لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشکل با روت در ابونتو و کوبونتو
2006-10-17, 02:00 AM,
ارسال : #1
مشکل با روت در ابونتو و کوبونتو
سلام
من تو این دوتا توزیع وقتی می خوام در محیط گرافیکی از بخشهای که برای عوض کردن تنظیمات اونها نیاز به پسورد روت داری استفاده کنم مثلا FontInstaller بعد زدن پسورد هی میگه پسورد غلطه در حالی که همون پسورد و در کنسول قبول می کونه .دیگه موندم چی کار کونم .
کوبونتو که اصلا موقعه نصب کاربر روت رو نپرسید و من پسورد روت رو نداشتم با سیف مودش اومدم بالا و پسورد دادم بهش ولی در محیط گرافیکی این پسورد رو قبول نمی کنه
ممنون میشم راهنمایی کنید
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2006-10-17, 11:25 PM,
ارسال : #2

سلام
1. در زمان وارد کردن پسورد در محیط گرافیکی مطمئن شوید که به کدام کیبورد مشغول کار هستید مثلا فارسی، انگلیسی و ...
آیا در زمان وارد کردن پسورد سیستم روی کیبورد دیگری نیست
و مثلا Caps lock , Num Lock روشن نیست

2. در خط فرمان با دستور
sudo su
بعد
passwd
پسورد را عوض کنید و دوباره امتحان کنید

باز هم اگر حل نشد سوال کنید
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2006-10-18, 02:49 AM,
ارسال : #3

سلام
ممنون از جوابتون
نه بخاطر اینا نیست من پسورد تو ادیتور تایپ کردم در هر دو جا از این طریق وارد کردم خط فرمان درست کار می کونه ولی در محیط گرافیکی نه
2006-10-18, 06:23 AM,
ارسال : #4

سلام دوست عزیز
شما باید بدونید که Ubuntu در حالت اصلی هیچ پسوردی را برای کاربر روت تنظیم نمی کند و تمام کار ها را بایک کاربر اصلی که در واقع همان کاربری است که شما با ان به محیط گرافیکی وارد می شوید تنظیم می کند و با استفاده از دستورات سوپر یوزر sudo فرامین مربوطه را اجرا می کند.
ولی استفاده کنندگان از سیستم می توانند در کنار کاربر اصلی برای کاربر root نیز یک password تنظیم ویا set کنند. که این کار را می توان با اجرای دستور sudo passwd و دادن پسورد انجام داد.

آن پسوردی که از شما در محیط گرافیکی سوال می شود همان پسورد کاربر اصلی شما است که در زمان نصب به سیستم داده اید
و یا برای تصحیح ان می توانید بصورت زیر عمل کنید

passwd system_main_username
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2006-10-18, 01:31 PM,
ارسال : #5

ممنون از جوابتون

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان