لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشکلاتی با پارسیکس دارم.اخرین نسخه
2007-10-12, 04:56 AM,
ارسال : #1
مشکلاتی با پارسیکس دارم.اخرین نس
سلام به دوستان
من بالاخره به پارسیکس ورژن 0.90. دست پیدا کردم اما به نکاتی در ان پی بردم که بسی تعجب برانگیز بود اگر ممکن است کمکم کنید تا رفعش کنم و اگر ممکن نیست لطفا بگید ایا نسخه قبلی هم دارای همین اشکالات هست منظورم شماره0.85 است حالا اشکالات:
اول از همه که در روی دسکتاپ پنل بالایی ان وقتی موس را روی ایکن بروزر که میبری داخل توتیپس نوشته فایر فاکس ولی وقتی که انرا باز میکنیم میبینی بروزر ایس و یاسل هست مسءله اینجاست که چرا مینویسه ؟ فایر فاکس ؟مگر نباید همه چیز باهم همخوانی داشته باشه
----------------------------------------------------------------
دوم)هنگامیکه فایر وال را نصب میکنیم فقط برای ادرنت
میشه تنظیمش کرد برای مودم گویا ساخته نشده اما داخل راهنمایش نوشته میشه برای مودم هم استفاده کرد تازه در حاشیه کادری که داخل ان کلمه را نوشته دو تا مثلث کوچولو قرینه هم قرار داده که معمولا اینجور وقتها میشه گزینه دیگر را هم انتخاب کرد ولی وقتی بروی ان کلیک میکنم هیچ منوی بازنمیشه چطوریه!!! ایا شما ها هم در نصب فایر والتان هم این مشکل را دارید؟چون من که نتوانستم از ان استفاده کنم .
------------------------------------------
سوم ) ازهمه عجیب تر که وقتی که سیستم بالا امده بعد از انکه کار هایمان را انجام دادیم منظورم شنیدن موزیک یا کانکت شدن و یا هر کار. بعد که دیگر میخواهیم خارج شویم هنگامی که دکمه پاور را فشار میدیم عوض اینکه پنجرهء مربوط به انتخاب حالات مختلف از قبیل (خروج .خاموش یا هایپرنات . ریبوت) ظاهر شود پنلها محو میشود ایکنها ناپدید گشته و سیستم هنگ میکند یعنی همینطور تصویر دسکتاپ ثابت میماند حتی پشت زمینه هم محو نمیشود. این دیگر خیلی عجیب است .!! من تا حالا این همه لینوکس خریدم و ازمایش کردم یا باگهای انرا نفهمیدم (خوب چون خیلی وارد به کار مهندسی نیستم) یا قابل گذشت و چشم پوشی بوده اخه اینها را چطور میشه ازش گذشت کرد؟ واقعا مشکل افرین است .
-----------------------------
چهارم) قسمت بازی های پارسیکس: بازی شطرنج را قرار دادند که اول خیلی خوشحال شدم ولی بعد از وارد شدن به قسمت تنظیمات بازی دیدم هر کار میکنم با ماشین نمیتوان بازی کرد که در عین تعجب دیدم چارخونه مربوط به انتخاب بازیکن طوری طراحی شده که انگار میشه بجای انسان از ماشین هم استفاده کرد چون دو تا مثلث کوچولو در جلو قرار گرفته بود و لی هر کاری کردم منو باز نشد که بشه از گزینه ماشین بجای انسان استفاده کرد.
--------------------------------------
پنجم ) ساعت: در پارسیکس نسخه 0.90 همیشه و در هر وقت که به صورت دیسک زنده انرا لود میکنیم بدون اینکه انرا به وقت یو تی سی تنظیم کرده باشیم ساعت را به وقت یوتی سی نشان میدهدو بعد وارد شدن به قسمت پرفرنس (شرمنده به انگلیسی ننوشتم) وقتی که تیک روی قسمت یوتی سی را میگذارم تازه ساعت را به و قت معمول نشان میدهد این دیگر از عجایب است من فکر میکنم باید این نسخه از پارسیکس را در زمره عجایب جهان قرار دهیم
فقط عرق ملی باعث میشه ادم این سیستم را تحمل کنه و از ته دل دوست بداردش به عقیده من اگر این اشکالات مربوط به دانلود خراب نباشه یا از بد رایت شدن نباشه ان وقت نباید مزیت قابل توجهی برای پارسیکس نسخه 0.90 قایل بود چون بد جور اشکال داره .
ادم اول که فکر میکنی یک چیزی فرا تر از یک دیسک زنده است اما بعد میبینی که نه اینطورا هم نیست. البته باید این را خودم بگم که این ایرادات که گفتم بعضی هاش بیشتر از نقطه نظر یک محدودیت باید به ان نگاه کرد یعنی با ان وضیت من را محدود کرده ا ست مثلا در مورد بازی شطرنجش یا در مورد فایروال و فقط ان موردی که مربوط به دکمه پاور است ممکن است یک باگ و اشکال به حساب اید گفتم که یک وقت طرفداران پارسیکس بهشان بر نخوره و سوئ تفاهمی پیش نیاید.اگر راه حلی برای این مشکلات من به نظر شما خواننده این تایپیک میرسید ممنونم که بگویید..
تازه یک مساله دیگه که در اینباره به ذهنم رسید و باید بگم و ان اینکه حتی در تبلیغات برای این نسخه من اگر اشتباه نکرده باشم مثل اینکه گفته بودند که ( ان تی اف اس ) را هم میتواند باز کند در صورتی که اصلا حتی مونتش هم نکرد و فقط ( فت 32) را باز میکنه و میشه روش نوشت . وتازه بروزرش را هم نمیشه اپدیت کرد یعنی جایی که محل ورود احتمالی ویروس به سیستم است اصلا قابل اطمینان نیست . البته میدانم لینوکس ویروس نمیگیره اما این یک رسم هست که بتوان بروزر را هم اپدیت کردحتی بالسا که یک نرم افزار ایمیل منیجیر هست نیز نمیتوان اپدیت کرد تازه در افیس نمیتوان با فرمت (اس .وی . اف)پرونده ای را ذخیره کرد در صورتی که در اوبونتونسخه 6.06 این کار شدنی است .. در مجموع این نسخه از پارسیکس اگر چه محاسنی دارد اما چنگی به دل نمیزنه. مگر اینکه مشکلاتی که خدمتتان عرض شد به طرقی حل بشه البته این نظر شخصی من است. .
البته د رمورد افیس و ذخیره پروندها که گفتم یکم مته به خشخاش گذاشتن است ولی خوب حالا این هم نکته ای بود دیدم بگم شاید گفتنش بهتر باشد..
البته محاسنی هم دارد از قبیل حمایت کامل از زبان فارسی و داشتن نرم افزارهایی که با زبان فارسی سازگار هستند از قبیل گریس بی . داشتن مترجم لغت و یک چند تای دیگه .
دوستانی که احتمالا راه حلی هم برای مشکلاتی که من با پارسیکس 0.90 روبرو هستم پیدا کردند حتما بگویند که مشکلاتم حل شود . و در ضمن بگید ایا نسخه قبلی هم همین طور است و نسبت به این نسخه چه برتری هایی داره ؟ ایا همین مشکلات را هم دارد؟ اشکالات ان چیست؟دقیقا لطف کنید بگید.
در پایان هم باید بگم من اگر بخواهم به این نسخه از پارسیکس نمره بدم اگر بر اساس بیست نمره باشد از بیست ده میدم و اگر براساس صد نمره باشد از صد نمره چهل میدم . شاید بگید چرا؟ چون ما باید برای خودمان سخت گیر تر باشیم و نگذاریم از خارج کشور( منظورم غیر ایرانیست) یکی بیاید و ایرادات کاررا بگیرد . من فکر میکردم به عنوان یک دیسک زنده و نه دیسک قابل نصب جانشین خوبی برای کناپیکس پیدا کردم اما دیدم خیر هنوز کناپیکس در بین دیسکهای زنده از همه بهتر است فقط از فارسی چندان که باید و شاید انهم نه به طور کلی حمایت نمیکند که البته گفتم در نرم افزارهای در کناپیکس حتی میشه فارسی را راحت تایپ کرد ولی نه در همه نرم افزار ها
در پایان باید خسته نباشید بگیم به گروه پارسیکس برای همین سیستم امید دارم در اینده بهتر شود . ضمنا این مشکلات مربوط است به وضعیت سیستم در حالت دیسک زنده و ثانیا نسخه که دست من است 0.90 r1 است
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2007-10-12, 11:06 AM,
ارسال : #2
پاسخ: مشکلاتی با پارسیکس دارم.اخر
تا امروز ندیده ام دوستان تاپیک هایی از این دست را دنبال کرده باشند
من هیچکدام از این مشکلاتی را که شما می فرمایید ندارم من همین الان هم دارم از همین انتشار پارسیکس گنو/لینوکس استفاده می کنم مدت زیادی از این انتشار گذشته تعداد زیادی بروز رسانی در آن صورت گرفته که هیچ کدام مربوط به مواردی که شما عنوان می کنید نیستند
به همین دلیل اصلا شایسته نیست که به جای طرح سوالات خود اظهار نظر مغرضانه و پیش داروی کنید
دیگه اینکه browser را نمی توان بروز کرد هم عجیب ترین سوالی بود که تا بحال شنیده ام ( اگر منظورتون web browser باشه )
در ضمن نمره ی من به پارسیکس در شرایط حاضر 100 از 100 است ( % 100 )

دقت کنید هر سوال در جای مناسب نه همه ی سوال ها در یک تاپیک (ضمنا لطفا جستجو کنید و تا حد امکان سوالات را در ادامه تاپیک های موجود دنبال کنید )
این تاپیک احتمالا به خاطر عدم طرح سوالات در محل مناسب قفل و پاک شود
لطف کنید سوالات خود را به صورت موردی در جای مناسبشان مطرح کنید تا پاسخ مناسب دریافت کنید

آلبرت اینشتن می گفت : سعی نكنید موفق باشید، سعی كنید مفید باشید
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.guilug.org">www.guilug.org</a><!-- w -->
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2007-10-12, 11:21 AM,
ارسال : #3
ناراحت نشی ولی تمام مشکلاتی که برشمردی توی نسخه جدید پارسیکس نیست و همه مشکلاتی که مطرح کردی پیش خودت و دانش خودت است اگر این سوال را مطرح کردی که به جواب برسی تا دونه دونه بهت جواب بدهم ولی اگر مطرح کردی که پارسیکس را ضعیف نشان بدی خب اشتباه کردی.من خودم از فدورا استفاده میکنم ولی نسخه جدید پارسیکس را دانلود کردم مشکلاتی که شما مطرخ کردید را نداره و چیز تر و تمیزی است.
2007-10-12, 01:03 PM,
ارسال : #4
نقل قول :دوم)هنگامیکه فایر وال را نصب میکنیم فقط برای ادرنت
میشه تنظیمش کرد برای مودم گویا ساخته نشده اما داخل راهنمایش نوشته میشه برای مودم هم استفاده کرد تازه در حاشیه کادری که داخل ان کلمه را نوشته دو تا مثلث کوچولو قرینه هم قرار داده که معمولا اینجور وقتها میشه گزینه دیگر را هم انتخاب کرد ولی وقتی بروی ان کلیک میکنم هیچ منوی بازنمیشه چطوریه!!! ایا شما ها هم در نصب فایر والتان هم این مشکل را دارید؟چون من که نتوانستم از ان استفاده کنم .

برای من با dialup بخوبی کار می کنه.

نقل قول : قسمت بازی های پارسیکس: بازی شطرنج را قرار دادند که اول خیلی خوشحال شدم ولی بعد از وارد شدن به قسمت تنظیمات بازی دیدم هر کار میکنم با ماشین نمیتوان بازی کرد که در عین تعجب دیدم چارخونه مربوط به انتخاب بازیکن طوری طراحی شده که انگار میشه بجای انسان از ماشین هم استفاده کرد چون دو تا مثلث کوچولو در جلو قرار گرفته بود و لی هر کاری کردم منو باز نشد که بشه از گزینه ماشین بجای انسان استفاده کرد.

درسته. این مشکل تو 0.90 r0 نبود.

مشکل پنجم رو با این دستور حل کنید در حالت root حل کنید:
dpkg-reconfigure tzdata

بقیه مشکلاتی که فرمودیدهیچ کدام برای من اتفاق نیفتاده.
نقل قول :دوم)هنگامیکه فایر وال را نصب میکنیم فقط برای ادرنت

برای من با dialup بخوبی کار می کنه.

نقل قول : قسمت بازی های پارسیکس: بازی شطرنج را قرار دادند که اول خیلی خوشحال شدم ولی بعد از وارد شدن به قسمت تنظیمات بازی دیدم هر کار میکنم با ماشین نمیتوان بازی کرد که در عین تعجب دیدم چارخونه مربوط به انتخاب بازیکن طوری طراحی شده که انگار میشه بجای انسان از ماشین هم استفاده کرد چون دو تا مثلث کوچولو در جلو قرار گرفته بود و لی هر کاری کردم منو باز نشد که بشه از گزینه ماشین بجای انسان استفاده کرد.

درسته. این مشکل تو 0.90 r0 نبود.

مشکل پنجم رو با این دستور در حالت root حل کنید:
dpkg-reconfigure tzdata

بقیه مشکلاتی که فرمودیدهیچ کدام برای من اتفاق نیفتاده.
مشکلاتتون رو تو انجمن پارسیکس مطرح کنید.
چرا انقدر خشن سوال می کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟
چرا انقدر خشن سوال می کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟ Idea :?: :!:
2007-10-12, 01:39 PM,
ارسال : #5
در مورد سوال دوم شما یاید بعد از وصل شدن به اینترنت firestarter را اجرا کنید در حقیقت موقعی که اتصال اینترنت یا ppp0 و جود داشته باشه تا قبل از اتصال که ppp0 وجود نداره که شما ان را به عنوان اتصال اینترنت به firestarter معرفی کنید.

برای ntfs هم این کار را بکنید
خط مربوط به هر درایو ویندوزی که ntfs باشد را به صورت زیر عوض کنید
[ltr]
/dev/hda5 /media/hda5 ntfs-3g noauto,users,exec,umask=000 0 0
[/ltr]

به

[ltr]
/dev/hda5 /media/hda5 ntfs-3g auto,users,exec,umask=000 0 0
[/ltr]

خودش موقع بوت درایوها را مونت میکنه توی حالت live هم دستوری مشابه زیر را اجرا کنید

[ltr]
parsix@2[parsix]$ su
root@2[parsix]# mount /media/hda5
[/ltr]
این مشکل که درایوهای ntfs با موس و کلیک مونت نمیشوند مختص پارسیکس نیست این مشکل مربوط به بسته های ntfs-3g و hal است و توی بقیه لینوکسها هم وجود داره و حتما در اینده رفع میشه به هر حال لینوکس تعهدی به شما نداده که همه چیز بر وقف مراد شما باشه اگر اینطوری فکر میکنید از همان ویندوز استفاده کنید بهتر است.

بقیه سوالات را هم دوستان جواب دادند یا مثلا مشکل خاموش کردن پارسیکس اصلا برای من وجود نداره.
2007-10-12, 02:03 PM,
ارسال : #6
در مورد شطرنج و بازی کردن با سیستم.این که دیگه مشکلی نیست خب اگر شما میخواهید با سیستم بازی کنید باید یک بسته دیگر به نام gnuchess را نصب کنید. بسته gnuchess هیچ ربطی به بسته gnome-games نداره که بگیم پارسیکس مشکل داره gnuchess یک بازی بدون رابط گرافیکی است و میتواند موتور هر رابط گرافیکی برای بازی شطرنج باشد مثلا شما میتوانید xboard را که یک رابط گرافیکی برای بازی شطرنج است را نصب کنید ولی gnuchess را نصب نکنید در این صورت xboard فقط به درد بازی شطرنج روی شبکه میخورد چون موتور محلی gnuchess را ندارد ولی این باعث نمیشه که بگیم xboard ناقص است یا به درد نمیخوره شما اصلا میتوانید gnuchess را بدون هیچ رابط گرافیکی دیگه نصب کنید و توی ترمینال شطرنج بازی کنید.گرفتید؟ اگر توجه کنید این خودش یکی از نقاط قوت لینوکس است.
2007-10-13, 03:19 AM,
ارسال : #7
با سلام به همه عید را به تبریک میگم
باید در جواب کسانی که فکر میکنند من مغرضانه اینها را نوشتم باید یگم که من اصلا منظ.ر خاصی نداشته و فقط انچه به نظرم درد سر ساز بو د را مطرح کردم تا به جوابی برسم .
[/quote]
سوالات من اصلا خشن نیست و باید با کمال مسرت بگویم تسیاری از مشکلاتی که بر شمردم بعد از نصب برطرف شدند. فقط مونده مساله بازی که گفتید و انجام میدهم در ضمن باید بگم نرم افزار مترجمش خیلی بینظیره همچنین رایترش این را بی توجه به افرادی که ان جور برای من نوشته اند میگم .فقط نمو دنم چرا بعد از نصب بوت لودر پارسیکس ویندوزم را نشناخت؟
لطفا کسانی که میدونند راه حل چیست جواب من را بدهند.
در هر صورت منمنظور خاصی نداشته و گفتم بسیاری از مشکلاتی که فکر میکرم با نصب پارسیکس از بین رفت حتی نخوندن ان تی اف اس . همخوندش هم متونستم روش بنویسم . تو مطالبم گفتم که در حالت live اون مسایل برام بوجود امد.
حالا اگر کسی راجبع مشکل نشناختن ویندوز راه حل خوبی دارد بگوید تا همه استفاده کنیم .
2007-10-13, 03:26 AM,
ارسال : #8
ببخشید من در بعضی از جا ها به علت تند نویسی اشتباه چاپی انجام دادم مثلا در انجا که نوشتم فقت نموندم =درستش اینکه من موندم. و چند تا اشتباه دیگه پوزش بابت انها. دوباره میگم من بعد از اینکه پارسیکس را نصب کردم نتوانستم با بوبلودر ان وارد وبندوزم شوم گویا شناسایی نکر ویندوز من نامش:
pro corp یا pro corb است و از خانواده xp است. لطفا کمکم کنید
2007-10-13, 09:15 AM,
ارسال : #9
پارسیکس زمانی توزیع خوبی بود ... اما الان دیگه بدرد نمیخوره . از ubuntu استفاده کنید .

در جواب دوستان : همین که یک باگ رو یجا داره 2 جا نداره از 100 تا باگ بدتره .
چرخ رو نباید دوباره اختراع کرد ... اگه میخواید بومی سازی بکنید .. بهتره یک دیسک add-on برای توزیع های بی نقص تر مثل ubuntu درست کنید ... هم تو وقت صرفه جویی میشه هم تو انرژی ...... تنیجه کار هم چند 100 برابر بهتره .

[عکس : python-logo.gif]
2007-10-13, 09:56 AM,
ارسال : #10
به فایل boot/grub/menu.lst/ این چند خط را اضافه کن
[ltr]
title Windows XP
rootnoverify (hd0,0)
makeactive
chainloader +1
[/ltr]
2007-10-13, 11:33 AM,
ارسال : #11
پارسیکس همیشه یه توزیع خوب خواهد بود.
نمی خوام دوباره جنجال به پا بشه ولی برای من اوبونتو ضایع ترین توزیع موجود هست.
ویژگی های پارسیکس:
1-امکانات فارسی خوب.
2-سرعت خیلی خوب.
3-نرم افزار های گلچین و کارا.
4-شناسایی سخت افزار خیلی خوب.اگه یکم تو همین انجمن بگردی میبینی که تویه کامپیوتر های که هیچ توزیعی راه نیافتاده.پارسیکس تونسته حداقل مشکل رو شناسایی کنه و بنویسه.
5-انتشار نسخه های جدید در فاصله های کوتاه.برای من که اینترنت dial up دارم این خیلی مفیده. یه غیر از مشکلاتی که در خود پارسیکس هست بر طرف میشه. مشکلات نرم افزار ها برطرف و ویژگی های جدید به اون اضافه میشه.
6-پشتیبانی خوب و فارسی.براحتی میتونی به زبان فارسی سخت ترین سوالات رو که کسی تا حالا ندیده با تیم سازنده در میان قرار بدی و جواب بگیری.
7- نرم افزار های kde رو با سرعت و بی نقص اجرا میکنه.حتی خود KDE هم من ریختم.
و... اینا الان به ذهنم رسید.
راستی اوبونتو چی داره که پارسیکس نداره؟ این همه هم طرفدار داره؟
به نظر من هیچی.تویه نیاز های سخت افزاری اوبونتو باید adsl رو اضافه کنن وبنوبسن بدون adsl فقط بدرد ساده ترین کار ها میخوره.
چون که تنها کار های ابتدایی رو می تونی انجام بدی.(بدون نصب نرم افزار دیگه ای)
حتی برای mp3 هم که رایجترین فرمت آهنگ هست باید از اینترنت codec مخصوصه رو بگیری.سخته نه؟
دیگه کار ندارم با دیسک هما یا با توزیع های بر پایه اوبنتو مثل mint این مشکلات برطرف میشه.
یک سی دی پارسیکس در برابر یک سی دی اوبونتو و دیگر هیچ.
0.90 r2 پارسیکس رو با ابونتو 7.4 مقایسه کن.
لطفا جواب هم ندارید شروع به *******نکنید. ممنون.
...................
خط آخر شما ویرایش شد
طبق قوانین انجمن ها : ... تکنوتاکس توهین به مدیر ، ناظرین و هیچ یک از کاربرانش را تحمل نمی کند .
با احترام dbkashaf
2007-10-13, 01:42 PM,
ارسال : #12

نقل قول :1-امکانات فارسی خوب.
رو هر توزیعی میشه امکاتات فارسی نصب کرد ... چیزه خاصی نیست . فقط چند تا بسته ....

نقل قول :2-سرعت خیلی خوب.
من واقعا از توسعه دهنده های هسته پارسیکس تشکر میکنم که تونستن چنین هسته پر سرعتی رو بسازن!!!!!!!!

نقل قول :3-نرم افزار های گلچین و کارا.
بازم چند تا بسته بیشتر نیست

نقل قول :4-شناسایی سخت افزار خیلی خوب.اگه یکم تو همین انجمن بگردی میبینی که تویه کامپیوتر های که هیچ توزیعی راه نیافتاده.پارسیکس تونسته حداقل مشکل رو شناسایی کنه و بنویسه.
بهتره ubuntu جدید رو یه تست بکنید .
نقل قول :انتشار نسخه های جدید در فاصله های کوتاه.برای من که اینترنت dial up دارم این خیلی مفیده. یه غیر از مشکلاتی که در خود پارسیکس هست بر طرف میشه. مشکلات نرم افزار ها برطرف و ویژگی های جدید به اون اضافه میشه.
اولین باره که میبینم یکی از انتشار با فاصله زمانی کم راضیه !‌

نقل قول :6-پشتیبانی خوب و فارسی.براحتی میتونی به زبان فارسی سخت ترین سوالات رو که کسی تا حالا ندیده با تیم سازنده در میان قرار بدی و جواب بگیری.
! تو پشتیبانی عملا هیچ کس نمیتونه با اجتماع کاربران اوبنتو ( در forum ها ) و توسعه دهنده ها ( در لیست پستی و Lunchpad ) رقابت کنه !‌

نقل قول :7- نرم افزار های kde رو با سرعت و بی نقص اجرا میکنه.حتی خود KDE هم من ریختم.
بیشتر شبیه یک لطیفه بود .

----------

باز هم میگم . اگه جایه اختراع دوباره چرخ دنبال تکمیل چرخ های قبلی بریم خیلی بهتره .. منظورم فقط پارسیکس نیست ... همه برنامه های OS .

----------

زمانی باید از یک برنامه Fork ساخت که اون برنامه یا کشش نداشته باشه . یا تیمش قبول نککن که تغییرات انجام بشه .... پارسیکس در زمانی که کارشو شروع کرد همین جور بود .. اما الان دیگه وضعیت عوض شده .. اما پارسیکس نه . که باید عوض بشه و به یک دیسک Addon برای ubuntu تبدیل بشه ......

-----------
این نظر منه . به دیگران کاری ندارم .. اگر منطقی نیست حرفم بگید .

[عکس : python-logo.gif]
2007-10-13, 02:58 PM,
ارسال : #13

درود بر carp3
دوست گرامی و ارجمندم در مورد پارسیکس مطالبی را بیان کردید که لزومی به ادامه ی آنها در این تاپیک نمی بینم
فقط یک دلیل ساده در برابر ادعای شما این است که لزوم تداوم توسعه ی پارسیکس و دلیل موجودیتش به عنوان یک توزیع ایرانی مبتنی بر دبیان به همان اندازه منطقی است که برای توسعه دهنده گان اوبونتو گسترش آن
Tongue :wink:

<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.guilug.org">www.guilug.org</a><!-- w -->
2007-10-13, 03:29 PM,
ارسال : #14

نقل قول :به همین دلیل اصلا شایسته نیست که به جای طرح سوالات خود اظهار نظر مغرضانه و پیش داروی کنید
دوست عزیز، از کلمه پیش داروی که نه ، پیش داوری زمانی استفاده می شه که مشکلات وجود نداشته باشه و کسی اون ها رو بیان کنه.
مطما یک کاربر مشکل روانی نداره که شروع به سوالات بی ارتباط بکنه ، درسته؟ :wink:
نقل قول :در ضمن نمره ی من به پارسیکس در شرایط حاضر 100 از 100 است ( % 100 )
خوب البته نمره شما که جای خود دارد، اما هیچ توزیع گنو/لینوکس در سراسر دنیا نمی تونه نمره 100 بگیره، حتی سیستم عامل ویندوز هم نمی تونه ادعای یک چنین نمره ای رو بکنه، خوب نظر شخصی هر کسی یک چیزی هست.
ما هم زحمت هایی که توسط گروه پارسیکس کشیده می شه رو نادیده نمی گیریم و برای همین دوست داریم این زحمات نتیجه بهتری داشته باشه.
وگرنه مطرح کردن سوالات و بیان کردن مشکلات چه ارزشی داره؟
به نظر شما اگر همین دوست ما مشکلات پارسیکس رو بیان نکنه، چه طور باید این مشکلات بر طرف بشه؟ خوده گروه پارسیکس شب و روز بشینن نقطه به نقطه سیستم عامل رو چک کنن ؟؟!!
پس لطفا در جواب کاربران منطقی و خونسرد باشید.
نقل قول :ناراحت نشی ولی تمام مشکلاتی که برشمردی توی نسخه جدید پارسیکس نیست
فکر نمی کنم جمله شما نقطه ناراحت کننده ای داشته باشه که شما از کلمه ناراحت نشی استفاده کردی، این رو گفتم چون وقتی یک چنین کلمه ای استفاده می شه انگار شما می خواین به کاربر حمله کنید!! :wink:
نقل قول :همه مشکلاتی که مطرح کردی پیش خودت و دانش خودت است اگر این سوال را مطرح کردی که به جواب برسی تا دونه دونه بهت جواب بدهم ولی اگر مطرح کردی که پارسیکس را ضعیف نشان بدی خب اشتباه کردی
چرا شما فکر می کنید وقتی کسی سوالی می پرسه می خواد شما رو تیکه تیکه کنه ، بعد لایه چرخ گوشت بزاره؟ خوب عزیز من سوال کرده و مطما اگر دانش حل این مسئله رو داشت که سوال نمی کرد، در ضمن همیشه هم دلیل بر بی سوادی طرف نمی شه، بعضی وقت ها مشکلات گفته می شه تا در نسخه های آینده این مشکلات به چشم نمی خوره، پس شما چرا فکر می کنی یک ببر در کوه شما رو دنبال کرده و این طور خشن بر خورد می کنی!!
نقل قول :من خودم از فدورا استفاده میکنم ولی نسخه جدید پارسیکس را دانلود کردم مشکلاتی که شما مطرخ کردید را نداره و چیز تر و تمیزی است.
1. اگر پارسیکس چیز تر و تمیزی هست چرا شما از فدورا استفاده می کنی؟ برام جالبه بدونم، اگر نمی تونه نیاز های شما رو جواب بده، پس نیازی نیست از پارسیکس دفاع کنید اما اگر می تونه نیاز های شما رو جواب بده پس بهتره از پارسیکس استفاده کنید و اگر احساس می کنید که فدورا بهتر کار می کنه ، بنظرم بهتره از فدورا دفاع کنید نه پارسیکس
2. اگر شما از پارسیکس استفاده نمی کنی ، چه طور می خوای متوجه مشکلاتی که داره بشی؟ پس برای پیدا کردن مشکلات نیاز به استفاده مداوم از یک نرم افزار هست
نقل قول :مشکل پنجم رو با این دستور حل کنید در حالت root حل کنید:
dpkg-reconfigure tzdata
1. می دونید مشکل چیه؟ شما فکر می کنید کاربر ها دانشمند هستند، دوست عزیز از نو تنظیم کردن یک بسته فکر نکنم کار ساده ای باشه که شما فقط می نویسید از dpkg-reconfigure tzdata استفاده کن، پس اگر می خواین به کاربری جواب بدید لطفا دقیق تر و کامل تر بنویسید
2. لطفا همین طور که راه حل مشکلات رو می نویسید، باگ ها رو برای گروه پارسیکس ارسال کنید تا به صورت پیشفرض این مشکلات حل بشه، نه اینکه وقتی یک کاربر پارسیکس رو نصب کرده شروع کنه به تایپ هزاران دستور
نقل قول :برای ntfs هم این کار را بکنید
خط مربوط به هر درایو ویندوزی که ntfs باشد را به صورت زیر عوض کنید

/dev/hda5 /media/hda5 ntfs-3g noauto,users,exec,umask=000 0 0

به

/dev/hda5 /media/hda5 ntfs-3g auto,users,exec,umask=000 0 0
جالب شد، ببخشید این خط رو باید کجا پیدا کرد؟ دوست عزیز اگر کاربری می دونست این خط در /etc/fstab وجود داره، خودش بلد بود که NTFS-3G رو نصب کنه، مطما نصب این برنامه کار سختی نیست ، apt-get install ntfs-3g ، اما تنظیم این برنامه مهم هست.
نقل قول :این مشکل که درایوهای ntfs با موس و کلیک مونت نمیشوند مختص پارسیکس نیست این مشکل مربوط به بسته های ntfs-3g و hal است و توی بقیه لینوکسها هم وجود داره و حتما در اینده رفع میشه
دوست عزیز در مورد حرف شما دو نتیجه می شه گرفت
1. شما تنها با پارسیکس کار کردید
2. بی خود از توزیع پارسیکس دفاع می کنید.

اگر کمی دقت کنید تمامی درایو ها در Ubuntu ، حتی درایو هایی که در /dev/fstab وجود نداره با یک کلیک قابل Mount شدن هست، و اما درایو هایی که در fstab وجود داره چه NTFS و ... به صورت خودکار شناسایی می شه.
نقل قول : به هر حال لینوکس تعهدی به شما نداده که همه چیز بر وقف مراد شما باشه اگر اینطوری فکر میکنید از همان ویندوز استفاده کنید بهتر است.
شما کی هستی که به خودت اجازه می دی ، یک کاربر که به سمت گنو/لینوکس اومده رو دعوت به استفاده از ویندوز کنی؟ شما واقعا از OpenSource چیزی می دونی یا فقط اسمش رو بلدی؟ آیا از اهداف گنو/لینوکس، جامعه متن باز و ... چیزی می دونید؟
اگر قرار هست هر کسی به مشکلی بر خورد و ما جوابی براش نداشتیم بگیم ، برو همون ویندوز رو استفاده کن که الان دو تا کاربر لینوکسی هم نداشتیم.
نقل قول :به فایل boot/grub/menu.lst/ این چند خط را اضافه کن

title Windows XP
rootnoverify (hd0,0)
makeactive
chainloader +1
در توزیع هایی مثل Ubuntu، به شما حتی اجازه می ده که اطلاعات کاربران مختلف موجود در سیستم عامل ویندوز رو وارد Home خود کنید، حالا شما انتظار داری ، هر کاربری که پارسیکس رو نصب می کنه خودش Boot Loader رو برای اجرای Windows XP تنظیم کنه؟
البته من فکر می کنم شما نیتت خیر هست و می خوای سرعت تایپ کاربران بالا بره!!
نقل قول :1-امکانات فارسی خوب.
دوست عزیز، اگر قرار بود در توزیع ملی، بسته های مربوط به فارسی سازی گنوم نصب نباشه که باید گفت واویلا!!!!، در غیر این صورت شما با نصب بسته های موجود در Ubuntu و حتی در ضعیف ترین توزیع های گنو/لینوکس می توانید محیط کاملا سازگار با زبان فارسی را تجربه کنید!
نقل قول :2-سرعت خیلی خوب.
معیار شما برای این حرف چی هست؟ می شه یک توضیح بدید چه طور متوجه این مسئله شدید؟
نقل قول :3-نرم افزار های گلچین و کارا.
این نرم افزار های گلچین و کارایی که شما می فرمایید رو کسی ننوشته ، درسته؟ بسته هایی هست که از synaptic خیلی راحت قابل نصب هست و شاید منه کاربر اصلا نیازی به این نرم افزار ها نداشته باشم و بی خود فضای هاردم رو اشغال کرده!
نقل قول :4-شناسایی سخت افزار خیلی خوب.اگه یکم تو همین انجمن بگردی میبینی که تویه کامپیوتر های که هیچ توزیعی راه نیافتاده.پارسیکس تونسته حداقل مشکل رو شناسایی کنه و بنویسه.
بیشتر شبیه یک شوخی بود، من تا اونجایی که یادم میاد وقتی پارسیکس نصب کرده بودم ، حتی مودم ADSL من رو هم شناسایی نکرده، اما اگر منظور شما شناسایی کارت گرافیک و ... هست بهتره به تصویر پایین نگاه کنید.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://i24.tinypic.com/35bfgk8.png">http://i24.tinypic.com/35bfgk8.png</a><!-- m -->
نقل قول :5-انتشار نسخه های جدید در فاصله های کوتاه.برای من که اینترنت dial up دارم این خیلی مفیده. یه غیر از مشکلاتی که در خود پارسیکس هست بر طرف میشه. مشکلات نرم افزار ها برطرف و ویژگی های جدید به اون اضافه میشه.
منظور شما این هست چون DialUp استفاده می کنید ، سرعت بالاتری نسبت به دیگر دوستان دارید و برای همین هر دفعه Parsix رو از اینترنت دانلود می کنید؟
ببخشید من دقیقا متوجه نشدم یکم بیشتر توضیح بدید ، به نکته قابل توجه ای اشاره کردید.
نقل قول :7- نرم افزار های kde رو با سرعت و بی نقص اجرا میکنه.حتی خود KDE هم من ریختم.
البته کار شما قابل تحسین هست، من سعی می کنم در رکرد های گینس ثبتش کنم، برام بسیار جالب هست چون شما KDE رو بر روی یک توزیع گنو/لینوکس نصب کردید به خودتون افتخار می کنید؟ یا چون اون توزیع امکان نصب KDE رو داشت افتخار می کنید؟ من نمی خوام کسی رو مسخره کنم، اما این یک امر کاملا طبیعی هست که یک محیط گرافیکی مخصوص گنو/لینوکس بر روی گنو/لینوکس اجرا بشه، درسته؟
نقل قول :راستی اوبونتو چی داره که پارسیکس نداره؟ این همه هم طرفدار داره؟
البته مطما Ubuntu در مقابل Parsix هیچی نداره، به شرطی که ما هیچی رو چی بدونیم، اگر منظور شما از هیچی همون کتابخانه های MP3 و اجرای WMA ( فرمت مخصوص ویندوز ) یا نرم افزار wammu که برای تعداد محدودی از کاربران که تلفن همراه با امکان اتصال USB دارند هست.
بله من موافق هستم Parsix خیلی چیزا داره.
اما مطما Ubuntu با رعایت کردن تمامی قوانین گنو و قرار ندادن Decoder های MP3 و WMA و ... که دارای اجازه نامه های غیر آزاد هستند، مرتک گناه ای نشده و باید شما به پارسیکس بگید چرا از این کتابخانه ها به صورت پیشفرض استفاده کرده، درسته؟
نقل قول :فقط یک دلیل ساده در برابر ادعای شما این است که لزوم تداوم توسعه ی پارسیکس و دلیل موجودیتش به عنوان یک توزیع ایرانی مبتنی بر دبیان به همان اندازه منطقی است که برای توسعه دهنده گان اوبونتو گسترش آن
دلیل توسعه Ubuntu یک حرف بود JUST WORK ،‌ شما از Ubuntu استفاده می کنید که در هنگام کار کردن با گنو/لینوکس با خطا مواجه نشید، به هیچ عنوان دلیل نمی بینم که یک طراح گرافیک شروع به یاد گیری طرز ReConfigure کردن یک بسته دبیان بپردازه، یا اینکه شروع به یاد گیری نحوه قرار دادن BootLoader های ویندوز بکنه!!!

موفق و پیروز باشید
یا علی
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2007-10-13, 04:26 PM,
ارسال : #15

دوست عزیز gnudownload
اگر متن ارسال کننده ی اول را به دقت می خواندید
خصوصا نمره ای که در پایان به پارسیکس داده اند
خواهید دید که حدس بنده کاملا درست بوده این دوست عزیز در بسیاری از موارد پیش داوری کرده اند در ارسال های بعدی هم حتما ملاحظه نفرمودید که خودشان فرمودند اصلا پارسیکس را نصب نکرده بودند که بعد از نصب بسیاری از مشکلات ذکر شده را نداشتند :wink:
.................
در مورد راهنمایی که دوستان کردند به ایشان :
همچنین از مقایسه ای که بین پارسیکس و سایر توزیع ها انجام داده اند پر واضح است که ایشان چندان در کار با لینوکس تازه کار نیستند
یک تازه کار هرگز به این گونه در باره ی یک توزیع لینوکس اظهار نظر نمی کند بلکه به صورت کلی می گوید من با لینوکس مشکل دارم می بینید که دوستان با یک تازه کار را راهنمایی نمی کنند Tongue

2007-10-13, 05:46 PM,
ارسال : #16

1. لطفا از مهمان عزیز خواهش می کنم با گفتن لطیفه و مسخره کردن یک شهر تاپیک رو به بیراه نکشن، من در این تاپیک به هیچ عنوان علاقه به توهین کردن به شخص یا منطقه ای ندارم
2. دوست عزیز اگر کمی توجه به متنی که نوشتن بکنید، متوجه می شید که این دوست ما این مشکلات رو در دیسک زنده Parsix داشتن ، درسته؟ من به شما توصیه می کنم یک بار دیسک زنده Ubuntu رو در CDRom قرار بدید و آزمایش کنید.
برام جالبه که شما بتونید یکی از مشکلات ذکر شده رو پیدا کنید.
3. یادتون باشه ، دشمن کسی هست که از شما تعریف کنه و دوست کسی هست که شما رو تکذیب کنه
اگر شما طرف دار پارسیکس باشید ولی بر روی کامپیوتر شخصیتون توزیع Fedora یا ... نصب باشه ، هیچ وقت نمی تونید ادعای دوستی بکنید ، بلکه از نظر من دشمن هستید.
پس بجای تعریف و تمجید های بی خود یکم روشن بینانه تر نگاه کنید.
من نه تنها نظرم در مورد Parsix بلکه در مورد بسیاری از توزیع های دنیا این هست که باید حذف بشن.
من به هیچ عنوان از ایجاد دو دیکشنری مثل Sib و XFarDic گله نمی کنم ، این دو نرم افزار هستن و ایجاد نرم افزار های متعدد نه تنها ضرر نیست ، بلکه باعث رشد و قدرت بخشیدن به گنو/لینوکس می شه.
اما ایجاد هزاران توزیع که همه و همه یک کار انجام می دن و تنها فرقی که دارن بین بسته های پیشفرض هست بنظرم بی خود ترین کار ممکن می تونه باشه! :wink:
پس چه بهتره که بجای ایجاد توزیع های مختلف گنو/لینوکس ، شروع به نوشتن نرم افزار های مختلف برای این سیستم عامل کنیم.

هر کسی در جایی از نوشته های من حرفی خالی از منطق پیدا کرد بگه تا بیشتر توضیح بدم.

موفق و پیروز باشید
یا علی
2007-10-13, 06:00 PM,
ارسال : #17

ببخشید، من فقط یک نکته کوچک رو باید عرض کنم خدمت دوستان.کار داوطلبانه هست.گسترش دهندگان پارسیکس شاید برای دل خودشون این توزیع رو گسترش می‌دهند و اصلا این قضیه به کسی مربوط نیست.شما می‌توانید از آن استفاده کنید، احتمالا باعث خوشحالی آن‌ها خواهد بود.اما این بحث بی‌ارزش هست.

[عکس : banner.png]
2007-10-13, 06:51 PM,
ارسال : #18

امیل جان ، پایه های متن باز همین آزادی در عمل هست و ما هم مطما نمی تونیم به یک گروه بگیم این کار رو بکن یا اینکار رو نکن، اما از اینکه مشکلات یک توزیع درک نشه و تاکید بر بی نقص بودن یک توزیع بشه یکم که چه عرض کنم ، کاملا دور از هر فکر آزاد هست.
حتی توزیع های قویی مثل Fedora،‌ Ubuntu ، Suse نمی تونن ادعای بی نقص بودن بکنن، حالا اینکه چرا چند کاربر و حتی ناظرین انجمن تاکید بر بی نقص بودن Parsix می کنن خدا می دونه !!
و صحبت هایی که ما داریم این هست که شاید بشه از انرژی افرادی مختلفی که بر روی هزاران توزیع کار می کنن برای کار بر روی یک توزیع جمع آوردی کرد ، تا بشه یک توزیع بزرگ و قدرمند برای مبارزه با سیستم عامل ویندوز ایجاد کرد.
برای مثال وقتی ما می بینیم که Ubuntu در حال حاضر از قدرت خیلی بیشتری بر خوردار هست، بجای ایجاد توزیع های مختلف ، با اون ها مشارکت کنیم تا بتونیم بیشتر به جامعه متن باز خدمت کنیم.
مگه غیر این هست که همه ما دنبال کمک و رشد این جامعه هستیم ؟

همون طور که قبلا گفتم، خیلی از نرم افزار ها برای نصب بر روی گنو/لینوکس نیاز به بسته شدن برای 10 ها توزیع به شکل های مختلف هست و این کار زمان زیادی می بره، اصولا اگر توجه کنید خیلی از بسته های ایجاد شده مثلا برای Fedora یا ... چندین نسخه قبل از Source هست، و اگر برنامه نویسی به فکر نوشتن یک نرم افزار کد بسته بیوفته کلا بی خیال لینوکس می شه چون باید برای هزاران توزیع گنو/لینوکس نرم افزارش رو کامپایل کنه ،‌برای مثال می تونید وارد سایت linuxant بشید.
حالا یه سوال، اگر بجای ایجاد این همه توزیع، فقط یک توزیع وجود داشت، Xfardic نیاز به بسته کردن برای 5 توزیع مختلف رو داشت؟
2007-10-13, 07:05 PM,
ارسال : #19

سلام
مسلما هیچ کس ادعا نمی‌کنه که پارسیکس بدون نقص هست
مسئله بعدی اینه که شما نمی‌تونید در مورد اینکه دیگران چطوری انرژی خودشون رو برای چه کاری مصرف می‌کنند تصمیم گیری کنید
یک چیز دیگه اینه که برای بسیاری اصلا مسئله مبارزه با ویندوز نیست.مسئله تجربه‌ای بهتر در گنو/لینوکس یا جتی رفع نیاز‌های شخصی یا کسب تجربه یا هر مسئله دیگری است...

آخرین مسئله هم قضیه Packaging هست.اصولا برنامه‌نویس Package ها رو نمیسازه، توزیع‌ها و منتشر کنندگان هستند که بر اساس نیازشون توریع می‌سازند.اگر linuxant باید ۵۰۰ تا بسته بسازه، به خاطر اینه که linuxant سورس برنامه‌اش رو نمیده...بده، مطمئن باش توزیع‌ها آرزو دارند بسته‌های مودم‌های conexant رو بسازند.

[عکس : banner.png]
2007-10-13, 07:13 PM,
ارسال : #20

امیل جان، اینکه Linuxant سورس برنامه اش رو نمی ده ، حق مسلم اش هست!، چون می خواد تجارت کنه !، مثلا همین کتابخانه MP3 که روی کامپیوتر شما نصب هست، واقعا بابتش پول دادید؟ نه! چون سورسش رو در اختیار دارید و خودتون رو صاحب اون سورس می دونید با اینکه برای استفاده از این فرمت ها باید اجازه نامه اش رو داشته باشید.
پس اگر روزی Photoshop یا ... برای لینوکس بخوان یک نسخه منتشر کنن، هیچ وقت حاضر به ایجاد و بسته بندی برای 10 ها توزیع گنو/لینوکس نخواهند شد! و مطما مدیران پروژه های توزیع های گنو/لینوکس هم سورس Photoshop رو هیچ وقت در اختیار نمی تونن بگیرن تا برای توزیع خودشون Compile کنن، در نتیجه مشکلاتی که الان شما مشاهده می کنید ، مثل همین درایور هایی که CD گنو/لینوکس وجود داره اما برای Fedora یا چند توزیع محدود هست بر خورید.

ما هم کسی رو مجبور نمی کنیم به انجام کاری،‌ دعوت می کنیم ، درسته؟

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 3 مهمان