لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نحوه ساخت توزيع دلخواه لينوكس
2006-09-07, 05:55 PM,
ارسال : #1
نحوه ساخت توزيع دلخواه لينوكس
با سلام. چطور ميتونم يه توزيع دلخواه با پكيج هاي مورد نظر خودم بسازم.
من الان توزيع Debian رو دارم ولي 14 سي دي هست و حجمش زياده آيا ميشه از روي اين سي دي ها يه توزيع ترجيحا سروري , برنامه نويسي ساخت كه فقط پكيج هاي دلخواه من رو داشته باشه و حد اكثر 3 سي دس بشه؟
من به MySQL,PHP,Apache2,Bind,VSFTPD, و مثل اينها نياز دارم. و مي خوام حالت X هم اختياري باشه و يه چيزي مثل aptitude داشته باشه.
اگه امكان ساختش هست - مراحلشو بگيد ممنون ميشم.
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2006-09-07, 06:27 PM,
ارسال : #2

اگر صرفا میخواهید نیازتان بر طرف شود جرا از توزیع های کم حجم تر موجود استفاده نمی کنید ؟!
مثلا پارسیکس /گنو ( pasrix ) که توسعه دهنده ی اون جناب آقای باغومیان مدیر تکنوتاکس هستند ( با یه سی دی و مثل آب خوردن نصب میشه )

تازه امکاناتی رو هم که می خواهید داره اگر هم چیزی نیاز داشتید می تونید اضافه کنید
پارسیکس یک دیسک زنده و قابل نصب مبتنی بر لینوکس Kanotix و Debian Sid است که در آن از میزکار کامل GNOME به عنوان میزکار پیش‌گزیده استفاده شده است و کلیه بسته‌های نرم‌افزاری لازم برای یک توزیع مخصوص میزکار را داراست. پارسیکس همچنین بطور پیش‌گزیده از صفحه کلید فارسی پشتیبانی کرده و با استفاده از کلیدهای Alt+Shift می‌توانید در آن فارسی تایپ نمایید. پارسیکس را می‌توانید بر روی دیسک سخت خود نصب کرده و از آن به عنوان سیستم‌عامل کامپیوتر خود استفاده کنید. پارسیکس همچنین حاوی واژه‌نامه آزاد و بازمتن xFarDic و قلم‌های رایگان و آزاد فارسی از پروژه FPF می‌باشد.
پیروز باشید

آلبرت اینشتن می گفت : سعی نكنید موفق باشید، سعی كنید مفید باشید
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.guilug.org">www.guilug.org</a><!-- w -->
2006-09-07, 06:40 PM,
ارسال : #3

اين خيلي خوبه ولي آيا بسته هاي برنامه نويسي GCC,Phyton,PHP5 و همچنين پكيج هاي سروري مثل VSFTPD,dhcpd,Bind,Apache,squid رو هم داره ؟ محيط هاي Development مثل BlueFish چطور ؟
2006-09-07, 08:01 PM,
ارسال : #4

بینید در همین وب سایت مقالات جالبی در این زمینه هست ضمنا در انجمن ها هم بار ها من دیدم که دوستان در مورد انتخاب یک توزیع سوالاتی را مطرح نموده اند که همگی آنها به انحای مختلف از طرف ناظرین و کاربران محترم پاسخ داده شده اند
من اگر بخواهم کمک کنم باید همان مطالب را به شما پیشنهاد کنم چون همانطور که خودتان به این نتیجه رسیده اید انتخاب یک توزیع به نیاز ها و سلیقه های شخصی و همچنین توانایی های فردی اشخاص مربوط میشه
این مقاله رو اگر نخوندید بخونید
کدام توزیع گنو/لینوکس را انتخاب کنیم؟
در بخش مقالات

آلبرت اینشتن می گفت : سعی نكنید موفق باشید، سعی كنید مفید باشید
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.guilug.org">www.guilug.org</a><!-- w -->
2006-09-07, 08:19 PM,
ارسال : #5

شما مقالات راجع به apt و deb رو بخونید .مشکلوتون حل میشه.
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2006-09-08, 01:32 AM,
ارسال : #6

من مقاله ای در باره ساختن توزیع اینجا ندیدم.در ضمن من توزیع مورد علاقه خودم دبیان هستش فقط موضوع اینه که من دوست دارم ۱۴ سی دی رو مثلا توی ۲ یا حداکثر ۳ cd با پکیج های دلخواه خودم خلاصه کنم.که هربار نخوام ۱۴ cd با خودم حمل کنم.
2006-09-08, 02:04 AM,
ارسال : #7

بسته های مورد نیاز رو بریزید تو یه سی دی
حجمش از 100 مگ هم بیشتر نمیشه
پارسیکس هم برای شروع خوبه .

[عکس : python-logo.gif]
2006-09-08, 02:10 AM,
ارسال : #8

همانطور كه دوستم dbkashaf گفتن اين موضوعي كه تا الان خيلي درباره اون بحث كردند
و در آخر هم به remaster كردن knoppix يا ubuntu يا slax رسيد
ولي اگر شما مي خواهيد حتما برمبناي debian باشه مي تونيد مستندات آن و يا مستنداتي كه براي سفارشي كردن ubuntu در سايتهايشان هست بخونيد
http://www.ubuntu.com
http://www.debian.org
2006-09-08, 02:33 AM,
ارسال : #9

ممنون ار توجهتون - به قول carp3 حجم یه توزیع سفارشی خیلی کمتر از ۱۴ cd میشه.در واقع دبیان همه بسته ها رو گذاشته که با هر سلیقه ای جور باشه. مثلا چند نوع ftp server گذاشته. ولی کاش می شد یه مقاله راجع به سفارشی کردن توزیع ها می گذاشتین.
2006-09-10, 11:13 AM,
ارسال : #10

aliahvaz نوشته :
من مقاله ای در باره ساختن توزیع اینجا ندیدم.در ضمن من توزیع مورد علاقه خودم دبیان هستش فقط موضوع اینه که من دوست دارم ۱۴ سی دی رو مثلا توی ۲ یا حداکثر ۳ cd با پکیج های دلخواه خودم خلاصه کنم.که هربار نخوام ۱۴ cd با خودم حمل کنم.

من فکر کردم با بسته ها مشکل دارید.
حالا که منطورتون رو فهمیدم ازتون خواهش می‌کنم پتانسیل خود رو برای maintaining چیزی که الان وجود داره بگذارید.
2006-09-10, 04:33 PM,
ارسال : #11

سلام...

من اگه جای شما باشم توزیع سبک اسلکس سرور رو استفاده میکنم. حالت گرافیکی آن اختیاری است ، به صورت لایو بوت میشه و قابل نصب هم هست و شامل Apache,PHPو MySQL هم هست و هر بسته ای هم که براش بخواهید می توانید با یک کلیک نصب کنید و به کمک نرم افزار MySlaxCreator از اون توزیع دلخواه خودتون رو بسازید. لینوکس کارامد هم در واقع دستکاری شده اسلکس هستش اما اسلکس رو خراب کردن در واقع ! خود اسلکس خیلی بهتره !
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.slax.org">www.slax.org</a><!-- w -->
عرفان
2006-09-10, 04:38 PM,
ارسال : #12

البته لینوکس پارسیکس هم یکی از بهترین توزیع هایی هست که من دیدم و من خودم از پارسیکس استفاده می کنم و چون برنامه نویس PHP هستم بسته XAMPP رو روی اون نصب کردم تا PHP , Apache و MySQL رو برام راه اندازی کنه و از ادیتور های BlueFish که روی پارسیکس هست و PHP IDE eclipse استفاده می کنم که بینظیره !

و در ضمن اینم بگم که پارسیکی تنها لینوکسی بوده که من تونستم بسته ها روی از روی سورس کامپایل و نصب کنم و مشکل ایجاد نکرده !
2006-09-11, 12:21 AM,
ارسال : #13

چون تمامه بسته های DEVEL روش نصبه !‌

[عکس : python-logo.gif]

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان