لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشکلات parsix
2006-03-09, 07:56 PM,
ارسال : #61

بالایی من بودم باز هم یادم رفت login کنم.
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2006-03-09, 08:29 PM,
ارسال : #62

من در ضمن به روز کردن پارسیکس چند بسته اضافی هم نصب کردم مانند anjuta و Audacity ولی Audacity همانند سوپر تاکس کارت صدا را نمیشناسد و anjuta هم پیغام زیر را میدهد و اجرا نمیشود
[ltr]
giv@parsix:~$ anjuta

(anjuta:869): libglade-CRITICAL **: glade_xml_build_interface: assertion `wid != NULL' failed

(anjuta:869): GLib-GObject-CRITICAL **: g_object_ref: assertion `G_IS_OBJECT (object)' failed

** (anjuta:869): CRITICAL **: anjuta_preferences_add_page: assertion `GTK_IS_WIDGET (page)' failed
giv@parsix:~$

[/ltr]
اگر راه حل مشکل را میدانید از راهنمایی تان ممنون میشوم
2006-03-09, 09:07 PM,
ارسال : #63

مشکل دیگری که با ان روبرو هستم وصل شدن با adsl توی پارسیکس است من مودم adsl را به شرط پشتیبانی از لینوکس خریدم و روزی هم که میخواستم ان را بخرم ان را توی شرکتی که از انجا اینترنت ADSL را خریده بودم با live cd لینوکس knoppix امتحانش کردم که مشکلی نداشت ولی وقتی که مودم را به خانه اوردم نه parsix نه دبیان سارژ نمیتوانستند به اینترنت وصل شوند البته با knoppix توی خانه وصل شدم باز هم مشکلی نداشت برای فهمیدن دلیل وصل نشدن پارسیکس یک لینوکس فدورا ۴ نصب کردم که البته بعدا فهمیدم روش وصل شدن ان با لینوکسهای بر اساس دبیان فرق دارد ولی به هر حال با adsl-setup توی فدورا به اینترنت وصل شدم و فدورا هم مشکلی نداشت البته از این موضوع چند هفته ای میگذرد و دلیل مطرح نکردن این مشکل این بود که توی خانه دو کامپیوتر داریم و من به علت نداشتن دو کارت شبکه روی یکی از کامپیوترها یا نداشتن یک هاب مجبور بودم توی ویندوز به طریق وصل کردن مودم به پورت usb و به اشتراک گذاری اینترنت روی شبکه از این اینترنت استفاده کنم که با همین اینترنت adsl پارسیکس را به روز کردم ولی مراحل کاری که من میخواستم توی پارسیکس به اینتر نت وصل شوم اینطور بود[ltr]
giv@parsix:~$ su
Password:
root@parsix:/home/giv# pppoeconf
root@parsix:/home/giv# pon dsl-provider
Plugin rp-pppoe.so loaded.
/usr/sbin/pppd: In file /etc/ppp/peers/dsl-provider: unrecognized option 'nic-lan0'
root@parsix:/home/giv# ifconfig -a
lan0 Link encap:Ethernet HWaddr 00:0D:88:4F:90:E0
inet addr:192.168.0.9 Bcast:192.9.9.3 Mask:255.255.255.0
UP BROADCAST RUNNING MULTICAST MTU:1500 Metric:1
RX packets:38262 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
TX packets:27494 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
collisions:0 txqueuelen:1000
RX bytes:42792863 (40.8 MiB) TX bytes:2970355 (2.8 MiB)
Interrupt:11 Base address:0xc400

lo Link encap:Local Loopback
inet addr:127.0.0.1 Mask:255.0.0.0
UP LOOPBACK RUNNING MTU:16436 Metric:1
RX packets:76056 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
TX packets:76056 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
collisions:0 txqueuelen:0
RX bytes:28992178 (27.6 MiB) TX bytes:28992178 (27.6 MiB)

root@parsix:/home/giv#
[/ltr]

مورد دیگر که چندان مهم نیست ولی جالب توجه است نشان ندادن کارت شبکه موقع تنظیم گرافیکیان است و به جای کارت شبکه یک مودم نشان میدهد که البته من مودمهایم را بایگانی کرده ام وتنظیم شبکه را هم با netcardconfig انجام میدهم.عکس را ببینید
[ltr]
<!-- m --><a class="postlink" href="http://img.villagephotos.com/p/2006-2/1143859/lan.jpg">http://img.villagephotos.com/p/2006-2/1143859/lan.jpg</a><!-- m -->
[/ltr]
قبلا از راهنمایی شما سپاس گذاری میکنم
2006-03-09, 09:09 PM,
ارسال : #64

دوستان یک سوال من توی صفحه ۳ است لطفا یک نگاهی هم به ان بیندازید
2006-03-10, 03:22 PM,
ارسال : #65

خب من امروز به فکرم رسید که با alsaconf کارت صدایم را دوباره پیکره بندی کنم در کمال ناباوری همه مشکلات مربوط به totem و xine و gxine و بازی سوپر تاکس و برنامه Audacity حل شد البته دلیل اینکه تا حالا این کار به فکرم نرسیده بود این بود که من توی پارسیکس حد اقل صدا را توی برنامه هایی مانند xmms و gmplayer و mplayer داشتم.وهمچنین قابل توجه شما اقا الن ببینید این عدم پیکره بندی درست کارت صدا توی پارسیکس به چه خاطر است امیدوارم توی نسخه بعدی پارسیکس این مشکل وجود نداشته باشد.
2006-03-10, 10:25 PM,
ارسال : #66

۱) برای Anjuta صبر کنید تا بسته نسخه ۲ اون رو بگذارن. فکر کنم روی Experimental باشه. ولی یکمی صبر کنید بهتره.
۲) برای ایجاد PDF از دستور ps2pdf هم می‌تونید استفاده کنید.
۳) درمورد ADSL، ظاهرا مشکلی روی فایلetc/ppp/peers/dsl-provider/ هست. می‌شه اون رو اینجا بذارید ببینم؟
۴) کارتهای lan روی پارسیکس با اسم lanX شناخته می‌شن. مثلا کارت اول lan0 و کارت دوم lan1 برنامه مدیریت شبکه گنوم از این اسم پشتیبانی نمی‌کنه و به همین دلیل کارت شبکه رو نشون نمی‌ده.

[ltr]Life *free = new Life(const long OpenSource);[/ltr]
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2006-03-10, 11:04 PM,
ارسال : #67

سلام
فایل dsl-provider این است
[ltr]
# Minimalistic default options file for DSL/PPPoE connections

noipdefault
defaultroute
replacedefaultroute
hide-password
#lcp-echo-interval 30
#lcp-echo-failure 4
noauth
persist
#mtu 1492
usepeerdns
plugin rp-pppoe.so
nic-lan0
user "fanava"
[/ltr]
در مورد کارت صدا من بعد از درست کردن ان فورا نتیجه کار را اینجا نوشتم ولی بعد از reboot کامپیوتر دوباره مشکل باقی بود ولی با دستور
[ltr]
/etc/init.d/alsa force-reload
[/ltr]
مشکل حل میشود چه کار کنم که با هر بار reboot کامپیوتر این مشکل درست نشود
2006-03-11, 11:05 AM,
ارسال : #68

اون خط nic-lan0 رو به lan0 تغییر بدید درست می‌شه. برای اون مشکل هم می‌تونید یه اسکریپت بنویسید که موقع بوت دستور force-reload رو اجرا کنه:

[ltr]
#!/bin/bash
/etc/init.d/alsa force-reload
[/ltr]

اونو مثلا به اسم fix-alsa توی etc/init.d/ ذخیره کنید. با دستور chmod +x اجازه اجرا بهش بدید بعد با دستور ln -s /etc/init.d/fix-alsa /etc/rc5.d/S99fixalsa تنظیمش کنید که موقع بوت اجرا شه. همین.

2006-03-11, 01:50 PM,
ارسال : #69

سلام
ممنون از راهنمایی شما
من طبق گفته های شما مشکل ADSL را درست کردم و الان با ADSL مستقیما توی پارسیکس به اینترنت وصل هستم.
ولی در مورد اسکریپت fix-alsa من ان را نوشتم و با برنامه sysv-rc-conf پارسیکس را تنظیم کردم که موقع بالا امدن پارسیکس این اسکریپت را اجرا کند ولی درحالی که من روی صفحه مانیتور میدیدم که اسکریپت اجرا میشود ولی موقع ورود به پارسیکس باز مشکل به جا بود و از اینجا به فکر افتادم که برنامه ای توی کار alsa اختلال ایجاد میکند تنها برنامه ای که به فکرم رسید gnome-sound-properties بود من توی این برنامه تیک به کار انداختن راه انداز کارت صدا را برداشتم و بعد از ان مشکل حل شد البته مخم جوش اورد تا فکر کردم که چطور پارسیکس را راضی کنم که اذیت نکنه و با من را بیاد.
و دو سوال دیگر و به امید خدا پایان به زحمت انداختن شما
۱-برنامه ps2pdf به خوبی جواب میدهد ولی من برای اینکه بتوانم printer pdf توی لیست پرینترهایم توی firefox داشته باشم و جواب هم بدهد چه برنامه ای را باید نصب کنم
۲-موقع نصب پارسیکس ایکون درایوهای ویندوزی هم روی صفحه میز کار هم توی فولدر سیستمی کامپیوتر در کنار سی دی رام و فلاپی نشان داده میشود ولی بعد از به روز کردن پارسیکس ایکونها رفتند و من نمیدانم چطور دوباره انها را بیاورم البته بگویم من درایو هایم را با استفاده از اتصال به کار گذار روی صفحه گذاشته ام ولی ایکون ان با ایکونهای قبلی که پارسیکس خودش روی میز کار میگذاشت فرق میکند و من دوست دارم بدانم شما چطور ان کار را کرده بودید که پارسیکس بعد از بالا امدن از روی دیسک زنده درایوهای ویندوزی را روی میز کار لیست میکرد. والان من چطور میتوانم ان را به مانند قبل از به روز کردن بسته ها کنم.
2006-03-11, 03:24 PM,
ارسال : #70

شماره نسخه بسته‌های hal و udev تون چیه؟ (با dpkg -l | grep hal و dpkg -l | grep udev ببینید.)

2006-03-11, 04:07 PM,
ارسال : #71

بسته ها اینها هستند
[ltr]
giv@parsix:~$ dpkg -l | grep hal
ii hal 0.5.6-4 Hardware Abstraction Layer
rc libhal-storage0 0.4.8-8 Hardware Abstraction Layer - shared library for
ii libhal-storage1 0.5.6-4 Hardware Abstraction Layer - shared library for
rc libhal0 0.4.8-8 Hardware Abstraction Layer - shared library
ii libhal1 0.5.6-4 Hardware Abstraction Layer - shared library
giv@parsix:~$ dpkg -l | grep udev
ii hwsetup-ng 0.1.5 udev based hwsetup replacement
ii kanotix-udev-config 0.2.19 custom configuration for udev
ii udev 0.084-5 /dev/ and hotplug management daemon
giv@parsix:~$

[/ltr]
2006-03-12, 02:28 PM,
ارسال : #72

باید بسته‌های مربوط به hal رو به نسخه 0.5.5 و بسته udev رو به نسخه 0.081 downgrade کنید. این بسته‌ها رو از <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.parsix.org/parsix-deb/0.7x">http://www.parsix.org/parsix-deb/0.7x</a><!-- m --> بگیرید.

2006-03-12, 04:23 PM,
ارسال : #73

ممنون از کمک شما
این مشکل هم حل شد. تصمیم گرفتم از این به بعد پارسیکس را به روز نکنم تا مشکلات اینچنینی وقتم را نگیرند چون کارهای مهمتری وجود دارند که بهتر است به انها بپردازم.
2006-03-14, 02:11 PM,
ارسال : #74

سلام . من می خوام سی دی پارسیکس 0.76 را تهیه کنم و از شهرستان هستم. چکار کنم ؟ لطفا راهنمایی کنید. اون ایمیلی که نوشتید جواب نمیده تا حالا 3 بار بش ایمیل زدم جواب نداد.
2006-03-14, 08:56 PM,
ارسال : #75

مستقیما با تلفن 88057433 در تهران تماس بگیرید. در ساعات اداری.

2006-03-18, 10:43 AM,
ارسال : #76

tuxifull,
بعد از اینکه k3b (یا اصولا هر نرم افزاری از مجموعه KDE) رو توی parsix نصب کردم دیگه totem اجرا نشد و وقتی اون رو از توی ترمینال اجرا می کنم پیغام زیر رو میده:
Can't create mcop directory
و بعد بسته میشه

(( سواله دوستمون ))
2006-03-18, 11:21 AM,
ارسال : #77

من دقیقا دلیلش را نمیدانم ولی یک کاری میتوانید انجام دهید ببینید درست میشود یا نه شما باید تیک به کار انداختن راه انداز کارت صدا را توی برنامه gnome-sound-properties بردارید به احتمال زیاد درست میشود.
2006-07-22, 11:12 AM,
ارسال : #78

سلام

مخازن Parsix همان مخازن debian sid است آدرسش كجاست تا با دستور apt-setup تنظيمش كرد . يا اصلا لازمه از اين دستور استفاده كنم . من نصبش كرد آدرس مخارن را چه طوري بدم .
2006-07-22, 12:34 PM,
ارسال : #79

اگه نسخه 0.80 را دارید، که مخازن فعال هستن روی 0.80.1 هم کافیه از بخش Repositories برنامه Synaptic فعالشون کنید. همین.

2006-07-26, 03:57 PM,
ارسال : #80

سلام
alan گفته است

مخازن فعال هستن روی 0.80.1 هم کافیه از بخش Repositories برنامه Synaptic فعالشون کنید .

من تا حالا با پارسیکس کار نکردم و نمی دونم این مواردی که گفتید کجاست ...می شه بیشتر راهنمایی کنید .

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 2 مهمان