لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
يه ويندوزکار نادم درخواست کمک دارد
2004-08-03, 11:56 AM,
ارسال : #1
يه ويندوزکار نادم درخواست کمک دا
با سلام به همه پيش کسوتها
من يه کاربر فلک زده بدبخت ويندوز هستم که بعد از سالها XP سواري تصميم گرفتم يه سري هم به لينوکس بزنم. مشوق من هم يکي از دوستام بود که کتاب Alan رو خريده بود. به هر حال من براي شروع کار Fedora Core 2 رو انتخاب کرئم که خيلي درباره اش شنيده بودم. با وجودي که خيلي باهاش حال کردم ولي خيلي باهاش مشکل دارم. البته اشکال بيشتر از نابلدي منه. به هر حال ميخواستم بپرسم آيا کتابي ، چيزي درباره اين نسخه و به طور کلي Linux سراغ داريد ؟ در ضمن من VB .Net کار ميکنم. آيا ميشه باهاش kernel نوشت ؟ لطفا زودتر به من فلک زده جواب بدين. اجرتون با آقامون. پيشاپيش ممنون.

نويدجون
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2004-08-03, 12:06 PM,
ارسال : #2

کتاب فارسي در ضمينه لينوکس که الان بهترينش(بدون اغراق) کتاب آلن جان هست... Smile
کتابهاي خارجي هم که فراوان هست... Big Grin

لطفا قبل از اينکه سؤالات خود را در انجمن مطرح کنيد،‌حتما قوانين انجمن‌ها را مطالعه فرماييد.
2004-08-03, 02:43 PM,
ارسال : #3

بله کتاب آلن جان که حرف نداره .علاوه بر کتاب آلن کتاب لینوکس ۷.۲ ی انتشارات ناقوس متاب خوب و کاملیه.البیته شما کتاب در رابطه با fedora core 2 میخواستین ولی همه ی توزیع های لینوکس اصول مشترکی دارن.موفق باشی.
2004-08-03, 03:17 PM,
ارسال : #4

من بعضي از کتابهاي ناقوس را دارم...ولي درک معاني اين کتاب کمي نا مفهم است...(بايد در ترجمه دقت بيشتري کنند که چه کاربر تاره کار و چه حرفه اي بتوناد آن را درک کند...)..البته من قصد تعريف از کتاب خاصي را ندارم...

لطفا قبل از اينکه سؤالات خود را در انجمن مطرح کنيد،‌حتما قوانين انجمن‌ها را مطالعه فرماييد.
2004-08-03, 03:38 PM,
ارسال : #5

سلام به شما!
ورود شما رو به عالم زیبای لینوکس تبریک میگم...
بهترین جا برای یادگیری لینوکس سایت مراجع اون هست:
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.tldp.org">www.tldp.org</a><!-- w -->
این سایت مخفف :The Linux Document Project هست..همونطور که از عنوانش
پیداست مملو از کتابهای عالی لینوکسه....
اما دو کتابش رو حتما باید خوند(نسخه pdf هم دارنSmile
linux system administration guide(SAG)
linux network administration guide(NAG)
موفق باشید

Value your freedom or you will lose it, teaches history.
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2004-08-03, 04:03 PM,
ارسال : #6

نقل قول :من بعضي از کتابهاي ناقوس را دارم...ولي درک معاني اين کتاب کمي نا مفهم است...
من هم با شما موافقم
متاسفانه این انتشارات کم کم داره بیشتر به حجم یک کتاب توجه می کنه نه به محتویات !!
به طور کلی من دو کتاب را خیلی می پسندم که هر دو از انتشارت نص است .یکی همین کتاب آقای آلن و دیگری کتاب لینوکس 7.0 از همین انتشارات .البته دومی ترجمه است تا تالیف Smile
جدیدا هم یک کتاب لینوکس دیگه آمده که از انتشارات پایتخت است و من تعریفش را شنیدم Smile ولی هنوز نخوندمش Sad
موفق باشید

To Follow The Path
Look To The Master
Follow The Master
Walk With The Master
See Through The Master
Become The Master
2004-08-03, 06:15 PM,
ارسال : #7

اقا برای نوشتن کرنل چون به یه زبان نیاز داریم که به خوبی با سخت افزار بتونه رابطه بر قرار کنه باید از C و اسمبلی استفاده کرد یا شی گرای اون که ++C هست و VB و یا هرچیز ویندوزی به درد این کار ها نمی خوره چون توانش رو نداره و خوب net. هم که کلا برای این جور کار ها طراحی نشده چه رسد به VB.net ، اگر می خواهید تو لینوکس شروع به کار کنید و بزنید تو کار هک هسته(کرنل) می تونید با پرل یا پیتون Python شروع کنید و بعد برید سراغC و بعد ++C البته یه مدتی کار می خواد اما بعدش یه زبان رو لدید که مستقیم با سخت افزار گفتمان کنید!!

بابت کتاب هم خارج از تبلیغ کتاب آلن به روز ترین کتاب و کار بردی ترین کتاب بازار هست ، البته می تونید از منابع روی خط(همون on-lineخودمون) هم استفاده کنید که مقرون به صرفه ترین و بهترین منابع هستند ..
اگر تو پیدا کردن منبع مشکل داشتید این جا دوست های زیادی هستند که می تونند کمکتون کنند...
موفق باشید...

---->>>در باره ی اون کتاب پایتخت اگر همون لینوکس رد هت 9.0 هست واقعا افتضاحه اگر کسی فکر می کنه کتاب خوبی من با 10 دلیل می گم افتضاح ترینه (البته اگر همین کتاب باشه ) ...

[ltr]
$Nəvid$
In a world without any fences or walls,
Who needs gates or windows ?
گنو ایران | لیست مقالات فارسی گنو ایران |
[/ltr]
2004-08-03, 08:42 PM,
ارسال : #8

آقا من هم ورودتون به دنیای لینوکس و مخصوصا سایت تکنوتاکس رو تبریک میگم.
راجع به کتاب که بچه ها بهترین رو معرفی کردن --> کتاب آقا آلن
این کتاب رو بگیرید و مطالعه کنید. هر جا هم که مشکل داشتید همین جا بپرسید . تقریبا اکثر بچه ها از همین جا شروع کردن!:lol:
موفق باشید!

irix@Hell:~$ mkfs -t Free /body/.mind && mount -o rw /body/.mind /FreeMind
2004-08-04, 03:20 PM,
ارسال : #9

راستی نوید جون امروز که داشتم انجمن رو می دیدم متوجه شدم که هم اسمیم !! خلاصه هر سؤالی داشتی بپرس که این جا یه پارتی پیدا کردی:wink:

[ltr]
$Nəvid$
[/ltr]
2004-08-07, 07:49 AM,
ارسال : #10

آقا کتاب انتشارات پایتخت که اسمش ردهت 9 است
کتاب تعریفی ای نیست. کتاب آلن جون بهتره. کتاب ناقوس رو نخوندم ولی میدونم که ناقوس گاهی موقع ها
کتاب بی خود منتشر می کنه. بارها با این مساله برخورد داشتم. اگه سراغ ناقوس می روید حتما فانوس دستتان باشد. ( این جمله قصار از خود من – ردهت ایکس من –
می باشد. جمله جالبی شد . نه؟)
2004-08-07, 10:58 AM,
ارسال : #11

نقل قول : کتاب ناقوس رو نخوندم ولی میدونم که ناقوس گاهی موقع ها
کتاب بی خود منتشر می کنه.
این کتاب به درد کسانی می خوره که تا حالا ویندوز ندیدن ! و یک لینوکس آماده در دسترس دارن Smile
در این کتاب آموزشهای gimp و kde و gnome داده شده و تقریبا فقط به چیزهای پرداخته که بدون این کتاب هم میشه یاد گرفت ! پس اصلا این کتاب را نخرید Smile متاسفانه این کتاب پر از عکسهای مختلف از محیط لینوکس است برای کسانی که تا حالا ندیدن !!! پس گول بزرگی اون را نخورید .
موفق باشید

To Follow The Path
Look To The Master
Follow The Master
Walk With The Master
See Through The Master
Become The Master
2005-08-23, 10:11 AM,
ارسال : #12

سلام
خب ، شاید برای بعضی‌ها جالب باشه که اولین سوالی رو که من توی Technotux پرسیدم رو ببینن. البته من بالشخصه اصلا موضوع جالب و قابل مطالعه‌ای نیستم ( تازه خیلی هم ضدحالم ) ولی فکر کنم نکته جالب این باشه که آدم در مدت کمی می‌تونه کار با لینوکس رو یاد بگیره و Lin به هیچ عنوان سخت تر از Win نیست.

[ltr] Home: Arch Linux, AMD X2 4600, 2 GB, 250 GB, [/ltr]
2005-08-23, 10:22 AM,
ارسال : #13

You are a prodigy Wink

Linux is not Alternative, Linux is the First ّChoice
2005-08-23, 11:38 AM,
ارسال : #14

سلام.

اولش جا خوردم كه ديدم اين سوال از شماست. چون هميشه و همه جا حاضر هستيد و جواب سوالات دوستان رو هم ميدهيد و انصافاً كه جوابهايتان كاربردي است. خلاصه رسيد به اينجا كه تاريخ پست ها رو خوندم و كمي خنديدم.

ورودتون رو به اين سايت، و به جمع همه لينوكسي ها تبريك ميگم و همينطور پيشرفتتون رو. و اميدوارم كه هميشه موفق و مويد باشيد. خدانگهدار.

تا بعد...
2005-08-23, 12:21 PM,
ارسال : #15

بله برای من هم خیلی عجیب بود چون اسم ارسال کننده و ارسال جور در نمی اومدند.ولی تاریخ اونها و ارسال دوم نوید جون رو خوندم قضیه رو فهمیدم.
2005-08-24, 06:18 AM,
ارسال : #16

نویدجون خیلی باحالی :wink:

Ya Ali
2005-08-24, 08:00 AM,
ارسال : #17

اولش کمی گیج شده بودم
خیلی عالی بود
من تقریبا تو این سایت همسن توام
ولی الان یه ماه نیست که لینوکس نصب کردم آخه من یه دوره یه ساله شفیرگی داشتم و به تازگی متولد شدم
ابتکار بسیار جالبی بود
آفرین به پشتکار و جدیت هردومون!
2005-08-24, 10:37 AM,
ارسال : #18

واقعا و جدا با حرف نوید موافقم.
اگر خودت رو توی دریای لینوکس رها کنید غرق می شی و تازه می بینی یکه قطره هستی و هر چقدر هم اب بخوری تشنه تر میشی
بخاطر همین هم به دنبال اطلاعات بیشتر می روید و خبره تر می شوید.
توی این دنیای متن باز هم چون همه جیز رو می توانید به راحتی ببینید و بیابید خوب کمک میکنه و تشویق میکنه که بیشتر ببینید و یاد بگیرید
علی

linux is a way to be free. i
2005-08-24, 04:23 PM,
ارسال : #19

خیلی جالب بود
جالب تر اینه که حدود ۱ سال به این تاپیک ارسالی اضافه نشده و بعد ۱ سال دوباره اومده بالا

[عکس : T.png][عکس : N.png][عکس : T.png]
2005-08-25, 01:07 AM,
ارسال : #20

سلام
اولش یکمی شوکه شدم بعد دوباره شکه شدمبعد که تاریخ پست رو دیدم .... راستش امروز داشتیم توی چهارشنبه بازار تهران‌لاگ یه نفر رو یاد می‌کردیم که می‌خواست با VB.net کرنل بنویسه و هیچ کس یادش نبود اون نفر کیه! راستش اصلا باورم نمی‌شه این نفر نویدجون باشه!!!
واقعا بهت تبریک می‌گم که در یک سال این طور پیشرفت کردی. امیدوارم که همین‌طور پیش بری و هر روز اطلاعاتت بیشتر و بیشتر بشه!! و مطمئن هستم با پشت کاری که شما داری همین طور خواهد بود.
(حیف که اولین پست من پاک شده. خیلی دلم می‌خواد بدونم اون موقع چه چیزی پرسیدم!--از یه طرف هم بهتره که پاک شده واگر نه .....!)

[ltr]
$Nəvid$
[/ltr]

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان