لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
خبرنگاری و رسالت سایت
2007-06-27, 11:23 PM,
ارسال : #1
خبرنگاری و رسالت سایت
دوستان در مورد اخبار سایت من خیلی نگران هستم.به یک portal ساده که mirror دیستروواچ شده تبدیل شدیم. من به این موضوع بد بین هستم.(در صورتی که این سایت بزرگترین سایت در مورد لینوکس بین فارسی زبانان دنیاست.)
خواهشا به این موضوع از طرف آلن و محمد عزیز رسیدگی بشه.
دوستان هم این thread رو دنبال کنن و جواب بدن.
آیا رسالت این سایت خبرنگاری نیست؟؟؟ می‌دونم خبر از دیستروواچ گذاشتن هم خبرنگاریست.ولی به ملت یاد بدیم که بابا ماهی رو خودتون بگیرید نه اینکه دیگران بگیرند شما استفاده کنید.
البته در مورد انجمن ها محمد عزیز داره زحمت میکشه و وقت گذاشته و وضعیت انجمن ها الان خیلی بهتر از گذشته است.
دوستان جدی بگیرید که خبر برای مردم خیلی مهمه! و خیلی ها مرجع شناخت ما رو نوع خبر هامون می‌دونن.(اینکه حبر مال ماست یا از جایی ترجمه کردیم؟!!)
خواهشا رسیدگی شود....................

اعتراض به عملکرد دولت در زمینه IT
اینترنت حداقل 5M + یک laptop حق مسلم هر ایرانیست.
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2007-06-27, 11:37 PM,
ارسال : #2
پاسخ: خبرنگاری و رسالت سایت
من هم این نکته به ذهنم رسید که قسمت اخبار با اینکه خیلی فعاله، برخی اخباری رو که باید بده، نمیده.اما فکر کردم یا خودم باید خبر بدم، یا اینکه با همین وضعیت سر کنم.
محسن جان، خودت شروع کن، اخبار جدید دیگر رو هم بده، من هم شخصا سعی می کنم فعال بشم.

[عکس : banner.png]
2007-06-28, 01:07 AM,
ارسال : #3

یه امید حق من از آخر تیر فعال می‌شم.

2007-06-28, 01:37 AM,
ارسال : #4

جناب پهلوانزاده از بس توليد ( هر جور شو فكر كني كم ) بيچاره جناب آلن كدوم فعاليت انجام شده در داخل رو بياره رو اخبار به جز فعاليت كاري خودشو ؟ ولي ميشه نرم افزارها و كارهاي جديد انجام شده رو ترجمه كرد كه گه گداري بعضي از دوستان زحمتشو ميكشن .
راستي فونت سايت ريز ناجور و ناخوان شده ، و وسط چسن شدن محتواي پست ها به نظرم يه جوريه يعني چه آخه Smile

بازم از همه زحمات شما و ديگران ممنون .

مريم
2007-06-28, 01:42 AM,
ارسال : #5

فونت ها بد شده

نرم افزار مانیتورینگ شبکه اختصاصی شده به همراه تقویم شمسی و ...
2007-06-28, 01:48 AM,
ارسال : #6

مریم خانم ،
اولا اینجا سایت شخصی آلن عزیز نیست.بلکه یک community است.
دوما من از اون اول دنبال کدینگ بودم به طوری که اگر یادتون باشه IOSSD رو راه انداختم. البته نمی‌دونم شما اون موقع دیده بودید یا خیر.برای همینه که می‌گم "بد بین" شدم.
سوما مشکلات مالی نمی‌گذاره بچه‌ها برن دنبال کد زدن. این نظام مهندسی افتضاح مگه میگذاره که کد رو تحت سیستم‌های FOSS ی زد؟؟؟ انصاف داشته باشید.همین چند وقت پیش با یکی از بچه های سایت صحبت می‌کردم می‌گفت مجبورم کارم رو رها کنم و برم سمت لینوکس.کارش ویندوزی بود.کد زن خوبی هم هست.(البته همیسشه به کسانی که بهشون تدریس می‌کنم می‌گم که همیشه شما solution بدید که لینوکس می‌تونه کارهای enterprise رو مدیریت کنه و سه عامل : stability -reliability و availability به اضافه فلسفه گنو نمی‌گذاره که از ویندوز استفاده کنید. نه کارفرما از شما بخواد! البته شغل من همیشه با لینوکس و یا با FreeBSD بوده! ولی درآمد من کم بوده [به دلیل تغییر شغل])
چهارما خبر چه ربطی به تولید نرم‌افزار داره؟؟؟؟؟!!!!!
پنجما ساخت خبر به داخل و خارج محدود نمیشه! اگر خبرنگار‌هایی که من ازشون صحبت می‌کنم با اون طرف فقط ارتباط ایمیلی داشته باشن کلی خبر داریم.
در آخر از شما تقاضا دارم قسمت‌هایی که در مورد دیستروواچ گفتم رو دوباره بخونید.......

2007-06-28, 03:10 AM,
ارسال : #7

آقاي پهلوانزاده عزيز
به نکته بسيار خوبي اشاره کرديد!از مدتها پيش من در فکر موضوع اخبار سايت هستم که يک تاپيک بزنم و از دوستاني که مايل به فرستادن خبر هستند،کمک بگيرم!ولي خوب گفتم که اول يک سر و ساماني به انجمن بديم،بعد اخبار!
تا قبل از انتخاب ناظرين،بدليل اوضاع انجمن،به شخصه فقط به انجمن ها سر مي زدم و خوب آلن جان مثل هميشه زحمت ارسال خبر را مي کشند!وگرنه من خيلي دلم مي خواد خبرهاي خوبي که در OSnews و slashdot منتشر مي شود را براي دوستان قرار دهم!حالا که انجمن ها دارد سر رو سامان مي گيرد بايد بيشتر به بخش خبر برسم(و برسيم!)!

خوب قبلا چند تا از دوستان براي خبر اعلام آمادگي کرده بودند که ....از جمله:emilsedgh که قرار بود احبار KDE ر ا برامون بفرسته و هچنين kakilik!ولي مثل اينکه يادشون رفتSmile

هم اکنون هم يکي از دوستان(matarodi) که زحمت مي کشند و هميشه براي سايت خبر مي فرستند،اعلام آمادگي کرده اند که واقعا جا دارد از ايشون تشکر بکنيمSmile

چند تا از دوستان ديگه هم هستند که هر از گاهي براي سايت،مقاله و خبر مي فرستند که از آنها هم ممنونيم!

براي فرستادن خبر هم من چند وقت پيش آدرس سايتهايي را که دوستان بهتر است براي منبع برگردان به فارسي انتخاب بکنند را نوشتم! و گفتم که دوستان اگر بتوانند حد اکثر هفته اي 2 خبر هم براي سايت بنويسند،خودش غنيمت است!هر کسي بالاخره مي تواند خبري درباره موضوع مورد علاقه خود بفرستد!

به هر حال باز هم ممنون آقاي پهلوانزاده عزيز که به فکر خبرهاي سايت هستيد و مطمئن باشيد که خبرهاي خوب در راه است!اگر دوستان مشارکت بکنند،چه بهتر!

لطفا قبل از اينکه سؤالات خود را در انجمن مطرح کنيد،‌حتما قوانين انجمن‌ها را مطالعه فرماييد.
2007-06-28, 03:27 AM,
ارسال : #8

محمد جان ممنون ،
خوشحالم کردی.
ولی خواهشا کاری کنیم که بچه‌ها با خود source ها در تماس باشند نه اینکه ترجمه کنند. این به کیفیت خبرها اضافه می‌کنه.
یه موضوع دیگری هم که هست خبرنگاریست.حتی اگر شده هر کسی ۲ هفته‌ای یک خبر ولی پی‌گیری خیر کرده باشه.
یه مثال ساده :
کسی که باید man-page ها رو بگذاره رو اینترنت،‌ برای چند نفری ایمیل میفرسته که من هم جزو اون افراد هستم که ایمیل براشون میره. به عنوان مثال اینگونه خبرها می‌تونه داغ و با کیفیت باشه.(البته منظورم خود man-page ها نیستند.چونه لزومی ندارد که man-page های جدید جزو خبر باشند.این یک خبر با کیفیت نیست.ولی زمان آن با کیفیت است.)
اگر بچه‌ها با چند نفری لینک بشن که توسط ایمیل خبر ها براشون خصوصی و داغ بره خیلی با کیفیت میشه.
من سر کمیت بحث نکرده بودم محمد جان.مشکل من با خبر‌ها کیفیت اون‌ها بود.اتفاقا کمیت اون‌ها خوبه.
یه مثال دیگه :
قبل از اینکه در اینترنت منتشر بشه کنفرانس postgresql در ژاپن هست، من این موضوع رو می‌دونستم.
اگر از این دسته خبرها منتشر کنیم خودمون یه خبرگذاری میشیم.

2007-06-28, 03:37 AM,
ارسال : #9

سلام
من سعی می کنم اخبار KDE رو فعالانه بر روی تکنوتاکس قرار بدم.اما چند بار این کار رو کردم، اما متاسفانه اخبار بسیار دیر تایید شدند.فکر می کنم خبر انتشار KOffice 1.6 تقریبا ۱ هفته بعد منتشر شد.

2007-06-28, 01:13 PM,
ارسال : #10

emilsedgh نوشته :
نقل قول :من سعی می کنم اخبار KDE رو فعالانه بر روی تکنوتاکس قرار بدم.اما چند بار این کار رو کردم، اما متاسفانه اخبار بسیار دیر تایید شدند.فکر می کنم خبر انتشار KOffice 1.6 تقریبا ۱ هفته بعد منتشر شد.
پیشنهاد بدهید تا این معضل رفع شود. بله امیل جان خبر ها دیر apply می‌شن.
باید فکری کرد..........

2007-06-28, 01:31 PM,
ارسال : #11

جناب پهلوانزاده ، همه حرفهاي شما درست ، اگه معيشت برنامه نويسا يه جوري تضمين بشه ( اونم بستگي به خير چيزا - كپي رايت ، تصميم مسولان بيخيال ....) كار انجام شده زياد ميشه ، محصولات فكري كه زياد بشن خودبخود خبرشم مياد ( ايراني منظورمه ) .

به هر حال با اين همه مشكلات مالي و كاري شما و ديگر عزيزان زحمت اينجور سايت ها رو ميكشيد يه عالمه ارزش داره .
بازم مرسي
2007-06-28, 03:11 PM,
ارسال : #12

مریم خانم،
سایت مهم نیست. پروژه‌های پشت پرده یک community است که مهم می‌باشد.
در مورد محصولات فکری باید بگم که کم محصول نداریم،‌ نمونه‌اش آرش بیژن زاده بود که بدلیل عدم همکاری با ایشان ،‌ در این اواخر ایزوله شده بودند و الان در کانادا هستند.
یا نمونه دیگری از آن آرمین است.
نمونه خیلی زیاده .....

2007-06-28, 05:33 PM,
ارسال : #13

حيف وقت شماها نيست كه در مورد ان چيز ها صحبت مي كنيد

SiaX best programmer
2007-06-28, 06:01 PM,
ارسال : #14

من با آقای پهلوان زاده موافقم ، اخیرا از طرف سایت نه مقاله خوبی و نه گزارش خوبی بجز چند عدد محدود منتشر نشده . متاسفانه فقط شاهد ترجمه های ریلیز شدن توزیعهای جدید هستیم . اگر سایت با این وضع پیش بره 100٪ افت میکنه . انجمن هم که پر شده از سوال های تکراری و دیگه اون تبع یادگیری رو نداره .. تنها پر از پست های نابجا و بی مورد .
برای برنامه نویسی چطوره یک پروژه تعریف کنیم و هر کس بخش خاصی رو به عهده بگیره و به اندازه ی توانش انجام بده ; اگر همینطوری پیش بریم به جایی نمی رسیم . هرچقدرم داد از پشتیبانی و کپی رایت ، کمک های مالی و و و و کنیم بازم همین آشه و همین کاسه ، به فریاد های به موضوعات اساسی بزرگ تر از این هم توجه نشده با فریاد های بلند تر !‌- بهر حال ما باید همه اینارو نادیده بگیریم و راه خودمونو بریم.

آرین
2007-06-28, 06:26 PM,
ارسال : #15

سلام
انتشار اخبار به روز می تونه خیلی مفید باشه
من سعی می کنم اخباری که در Dot.KDE منتشر میشه رو اینجا ترجمه کنم، از جمله Commit-Digest رو.اما باید این اخبار باید سریع تایید بشوند.خبر حامیان Akademy و برگزاری اون رو دیشب گذاشتم، هنوز نیامده و اگر قرار باشه فردا-پس فردا بیاد دیگه ارزش خودش رو از دست میده چون کنفرانس فردا شروع میشه.خاصیت خبر، به روز بودنش هست.
آقای کارگر شما به مدیریت قسمت اخبار دسترسی دارید؟ می تونید روند تایید شدن رو سریع تر کنید؟
2007-06-28, 07:31 PM,
ارسال : #16

بسيار ممنون از شما و همچینین دوستان دیگری که زحمت می کشند و خبر می فرستند!

از نظر تائيد خبر هم به روی چشم!از اين به بعد خبرها سریع منتشر خواهند شد!(از بس به بخش خبرهای ارسال سر زدیم خبری نبود،فکر کردیم دیگه کسی نمی خواهد خبر بفرسته و کمی با وقفه سرمی زدیم!)

بیشتر اوقات که کسی خبر نمی فرسته،ولی وقتی هم خبری فرستاده میشه،پنج،شش تا توی يک روز :mrgreen:

لطفا قبل از اينکه سؤالات خود را در انجمن مطرح کنيد،‌حتما قوانين انجمن‌ها را مطالعه فرماييد.
2007-06-28, 07:47 PM,
ارسال : #17

به نظر من مدیریت و دوستان مطلع منابع مفید و غنی را شناسایی و معرفی کنند تا دوستان با منابع موثق خبری آشنا شوند
آن موقع مسلما تکلیف برای خبر رسانی به سایت روشتن تر خواهد شد .
ضمنا اخبار داخلی نقش به سزایی در فرهنگ سازی دارند
( باید توجه ویژه ای به اخبار داخلی مرتبط با لینوکس و نرم افزار های بازمتن شود و این حاصل نمی شود مگر در سایه ی ارتباط مناسب و موثر دوستان از نقاط مختلف کشور با یکدیگر )

آلبرت اینشتن می گفت : سعی نكنید موفق باشید، سعی كنید مفید باشید
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.guilug.org">www.guilug.org</a><!-- w -->
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2007-06-28, 09:14 PM,
ارسال : #18

منابع خوب: Planet های KDE و Gnome و توزیع ها
OSNews و Slashdot برای اخبار زرد :p

2007-06-28, 09:34 PM,
ارسال : #19

dbkashaf نوشته :
نقل قول :به نظر من مدیریت و دوستان مطلع منابع مفید و غنی را شناسایی و معرفی کنند تا دوستان با منابع موثق خبری آشنا شوند
دوست گرامی این نظریه درست نیست. اینجوری که میشیم مترجم!!!
منابع مفید یعنی خود دوستان با بعضی از مسئولین در دنیا دوست بشوند و اون‌طوری خبر دریافت کنند.

2007-06-28, 10:12 PM,
ارسال : #20

حق با شما است
بنده بیشتر از جهت صحت اخبار این مورد را عرض کردم منظورم این بود اگر قرار باشد مطالبی از منابعی گرته برداری و در قالب یک خبر جدید و مفید برای درج در سایت ارسال شود دوستان بدانند که بیشتر از چه کانال هایی می توانند به این امر بپردازند همین .
( در هر صورت درج اخبار خارجی خصوصا عین خبر نوعی ترجمه است مگر تفسیر و تحلیل آن)
خوب من بیشتر خبر رسانی مد نظرم بود احتمالا شما خبر سازی جمعیت تکنوتاکس را مد نظر دارید ( در این مورد کاملا حق باشماست )

آلبرت اینشتن می گفت : سعی نكنید موفق باشید، سعی كنید مفید باشید
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.guilug.org">www.guilug.org</a><!-- w -->
جستجوی تمامی ارسال های کاربر

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان