لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آمارها!
2004-10-29, 12:25 PM,
ارسال : #41

چطور مگه؟ مگه من چیزی غیر از این گفتم؟! من هم گفتم یکی از اهدافمون ارائه‌ی مقالات آموزشی هستش. تو صفحه‌ی "درباره‌ی ما" هم نوشتیم!

irix@Hell:~$ mkfs -t Free /body/.mind && mount -o rw /body/.mind /FreeMind
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2004-10-29, 01:31 PM,
ارسال : #42

من فکر میکنم علت این که gnuiran در نگاه اول و در نظر بعضی دوستان یک حرکت موازی به نظر میرسه در درجه اول خبر هایی است که هم در تکنوتاکس و هم در گنوایران مشاهده میشود .
البته این دلیل قانع کننده ای نمیتونه باشه چون ممکن است یک خبر توسط چند صد خبر گزاری مخابره بشه ولی این مطلب برداشت میشه که مراجعین به گنو ایران انتظار ات بیشتری از اون دارن و منتظر هستند تا گنو ایران دانستنی های جدیدی را بیشتر(یا در حوضه ای متفاوت)از آنچه تکنوتاکس در اختیار آنها قرار میداد ارائه دهد .

من فکر میکنم راه حل عملی تنها یک چیز است . فرصت دادن به مدیران گنو ایران و پشتی بانی کردن از اونها تا بتونند گنو ایران را به جایگاهی که شایسته اون هست برسونن .
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2004-10-29, 02:36 PM,
ارسال : #43

گفته‌ی شما درست است. اما اگر دقت کنید خبر هایی مشترک است که دوستان دیگر مثل آقای کارگر و یا آقای بهنیا می فرستند. همان طور که می تونید مشاهده کنید خبر هایی که توسط خودمون فرستاده میشه کاملا متفاوت است. حتی از لحاظ محتوی و نوع خبرها. در تکنوتاکس اغلب خبرهای مربوط به انتشار توزیع ها گذاشته میشه در حالیکه تو گنو ایران خیلی کم از انتشار توزیع های مختلف خبر گذاشته میشه.
در مورد خبرگزاری ها هم باز گفته‌ی شما درست است٬ می توانید هر روز به سایت های slashdot یا linux.org و ... دیگر سایت های خبری سری بزنید. می بینید که نقریبا تمام اخبارشان یکی هست! اما هر کدام راه خود را ادامه می دهند.
در هر صورت ما باز هم به انتقادات و پیشنهادات شما نیازمندیم. امیدوارم بتونید پیشنهاد های خوبی بدید تا ما هم اگر توانستیم از عهده‌اش بر بیاییم انجامش بدهیم! درست است٬ در طول زمان و با انجام کارهایی که تو فکرمون هست شاید دیگر دوستان این فکر رو نکنند.
از همه‌ی دوستانی که تو این بحث شرکت کردند هم تشکر می کنم. منتظر پیشنهاد های خوب و مفید شما هستیم.

2004-10-29, 10:25 PM,
ارسال : #44

با عرض ادب
سلام

البته این بحث کمی طولانی شد . ولی من فکر میکنم باید ببینیم چه انتظاری از یک سایت داریم . و گردانندگان اون چقدر میتونن انتظاراتمون رو براورده کنند . تمام این مسایل فقط بر سر نوع دیدگاهمون است . دوستان عزیز گنوایرانی دارن سعی میکنن که شبیه سازی نکنند . این تو نوع مقالات پیداست . و چیزی که همیشه تکرار کردن اینه که هر کسی هر کمکی کنه خوشحال میشن . خب این دست خود مونه که میتونیم کاری کنیم که سایت اونجوری باشه که دلمون میخواد . مسله اینه که تکنوتاکس یه سایت تقریبا کامله برای ما ، خب اگه قرار باشه هر چیزی رو با یه چیزکامل مقایسه کنیم و انتظار داشته باشیم که همه چیز بی نقص باشه کمی دور از واقعیته . فقط املای نانوشته غلط نداره . اگه قرار بود آدمها کاری رو انجام بدهند که هیچ نقصی از اول نداشته باشه ، هیچ کاری انجام نمیشد . سوالی که من دارم اینه که تا حالا کسی گفته مثلا اون قسمت نکته ها و ترفندها چقدر خوبه ؟ کسی گفته چی چیزیش کمه ؟ مسولیت یه بخش رو خواسته به عهده بگیره بعد مدیرانش قبول نکنند ؟ آیا مقاله یا خبری غیر تکراری براشون ارسال شده تا اونها از درجش خودداری کنند ؟ اصلا سعی کردیم بحثی یا تاپیکی باز کنیم بگیم آقا اینکارها رو بکنید یا دست کم نیاز هامون رو بگیم تا گنو ایران شبیه تکنوتاکس نباشه ؟
مهم این نیست که دیگران برای ما چه کرده اند ، مهم اینه که ما برای دیگران چه خواهیم کرد .
خواهش میکنم سروران عزیز اشتباه نکنن ؟ منظورم بزرگانی مثل آقای نصیبی عزیز ( به شخصه به این بزرگوار ارادت دارم و تا جایی که من برداشت کردم منظورشون انتقاد بیهوده نبود مسئله ای ذهنش رو مشغول کرده بود و بیان کرد ) یا دوستان دیگر نیست این عزیزان بحثی کردن که به هر حال اجتناب ناپذیر بود و میتونه خیلی مفید باشه هم برای کاربران هم برای مدیران سایت گنوایران .منظورم اون دوست مهمانی است که فرمودند اینکار ( یعنی عوض کردن دیدگاه کاربران ) با ایجاد سایتهای موازی امکان پذیر نیست . عرض کنم خدمت این دوست که آقای ( شاید هم خانم ) محترم شما که ایرادی میبینی خب راهش هم بگو . فقط گفتن اینکه راهتون غلطه که کار درست نمیشه .
قبول دارم ممکنه در نگاه اول شبیه هم باشند . ولی این فقط به خاطر اخباره و طراحی سایت (که اگر اینها رو ملاک بذاریم بی انصافیه ). نه مقالاتشون نه بحثهاشون شبیه نیست ( به نظر من ) در هر حال یکبار هم قبلا عرض کردم این ماییم که مسیر و اهداف سایت رو تعیین میکنیم .
بده می بده می ور ننوشم بر سرم ریز وگر نیکو نگفتم ماجرا کن
در پناه پروردگار
ارداتمند ....
جمال
2004-10-30, 05:20 PM,
ارسال : #45

اجازه بدهید من هم نظرم را بیان کنم. با توجه به پست بالا آقا جمال لطف کردند و توضیح خوبی دادن. فکر می کنم به اندازه کافی روی ان صحبت شد. خوب چه کاری انجام شد. بیایید و کار کنید. این عادت را کنار بگذارید که فقط بیننده باشید. شما هم وارد شوید و کار انجام دهید٬ کاری متفاوت. به کل مردم ایران بگویید که اگر رئیس جمهور بشوند چه کار می کنند؟ می گویند ... اما نخیر عده زیادی از آنها توانایی یک روز اداره را هم ندارند. و همینطور در موارد دیگر و ... یک موضوع مطرح است و آن هم این است که برای گسترش فرهنگ مناسب دوستانی وارد عمل شدند و دارند فعالیت می کنند. آنها نشستند بیرون گودال. در نهایت اگر ما بشینیم و آنها را نگاه کنیم بعد از یکسال این دوستان تعداد زیادی مطلب را به خاطر انجام وظیفه هم که شده خوانده اند . پس بنابراین حداقل خودشان سال آینده به همین اندازه از من که فقط بیننده هستم جلو تر هستند. آن وقت من بیام بگم چرا اینها اینقدر پیشرفت کردند. البته در کل اینطور نیست و بچه های دیگر هم استفاده می کنند و تعداد زیادی از بچه ها می توانند در این راه ٬ همراه باشند. و صد البته تعداد زیادی هم از رفتار های درست و اشتباه ما در این مدت درسها خواهند گرفت.
تعداد خطوطی که برای این پست نوشته شده است بهتر نیست برای مقالات مفید که برای بقیه به درد بخورند بنویسیم. (لزوم این بحث را منکر نمی شوم) اما به جوابهای افرادی که می شناسید در پروژه های خوبی شرکت داشتند. توجه کنید. کوتاه و بسیار مفید هستند Smile
2004-10-31, 05:09 AM,
ارسال : #46

با سلام :
دوست عزیز irix جان باید ببخشید دیر به دیر جواب میدم .
نقل :
آقای یعقوبی ممکنه شما الان فکر کنید که گنو ایران به هیچ دردی نمی خوره و کلا یه حرکت اضافی هستش .

ببین عزیز من هیچ جای مطالبم کلمه فکر میکنم بکارنبردم و الان هم هیچ فکری نمیکنم. من فقط مطالب دوست عزیزمون hamidnassiby که درست متوجه نمیشدی شکافتم البته اگه درست موفق شده باشم که از جواب شما معلوم که منم دست کمی از اون بنده خدا ندارم.

1) برادر گرامی لطفا اهداف و برنامه هایتان را در قسمت درباره ما یا صفحه اول سایت قرار دهید شاید کسی بتواند در زمینه ای کمکی هرچند کوچک به gnuiran نماید یا حداقل تشویق نماید تا دیگر سوئ تفاهم بوجود نیاید که مجبور شوید در مقام دفاع حاضر شوید که خود یک دردسر بزرگتر برای هدر دادن انرژی کاربران و مدیران سایت است.
2)اگر کسی چیزی فکر میکند حتما یک چیزی هست که بقیه آنطور فکر میکنند.ولی متاسفانه در قسمت درباره ما هیچ چیز نیست بیشتر درمورد فرهنگ نوشته شده تا اهداف و آن قسمت هم دست و پا شکسته است حداقل از نظر من:
نقل:
گنو ایران.ارگ یک کار گروهی از تعدادی کاربر گنو/لینوکس و نرم افزارهای بازمتن می باشد که با هدف ترویج فرهنگ بازمتن و بویژه گنو در ایران راه اندازی شده است. در این سایت سعی کرده ایم تا کاربران را از آخرین اخبار مربوط به جامعه بازمتن و گنو و سیستم عاملهای گنو/لینوکس مطلع کنیم و نیز با نوشتن مقالاتی (هر چند کم و اندک) کاربران را در استفاده از ابزارهای بازمتن کمک کنیم و نیز شرایطی را برای کاربران تازه کار فراهم کنیم تا بتوانند مشکلات خود را مطرح کنند و کاربران با تجربه ایشان را در حل مشکلات یاری کنند. (که این خود یکی از اصول پروژه گنو می باشد.)
باشد که در جهت اهداف سایت ما را یاری کنید که اهداف بزرگ جز با همیاری و همفکری گروهی محقق نمی شوند.

من تمام مقالات شما را save کردم واز بابت زحماتتان از شما بسیار سپاسگزارم از نظر همه کاربران وجود مقالات آموزشی در هر سایتی لازم و ضروری است این یک بدیهی است.
نقل:
منظور دوست عزیز مان اینست که اگر آقایان/خانمها هم در technotux وهم gnuiran وهم linuxiran وهم..... سمتی مسولیتی یا هر دست دیگری که دارند نباید یک مطلب یا مقاله یا کلمه و جمله ای در همه سایت ها باشد.

منظور من کسانی است که در چند سایت قبول زحمت فرموده و مطلب مینویسند که در اینجا از همه آن عزیزان و بقیه دوستان تشکر صمیمانه دارم دستتان درد نکند اجرتان با خدا.
irix جان من همیشه به آینده خوشبینم و مطمئنم که حتما در کارتان موفق خواهید شد چون قبلا پشتکار شما و بقیه دوستان را در technotux از نزدیک دیدم.آینده از آن linux و gnu است هیچ وقت شک نکن.
من هیچ چیزی را تکراری و اضافه خطاب نکردم هدف من فقط شفاف کردن منظور دوستمان بود که بخاطر یک انتقاد به چوبه دار سپرده شده بود.شما خودتان هم همین مشکل را در gnuiran دارید چون هنوز نتوانسته اید هدف از آفرینش را درست و شفاف بیان کنید.
از نظر من همه این سایتها (ایرانی وغیر ایرانی ) مثل برادر و خواهر هم هستند که دارای یک پدر و مادر ویک هدف هستند اگر چه در ظاهر کمی شبیه هم هستند ولی هر کدام مسیر خود را دارد.هرچه خواهر و برادر بیشتر باشد ارتباط و سطح برخورد بیشتر است .(شعار فرزند کمتر زندگی بهتر را فراموش کن در اروپا به بچه بیشتر خدمات بهتر میدهند )
ما نگفتیم در سایت را تخته کن آن مطالب یک انتقاد است که خود شما باعث ایجاد آن شدید .لطفا کارهایتان را شفاف کنید و هر جا لازم بود یک درخواست کمک بنویسید ومطمئن باشید کسانی پیدا میشوند که کمک کنند چون خود شما هم در technotux همینطور بودید .
نقل:
یک سوال دیگه٬ چرا از بین این همه فردی که تو تکنوتاکس هستن و میگن که همه با هم باشیم هیچ کدوم تا حالا کاری براش انجام ندادن؟! ( چند نمونه استثنا داریم ها! بعدا هی اونها رو چماق نکنید بکوبید تو سر ما! ) چرا هیچ کس یه بررسی براش ننوشته بذاره تو سایت؟ چرا از بین ۷۰-۸۰ مقاله‌ی اون ۹۵٪ رو آقای باغومیان نوشته؟! آیا این معنی هماهنگی و همکاری با تکنوتاکس هست؟! چرا اصلا هیچ کس سعی نکرده از مطالب گنو.ارگ ترجمه کنه و بذاره تو سایت؟ همه نشستن و میگن که باید یه کاری بکنیم! اما نه خودشون کاری می کنن و نه برای دیگران راه کاری ارائه میدن!
نه داداش باز اشتباه کردی وقتی کاری انجام میدهی نباید از همه انتظار داشته باشی این ارزش کاررو پایین میاره من به تو یه پیشنهاد میدم: یه پیغام خصوصی به همه کاربران سایت email بزن و از اونا بخواه که در مورد وضعیت خودشون بنویسند.:1)شغل واقعی 2)میزان تحصیلات 3)میزان آشنای واقعی با لینوکس 4)میزان آشنای به زبان خارجی بخصوص انگلیسی و آلمانی 5)میزان تسلط واقعی به ویندوز 6)میزان آشنای واقعی به اینترنت 7)دلیل واقعی گرایش به لینوکس .
مخصوصا 3و4و7 اگه کسی رو با خمسه معلومات خودت پیدا کردی یقه شو بگیر تا کار کنه زیاد فسیل نشه.
با تشکر
یعقوبی
2004-10-31, 05:11 AM,
ارسال : #47

با سلام :
ببینید این بحثها چقدر انرژی میگیره و اصلا هم ربطی به هیچ جا نداره نه به عنوانش نه به سایتش. دوستان اگه به این بحث خیلی علاقه دارید در سایت gnuiran ادامش بدین اینطوری هم به سایتش مربوط میشه هم اینکه تا وقتی که بحث هست در سایت gnuiran هم یه چرخی میزنیدشاید موضوع بحث جدیدتری در سایت پیدا شد وگرنه خواهشن اگه حال رفتن به gnuiran را ندارید اینم همینجا تمومش کنید.
مدیران سایت لطفا این تاپیک را قفل کنید.
با تشکر
یعقوبی
2004-10-31, 05:53 AM,
ارسال : #48

ما که هر چی بنویسیم شما یه جور می خواهید فقط بهش جواب بدید!
من گفته‌ی آقای درویش رو می پذیرم و ادامه نمی دم. هر کس هر برداشتی می تونه بکنه! هر جور دوست داره فکر بکنه! هر جور می خواد عمل کنه! :|
کارهای واجب‌تر و مفیدتری دارم که باید به اونها برسم!

2004-10-31, 05:55 AM,
ارسال : #49

نقل قول :بخاطر یک انتقاد به چوبه دار سپرده شده بود
در ضمن خواهشن از این حرفهای ... نزنید. هیچ کس نه همچین منظوری داشته و نه همچین کاری کرده!

2004-10-31, 09:45 PM,
ارسال : #50

با سلام
من از مرورگر netscape استفاده می کنم و خیلی راحتر از IE هست اما هنوز فهمیدم چگونه فایلی که قبلا دانلود کردم و تا جاییش اینترنت قطع شده باقی بماند و از انجا به بعد ادامه بده؟
راهنماییم کنید
2004-10-31, 09:48 PM,
ارسال : #51

ببخشید
بجای ( نفهمیدم ) نوشتم ( فهمیدم )
اشتباه مرا ببخشید
2004-10-31, 11:48 PM,
ارسال : #52

behzad2 عزیز از wget استفاده کنید.
2004-11-01, 08:03 AM,
ارسال : #53

یه مقاله هم براش تو قسمت مقالات سایت هست!

2004-11-01, 08:23 AM,
ارسال : #54

با عرض ادب
سلام
نقل قول :یه مقاله هم براش تو قسمت مقالات سایت هست!

اینجا

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 2 مهمان