لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
لینوکس لینک
2006-11-01, 01:15 AM,
ارسال : #1
لینوکس لینک
سلام.

کنایه: هرچند میدونم علما و فضلای سایت افتخار نمیدهند تا نظراتشون رو اعلام کنند حتی رد کنند با این وجود مینویسم... (به کسی بر نخوره)

با یکی از دوستان که اول اسمش نویده صحبت میکردم پیشنهادی داد و گفت بی زحمت این رو توی تکنوتاکس مطرح کن تا نظر همه رو بگیریم...
اگه درست فهمیده باشم گفت به جای اینکه توی هر سایت لینوکس یه بلاک ۶ متری باشه به اسم سایت های پیشنهادی یا... یه لینک باشه و بره به یک سایت واحد. یعنی اون سایت یا قسمتیش بشه فقط لینکستان Confusedhock: لینوکسی... حالا ایرانی یا خارجی. و با توضیحات مفصل.
البته این ایده خام هست. لطف کنید نظراتتون رو اعلام کنید.
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2006-11-01, 01:44 AM,
ارسال : #2

ایده که خیلی خوبه و کمک بزرگی به کاربراست به نظر میاد مهم پیاده‌سازی و نحوه اون باشه
2006-11-01, 03:24 AM,
ارسال : #3

ایده ای خوبی است
ولی جایگزین بخش لینکستان سایت های شناخته شده نمیشه
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2006-11-01, 10:39 AM,
ارسال : #4

آقای کیا ممنون.
کس دیگری نظر نداره؟
2006-11-01, 11:05 AM,
ارسال : #5

شاید یشه یه بانک اطلاعات لینوکس به زبان فارسی. خیلی عالیه ولی من هم یبا kiat موافقم . لینکستان سایت ها رو نمی شه حذف کرد. اونها علاوه بر جنبه اطلاعاتی بیان کننده روابط و علایق مدیز سایت نیز هستند

Don't bother, we're using GNU/Linux everywhere, even there Big Grin
Linuxmotto
گروه کاربران لینوکس اصفهان
2006-11-02, 12:07 AM,
ارسال : #6

اتفاقا به نظر من باید لینکها به صورت یک نوار دو خطی بالای صفحه قرار بگیره. البته با محوریت سایت lugir تقربیا شبیه قسمت «سایت های پیشنهادی» tux-forge ولی بالای صفحه و توی تموم سایتهایی که lugir اون رو رسمی میدونه. اگه تعداد لینکها زیاد بود اولویت با لینکهای مهمه و بقیه هم با یه لینک «بیشتر..» به صفحه ای توی lugir بره که توش تمام لینکها هست.

این فکر که تمام لینکها برداشته بشه به نظرم بده. چون خودم خیلی از این لینکها استفاده میکنم. بخاطر همین اگه توی دسترس باشه بهتره. درضمن اگه تمام سایتها به هم لینک بدن توی موتورهای جستجو جرو رکوردهای بالاتری قرار میگرن.
2006-11-02, 02:35 AM,
ارسال : #7

نقل قول :اتفاقا به نظر من باید لینکها به صورت یک نوار دو خطی بالای صفحه قرار بگیره. البته با محوریت سایت lugir تقربیا شبیه قسمت «سایت های پیشنهادی» tux-forge ولی بالای صفحه و توی تموم سایتهایی که lugir اون رو رسمی میدونه. اگه تعداد لینکها زیاد بود اولویت با لینکهای مهمه و بقیه هم با یه لینک «بیشتر..» به صفحه ای توی lugir بره که توش تمام لینکها هست.

این فکر که تمام لینکها برداشته بشه به نظرم بده. چون خودم خیلی از این لینکها استفاده میکنم. بخاطر همین اگه توی دسترس باشه بهتره. درضمن اگه تمام سایتها به هم لینک بدن توی موتورهای جستجو جرو رکوردهای بالاتری قرار میگرن.

با قسمت اول نظر شما کاملا موافقم، البته با کمی تغییر. مثلا تو هر سایت لیست 5 سایت اصلی و برتر رو قرار داد و بقیه لینک ها به صفحه دوم در لاگ آی آر لینک بشه. این جوری سایت های اصلی که بیشتر باهاشون کار داریم راحت تر و بیشتر در دسترس هستند.
و با نظر اولیه که لینک های سایت ها همه حذف بشه هم مخالفم، به دو دلیل: 1- دلیل اول رو icehess گفت، چون اینجوری تو موتور های جستجو سخت تر میشه پیداشون کرد و در رکورد های پایین تری قرار می گیرن.
2- دلیل دوم هم اینه که معمولا کسی حال و حوصله (به زبان خودمانی) نداره که برای 1 سایت ناقابل بره به یه آرشیو و یا بانک اطلاعات لینک مراجعه کنه. اینجوری تعداد بازدید های سایت های دسته دو (البته در صورت وجود، چون الحمد لله همه سایت ها دسته اول هستند) خیلی پایید میاد.

[ltr]Debian ; for when you have better things to do than fix your system[/ltr]
[ltr]TuxForge :: A Gateway To The Opensource World[/ltr]
2006-11-02, 06:28 PM,
ارسال : #8

خوب نظر من هم یه چیزی مثل همین‌ها هست. شاید به این دلیل گفتم تاکس‌فورج رو به عنوان قسمت لینکستان بدیم چون توی سایت گنوایران.ارگ من قسمت پیشنهاد سایت ندارم و یه دایرکتوری لینک کامل راه انداختیم که هرگز به قدری که لازم بود کامل نشد. خوب حالا که یکی همچین کاری می‌کنه بهتره همه به اون لینک بدن.

راستی پیشنهاد می‌کنم تاکس فورج مقالات خودش رو برای تکنوتاکس بفرسته تا توی تکنوتاکس یا ایران‌تاکس منتشر بشن و فقط به کار لینک‌بازی بپردازه. نظر شما چیه؟
خدایی دیگه خودمم قاطی کردم چه سایتی مال کیه و چه مقالاتی توش هست!

[ltr]
$Nəvid$
In a world without any fences or walls,
Who needs gates or windows ?
گنو ایران | لیست مقالات فارسی گنو ایران |
[/ltr]
2006-11-02, 06:35 PM,
ارسال : #9

icehess نویسنده :البته با محوریت سایت lugir تقربیا شبیه قسمت «سایت های پیشنهادی» tux-forge ولی بالای صفحه و توی تموم سایتهایی که lugir اون رو رسمی میدونه. اگه تعداد لینکها زیاد بود اولویت با لینکهای مهمه و بقیه هم با یه لینک «بیشتر..» به صفحه ای توی lugir بره که توش تمام لینکها هست.

با محوریت LugIR؟
ببخشید کسی که باید به رسمیت شناخته بشه Lugir هست، این Lug مگه چه کاری کرده که حالا صلاحیت دیگران رو باید تایید یا تکذیب کنه؟ از روزی که اومده طرح ملی چندبار روش قروفر داده و یه دست‌مایه‌ای بوده برای همه جز کاربران لینوکس ایران. یه مشت حرف روی هوا زدند و یه لاگ راه انداختند، حالا منتظرید این لاگ بیاد به شما هویت بده؟

[ltr]
$Nəvid$
[/ltr]
2006-11-03, 02:26 AM,
ارسال : #10

اتفاقا این پیشنهاد زمان نمایشگاه هم مطرح شد... اون موقع نظر من این بود یک صفحه باشه که هر کسی بتونه اگر سایتی داره اونجا معرفیش کنه... و البته منم فکر نمیکنم که حذف کردن لینکهای پیشنهادی کار درستی باشه...
تو صفحه <!-- m --><a class="postlink" href="http://wiki.hezardastan.org/SiteList">http://wiki.hezardastan.org/SiteList</a><!-- m --> تو ویکی هزاردستان یه سری اطلاعات جمع کردیم که هر کی دلش خواست میتونه سایتش رو اضافه یا تکمیل کنه...
فکر میکنم این صفحه بتونه کمکتون کنه...

راستی من از روی این تاپیک فکر کردم که قراره یک چیری مثل digg راه‌اندازی بشه... اگر این کار انجام بشه به نظرم کار بدرد بخوریه... یعنی یه feedreader لینک‌های لینوکسی... یه محل جمع آوری لینک‌های لینوکسی Wink

[ltr]/* Of one Essence is the human race,
Thusly has Creation put the Base;
One Limb impacted is sufficient,
For all Others to feel the Mace. ~Saadi (persian poet) -1258 */
[/ltr]
2006-11-03, 08:02 AM,
ارسال : #11

این هم که یادتونه :
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.gnuiran.org/downloads/siteslist.pdf">http://www.gnuiran.org/downloads/siteslist.pdf</a><!-- m -->
!
ما توی ایران از همه چیز سه چهارتا ناقص داریم، حالا اگر یکمی همیاری بیشتر بود شاید از بعضی چیزها یکی ولی کامل داشتیم.

به نظرت اون کافه رو راه بیاندازیم چطوره؟

[ltr]
$Nəvid$
[/ltr]
2006-11-03, 01:40 PM,
ارسال : #12

من فکر میکنم به جای اینکه یک سایت بشه فقط مقاله و یک سایت فقط دایرکتوری تقسیم بندی درستی نیستا...
بیایم بگیم تاکس فورح فقط نرم افزار، گنوایران فقط فلسفی، تکنوتاکس فقط توزیع، اوبونتو فقط اوبونتو، و....
2006-11-03, 01:40 PM,
ارسال : #13

آره. این دقیقا همون صفحه‌ای است که شما زحمتش رو کشیدی و تو نمایشگاه هم پخش شد و من فکر میکنم تاثیر خوبی داشت... البته شاید بچه‌هایی که نمایشگاه نبودند اصلا این فایل رو ندیده باشند Wink

من که از خدامه Wink

[ltr]/* Of one Essence is the human race,
Thusly has Creation put the Base;
One Limb impacted is sufficient,
For all Others to feel the Mace. ~Saadi (persian poet) -1258 */
[/ltr]

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان