لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بهترین پیشنهاد ها برای بهترین شدن یک سیستم عامل ایرانی
2007-09-09, 06:33 AM,
ارسال : #21
پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: بهتر
آقا /خانم mithridat3s نظر جالبی دادند
البته من نمیگم نباید این دیسترو بوجود میومد و نباید روش کار بشه چون برای تازه کارها ممکنه مفید باشه
خوب من که دبیان کار میکنم که نمیام پارسیکس کار کنم ولی اگر آقای باغومیان این اسم ورژن های مختلف رو عوض میکرد شایدمیتونستم کارهای بسیار بسیار بسیار کوچک برای develop کردنش انجام بدم
البته شاید نظر ایشون یا دیگران این باشه که اصلا میخوام انجام ندی .....نمیدونم به هر حال
من از اسم نسخه های پارسیکس خیلی خیلی بدم میاد .
اینجا ایرانه
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2007-09-09, 11:34 AM,
ارسال : #22
نقل قول :احساس می کنم دیسترو ایرانی جایی بین دیستروهای موجود نداره
با احساس که حرف نمیزنن ! به نظر من داره . اصلا شما تست کردید ؟ خیلی بهتر از اوبونتوست . چه از نظر سرعت ، چه شناسایی سخت افزار و ...
بر مبنای دبیان هم هست ، اگه استفاده کننده کمه به علت نشناختن این دیسترو هست .
نقل قول :خوب من که دبیان کار میکنم که نمیام پارسیکس کار کنم
اصلا این حرفتون معنا نداره ! پارسیکس از مخازن دبیان استفاده میکنه Smile
نقل قول :باید اول فرهنگ و دانش استفاده ازش بیاد بعد به فکر ساختن یک دیسترو ایرانی بود
کدوم کشوری این کارو کرده ؟ میشه مثال بزنید !

You must do the things you think you cannot do. — Eleanor Roosevelt
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2007-09-09, 11:45 AM,
ارسال : #23
سلام
من فکر میکنم قبل از هر چیز Developer -ها و کسانی که در پرو ژه دستی دارن برای خودشون مشخص کنند که مخاطب این محصول قراره
چه کسایی باشن.
2007-09-09, 01:12 PM,
ارسال : #24
Re: پاسخ: بهترین پیشنهاد ها برای به
دزدگیر نویسنده :
mehdi.to.md نویسنده :وب‌سایت ِ من را ب‌بین‌ید:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://mehdi.to.md">http://mehdi.to.md</a><!-- m -->

چرا ببینیم؟ تو باید این وب‌سایتت رو از همه قایم کنی. چرا؟ چون که دزدی‌هات معلوم میشه. معلوم میشه که eyeos رو ورداشتی ریختی تو یه دایرکتوری به اسم RevoltOS و زدی به اسم خودت! آخه مرد حسابی، تو ۲۰ سال هم بشینی نمی‌تونی یه همچین پروژه‌ای انجام بدی!!!
خدایی خیلی زشته. شما اینجا دم از فرهنگ می‌زنید و هی حرف‌های قشنگ می‌زنید، اما میرید اون ور دزدی می‌کنید؟ به جای اینکه اینجا بخوای برای اصلاح پارسیکس پیشنهاد بدی، اول برو خودت رو اصلاح کن.
دزدگیر
دوست ِ عزیز:
استفاده از عنوان ِ «پروژه» برا یِ این بخش اشتباه بود. درست است. ولی مجوز ِ این سیستم ِ عامل این اجازه را به من می‌دهد تا نام ِ آن را عوض کنم. ضمنا من هیچ‌گاه ادعا نکردم که من این را نوشت‌م یا حتا در توسعه‌اش نقش داشت‌ه‌ام. من فقط آن را نصب کردم تا دوستان ب‌توان‌ندآن را آزمایش کنند.
من نام ِ آن را به نام ِ اصل‌ی‌اش عوض کردم و تکذیبیه‌ای نیز در این مورد در وب‌سایت‌م نوشتم.
«من این سیستم ِ عامل را از وب‌سایت ِ آن بارگزاری و نصب کرده‌ا»

چرا نام ِ آن را عوض کرده بودم؟
من این سیستم‌ ِ عامل را در پوشه‌ای به نام ِ خودش ریختم و هنگام ِ نصب با مشکل‌ی روبه‌رو شدم که مربوط به رایگان بودن ِ میزبان ِ وب‌سایت است. بنابراین فایل‌ها یِ نصب‌شده یِ آن را در پوشه یِ دیگری نصب کردم. نام‌ی دیگری به نظرم نرسید. امیدوارم این اشتباه ِ من را ب‌بخشید.
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2007-09-09, 05:18 PM,
ارسال : #25
پاسخ: Re: پاسخ: بهترین پیشنهاد ها ب
دوستان از بحث خارج نشن!!!!!
به چیزهایی که میتونه به بهتر شده سیستم عامل ایرانی(پارسیکس) بینجامه بپردازن.
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2007-09-09, 07:03 PM,
ارسال : #26
Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: به

سلام
خوب حداقل این رو که میدونم :lol:
و دوباره حرفم رو تکرار می کنم :
خوب من که دبیان کار میکنم که نمیام پارسیکس کار کنم

البته برای روشن تر شدن موضوع حرف قبلی رو (منظورم پست قبلیمه ) رو بخونید .
2007-09-10, 10:42 PM,
ارسال : #27
پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پا
1- به نظرم پیشنهاد استفاده از نامهای فارسی بد نیست. گرافیستهای با سلیقه هم می تونند تمهای اختصاصی به خصوص با زمینه های هنری ایرانی ایجاد کنند.

2- ابزارهای سیستمی کوچک که بتونند کارهای مرود نیاز کاربر رو انجام بدند و در ابزارهای GNOME وجود نداشته باشند خیلی پارسیکس رو جذاب تر می کنند. کم کم یک PARSIX CONTROL PANEL ساخته میشه. نگاهی به System tools در Puppy و Absolute منظور منو روشنتر می کنه.

3-دیسک مکمل KDE یک ایده عالیه هرچند کار زیادی می بره و برای تیم توسعه خیلی سخته چون نباید کیفیتش از خود پارسیکس پایین تر باشه.

A Windows Refugee
2007-09-11, 03:04 AM,
ارسال : #28
Re
sincere_tux نویسنده :
نقل قول :احساس می کنم دیسترو ایرانی جایی بین دیستروهای موجود نداره
با احساس که حرف نمیزنن ! به نظر من داره . اصلا شما تست کردید ؟ خیلی بهتر از اوبونتوست . چه از نظر سرعت ، چه شناسایی سخت افزار و ...
بر مبنای دبیان هم هست ، اگه استفاده کننده کمه به علت نشناختن این دیسترو هست .
نقل قول :باید اول فرهنگ و دانش استفاده ازش بیاد بعد به فکر ساختن یک دیسترو ایرانی بود
کدوم کشوری این کارو کرده ؟ میشه مثال بزنید !
:wink: ممنون که نوشته امو خوندید ، نظر شخصیم بود و انقدر ارزش نداره که بخوام ازش در مقابل اساتید دفاع کنم .
کلا استیل پیشنهاد معمولا بدونه پاسخ هست ، اگر مخاطب بخواد استفاده می کنه و اگر نخواد هم توجهی نمی کنه .
شرمنده اگر عقایدم با عقاید شما سازگار نیست .
2007-09-11, 08:45 AM,
ارسال : #29
پاسخ: Re
۱. استفاده از نام‌ها یِ ایران‌ی:
مزدک، بابک، مازیار و ...
۲. استفاده از عکس‌ها یِ مناطق ِ توریست‌ی و زیبا یِ ایران
جنگل‌ها یِ ارسباران و قلعه بابک، جنگل‌ها یِ شمال، کوه‌ها یِ کردستان، کویر، آثار ِ تاریخی یِ اصفهان- همدان- شیراز-...
۳. توسعه بر اساس ِ پروژه یِ «گنو» و عدم ِ ارائه یِ «ک.د.ای»
----------------------------------------------------------------
وب‌سایت ِ من را ب‌بین‌ید:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://mehdi.to.md">http://mehdi.to.md</a><!-- m -->
2007-09-12, 07:54 AM,
ارسال : #30
Re: پاسخ: بهترین پیشنهاد ها برای به
aysabzevar نویسنده :برای پارسیکس
با توجه به اینکه استفاده از VLC و beep تفاوت چندانی در میزان استفاده از RAM و CPU ندارندو نیز از طریق یک کاربر می توان چند بار و به طور همزمان VLC را اجرا کرد و برای mp3 و جاری و ... استفاده کرد، پس پیشنهاد من این است که در نسخه های بعدی پارسیکس به جای beep مدیا پلیر Apache2 و php5 نصب شوند ( نصب Apache2 و php5 به صورت پیش فرض خیلی خوبه!خیلی کلاس داره!!!).

راستش با این که VLC جای beep-media-player باشه موافقم، اما این که Apache نصب بشه صد در صد مخالفم، اون هم به این دلیل که با کلاسش می‌کنه؟
این کلاس چیه؟ کی تعریف کرده اون رو؟ تعریف کامل با کلاس شدن یه توزیع چیه؟
اما احتمالا همه «کاربردی» بودن یک توزیع رو می‌دونند چیه، به نظر پارسیکس باید کاربردی و دارای بالاترین درجه‌ی بهره‌وری بای کاربران باشه.

[ltr]
$Nəvid$
In a world without any fences or walls,
Who needs gates or windows ?
گنو ایران | لیست مقالات فارسی گنو ایران |
[/ltr]
2007-09-12, 07:55 AM,
ارسال : #31
Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: بهترین پی
erphan نویسنده :ساخت چند ویدیو از محیط پارسیکس و گذاشتین در یوتیوب
ساخت یوزربار برای گذاشتن در سایت ها و انجمن ها

این‌ها کارهای کاربران پارسیکس در حقیقت گروه کاربران پارسیکس هست، دوستداران پارسیکس ... اگر علاقه دارید از همین الآن آغاز کنید ;-)

[ltr]
$Nəvid$
[/ltr]
2007-09-12, 08:09 AM,
ارسال : #32
پارسیکس گنو/لینوکس بعد از نصب بسیاری از نیازهای کاربران ایرانی رو برطرف می‌کنه، اما اگر کاربری میزان خواسته‌هاش متوسط یا بالا باشه بعد از مدتی به اینترنت پر سرعت نیاز پیدا خواهد کرد، چرا که باید بسته‌های مورد نیازش از جمله وب سرور، میل سرور، فایل سرور، بسته‌هاییمانند جاوا، مبدل‌های مختلف صوتی تصویری، پلاگین‌های مختلف، گاهی مرورگرهای مختلف وب، ابزارهای مختلف خط فرمان یا گرافیکی و ... رو از مخازن دبیان دریافت کنه که این موضوع به خودی خود مشکل ایجاد نمی‌کنه اما نداشتن یه خط پر سرعت اینترنت باعث بروز مشکلاتجدیدی می شه، از جمله صبر و شکیبایی در حد بیست و دو سه ساعت و گاهی بیشتر و هر کاربری حاضر به تجمل این صبر نیست.
این طور کاربرها با Ubuntu یا ... هم نمی‌تونند کار کنند و راه چارشون یا Debian Stable هست یا پارسیکس گنو/لینوکس به علاوه یهه دوست که قبلا همه چیز ر دانلود کرده باشه ;-)

بنابراین اگر مثلا یه لیست از نرم‌افزارها ایجاد کنیم و یکبار موقع انتشار بزنیم بسته‌های اضافی دانلود بشوند و اون‌ها رو روی یه CD یا DVD کپی کنیم و به ملت بدیم به نظرم بد نیست. اما نباید به انتطار Alan بنشینیم، چون اون کار اصلی یعنی ایجاد پارسیکس رو به انجام رسونده، باقیش دیگه با Community پارسیکس هست ;-)

[ltr]
$Nəvid$
[/ltr]
2007-09-12, 11:12 AM,
ارسال : #33
سیستم عامل ملی میتونه اسمش باشه، ولی ایرانی نه! میتونیم بگیم توزیع ایرانی.

Only God

I Wish I Was Buddha
کاش بودا بودم

Live And Let Live
زندگی کن و بگذار زندگی کنند

Forgive And Be Forgiven
ببخش و بخشیده شو

2007-09-12, 11:47 AM,
ارسال : #34
نوید درست می گه! (راستی نوید جان سلام، یه دفعه اومدی همه ی فروم رو گل باران کردی Smile )
حیف اینترنت ما دایال آپ است!! Sad
ایشالا درست بشه یه فکرایی دارم Wink

Come and see what GNU creates for You
<!-- m --><a class="postlink" href="http://mtux.wordpress.com">http://mtux.wordpress.com</a><!-- m -->
2007-09-18, 10:28 AM,
ارسال : #35
سلام
یک پیشنهاد دیگه :
فکر می کنم اگه پارسیکس به دو نسخه مثلا حرفه ای و کاربر پسند ( یا هر چیز دیگه ای ) تقسیم بشه خیلی خوب میشه .
در نسخه حرفه ای به این همه بازی یا راهنمای نصب پارسیکس روی هارد (و چیزهای دیگه ای از این قبیل )نیازی نیست .
و در نسخه ساده تر روی گرافیک و یازی و . . . بیشتر کار بشه ( در نسخه مبتدی هم نیازی به نرم افزار های فوق حرفه ای مثل gimp یا ویرایش عکس برداری نیازی نیست و یک نسخه ساده هم می تونه کارگشا باشه).
در ضمن منظور من از "خیلی کلاس داره" این بود و این هست که پارسیکس رو حرفه ای تر می کنه .
وباز هم در ضمن apache که فقط برای این منظور از وب سرور استفاده نمی شه که حتما همزمان برای چند میلیون کاربر سرویس بده بلکه برای تست نرم افزار های طرف سرور مثل php و mysql و ... هم خیلی مفیده

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان