لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نصب نرم افزار در FreeBSD
2006-02-13, 12:00 AM,
ارسال : #1
نصب نرم افزار در FreeBSD
آقای پهلوان زاده قرار بود یه مقاله در مورد نصب نرم افزار تو FreeBSD بنویسه امیدوارم بدقول نشده باشه

مگه نه آقای پهلوان زاده ؟!؟!؟!
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2006-02-13, 05:39 AM,
ارسال : #2

امیدوارم چنین مقالاتی توسط جناب پهلوان‌زاده و یا دیگر دوستان نوشته شود. چون مطلب در زمینه BSD ها به زبان فارسی بسیار کم است. البته تا وقتی چنین مطلبی نوشته شود، در این مورد می‌توان به فصل چهارم از FreeBSD Handbook مراجعه کرد، که کلاٌ در این فصل به طریقه نصب Package ها و Port ها پرداخته شده است:
[ltr]Chapter 4 Installing Applications: Packages and Ports:
http://www.freebsd.org/doc/en_US.ISO8859...ports.html[/ltr]
در اینجا هم خیلی خلاصه و کوتاه به طریقه نصب برنامه از طریق Package و Port ها اشاره شده است:
[ltr]http://www.hypexr.org/freebsd_ports_help.php[/ltr]
و در لینک زیر اشاره به ایجاد کردن Package Repository از Port ها می‌کند:
[ltr]http://www.onlamp.com/pub/a/bsd/2003/08/...asics.html[/ltr]
البته با یک جستجو می‌توان مطالب زیادی در این زمینه یافت، اما به نظر من اولین نقطه برای شروع همان FreeBSD Handbook می‌تواند باشد و بعد منابع دیگر.
2006-02-13, 09:39 PM,
ارسال : #3

مرسی آقای Amirpuian

اما همه میدونیم که اگه این مقالات فارسی بودند تمام اون مقاله قابل فهم برای همه بود و میتونست جهش بزرگی برای یادگیری این سیستم عمل قدرتمند باشه
صحت این حرف رو مقاله های فارسی که تو این سایت هست میتونه ثابت کنه

اما جای بحث اینجاست که تو این سایت مقالاتی از چند توزیع از لینوکس هست ( auox-redhat9.0 -bonzai-debian , ...

بعضی از این دیسترو ها حتی نه توزیع خوبیه و نه کسی دوستش داره و نه قدرتمنده اما در موردش نوشته شده
اگه به نظر سنجی (کدام مورد بیشتر مورد نیاز شماست؟ ) نگاه کنیم میبینیم که اکثرا دنبال سرور پایدار و خوب می گردن

پس اگه بگیم که جای FreeBSD در کنار مقالات Redhat , Debian خالیه حرف بیراهی نزدیم

من هنوز منتظرم
2006-02-13, 10:43 PM,
ارسال : #4

کار تخصصی این سایت لینوکسه، ولی اگه کسی مقاله‌ای در رابطه با BSDها داره، استقبال می‌کنیم و در بخش مقالات با نام خود ایشون منتشر خواهیم کرد.

[ltr]Life *free = new Life(const long OpenSource);[/ltr]
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2006-02-13, 10:57 PM,
ارسال : #5

ghasedak نویسنده :اما همه میدونیم که اگه این مقالات فارسی بودند تمام اون مقاله قابل فهم برای همه بود و میتونست جهش بزرگی برای یادگیری این سیستم عمل قدرتمند باشه

در زمينه BSD هم مثل اينکه چند تا از کاربران از جمله آلن جان دارن مستندات PC-BSD رو ترجمه ميکنند که واقعا دستشان درد نکندSmileالبته دوستان داوطلب هم ميتوانند اين کار رو بکنن که همانطور که توي انجمن نوشته بايد هماهنگي کنند Tongue

لطفا قبل از اينکه سؤالات خود را در انجمن مطرح کنيد،‌حتما قوانين انجمن‌ها را مطالعه فرماييد.
2006-02-14, 03:14 AM,
ارسال : #6

mkargar نویسنده :در زمينه BSD هم مثل اينکه چند تا از کاربران از جمله آلن جان دارن مستندات PC-BSD رو ترجمه ميکنند که واقعا دستشان درد نکندSmileالبته دوستان داوطلب هم ميتوانند اين کار رو بکنن که همانطور که توي انجمن نوشته بايد هماهنگي کنند Tongue

بسیار عالی! راستش من ماندم که جناب باغومیان چگونه وقتشان را تنظیم می‌کنند که از پس این همه فعالیت بر می‌آیند!؟؟ :roll: امیدوارم روز به روز پرکار و موفق‌تر از گذشته باشند.
2006-02-14, 05:33 PM,
ارسال : #7

mashalla cheghadr ham in forum (BSD) sahab dare [ghabele tavajjohe aghaye pahlevan} cheghadr ham behesh ahammiyyat midan cheghadr ham toosh maghale ast cheghadr ham ina BSD karan !!!!
2006-02-17, 10:21 PM,
ارسال : #8

دوستان گرامی :
از اینکه در سایت پست نداشتم و یا مقاله ننوشتم واقعا معذرت می‌خوام.ولی عذر من موجه است:همین ۴ شنبه از پایان نامه دفاع کردم. و تا آخر ماه هم باید DOCUMENT اون رو تحویل بدم.من از ۱۰ اسفند به بعد دوباره زیاد این ورا می‌چرخم و مقاله هم چشم.روی چشم هام.

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان