لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دلائل دوری تعدادی از کاربران از لینوکس
2007-08-09, 09:11 PM,
ارسال : #1
دلائل دوری تعدادی از کاربران از ل
با سلام
لطفا زود ناراحت نشید که این چه تاپیکی هست که شروع کردم !!!!
فقط میخوام که یک سری دلایلی که موجود هست و کاربران زیادی به خاطر این مشکلات ترجیح میدن از ویندوز استفاده کنند برای جامعه آماری معلوم بشه .
از دوستان خواهش میکنم که اگر دلیلی دارن فقط نام ببرن .
مثلا از دلایلی که باعث میشه تعدادی کاربر از دست بدیم :
1. وجود وین مودم ها
2. انتخاب نکردن توزیع مناسب برای شروع

امیدوارم که همه هماهنگ باشیم .

To Follow The Path
Look To The Master
Follow The Master
Walk With The Master
See Through The Master
Become The Master
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2007-08-09, 10:29 PM,
ارسال : #2
پاسخ: دلائل دوری تعدادی از کاربرا
عادت عادت عادت (کسی که از ویندوز شروع کنه به احتمال زیاد تو ویندوز میمونه من یه استاد داشتم که چون کارش رو با داس شروع کرده بود کار با ویندوز رو دوست نداشت.)
آشنایی نداشتن (چند نفر تو ایران واقعا میدونن لینوکس چیه؟)
مشکلات سازگاری( چند تا کافینت تو ایران روی سیستمهاشون لینوکس دارن؟)
کمبود نرم افزار (چند تا نرم افزار کاربردی واسه لینوکس هست؟؟برنامه حسابداری و مترجم و ...)
==============
Death is the broom I take in my hands to sweep the world clean
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.7vadieshgh.ir">www.7vadieshgh.ir</a><!-- w -->
==============
2007-08-10, 01:57 AM,
ارسال : #3

در خصوص رشته کامپیوتر:
استاد ها لینوکس بلد نیستن می‌ترسن جلوی دانشجوی خود ضایع بشن.
و وقتی که کسی رو ویندوز وقت گذاشته دیگه اصراف وقت می‌دونه که سوییچ کنه.
قبلا در پروژه IOSSD توجیه استاد‌ها رو در دستور کار داشتم.
الان هم بدون اون پروژه دارم کار‌هایی انجام می‌دم که شاید آخر پاییز ثمره اون رو ببینید.

اعتراض به عملکرد دولت در زمینه IT
اینترنت حداقل 5M + یک laptop حق مسلم هر ایرانیست.
2007-08-10, 02:46 AM,
ارسال : #4

یک دلیل محکم : من الآن دو ماهه دنبال یه جا تو یزد میگردم که توضیعها ی معروف ره داشته باشه شما جایی ره میشناسید؟

Now we that are strong ought to bear the infirmities of weak and not to please ourselves
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2007-08-10, 02:53 AM,
ارسال : #5

وین مودم های لعنتی . خود اینها باعث شدن من که کنجکاو بودم نتونم از لینوکس کامل استفاده کننم چه رسد به اینکه مهاجرت کنم !
عادت رو هم میشه عوض کرد . سخت نیست.
فقط ایجاد راهنماها و مستندات مهمه.

You must do the things you think you cannot do. — Eleanor Roosevelt
2007-08-10, 03:01 AM,
ارسال : #6

سلام
جوی که همه جا پیچیده و گنو/لینوکسو سخت و رعب آور نشون میده. خیلی ها هنوز فکر میکنن محیط گرافیکی نداره.
کمبود بعضی نرم افزارها رو تأیید می کنم.

شادترین افراد لزوما بهترین چیزها رو ندارن. اونا فقط از اونچه تو راهشون هست بهترین استفاده رو میبرن.
2007-08-10, 03:16 AM,
ارسال : #7

چیزی که خیلی بین دوستام و دوربرم می بینم و باعث میشه لینوکس ناجور به نظر بیاد استفاده از محیط متنی و ترمنیاله. البته توزیع های امروزی واقعا محیط گرافیکیهاشون واقعا قویه و خیلی کم نیاز به محیط ترمینال میشه. ولی خب هنوز بعضی کارها هم هستن که معمولا تو محیط متنی انجام میشن مثلا نصب بسته ها.به خصوص واسه کسایی که خیلی به ویندوز عادت دارن این موضوع مثل یه کابوسه که مجبور باشن هر چند کم از محیط متنی استفاده کنن. یه نمونش چیزی بود که یکی از دوستام رو کلی ترغیب کردم لااقل لینوکس رو امتحان کنه خواست درایور nvidia رو نصب کنه بهش گفتم چیکار کنه .گفت بی خیال شم بهتره و همون ویندوز بهتره!

Don't lose time, Join the open source community
2007-08-10, 04:13 AM,
ارسال : #8

كار كردن با يه چيز جديد كه منابع فارسي كم داره و تو محيط هاي آكادميك هم به عنوان بحث آموزشي جدي گرفته نميشه انرژي و وقت ميخواد

مشكلي كه الان خودم باهاش ميجنگم اينه كه منابع دقيق لينوكس زبون اصلي اند و خوندنش واقعا وقت و انرژي مي گيره و من به شخصه اگر سؤالي برام پيش بياد و وقت خوندن كتاب زبون اصلي رو نداشته باشم ميام تو اين سايت ولي هميشه هم نتونستم جوابمو از مبحثاي اين سايت بگيرم.
پس يا بايد تو همون منابع اصلي دنبالش باشم (اگر تنبلي نكنيم اين راه خوب جواب ميده) و يا بايد بيخيال مطلب شد(من دومي رو بيشتر تجربه كردم)

zahraonline
2007-08-10, 04:31 AM,
ارسال : #9

سلام ،‌ یکی از مشکلات اینه که هنوز شما بدون اینترنت سخته روی لینوکس نرم‌افزار نصب کنید

البته الان خیلی راحت‌تر شده ولی نسبت به ویندوز هنوز مشکلتره

مسئله دیگه نبود برنامه‌های تخصصی قدرتمند برای لینوکس هست البته تقصیر لینوکس نیست ولی آزار دهنده است.

و نصب درایور هم توی لینوکس گاهی سخته

ای خدا جان را عطا کن آن مقام -- کندرو بی حرف می روید کلام

هرکه عاشق دیدیش معشوق دان -- کوبه نسبت هست هم این و هم آن
2007-08-10, 01:33 PM,
ارسال : #10

یک اشکال دیگه هم اینه که خیلی از آدم های «حرفه ای» کار دائمی با FrontPage دارن که تا جایی که من دیدم هیچ معادل خوبی توی لینوکس براش نیست. NVU رو دیدم و به هیچ وجه به راحتی و قدرت و خوش دستی فرانت پیج نیست. بقیه هم همینطور. نمی خوام flame شروع کنم ولی خوبه اشکالات رو بدونیم. این روزها اگر مشکلات من در لینوکس رو بپرسن، تنها سه چیزی که به ذهنم می رسه قابلیت های کمتر office (مثلا نداشتن امکان توضیح گذاری در کنار متن و سازگار نبودن ۱۰۰٪ با فارسی) و GIMP (مثلا معادل راحتی مثل free transform رو توش نی بینم) و نبودن معادل فرانت پیج است (:

آزادی عقیده و کیبرد حق هر انسان است.
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.FreeKeyboard.net">www.FreeKeyboard.net</a><!-- w -->
2007-08-10, 01:50 PM,
ارسال : #11

یک مشکل اساسی دیگه اینه که نرم افزارهای انحصاری ویندوز مثل نقل و نبات توی بازاره ولی نرم افزار تحت لینوکس اگه انحصاری باشه اونوقت خر بیار باقالی بار کن ! مثلا همین فرانت پیج شما چند نفرو میشناسید که آفیسشون ره خریده باشن شاید استفاده از کراس آور با اهداف اصلی ما مغایر باشه (اونهم به صورت غیر قانونی!) ولی شما وضعیت فعلی هم در نظر بگیرید تا وقتیکه به سازمان تجارت جهانی ملحق نشدیم کپی رایت در ایران یعنی کشک

Now we that are strong ought to bear the infirmities of weak and not to please ourselves
2007-08-10, 05:20 PM,
ارسال : #12

نقل قول :ک اشکال دیگه هم اینه که خیلی از آدم های «حرفه ای» کار دائمی با FrontPage دارن که تا جایی که من دیدم هیچ معادل خوبی توی لینوکس براش نیست. NVU رو دیدم و به هیچ وجه به راحتی و قدرت و خوش دستی فرانت پیج نیست. بقیه هم همینطور. نمی خوام flame شروع کنم ولی خوبه اشکالات رو بدونیم. این روزها اگر مشکلات من در لینوکس رو بپرسن، تنها سه چیزی که به ذهنم می رسه قابلیت های کمتر office (مثلا نداشتن امکان توضیح گذاری در کنار متن و سازگار نبودن ۱۰۰٪ با فارسی) و GIMP (مثلا معادل راحتی مثل free transform رو توش نی بینم) و نبودن معادل فرانت پیج است (:

فرانتپیج یه آشغاله که کسایی که فکر می‌کنن طراح وب هستن ازش استفاده می‌کنن.

[ltr]Life *free = new Life(const long OpenSource);[/ltr]
2007-08-10, 05:51 PM,
ارسال : #13

نقل قول :کمبود نرم افزار (چند تا نرم افزار کاربردی واسه لینوکس هست؟؟برنامه حسابداری و مترجم و ...)

هزاران هزار!به اندازه موهای سر شما.اتفاقا در دنیای اپن سورس برای هر کاری نه تنها یک برنامه بلکه چندی برنامه وجود داره.فقط کافیه به خودتو کمی زحمت بدین.من خودم هم وقتی می خواستم مهاجرت کنم همین فکر رو می کردم ولی الان به اشتباهم پی بردم.

آزادی که در لینوکس دارم رو با هیچی عوض نمی کنم.من که اصلا دوست ندارم به چشم یه دزد بهم نگاه بشه.اون هم برای چی؟ویندوز!!!که هیچ ارزشی نداره.
2007-08-10, 08:09 PM,
ارسال : #14

alan نویسنده :
نقل قول :ک اشکال دیگه هم اینه که خیلی از آدم های «حرفه ای» کار دائمی با FrontPage دارن که تا جایی که من دیدم هیچ معادل خوبی توی لینوکس براش نیست. NVU (:

سلام آلن (: خودتی ؟! ندیده بودم اینقدر خشن بنویسی (: از نظر من هم فرانت پیج نرم افزار بسیار هبلی است و بزرگترین مشکل من وقتی سعی می کنم به بقیه با ایمیل بگم چجوری مشکلاتشون رو حل کنند، اینه که بهشون بگم به هیچ وجه فایل رو در فرانت پیج باز نکنند و مثلا از notepad2 استفاده کنن.

اما به هرحال خیلی ها به فرانت پیج عادت دارند و طراحی یک صفحه ساده رو هم بدون اون محال می دونند. و متاسفانه «هنوز» هیچ معادل خوبی توی لینوکس براش نداریم. NVU خوبه ولی گاهی کرش می کنه و مشکلاتی هم با فارسی داره.

من عمیقا به لینوکس معتقدم و مدافع سر سخت ولی منطقی (: و معتقدم خیلی خوبه اگر اشکالات و کمبودهاش رو بشناسیم تا بتونیم رفع اش کنیم (:

آزادی عقیده و کیبرد حق هر انسان است.
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.FreeKeyboard.net">www.FreeKeyboard.net</a><!-- w -->
2007-08-10, 08:50 PM,
ارسال : #15

مشکل شما با nvu چیه؟من باهاش کار می کنم نه با فارسی مشکل داره نه کرش می کنه!

البته مشکلاتی که با فارسی داره با کمی دستکاری درست میشه

من که اصلا برنامه مذخرفی مثل frontpage رو با nvu قابل مقایسه نمی دونم.البته nvu رو میشه با dreamweaver مقایسه کرد.front page اصلا مال این حرفها نیست. برنامه های مایکروسافت کلا ارزش مقایسه با برنامه های اپن سورسو ندارن.
2007-08-10, 09:16 PM,
ارسال : #16

والا من هنوز یک چیز رو درست درک نکردم بعضی وقت ها فکر می کنم بعضی ها فقط این نرم افزارهای لینوکسی رو به عنوان یک پروژه دانشگاهی می نویسند و رهاش می کنند کلا می گما . مثلا در ضمینه CAD نگاهی که می کنی می بینی Qcad جز بهترین هست و قابلیتاش زیاد نیست اما پشت سر همین Qcad حدود 25 نرم افزار در زمینه خودش هست که اونا دیگه به قدرت این کیو کد نمی رسن .چرا نباید سازندگان اون 25 نرم افزار به کیو کد کمک کنند و یا حداقل همگی با هم یک نرم افزار بسازنند که قدرتی حداقل در حد اتوکد داشته باشه بعضی وقتا فکر می کنم مگه بحث رو کم کنی هست این همه برنامه اما هیچ کدومش قدرت درست حسابی نداره . نمی خوام الان بر علیه من جبهه بگیرید که این دست کسی که می خواد انتخاب کنه رو بازتر می کنه ! مثلا یک نمونه خیلی اشنا از ترکیب و هماهنگ شدن دو نرم افزار می گم گیمپ 2.4 و 2.3 خیلی خیلی خیلی با inkscape هماهنگ شده و الان هم داره ثمره هماهنگیش رو می بینه الان ار تباط این دو نرم افزار مثل Fireworks mx و Freehand mx که هر دو از یک شرکت بودند . چرا در زمینه ای که تعداد زیادی نرم افزار با کارایی پایین هست متحد نمی شوند که یک برنامه با کیفیت تر بدن بیرون . البته ببخشید شاید من از برنامه نویسی در لینوکس چیزی سر در نیارم ولی فقط سوالی که در ذهنم بود رو گفتم .

[عکس : ehtemam.png]

gimp.ir

forum.gimp.ir
2007-08-10, 09:43 PM,
ارسال : #17

melomane نوشته :
نقل قول :چیزی که خیلی بین دوستام و دوربرم می بینم و باعث میشه لینوکس ناجور به نظر بیاد استفاده از محیط متنی و ترمنیاله. البته توزیع های امروزی واقعا محیط گرافیکیهاشون واقعا قویه و خیلی کم نیاز به محیط ترمینال میشه.

این اشتباه رو نکنید. استفاده ازcommnad موجب تسریع در کار‌ها میشه. و راحت‌تر از GUI است.

اعتراض به عملکرد دولت در زمینه IT
اینترنت حداقل 5M + یک laptop حق مسلم هر ایرانیست.
2007-08-10, 10:12 PM,
ارسال : #18

علت کمبود یک WYSIWYG Editor به نظر من اینه که اکثر لینوکسی ها ترجیح می دهند خودشون دستی HTML بنویسند.کد های HTML WYSIWYG Editor ها تمیز نیست.
البته منم شخصا موافقم!

اما در کل کدوم دوری از کاربران؟ انتظار نداشته باشید دنیا یکهو زیر و رو بشه! گر و گر کاربر جدید داره میاد به سمت گنو/لینوکس.حداقل چند(ین) سال طول میکشه یک سیستم عامل جا بیفته، سخت افزار راحت عوض میشه، برنامه‌های کاربردی راحت تغییر پیدا می کنند، اما سیستم عامل به این راحتی ها عوض نمیشه.در ضمن چرا یک بار مقاله های «لینوکس ویندوز نیست» رو نمی خونید؟ کاربر ها بیایند و نیایند فرق چندانی نداره...
2007-08-11, 12:20 AM,
ارسال : #19

m_pahlevanzadeh نویسنده :melomane نوشته :
نقل قول :چیزی که خیلی بین دوستام و دوربرم می بینم و باعث میشه لینوکس ناجور به نظر بیاد استفاده از محیط متنی و ترمنیاله. البته توزیع های امروزی واقعا محیط گرافیکیهاشون واقعا قویه و خیلی کم نیاز به محیط ترمینال میشه.

این اشتباه رو نکنید. استفاده ازcommnad موجب تسریع در کار‌ها میشه. و راحت‌تر از GUI است.

آقای پهلوان زاده ، من منظورم خودم نبود. من خودم از محیط متنی زیاد استفاده می کنم. هر جا که تشخیص بدم کارم راحت تر و بهتر تو محیط متنی انجام میشه ازش استفاده م یکنم هر وقتم که ببینم تو محیط گرافیکی کارم راحت تر و بهتر انجام میشه از محیط گرافیکی استفاده می کنم. خودم شخصا با شل لینوکس مشکل که ندارم هیچ خیلی هم حال می کنم. من بیشتر منظورم نظر بعضی افراد در مورد این مسئله بود ، خیلی ها که تاکید دارن همه کار رو تو محیط گرافیکی انجام بدن

Don't lose time, Join the open source community
2007-08-13, 04:32 AM,
ارسال : #20

jadi نویسنده :
alan نویسنده :
نقل قول :ک اشکال دیگه هم اینه که خیلی از آدم های «حرفه ای» کار دائمی با FrontPage دارن که تا جایی که من دیدم هیچ معادل خوبی توی لینوکس براش نیست. NVU (:

سلام آلن (: خودتی ؟! ندیده بودم اینقدر خشن بنویسی (: از نظر من هم فرانت پیج نرم افزار بسیار هبلی است و بزرگترین مشکل من وقتی سعی می کنم به بقیه با ایمیل بگم چجوری مشکلاتشون رو حل کنند، اینه که بهشون بگم به هیچ وجه فایل رو در فرانت پیج باز نکنند و مثلا از notepad2 استفاده کنن.

اما به هرحال خیلی ها به فرانت پیج عادت دارند و طراحی یک صفحه ساده رو هم بدون اون محال می دونند. و متاسفانه «هنوز» هیچ معادل خوبی توی لینوکس براش نداریم. NVU خوبه ولی گاهی کرش می کنه و مشکلاتی هم با فارسی داره.

من عمیقا به لینوکس معتقدم و مدافع سر سخت ولی منطقی (: و معتقدم خیلی خوبه اگر اشکالات و کمبودهاش رو بشناسیم تا بتونیم رفع اش کنیم (:

خوب راستش برای تهیه‌ی مستندات HTML در محیط‌های کاری با همکارهایی که هکر نیستند یه برنامه‌ي WYSISYG لازمه، من تا به حال هیچ برنامه‌ای نیدیدم که WYSIWYG باشه و کدهای تولید شدش واقعا ارزش داشته باشه از OOo تا Frontpage و Amaya , .... راستی جادی این OOo Web Writer بد نیست، می‌شه به جای FrontPage ازش استفاده کرد و به نظرم کاملتر و خوش دست‌تر از NVU هست، البته باید دید مورد استفاده چیه.

از بحث برنامه‌های ادیت HTML بگذریم، راستش دنیای نرم‌افزارها یعنی کمی و کاستی از ویندوز و لینوکس و مک بیگیرید تا OS/2 و ... بنابراین نبودن تعدادی برنامه در لینوکس کاملا طبیعی هست. مثلا من خودم این برنامه‌ها رو توی لینوکس نمی‌بینم:
۱. AutoCad
۲. یه برنامه سریع، ساده و کاربر پسند برای ایجاد VCD و DVD از انواع مختلف فرمت‌های ویدئویی
۳. یه برنامه Office حرفه‌ای
۴. یه برنامه‌ی صفحه‌بندی مناسب و سازگار با فارسی
۵. یه PIM درست و حسابی برای GNOME
۶. برنامه خوب برای مدیریت GPS ها و دریافت و به اشتراک گذاری و دستکاری اطلاعات موجود روی GPS به خصوص یه چیزی که با MapSource سازگار باشه.
۷. یه برنامه‌ی جامع برای مدیریت موبایل که هم SMS هم مدیریت فایل‌ها هم مدیریت Cal و TODO و هم مدیریت نرم‌افزارها رو یکجا داشته باشه (این برنامه نه برای Win و نه برای Mac وجود نداره)

البته برای موارد ۲و ۳ و ۵ و ۷ راه‌کارهایی هست، که از ترکیب چند برنامه و خط فرمان و ... این‌ها رو انجام می‌دم و از زندگی لذت می‌برم اما اولا همه مثل من نیستند ثانیا گاهی لازمه برنامه‌ها یکمی مجتمع‌تر و تروتمیزتر باشند.
برای CAD هم Qcad هست که چندان تعریفی نداره و در حد AutoCad Lite هست!
برای GPS هم یه برنامه هست که فقط نقشه‌ها رو دانلود می‌کنه باقی برنامه‌ها دیگه برای آمریکایی‌هایی هست که می‌خوان تو آمریکای شمالی رانندگی کنند و به درد ما نمی‌خوره.

به هر حال هدف اصلی من در استفاده از لینوکس آزاد بودن این سیستم عامل هست، بنابراین اگر چنین مشکلات ریز و درشتی هم باشه بالاخره با گوگل و چندتا برنامه و یکمی مستندات مشکل رو یه جوری مرتفع می‌کنم و همواره از زندگی لذت می‌برم اما گاهی برای کاربران تازه‌کار کارها یکمی وفق مراد نخواهد بود ;-)

[ltr]
$Nəvid$
In a world without any fences or walls,
Who needs gates or windows ?
گنو ایران | لیست مقالات فارسی گنو ایران |
[/ltr]

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان