لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
همکاری با مجله شبکه
2004-06-25, 08:59 AM,
ارسال : #21

نقل قول :با اين حال نه من و نه شما ، نه سر پيازيم و نه ته پياز. در اين کشور قوانين کپي رايت حاکم نيست که بخواهيد ژست بگيريد که سياستهاي مايکروسافت فلان و بهمان است

آقای نوعی‌پور عزیر،

ممکن است شما خودتان را نه سر پیاز و نه ته پیاز بدانید ولی باید خدمتتان عرض کنم که نظر طرفداران گنو/لینوکس به هیچ وجه اینگونه نیست. ما طرفداران گنو/لینوکس صرفا بدلیل قابلیت‌های فنی از این سیستم‌عامل و مجموعه نرم‌افزارهای آن استفاده نمی‌کنیم. بلکه این ماهیت این جنبش فرهنگی است که ما را به خود جلب کرده است و یکایک ما نسبت به این جنبش و حقانیت آن احساس مسئولیت می‌کنیم و اینطوری نیست که چون ما در ایران هستیم داستان ما متفاوت از آنچه که باید باشد، باشد. ممکن است برای یک کاربر ویندوز اینگونه باشد، ولی برای یک طرفدار گنو اینگونه نیست.
اگر اهداف یک جنبش به این عظمت واقعا برای شما که مسئول یک مجله هستید «بی‌رنگ» است، همان بهتر که هیچ مطلبی در مورد آن چاپ نکنید...

[ltr]Life *free = new Life(const long OpenSource);[/ltr]
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2004-06-25, 09:33 AM,
ارسال : #22

من فکر می‌کنم برداشت آقای نوعی‌پور نسبت به گنو و جنبش بازمتن که ایشان آن را فقط به لینوکس یا «لینوکس‌کار» محدود می‌کند ناشی از اطلاعات اندکشان در این زمینه است.
همانطور که آلن گفت این یک جنبش است که مایه‌های فلسفی و رسمی فرهنگی یا فرهنگ‌گونه دارد. توصیه می‌کنم ایشان که تا جایی که من می‌دانم اهل مطالعه و تحقیق هستند نگاهی به سایتهای مربوطه بیندازند، فلسفه گنو را مطالعه کنند و کمی بیشتر با طرفداران ایرانی و غیر ایرانی این جنبش آشنا شوند تا دیدشان نسبت به این جنبش - که تنها یک پلتفورم یا تکنولوژی نیست - اصلاح گردد.
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2004-06-25, 10:18 AM,
ارسال : #23

وایت‌هت جان، پرسیده بودید که آیا منظور از گنو به معنای سیستم عامل همان گنو/لینوکس است یا خیر؟
خیر! بگذارید برای روشن شدن مطلب این را بگویم که اگر شما یک سیستم عامل آزاد داشته باشید حتماً یا گنو/لینوکس است و یا نسخه‌ای از BSD. گنو یا گنو سیستم که از اهداف اصلی بنیاد نرم افزار آزاد بود، یک سیستم عامل نا تمام است. هسته‌ی گنو سیستم، HURD است و نه لینوکس که هنوز هم برای تکمیل آن در تلاش هستند. شاید این سئوال برایتان پیش آمده باشد که با وجود هسته‌ی خوبی مثل لینوکس چرا هنوز آن‌ها برای توسعه‌ی HURD تلاش می‌کنند؟ این جا می‌توانید جواب را بخوانید:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.gnu.org/software/hurd/hurd-and-linux.html">http://www.gnu.org/software/hurd/hurd-and-linux.html</a><!-- m -->
امیدوارم که موضوع روشن شده باشد.
2004-06-25, 11:39 AM,
ارسال : #24

ممنونم از همه کسانی که من را در این مورد کمک کردن مخصوصا آقلی آلن و مهمانهای عزیزSmile
بالا خره سر از کار GNU در آوردم.و شبهه من بر طرف شد .
زنده باد GNU و زنده باد OpenSource
با تشکر

To Follow The Path
Look To The Master
Follow The Master
Walk With The Master
See Through The Master
Become The Master
2004-06-25, 12:29 PM,
ارسال : #25

همین طور از این مهمان عزیز به خاطر لینک تشکر می کنم.
من برای دوستان این قسمت را ترجمه کردم.امیدوارم مورد استفاده قرار بگیره .
دیگه ببخشید اگر کم و کسری داره . امید وارم اگه جایی اشتباه شده دوستان تصحیح کنند.
نقل قول :مردم از ما می پرسند که چرا ما داریم FSF را توسعه می دهیم به جای اینکه از لینوکس استفاده کنیم؟
وقتی که ما در سال 1990 شروع به توسعه دادن Hurd کردیم با این پرسش مواجه شدیم که چگونه می توانیم یک هسته مجانی برای GNU پیدا کنیم؟ در آن موقع هسته آزاد شبیه Unix وجود نداشت.و ما می دانستیم هیچ راهی جز نوشتن هسته جدید نداریم.تنها راهی که وجود داشت که ما یک هسته آزاد داشته باشیم نوشتن آن توسط خود ما بود.

ما در مورد انتشار لینوکس شنیدیم.و سوالی که پیش آمد این بود که آیا ما باید Hurd را خاتمه دهیم و از لینوکس استفاده کنیم؟
ما شنیدیم که لینوکس اصلا قابلیت حمل ندارد(یعنی متکی به سخت افزار است) البته امروز این صحیح نیست ولی این چیزی بود که در آن زمان شنیده بودیم.و همچنین شنیده بودیم که لینوکس بر پایه Unix است ولی ما می خواستیم چیزی قوی تر از آن داشته باشیم.
بعد از سالها ما قابلیتها را به Hurd اضافه می کنیم که مطمئنا بهتر از دور انداختن آن است.
اگر مردم این سوال را از ما می پرسند , ما نمی خواستیم این کار را انجام دهیم. ولی به جای آن پروژه ای را دیگری را انتخاب کرده ایم که کار هایی انجام دهد که نرم افزار های باز کنونی قابلیت انجام آنها را ندارند.
ولی ما hurd را شروع کرده ایم و انرا به کار انداختیم. و مطمئن هستیم که این یک سیستم عامل قوی تر از سیستم عامل کنونی شود.
ریچارد استالمن

باتشکر

To Follow The Path
Look To The Master
Follow The Master
Walk With The Master
See Through The Master
Become The Master
2004-06-25, 01:14 PM,
ارسال : #26

خواهش می‌کنم... همه‌ی ما خوشحال می‌شیم که به افراد مشتاقی مثل شما کمک کنیم. در ضمن برای ترجمه‌ی متن ممنون. این متن می‌تونه خیلی‌ها را از اشتباه در بیاره.
در ضمن... همیشه یادتون باشه که برای هر سئوالی که داشتید می‌تونید قشنگ‌ترین و درست‌ترین جوابها را از gnu.org پیدا کنید.
موفق باشید
2004-06-25, 02:02 PM,
ارسال : #27

whitehat،
کلمه مجانی را با کلمه آزاد عوض کن.
این خیلی مهم است.هدف گنو نرم افزار مجانی برای مردم فقیر نیست، بلکه نرم افزار آزاد برای مردم آزاد است.
در این آزادی سود های زیادی هست و برای آزاد بود، انسان دلایل زیادی دارد. البته مردم فقیر هم سود می‌برند.
خود این کلمه اختلاف اصلی مربوط به Open Source و Free Software است.
Open Source تولیدی بیشتر تنیکیست برای استفاده از قابلیت های باز بودن متن که برای خودش فواید زیادی دارد و دلایل زیادی.
اگر حوصله داشتین چند سخنرانی را از اینجا بگیرید:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.gnu.org/philosophy/audio/audio.html">http://www.gnu.org/philosophy/audio/audio.html</a><!-- m -->
مخصوصا سخنرانی MIT را و یکی از سخنرانی ها در باره patent. جالبند.

When you say "I wrote a program that crashed Windows", people just stare at
you blankly and say "Hey, I got those with the system, *for free*".
-- Linus Torvalds
2004-06-25, 03:47 PM,
ارسال : #28

ممنون kavehmz .
البته من به این نکته توجه داشتم ولی فکر کردم منظور unix مجانی است.
بهر حال درستش کردم.
از راهنمایی شما متشکرم
موفق باشید

To Follow The Path
Look To The Master
Follow The Master
Walk With The Master
See Through The Master
Become The Master
2004-06-25, 06:48 PM,
ارسال : #29

یکم تحقیق درمورد GNU HURD کردم و دیدم GNU HURD از Unix Mach MicroKernel استفاده می کنه! Smile
ببخشید یه کم بی ربط شد Tongue

[ltr]Actually, unix is a very user-friendly system. It’s just that it is particular about which users it chooses to be friendly with.[/ltr]
2004-06-26, 12:17 AM,
ارسال : #30

همانطوری که ذکر شده آقای نوعی ÷ور که مدیرمسئول نیستند ÷س جدی نگیرید.
2004-06-26, 08:25 AM,
ارسال : #31

سلام
اين مجلات بهتره برن مثل هميشه يه مترجم استخدام كنن مجلات درجه دو و سه پي سي مگ رو ترجمه كنن و ما رو به زحمت نندازن!
فكر كنم بتونن با 1% درآمد تبليغاتشون هزينه مترجم ها رو بدن!
تا زماني كه همه به فكر سودجويي اند ”نر م افزار آزاد“ معنايي ندارد!
به جاي اينا اگه همه دست به دست هم بديم و ماهنامه رايگان لينوكس ايجاد كنيم،بسيار بهتر خواهد بود مر آموزش لينوكس در ايران را!!

Be Free;Be OpenSource
http://www.barnamenevis.org/forum
::Introduction to Linux Tranlastion
http://linintro.barnamenevis.org/index.htm
2004-06-27, 08:39 AM,
ارسال : #32

من نمی فهمم مجله به این خوبی چرا باید اینجوری باشه!
2004-06-27, 08:46 AM,
ارسال : #33

به هر حرف بي اساسي كه نبايد پاسخ داد.حالا يكي از نويسنده هاي يه مجله خوب، يه حرف بي ربط زده.ما بايد پاسخ همون نفرو بديم نه پاسخ به كل مجله.
2004-12-09, 03:20 PM,
ارسال : #34

سلام اینجا کجاست؟
2004-12-09, 04:53 PM,
ارسال : #35

سلام
شاید من خیلی کوچولوتر از اون باشم که بخوام حرفی در این مورد بزنم اون هم با حضور این همه افراد خیلی متخصص تر از من ولی فکر باید یه چیزی رو بگم. اگه ما همونطور که از یه چیز زیبا لذت میبریم از یه چیز زشت متنفر نباشیم بهتره به جای آدم بهمون بگن سیب زمینی. در مورد مایکروسافت هم همینطور. کسی منکر قابلیتهای فنی مایکروسافت نیست. اگر باشه هم به عقیده من بی انصافی کرده. ولی چیزی که خیلیها متوجهش نیستن اینه که ما ( ببخشین که خودم رو قاطی اساتید کردم ) به دلیل آسانتر شدن کارها یا قیمت یا اینجور چیزها نیست که رفتیم سراغ لینوکس. من در مورد خودم حرف میزنم ولی فکر کنم امثال من لااقل کم نباشن. من حدود ۱۱ سال با برنامه های مایکروسافت کار کردم ٬ از DOS 5 ( اگه میخواین بگین اون زمانها DOS 5.0 وجود نداشت باید بگم ورژن یه برنامه چیز چندان مهمی نیست که بخواد تا ۱۱ سال بعد یاد آدم بمونه ) تا Win XP و تنها ۶ ماهه که با لینوکس و متن باز آشنا شدم. ولی به جرات میگم که توی این ۶ ماه بیشتر از اون ۱۱ سال یاد گرفتم. شاید بگین اون ۱۱ سال که چیزی یاد نگرفتی از بی عرضگی خودت بوده ولی من میگم که این ماهیت مایکروسافته که آدم رو سطحی بار میاره ٬ آدم رو محتاج نگه میداره. برای کوچکترین اصلاحات باید چندین و چند ماه منتظر Service Pack بشینین که بیاد یا نیاد. بهتون هم اطمینان میدم که کارکردن با لینوکس خیلی سخت تره تا برنامه های مایکروسافت. تا حالا شده نصب آپاچی روی کامپیوتر شما ۳ ساعت طول بکشه ؟ برای من ( دفعه اول ) کشید. ولی ذره ای پشیمون نیستم. الان هم بر خلاف اوایل اصلا از مایکروسافت متنفر نیستم. در حقیقت دلم براش میسوزه. زیادی حرف زدم. فقط میخوام بگم افرادی که اینجا هستن از بهترین کاربرهای برنامه های مایکروسافت ( از نظر مهارت ) بودن وهستن ولی براشون چیزهایی خیلی مهمتر از راحتی کاربری و پوله. آزادی همه جا آزادیه ٬ چه توی ایران و چه خارج اون. بازم ببخشید به خاطر پرحرفی ٬ اون هم در محضر همه اساتید خودم که من از همه شون کوچیکترم و کمتر.
موفق باشین .
یا علی

[ltr] Home: Arch Linux, AMD X2 4600, 2 GB, 250 GB, [/ltr]
2004-12-09, 09:30 PM,
ارسال : #36

با عرض ادب
سلام
به قول نوید جون پا تو کفش بزرگتر ها کردم . من از میکروسافت متنفر نیستم ولی فکر میکنم اون از ما متنفره . هر جایی که احساس عدم امنیت میکنه به خاطر کنار گذاشتن محصولاتش واکنش نشون میده ( اون خبر تهدید کشورهای شرق آسیا رو که یادتون هست ؟) از اینکه من خودم بتونم با کمک دیگران از عهده حل مشکلاتم بربیایم یه جورایی متنفره .... خب حق داره پیشرفتش در گرو ناآگاهی کاربرانشه . فکرش رو بکنید اگه خودمون به خاطر دانشمون میتونستیم سرویس پک ها رو تهیه کنیم و در اختیار بقیه قرار بدیم . اگه با همکاری میشد نسخه های بهتر ویندوز رو تهیه کنیم و اگه اگه اگه ..... آیا میکروسافتی آیا بیل گیتس پولداری وجود داشت ؟ اینجوریه که سعی میکنه دیگران رو از صحنه خارج کنه ( مثل نت اسکیپ ) تا بدون توجه به کیفیت برنامه ها از سوی کاربران مبتدی یا حتی از سوی کاربران با تجربه به دلیل ایجاد الزامات و محدودیتهای مجبورشون کنه از محصولاتش استفاده کنن . باید این فکر رو داشته باشه که حتما اینترنت اکسپلورر، باید و باید از سوی کاربران ویندوز استفاده بشه . تو محکومی که از میکروسافت و جیره خورانش اطاعت کنی محکومی که از آوت لوک پر از حفره استفاده کنی تا آدرس بوکت محل رفت و آمد موشها بشه . چرا چون نمیتونی از سیستم عامل دیگه ای استفاده کنی چون نمیذاره اینکار رو بکنی . اگه رسما خبط اعلام استفاده از لینوکس کنی ازت شکایت میکنه . بله تو ایران کسی کپی رایت ویندوز رو نمیده حقشه این به اون در ..... نه که کم دردسر نداده ؟ نه که سیستم عاملش برای انسانها ساخته شده ( تو یکی از تاپیکها نوید برخی از وجوه این لایسنس عزیز ویندوز رو بررسی کرد و آخرش نتجه گیری شد که سیستم عامل ویندوز گرامی برای سخت افزاره نه انسان !!!!! ) . با اینحال من ازش متنفر نیستم . اون کار خودش رو میکنه آزاد اندیشان باز متن کار هم کار خودشونو . منهم مثل نوید جون از داس شروع کردم از داس 3.3 تا حالا که ایکس پی هست . دوست دارم یه بازمتن کار بشم نه فقط بدلیل مسایل فنی بلکه به خاطر اندیشه همراهش . برای اینکه این فلسفه به انسانها احترام میذاره برای اینکه شعور اونها رو باور داره و به دلیل شعور کاربرانش هم بسط پیدا میکنه . شعار میدم نه ؟ نه .... تو اینهمه کار با ویندوز هیچ وقت حس پر کشیدن تنهایی رو نکرده بودم تا توی این سایت با لینوکس آشنا شدم . زمان آشنائیم هم از زمان عضویتم تو این سایته . مثل همیشه پرگویی کردم . بابت پرحرفی و پراکنده گویی شرمندم و خجل . اگر اشتباهی هست ( که هست ) تذکر دهید که بابتش سپاسگذار خواهم بود .
در پناه پروردگار
با احترام .....
جمال

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان