لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشکلات parsix
2006-02-01, 07:59 PM,
ارسال : #1
مشکلات parsix
سلام
من از پارسیکس 7.50 استفاده میکنم توی پارسیکس هنگامی که نشانگر موس روی یک فایل mp3 میرود به صورت خودکار با برنامه mpg123 شروع به پخش فایل صدا میکند هر چند این کار امکان خوبی است ولی بعضی از مواقع باعث تداخل صدا با برنامه های دیگر میشود و شنونده را اذیت میکند میخواستم بدانم چطور این امکان را غیر فعال کنم.

سوال دومی این است که من از میز کار فارسی پارسیکس استفاده میکنم و تمام قلمها را روی free farsi تنظیم کرده ام ولی موقع استفاده از openoffice و xfardic هر بار باید فونت free farsi را انتخاب کنم که کار عذاب اوری است برای حل این مشکل چه کار کنم.به من نگویید که tahoma و arial را نصب کنم چون اینها مال ویندوز است و من دوست دارم این مشکل را با فونتهای ازاد حل کنم نه فونتهایی که حق کپی رایت دارند.
سوال سوم این است که هنگامی که از روی یک پارتیشن ntfs یک فایل را به پارتیشن لینوکس کپی میکنم یک علامت قفل روی ان قرار گرفته ولی در حالی که فایلهای کپی شده از پارتیشن fat32 این مشکل را ندارند.برای حل این مشکل چه کار کنم؟

سوال چهارم این است که در حالی که من با totem میتوانم موسیقی گوش کنم ولی xmms پیغام میدهد که کارت صدا شناسایی نشده چه کار کنم که این مشکل هم حل شود.
چهارم چرا پارسیکس برنامه کم حجمی مانند gnome-ppp را ندارد حجم ان کمتر از 90 کیلو بایت است.
پنجم در حالی که در حالت پیشفرض swat فعال نیست پس دیگر ان دکمه تنظیم اشتراک گذاری پوشه ها به چه درد میخورد.اگر کسی بلد باشد swat را از کجا فعال کند ان فرد دیگر نیازی به این دکمه ندارد و خودش میداند چه کار باید بکند.
وانکه من با راه اندازی swat و samba باز هم نمیتوانم پوشه های به اشتراک گذاشته شده بر روی ماشینهای ویندوزی را ببینم پیغامی که میدهد این است که اصلا smb :/// را نمیشناسم این مشکل اخری واقعا اعصابم را خراب کرده است تا پارسیکس را حذف نکرده ام اقا الن لطفا به این سوالها مخصوصا سوال اخری جواب دهید .برای تمام این مشکلات تصویر هم دارم اگر لازم بود تصویر هایش را هم اینجا خواهم گذاشت.
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2006-02-01, 09:11 PM,
ارسال : #2

سوال اول: کافیه از توی ناتیلوس منوی Preferences لبه Preview بخش Sound Files قابلیت پیش نمایش فایل‌های صوتی رو روی Never بگذارید!
سوال دوم: این اشکال بسته ttf-freefont است. بسته ttf-freefont رو حذف کنید درست می‌شه.
سوال سوم: پارتیشن‌های NTFS روی لینوکس به صورت Read Only هستند.
سوال چهارم: تنظیمات XMMS رو با زدن کلید Ctrl+P بررسی کنید. با تغییر Output Plugin باید مشکل برطرف بشه.
سوال پنجم: غیر فعال بودن swat یه باگ بود! درست می‌شه. swat رو تنظیم کنید. آیا تنظیمات WORKGROUP و تنظیمات شبکه سیستم با شبکه محلی می‌خونه؟ اگه بله، بجای استفاده از smb:// کافیه از منوی Places بخش Connect To Server رو انتخاب کنید. سپس گزینه Windows Share و آدرس IP سرور و بقیه مشخصات رو وارد کرده و روی Connect کلیک کنید.

Gnome-PPP از wvdial استفاده می‌کنه. Wvdial با خیلی از ISP ها کار نمی‌کنه.

اگر باز اشکالی داشتید مطرح کنید تا برطرف بشه.

[ltr]Life *free = new Life(const long OpenSource);[/ltr]
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2006-02-01, 09:48 PM,
ارسال : #3

برای رفع مشکل smb:// روی ناتیلوس، دستور زیر رو اجرا کنید:
[ltr]apt-get install libgnomevfs2-bin libgnomevfs2-extra[/ltr]

از Bug-Report واقعا ارزشمندتون ممنونم! Smile

2006-02-02, 03:13 AM,
ارسال : #4

سلام
با راهنمایی شما مشکل smb حل شد.ولی در مورد ntfs باید بگویم که من نمیخواهم روی پارتیشن ntfs چیزی کپی کنم من میخواهم از یک پارتیشن ntfs موقعی که چیزی را به روی میز کار کپی میکنم علامت قفل که معنی نداشتن اجازه نوشتن به فایل است را نداشته باشد اگر با root وارد شویم وفایلی را از یک پارتیشن ntfs به میز کار root کپی کنیم این علامت قفل را ندارد ولی هنگامی که با یک کاربر معمولی این کار را میکنیم این علامت قفل را دارد این در حالی است که اگر root یا یک کاربر معمولی فایلی را از یک پارتیشنfat32 به میز کار خودشان کپی کنند این علامت قفل را نخواهند داشت چطور میشود پارتیشنهای ntfs را طوری mount کرد که هنگامی که کاربرهای معمولی فایلی را از پارتیشن های ntfs را به میز کار خودشان یا خانه خودشان کپی میکنند اجازه نوشتن به فایلها را هنگامی که به محیط خودشان کپی شده را داشته باشند. باز هم بگویم من نمیخواهم چیزی را توی پارتیشنهای ntfs کپی کنم.
باگ دیگر مربوط به wvdial است هنگامی که با wvdialconf میخواهم فایل تنظیمات wvdial را تنظیم کنم wvdialconf چیزی را به فایل /etc/wcvdial.conf اضافه نمیکند یعنی در حالی که مودم را میشناسد به دروغ میگوید که فایل تنظیمان wvdial را نوشته ام ولی بعدا که نگاه میکنم هیچ تنظیمی وجود ندارد البته این کارها را با root انجام میدهم.
مشکل بعدی مربوط به gdm است هنگامی که میخواهم زبان فارسی را به عنوان زبان اصلی انتخاب کنیم میبینیم که کلمه فارسی را با فونت بد و به صورت حرفهای جدا جدا نوشته است چطور این مشکل را حل کنیم این در حالی است که هنگامی که وارد میز کار میشویم همه فونتها ونوشته ها درست وبی نقص هستند.
با تشکر
2006-02-02, 03:33 AM,
ارسال : #5

برای زبان فارسی من هم همین مشکل را داشتم فونت تاهوما نصب کردم مشکل حل شد.
2006-02-02, 03:47 AM,
ارسال : #6

یک سوال دیگر من میخواستم هر با که لینوکس پارسیکس اجرا میشود سرویس ssh هم هنگام بالا امدن اجرا شود ویا همینطور سرویسهای دیگر. برای این کار یعنی کنترل سرویسها برنامه گرافیکی وجود ندارد؟ برای تنظیم دستی کدام فایل را باید ویرایش کنم.
2006-02-02, 11:12 AM,
ارسال : #7

سلام
توی /etc/init.d که تمام سرویسها وجود دارند ولی سوال من چیز دیگری بود میخواستم بدانم چطور میشود تنظیم کرد که مثلا ssh در هنگام بالا امدن لینوکس اجرا شود.فایل تنظیماتی وجود ندارد که بگوید چه سرویسی اجرا شود چه سرویسی اجرا نشود؟
2006-02-02, 01:56 PM,
ارسال : #8

از منوی Desktop->Administration-Services می‌تونید تعیین کنید تا ssh در هنگام بوت شود. برای رفع مشکل قلم همونطور که در بالا هم گفتم، بسته ttf-freefont رو حذف کنید. چون ntfs فقط خوندنی هست، فایل‌های کپی شده از اون هم فقط خوندنی کپی می‌شن. کافیه روی فایل یا فولدر مورد نظر کلیک راست کنید و در لبه Permission گزینه write رو تیک بزنید. همین!

2006-02-02, 05:00 PM,
ارسال : #9

ممنون از جوابهایتان
ولی هنوز دو مشکل که من میدانم باقی مانده یکی مربوط به gdm و دیگری مربوط به wvdial اگر این دو تا را جواب بدهید ممنون میشوم
2006-02-02, 05:48 PM,
ارسال : #10

در مورد wvdial، آیا gnome-ppp هم همین مشکل را دارد؟
برای حل مشکل gdm، همونطوری که بالا هم گفتم، بسته ttf-freefont رو حذف کنید.

2006-02-02, 07:30 PM,
ارسال : #11

gnome-ppp هم پیغام خطای پسورد را میدهد من برای اینترنت از pon استفاده میکنم.شما خودتان به راحتی میتوانید این نقص wvdial را تست کنید اصلا هیچ فایل تنضیماتی درست نمیکند
2006-02-02, 08:08 PM,
ارسال : #12

بسته ttf-freefont را هم حذف کردم ولی باز مشکل gdm وکلمه فارسی ان حل نشد
2006-02-02, 10:24 PM,
ارسال : #13

gnome-ppp تنظیمات رو توی فایلی به نام wvdial. توی دایرکتوری خانگی درست می‌کنه، ولی سیستم Authentication مورد استفاده در wvdial در خیلی از ISP های غیر استاندارد ایرانی پشتیبانی نمی‌شه. پارسیکس استفاده از pppconfig رو توصیه می‌کنه.

2006-02-03, 12:28 AM,
ارسال : #14

مسئله اینجاست که wvdial اصلا چرا فایل تنظیمات را نمی سازد؟ من توی دبیان سارژ با wvdial به راحتی به اینترنت وصل میشوم.
یک سوال دیگر موقعی که روی شبکه محلی میخواهیم فیلمی یا اهنگی را که توی ماشین ویندوزی است را نگاه کنیم یا بشنویم از برنامه توتم استفاده میکنم ولی توتم هر فیلم یا mp3 را اول باید دانلود کند وبعد ان را پحش کند که این ایراد هنگامی که میخواهیم فایل بزرگی مانند فایلهای فیلم را ببینیم بیشتر حودش را نشان میدهد ایا برنامه ای وجود دارد که بتواند فایلهای بر روی شبکه را بدون نیاز به دانلود کردن پخش کند مانند windows media player و winamp توی ویندوز؟
2006-02-03, 01:50 PM,
ارسال : #15

wvdial فایل تنظیمات هر کاربر را در شاخه خانگی آن کاربر در فایلی به نام wvdial. می‌سازد! فکر کنم این رو بالا گفتم! منظور از شبکه روی چه پروتکلی است؟ وب یا فایل سرور؟

2006-02-03, 02:16 PM,
ارسال : #16

منظورم از شبکه شبکه مخلی یعنی smb است یا اشتراک بین ویندوز و لینوکس
2006-02-03, 03:02 PM,
ارسال : #17

در مورد wvdial باید بگویم برای من اصلا مهم نیست که درست بشود یا درست نشود من فقط میخواستم یک باک را به شما گزارش کنم من برای وصل شدن به اینترنت از pon استفاده میکنم ونیازی هم به wvdial ندارم ولی در مورد تنظیم wvdial من این کار را انجام میدهم
[ltr]
giv@parsix:~$ wvdialconf mywvdial.conf
Editing `mywvdial.conf'.

Scanning your serial ports for a modem.

WvModem<*1>: Cannot set information for serial port.
ttyS0<*1>: ATQ0 V1 E1 -- failed with 2400 baud, next try: 9600 baud
ttyS0<*1>: ATQ0 V1 E1 -- failed with 9600 baud, next try: 115200 baud
ttyS0<*1>: ATQ0 V1 E1 -- and failed too at 115200, giving up.
WvModem<*1>: Cannot set information for serial port.
ttyS1<*1>: ATQ0 V1 E1 -- OK
ttyS1<*1>: ATQ0 V1 E1 Z -- OK
ttyS1<*1>: ATQ0 V1 E1 S0=0 -- OK
ttyS1<*1>: ATQ0 V1 E1 S0=0 &C1 -- OK
ttyS1<*1>: ATQ0 V1 E1 S0=0 &C1 &D2 -- OK
ttyS1<*1>: ATQ0 V1 E1 S0=0 &C1 &D2 +FCLASS=0 -- OK
ttyS1<*1>: Modem Identifier: ATI -- 56000
ttyS1<*1>: Speed 4800: AT -- OK
ttyS1<*1>: Speed 9600: AT -- OK
ttyS1<*1>: Speed 19200: AT -- OK
ttyS1<*1>: Speed 38400: AT -- OK
ttyS1<*1>: Speed 57600: AT -- OK
ttyS1<*1>: Speed 115200: AT -- OK
ttyS1<*1>: Max speed is 115200; that should be safe.
ttyS1<*1>: ATQ0 V1 E1 S0=0 &C1 &D2 +FCLASS=0 -- OK
Modem Port Scan<*1>: S3

Found a modem on /dev/ttyS1.
mywvdial.conf<Warn>: Can't open 'mywvdial.conf' for reading: No such file or directory
mywvdial.conf<Warn>: ...starting with blank configuration.
Modem configuration written to mywvdial.conf.
ttyS1<Info>: Speed 115200; init "ATQ0 V1 E1 S0=0 &C1 &D2 +FCLASS=0"
[/ltr]
که با اینکار باید wvdial یک فایل تنظیم به نام mywvdial.conf برای من بسازد که این کار اتفاق نمی افتد و هیچ فایلی ساخته نمیشود
موفق باشید
2006-02-03, 06:25 PM,
ارسال : #18

آیا فایل mywvdial.conf رو قبلش ساختید؟

2006-02-03, 07:13 PM,
ارسال : #19

اقا الن چرا خودتان یک دقیقه این موضوع را امتحان نمیکنید من که توی دبیان سارژ این کار را میکنم به راحتی یک فایل تنظیمان توی خانه خودم برایم می سازد من توی پارسیکس هم فایل را از قبل ساختم و دستور را زدم و هم قبل از ساختن فایل دستور را اجرا کردم در هر دو صورت wvdial فایل تنظیمات را برای من نمیسازد.من این موضوعها را که مطرح میکنم برای رفع مشکلات پارسیکس است نه برای سوال پیچ کردن شما شما این سوالها را جواب بدهید من هنوز باگ کشف کرده دارم که به شما گزارش کنم.
موفق باشید
2006-02-03, 07:22 PM,
ارسال : #20

راستی اقا الن این برنامه services-admin اسم بسته اش چیست من میخواهم ان را توی دبیان سارژم نصب کنم.

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان