لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
لینوکس شریف کجاست؟؟؟؟
2007-11-27, 02:16 PM,
ارسال : #1
لینوکس شریف کجاست؟؟؟؟
با سلام
می خواستم بدانم چرا جایی برای لینوکس شریف نیست و نمیشه مانند سایر لینوکس ها دانلود کرد البته تو فارسی وب 18 تومن می فروشن ولی اگه بخوای تست کنی فکر نکنم بصرف باشه!
می خواستم بدانم کسی لینکی برای دانلود نداره یا نمیتونه یه جور برام ارسال کنه
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2007-11-27, 02:40 PM,
ارسال : #2
پاسخ: لینوکس شریف کجاست؟؟؟؟
تست نداره که این لینوکس بر اساس فدورا ۴ است با امکانات بسیار ضعیف حالا که فدورا ۸ هم اومده. اگر باز هم دوست داری تست کنی بگو سی دیهایش را بهت میرسانم.
2007-11-27, 06:22 PM,
ارسال : #3
Re: پاسخ: لینوکس شریف کجاست؟؟؟؟
Anonymous نویسنده :تست نداره که این لینوکس بر اساس فدورا ۴ است با امکانات بسیار ضعیف حالا که فدورا ۸ هم اومده. اگر باز هم دوست داری تست کنی بگو سی دیهایش را بهت میرسانم.
با سلام
خوب می دونم اما همه چیز که فارسیباشه یه حال دیگه اس
ممنون میشم که سیدی هاش رو برام برسونی
2007-11-27, 06:30 PM,
ارسال : #4
پاسخ: Re: پاسخ: لینوکس شریف کجاست؟؟
مگه بقیه لینوکسها فارسی نشدن همشون فارسی شدن شاید خبر نداری اگه لینوکسی داشته باشی همین الان میتوانی بدون restart سیستم میز کار خودت را فارسی کنی اگه از gdm استفاده میکنی توی قسمت زبان فارسی را انتخاب کن با این کار گنومت فارسی میشه و ...............
2007-11-27, 06:33 PM,
ارسال : #5
با سلام
مثلا پارسیکس فارسی رو دیدیم
2007-11-27, 06:43 PM,
ارسال : #6
اگر لینوکسش آزاد هست، باید قابل تکثیر قانونی باشه.
نیست؟
این حرفا که پشت سرشون میگن چیه؟
حالا نذاشتن برای دانلود مسئله ای نیست (فرم توزیعش اجباری نیست)، اما وقتی یکی بگیره و تکثیر کنه دیگه کسی از اون پولا نمیده برای بدست آوردنش. یعنی جلوی اینکار رو گرفتن؟

Only God

I Wish I Was Buddha
کاش بودا بودم

Live And Let Live
زندگی کن و بگذار زندگی کنند

Forgive And Be Forgiven
ببخش و بخشیده شو

مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2007-11-27, 06:47 PM,
ارسال : #7
Re: پاسخ: Re: پاسخ: لینوکس شریف کجاست
Folaani نویسنده :اگر لینوکسش آزاد هست، باید قابل تکثیر قانونی باشه.
نیست؟
این حرفا که پشت سرشون میگن چیه؟
حالا نذاشتن برای دانلود مسئله ای نیست (فرم توزیعش اجباری نیست)، اما وقتی یکی بگیره و تکثیر کنه دیگه کسی از اون پولا نمیده برای بدست آوردنش. یعنی جلوی اینکار رو گرفتن؟
با سلام
تا اونجایی که من خوندم تکثیر مشکلی نداره (نا سلامتی آزاده) ولی از لحاظ پشتیبانی با مشکل مواجه یعنی هرکی 18 تومن داد میتونه از پشتیبانی توسط سازنده ارائه میشه استفاده کنه اما دیگران نمی توانند
2007-11-27, 06:51 PM,
ارسال : #8
پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: لینوکس شریف
به هر حال اگه خیلی مشتاقی که این لینوکس را داشته باشی email خودتان را بگذارید تا سی دی هاشو بهتون برسونم.
2007-11-27, 07:13 PM,
ارسال : #9
با سلام
اینم ایمیل:
<!-- e --><a href="mailto:[email protected]">[email protected]</a><!-- e -->
2007-12-23, 12:10 PM,
ارسال : #10
بنده مدتی پیش اقدام به اشتراک گذاری این توزیع کرده بودم. خودم و دوستم خریدیم و از طریق تورنت با دیگران share کردیم. من خودم تا همین چند ماه پیش هم تورنتش رو seed میکردم و دست کم 250 نفری کامل دانلود کردند! ولی الان متاسفانه هیچ seederی نداره و منهم دیگه فایلهای iso مروبطه رو (به خاطر یک مشکل هاردی) ندارم که ادامه بدم!

اون پشتیبانی هم که فقط برای خریداران با اون کارت اشتراک کذایی هست فقط پشتیبانی برای اولین نصب هست! یعنی فقط به شما کمک میکنند که اولین بار روی یک سیستم نصب کنید و تمام!

موفق باشید.
2007-12-23, 03:22 PM,
ارسال : #11
این پروژه ی مسخره فقط برای این بود که میخواستن به بهانه ای پولی به جیب بزنن و گرنه لینوکسشون به درد خودشون هم نمیخوره
همین سایت foss.ir میدونید چقدر هزینه ی راه انداری و نگهداری براش بودجه کردن؟
حالا هزینه های فارسی کردن و ویرایش (احتمالی) این توزیع ببینید چقدر بوده
لطفاْ اینجا رو ببینید
<!-- m --><a class="postlink" href="http://mtux.wordpress.com/2007/12/08/">http://mtux.wordpress.com/2007/12/08/</a><!-- m -->الو-fossir-کجایی-؟/
2008-01-06, 07:36 PM,
ارسال : #12
Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: لینوکس شر
Anonymous نویسنده :این پروژه ی مسخره فقط برای این بود که میخواستن به بهانه ای پولی به جیب بزنن و گرنه لینوکسشون به درد خودشون هم نمیخوره
لطفاْ اینجا رو ببینید
<!-- m --><a class="postlink" href="http://mtux.wordpress.com/2007/12/08/">http://mtux.wordpress.com/2007/12/08/</a><!-- m -->الو-fossir-کجایی-؟/

هزینه نگهداری foss.ir درست یک هشتم حقوق پایه وزارت کاره که من دریافت میکنم :lol:

Wish you Were here ...
2008-01-06, 09:35 PM,
ارسال : #13
Zouup نویسنده :
Anonymous نویسنده :این پروژه ی مسخره فقط برای این بود که میخواستن به بهانه ای پولی به جیب بزنن و گرنه لینوکسشون به درد خودشون هم نمیخوره
لطفاْ اینجا رو ببینید

هزینه نگهداری foss.ir درست یک هشتم حقوق پایه وزارت کاره که من دریافت میکنم :lol:

حاجی انا شریک :lol:
پ.ن چطوری استاد آرمین خان ؟ کم پیدایید 8)

« خرد پیک خداوند است »
2008-01-07, 12:46 AM,
ارسال : #14
پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: لینو
خودشون که اینو می‌گن:
http://fa.farsiweb.ir/fawiki/FAQ
ازکجا می‌شود لینوکس شریف را بارگیری کرد؟
ما به دلایل متعددی لینوکس شریف را به صورت بارگیری اینترنتی‌ در اختیار متقاضیان قرار نمی‌دهیم، از جمله:

* نمی‌دانیم که اگر کُدهای دودویی لینوکس شریف را برای بارگیری در اینترنت بگذاریم، در کشورهای دیگر (که ساکنین آن خواهند توانست کُدهای دودویی را بارگیری کنند) کاری خلاف قانون انجام داده‌ایم یا نه. ما هنوز از پس وکلای خارجی برنمی‌آییم.
* فعلاً امکانات لازم برای این کار را نداریم، به خصوص پهنای باند را که گران است.‌
شما آزادید که‌ از سی‌دی‌های لینوکس شریف نسخه‌برداری کنید، مشروط به این که از مجوزهای موجود در سی‌دی‌ها پیروی‌کنید و به این ترتیب قانونی را زیر پا نخواهید گذاشت. اما شرکت فارسی‌وب شریف هیچ‌گونه‌ مسئولیتی را در قبال شکایتهای ناشی از این عمل‌ به عهده نمی‌گیرد. تا جایی که ما می‌دانیم، نسخه‌برداری از لینوکس شریف در ایران قانونی است، به این شرط که شما از مجوزهای نرم‌افزاری موجود در سی‌دی پیروی کنید.

پس نتیجه می‌گیریم که ما می‌تونیم واسه هم دیگه رایت بزنیم یا تو تورنت بزاریم. ولی از حق نگزریم «ویرایش مدرسه‌ی لینوکس شریف» کار خوبی بود. حداقل بهتر از اینه که تو هنرستان‌های ما به بچه‌های کامپیوتر ویندوز ۹۸ درس می‌دهند!
نیما م.
2008-01-07, 09:14 AM,
ارسال : #15
Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: لی
Anonymous نویسنده :ولی از حق نگزریم «ویرایش مدرسه‌ی لینوکس شریف» کار خوبی بود. حداقل بهتر از اینه که تو هنرستان‌های ما به بچه‌های کامپیوتر ویندوز ۹۸ درس می‌دهند!
نیما م.

یعنی الان توی هنرستان‌ها لینوکس (شریف یا هر چیز دیگه‌ای) تدریس میشه؟ Confusedhock:
2008-01-07, 10:58 AM,
ارسال : #16
پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پا
خیر .
البته فکر کنم که دارم هنرستان تدریس می کنم ؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2008-01-07, 12:16 PM,
ارسال : #17
هر سال توی مسابقات ACM توی دانشگاه شریف هم رایگان می دهند من هم دارم سعی می کنم یک جوری در اختیار علی بگذارم دوباره تورنتش رو راه بندازه ولی به نظر من که اگر نمی خواهید پشتیبانیش رو بخرید نصبش نکنید چون بدون اون بدرد نمی خوره
2008-01-07, 12:36 PM,
ارسال : #18
miladmovie نویسنده :هر سال توی مسابقات ACM توی دانشگاه شریف هم رایگان می دهند من هم دارم سعی می کنم یک جوری در اختیار علی بگذارم دوباره تورنتش رو راه بندازه ولی به نظر من که اگر نمی خواهید پشتیبانیش رو بخرید نصبش نکنید چون بدون اون بدرد نمی خوره
ممنون میلاد، من هنوز CDهاشو دارم! الان که از روی اونها image میگیرم. کمی با imageی که قبلا گرفتم و تورنتش کردم متفاوته و نمیتونم برای همون تورنت قبلی استفاده بکنمش. باید یک تورنت جدید بسازم :d

راستی، چند روز پیش چک میکردم همون تورنت قبلی لینوکس شریف 2 تا seeder داشت.
2008-01-07, 03:01 PM,
ارسال : #19
لطفاْ اینجا رو ببینید

البته با این دیدم منفی هم نباید به سمت قضیه رفت به هر حال کارهای رو کردند !
بعضی ترجمه های گنوم رو اونها انجام دادند و ...

البته اینکه هزینه دریافتی با کار نمی خونه بحث دیگست ولی جالب نیست کار دیگران رو اینطوری زیر سوال ببریم
2008-01-28, 09:22 PM,
ارسال : #20
miladmovie نویسنده :
لطفاْ اینجا رو ببینید

البته با این دیدم منفی هم نباید به سمت قضیه رفت به هر حال کارهای رو کردند !
بعضی ترجمه های گنوم رو اونها انجام دادند و ...

البته اینکه هزینه دریافتی با کار نمی خونه بحث دیگست ولی جالب نیست کار دیگران رو اینطوری زیر سوال ببریم

چرا اینطور فکر می کنید؟!؟!
چرا نباید حرف زد؟
چرا نباید نقد کرد؟
چرا نباید جواب خواست؟
چرا ما با همه ی ادعامون باز هم یه ایرانی هستیم؟ و میگیم، درسته که کار مشکل داره ولی نباید زیر سوال ببریمش.
توی کلی از پروژه های دولتی ای که تعریف می شه، یکیشون که ازش انتظار هم داریم اومده مطالبی در مورد پروژه در اختیار بقیه گذاشته! که همه باید بذارن!
حالا اگه ایرادی در این بررسی است! باید اطلاع داد و رفع ابهام کرد؛ و اگر ایرادی در پروژه باید جواب گو بود!

بله نباید زیاد منفی نگاه کرد، ولی باید نقد کرد!!

البته به نظر من اگه این پروژه تعریف نمی شد، لینوکس در ایران دیرتر به اینجا می رسید؛ ولی باز این هم رفع اتهام نمی کنه.

و اتفاقا جای این بررسیها و نقدها همینجاهاست!
همونطور که می بینیم؛ توی دنیای اپن سورس مطالب وبلاگها و فروم ها خیلی مهم هستند! چون این دنیا بر پایه ی همین کاربران ساخته شده!

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان