خرید؟ این موضوع ربطی به ایرانی یا آمریکایی بودن نویسنده یا ناشر نداره. عادت بد ماست...
در مورد نرم‌افزار هم، ما نمی‌گیم چون فلان و فلان هست چشم مایکروسافت و... کور (ببخشید) از سیستم‌عامل کرک شده اش استفاده می‌کنیم. می‌گیم نه جانم. از سیستم‌عامل و نرم‌افزارهای آزاد استفاده می‌کنیم.
کدوم قاضی دزدی رو که از روی فقر یا عواملی مانند اون دزدی کرده باشه تبرئه می‌کنه؟ خودمون رو گول نزنیم.
توی یک کتاب که من گرفتم نوشته بود خریداری شده برای خواندن شما.در ضمن اگه دزدی واقعا در فقر به سر می برد (یعنی دم مرگ باشه)کاری باهاش ندارند (تا اون جایی که من می دونم).
2005-09-05, 07:16 PM,
ارسال : #6

ما دم مرگیم؟؟؟
ویندوز ندارم پام لبه گوره Big Grin

[عکس : banner.png]
2005-09-05, 07:27 PM,
ارسال : #7

با سلام عرض خسته نباشید
این را بدونید که یک نویسنده در امریکا از هر نظر تامین است و گاهی ماموریتی ان نوشتن یک کتابه ، یک موقع کتاب برایه یک محصول تجاری استفاده می شه و روی محصول اون ، کتاب را میدن مثل سان سولاریز ولی در مورد کپی کتاب می تونستیم حدود 80% کتابها را chm یا pdf اونها را داشته باشیم ولی بقیه اونها را می تونستیم فقط امانت بگیریم با cd اون که حاوی کتاب الکترونیکی نیز بود (بچه خوبی بودیم از روش رایت نمی کردیم )کتاب الکترونیکی هم فقط برای مصارفی مثل حمل نقل ساده جهت لپ تاب که کتاب مرجع همراهشون باشه که اون هم بعضی ها قبول ندارند میگن اینترنت هست کتاب ان لاین هم هست .
جنبش نرم افزار باز سعی می کند که این کتابها را حداقل برایه امریکا انلاین داشته باشه .میدونید چند تا سایت کتاب انلاین هست
که ما با ip ایران نمی تونیم ببینیم واقعا می دونستید

در صورتی که یک دوره کتاب سان که حدود 4000 دلار با اموزش اونه ، من که میخوام سان کار کنم چیکار کنم در صورتی که امن ترین سیستم عامل در لول جهانی نه لینوکسه نه ماکروسافت فقط یونیکسه و حتی مجتمع فنی تهران کتابهایه کامل اونا نداره
تویه ایران هم فقط اونایی که من میشناسم دارند یکی کمپانی shell در عسلویه که اونهم امریکایی و مرکز دیتا کل کشور و میدونید بیشتر ادمین هایه در لول جهانی کار میکنند امریکایی هستند و تازگی ها هندی ها و چینی ها هم در این کار پا گزشتن

در امریکا و در اروپا مراکزی که هست شما تلفن می زنی راهنمایت می کنند که چطور لینوکس کانفیگ کنی مشکل تو را حل میکنند
تازه با خبری که شنیدم ، ماکروسافت با سان قرار داد بسته که یک سیستم عامل بنویسند که کرنل اونا سان و و اینتر فیس های اونا ماکروسافت بنویسه پس اگه ما نتونیم یه سیستم عامل ملی داشته باشیم که .....

من در حال حاضر تنها راه برایه وارد کردن و نشر نرم افزار اپن سورس ورود کتاب های خوب و پخش اونا میدونم چون ما با این کار تکنولوژی اونم وارد کردیم
ما نه میتونیم سان یونیکس بخریم نه ماکروسافت و تنها امید ما به لینوکس و جنبش نرم افزار باز متن برایه جهان سوم کار نکرد
و فکر نمی کنم کاری هم بکنه پس باید خودمون در شوکوفایی این علم قدم بر داریم

تازه ما از امریکا طلبکار هم هستیم یادتون باشه که اونا سر اغاز علمشونا 200 ساله پیش از ایران اوردند ولی متاسفانه او موقع این قانونا برایه ایران نبو د

به مدیر این سایت پیشنهاد می کنم مرکز کتاب انلاین خودشا را بندازه
من جدید ترین کتابها را در اختیارش می زارم از unix تا linux تا sun solaris

و یک خاطره : روزی با یک استاد it دانشگاه نیویورک صحبت می کردم با زبان بد انگلیسیم گفتم نظرت راجع به ماکروسافت چیه
گفت یه باگه که براش اینتر فیس نوشتن !!!!!!!!!!!!!!!

با ما به از این باش که با خلق جهانی
2005-09-05, 07:37 PM,
ارسال : #8

می تونم بگم فقط با این موافقم:
نقل قول : گفت یه باگه که براش اینتر فیس نوشتن !!!!!!!!!!!!!!!

[عکس : banner.png]
2005-09-05, 10:40 PM,
ارسال : #9

اگه این سایت یه بانک کتاب هم داشته باشه خیلی عالیه
چون مطمئن هستم بازدهی کار چند برابر می شه
2005-09-05, 10:43 PM,
ارسال : #10

سلام

ببخشید که نظر میدم ببینید بنظر من هر دو طرف به فکر رشد کاربرهای ایرانی لینوکس هستند با دو روش متفاوت ولی روش ارائه اون فرق داره
بیائیم بجای مقابله با یکدیگر همگرایی کنیم این به نفع همه ماست
2005-09-05, 11:09 PM,
ارسال : #11

سلام.

من نمیدونم چرا هیچ کی به نظرات و عقایدش پایبند نیست. مثلا همین تاپیک. اگر که این تاپیک به هیچ نتیجه ای نرسه همه چی تموم میشه و هر کی میره پی کار خودش. خب دوست عزیز! شمایی که به فکر ایرانیها هستید خب اگر میبینید کسی با شما موافق نیست خب خودتان دست به کار شید. من نمیگم که با نظر شما موافقم که تا حدودی هم مخالفم. ولی کاربرای این انجمن که نماینده همه مردم ایران که نیستند.شاید بیرون از اینجا همه مردم با نظر شما موافق باشند. درسته لزوما ارایه دهنده پیشنهاد اجرا کننده اون نیست ولی اگه می بینید لازمه و با حس وطن پرستیتون درگیره خب خودتون اجرا کنندش باشی . مطمئن باشید که حمایت میشید. شما اعلام آمادگی کنید و بگید که هر کی با شما موافقه بهتون pm بزنه تا شروع کنید. همین.
2005-09-05, 11:45 PM,
ارسال : #12

چه میشه گفت... نظر دیگر دوستان چی هست؟
2005-09-05, 11:50 PM,
ارسال : #13

emilsedgh نویسنده :می تونم بگم فقط با این موافقم:
نقل قول : گفت یه باگه که براش اینتر فیس نوشتن !!!!!!!!!!!!!!!

میشه پیش از ابراز نظر، کمی در خوندن موضوع دقت بخرج بدی؟؟؟ تعجیل در چی آخه آقای محترم؟؟؟
2005-09-05, 11:53 PM,
ارسال : #14

من هم موافقم که این کتابخونه اینترنتی راه اندازی بشه! نه در اینجا و نه وابسته به اینجا. اما برای ماها
2005-09-05, 11:55 PM,
ارسال : #15

آقای pooya_sardar، متشکر خوهیم شد اگر کمی از خودتون بنویسید و بیشتر معرفی کنید. کنجکاوی مرا خواهی بخشید
2005-09-06, 01:43 AM,
ارسال : #16

majrix نویسنده :بیائیم بجای مقابله با یکدیگر همگرایی کنیم این به نفع همه ماست

من هم با این نظر کاملا موافقم

جستجوگر

[عکس : gmail.png]
2005-09-06, 01:46 AM,
ارسال : #17

Anonymous نویسنده :سلام.

من نمیدونم چرا هیچ کی به نظرات و عقایدش پایبند نیست. مثلا همین تاپیک. اگر که این تاپیک به هیچ نتیجه ای نرسه همه چی تموم میشه و هر کی میره پی کار خودش.

متاسفانه همینطور هستش نمونه

اینجا که به هیچ نتیجه ای نرسید. بهتر اگر نمیخواهیم حداقل کسی که با یک فکر اومده جلو همفکری کنیم تا به نتیهجه برسیم

جستجوگر

2005-09-06, 01:49 AM,
ارسال : #18

دوست عزیز pooya_sardar من برای شما پیغام خصوصی میدهم چون فکر میکنم میتونیم با هم کارهایی را انجام دهیم .... چون توجه داشته باشید به هر حال خط این سایت و مسیرش شاید اجازه چنین کاری را به مدیران و مسولینش نمیدهد که چنین کاری را بکنند .. بهتر هستش که یکطرفه هم فکر نکنیم ..... Smile

مرسی

جستجوگر

2005-09-06, 07:03 AM,
ارسال : #19

آرش نویسنده :
majrix نویسنده :بیائیم بجای مقابله با یکدیگر همگرایی کنیم این به نفع همه ماست

من هم با این نظر کاملا موافقم

موافقم :wink:
راستی چرا تعداد پستها چند وقته اصلا تغییر نمی کنه !
یا چرا پستهای آقای sardar صفره ! مگه می شه؟ Confusedhock:
2005-09-06, 08:15 AM,
ارسال : #20

نقل قول :در مورد crack هم باید بگم crack مختص نرم‌افزار نیست ، شما حتی اگه فکر کسی رو به اسم خودتون جا بزنین هم cracker هستین چه برسه به اینکه حقوق مولف رو زیر پا بگذارین و از کتابش نسخه‌برداری بی‌اجازه بکنین.
معمولا کرک برای وارد شدن غیر قانونی به سیستم ها و استفاده سوء از آنها یا عوض کردن نرم افزار تجاری به صورتی که بتوان از آن بدون پرداخت پول استفاده کرد .
وارز Warez مفهومی است که ما اکنون در پیش رو داریم یعنی در اختیار گذاشتن مجانی چیز های پولی ! که کاری غیر قانونی می باشد .
برای اطلاعات بیشتر این کلمه را در جارگون جستجو کنید.
و یک پیشنهاد برای دوست خوبم نوید جان
اگر تاپیکی مشکل زیاد جدی نداره و باید پاک بشه اول آنرا قفل کنید ،دلیل قفل شدن را بنویسید و بعد از 24 ساعت آنرا پاک کنید تا باعث شبهه نشود .
باتشکر

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان