لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
راهنمایی در مورد یک توزیع خوب
2007-10-29, 01:55 PM,
ارسال : #1
راهنمایی در مورد یک توزیع خوب
به نام خداوند بخشنده و مهربان
با سلام
آقا من دنبال یک توزیع خوب ، برای کار خودم می گردم . از توزیع ها ی مختلف لینوکس هم ، اطلاعات خیلی کمی دارم می خواستم دوستان کمکم کنند . تا بتونم یک توزیع خوب انتخاب کنم. اطلاعات زیر در مورد کار و سخت افزار کامپیوترم است .
دانشجوی رشته کامپیوتر، برنامه نویس وب (PHP-MySql, java) و آشنایی خیلی کم با لینوکس
اطلاعات سیستم :
Cpu:Amd Athlon() 64 Processor
MainBoard:Abit
Modem:RockWell(Conexant SingleChipset )
من خودم این توزیع پیدا کردم نمی دونم خوب است یا نه .
Ubuntu linux 6.10 desktop i386
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2007-10-29, 03:01 PM,
ارسال : #2
پاسخ: راهنمایی در مورد یک توزیع خ
باز هم بحث تکراری...!
اگر به محیط KDE علاقه‌مند هستید،Kubuntu!
اگر به محیط Gnome علاقه‌مند هستید،Ubuntu!

هر دو را آزمایش کنید هر کدام به نظرتان بهتر بود،انتحاب و استفاده نمایید!ضمنا سعی کنید نسخه DVD توزیعهای فوق را دریافت و نصب نماییدSmile

لطفا قبل از اينکه سؤالات خود را در انجمن مطرح کنيد،‌حتما قوانين انجمن‌ها را مطالعه فرماييد.
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2007-10-29, 03:08 PM,
ارسال : #3
پاسخ: راهنمایی در مورد یک توزیع خ
به نظر من برای شما fedora خوب هست.
من خودمم از فدورا بهره میگیرم.

البته برای اوبونتو نسخه شما خیلی قدیمی هست.
به سایت <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.ubuntu.com">www.ubuntu.com</a><!-- w --> برید و یک CD رایگان سفارش بدید...
2007-10-29, 03:49 PM,
ارسال : #4
Re: پاسخ: راهنمایی در مورد یک توزیع
mkargar نویسنده :ا سعی کنید نسخه DVD توزیعهای فوق را دریافت و نصب نماییدSmile

چرا رو این موضوع تاکید شده؟
مگر فرقی می کند؟
2007-10-29, 05:13 PM,
ارسال : #5
پاسخ: Re: پاسخ: راهنمایی در مورد یک
بله فرق دارد.
نسخه dvd خیلی کاملتر از نسخه cd است.

هر که شد محرم دل در حرم یار بماند *** وانکه این کار ندانست در انکار بماند
2007-10-29, 08:53 PM,
ارسال : #6
توزیع چندان مهم نیست. ترجیحا از چیزی استفاده کن که کاربران زیادی دارد تا بتونی بیشتر کمک بگیری. مثلا کوبونتو، اوبونتو،‌ پارسیکس.

آزادی عقیده و کیبرد حق هر انسان است.
<!-- w --><a class="postlink" href="http://www.FreeKeyboard.net">www.FreeKeyboard.net</a><!-- w -->
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2007-10-29, 10:23 PM,
ارسال : #7
آقای انصار ۳۱۳! من هم می‌گویم از کوبونتو یا پارسیکس استفاده کنی که کاربران زیادی دارد. هر کدام را اگر خواستی می‌توانی از <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.linuxshop.ir">www.linuxshop.ir</a><!-- w --> سفارش به‌دهی. شما که مشهدی، یه روزه برایت می‌آورند. (راستی خود من هم یه عالمه توزیع لینوکس دارم. خواستی از خودم به‌گیر. paykoob at yahoo dot com)
2007-10-29, 11:02 PM,
ارسال : #8
من میگم عاقلانه فکر کن شما دبیات etch را انتخاب کن برای لینوکست ۲۱ سی دی برنامه داره همه نیاز هایت را از لحاظ برنامه بر طرف میکنه دیگه لازم نیست انرژی خودت را برای دانلود یا حتی پیدا کردن برنامه و شناخت انها تلف کنی.در ضمن parsix همین دبیان است ولی نسخه ناپایدار و جدید تر ubuntu هم بچه ناخلف دبان است پس میتوانی سوالهایت را از parsix و ubuntu کارها بپرسی اصلا لازم نیست بگی دبیان etch دارم شما سوالت را از هر دو گروه کاربران بپرس مطمعن باش جوابت را میگیری.مثل کسانی که توی مد بازار موبایل هستند و هر روز موبایل عوض میکنند و هیچی از نحوه کار با موبایلهایشان را نمیدانند عمل نکن بچسب به یادگیری لینوکس نه عوض کردن یا تست کردن لینوکسهای مختلف چون غیر از عمر تلف کردن هیچی توی این کار نیست.این حرف را از طرف کسی بشنو که 200 تا 300 سی دی لینوکس را خودش دانلود کرده و تقریبا با همه لینوکسهای مطرح کار کرده.
2007-10-30, 10:22 AM,
ارسال : #9
کسی که دبیان بیس کار کنه لینوکس یاد نمی گیره. اگر واقعا می خوای یاد بگیری با slackware کار کن.
2007-12-26, 05:53 PM,
ارسال : #10
شرمنده آقای مهمان شماره یک بیشتر لغتها رو درست تایپ کردی بجز " دبیان" دوباره شرمنده
2007-12-26, 08:32 PM,
ارسال : #11
سلام
فقط opensuse و تمام
میتونید برای دریافت بسته ها به منبع <!-- m --><a class="postlink" href="http://packman.links2linux.org/">http://packman.links2linux.org/</a><!-- m --> استفاده کنید
2007-12-26, 10:19 PM,
ارسال : #12
فقط mint برای شروع همون اوبنتو هست ولی یه کم روش کار شده.. مشکلاتش کمتره.. بعد از اون اگه دوست دشاتی که همینا ادامه بده در غیر این صورت دبیان یا ... ولی مطمئن باش طرف توزیع های rpm ای مثل سوزه نخواهی رفت

اینکبار برای همیشه غیر فعال شده است.. از مدیران درخواست میکنم در صورت امکان این کاربر را حذف کنند از تکنوتاکس
2007-12-27, 07:22 AM,
ارسال : #13
دلیل نازیدن شما به بسته های deb چیه؟ مگه وجود apt نیست؟به نظر من apt خوبه ولی در مقابل yum احمقی بیش نیست.باور ندارید؟ باید با لینوکسهای بر اساس rpm کار کنید تا دلیلش را بفهمید.البته این حرف من به این معنی نیست که دبیان یکی از بهترین لینوکسهای دنیا نیست.

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان