لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کتابخانه آزاد و کامپایلر برای کار گرافیکی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
2007-12-24, 02:44 PM,
ارسال : #1
کتابخانه آزاد و کامپایلر برای کا
با سلام:
من می خوام در ویندوز تحت گنو آزاد برنامه نویسی کنم و احتیاج به یک کامپایلر دارم مشابه بورلند در خط فرمان توابع داشته باشه برای کار گرافیکی در خط فرمان :دایره خط راست ...شیب دار وغیره ؟آیا همچین کامپایاری ئر ویندوز یا حتی لینوکس برای این کار مثلا در کنسول است آیا dev c++..... ئر وینوز این امکان رو داره به راهنماییتون به شدت نیازمندم....ممنون؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2007-12-24, 03:59 PM,
ارسال : #2

هیچ کس نمی تونه به من کمک کنه .. . امیدوار بودم که بتونید کنید کمک کنید..لطفا کمک کنید اگه می دونید
2007-12-24, 04:00 PM,
ارسال : #3

هیچ کس نمی تونه به من کمک کنه .. . امیدوار بودم که بتونید کنید کمک کنید..لطفا کمک کنید اگه می دونید :?: :cry: :cry: :cry:
2007-12-24, 07:00 PM,
ارسال : #4

با سلام
هر چند از ویندوز خوشم نمیاد ولی میتونی در این رابطه از cygwin و gcc و Mingw کمک بگیری .
کافیه هر کدوم از این تیترها رو یه سرچ کوچک تو گوگل بکنی . حتما چیزای زیادی بدست میاری .
موفق باشید .
2007-12-24, 08:35 PM,
ارسال : #5
Re: کتابخانه آزاد و کامپایلر برای
sang9111 نویسنده :با سلام:
من می خوام در ویندوز تحت گنو آزاد برنامه نویسی کنم و احتیاج به یک کامپایلر دارم مشابه بورلند در خط فرمان توابع داشته باشه برای کار گرافیکی در خط فرمان :دایره خط راست ...شیب دار وغیره ؟آیا همچین کامپایاری ئر ویندوز یا حتی لینوکس برای این کار مثلا در کنسول است آیا dev c++..... ئر وینوز این امکان رو داره به راهنماییتون به شدت نیازمندم....ممنون؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

آره.
من چند وقت پیش متاسفانه مجبور شدم تو محیط ویندوز یه برنامه رو توسعه بدم.
کار من دقیقا گرافیکی نبود. من واسه توسعه یه سیستم face detection که از کتابخونه openCV شرکت اینتل استفاده میکنه مجبور به استفاده از ویندوز شدم(چون بقیه گروه با لینوکس کار نمیکردن). ولی با این حال تمام نیازای منو برآورده کرد.....

Value your freedom or you will lose it, teaches history.
2007-12-24, 09:06 PM,
ارسال : #6
پاسخ: Re: کتابخانه آزاد و کامپایلر
راستی++DevC از gcc و Cygwin استفاده میکنه....

2007-12-24, 11:52 PM,
ارسال : #7

ما می خواهیم یک برنامه مهندسی ساده در دانشگاه طراحی کنیم و ما می خواهیم گرافیکی باشه نه ویژوال و کتابخانه آزاد باشه بهتر است زیاد مهم تحت لینوکس یا ویندوز مهم آزاد بودن است و به دور از انحصار طلبی حتی در ویندوز به خاطر همین ما به همچین کتابخانه ای نیازمندیم اصلا در کامپایلر هایی مثل devc++ همچین توابعی است gcc داره همچین توابعی رو این اشکال باید در کنسول بر قرار باشند یا اصلا لینوکس یا gcc دچار فقر است کمک کنید ممون ........
2007-12-25, 11:05 AM,
ارسال : #8

sang9111 نویسنده :ما می خواهیم یک برنامه مهندسی ساده در دانشگاه طراحی کنیم و ما می خواهیم گرافیکی باشه نه ویژوال و کتابخانه آزاد باشه بهتر است زیاد مهم تحت لینوکس یا ویندوز مهم آزاد بودن است و به دور از انحصار طلبی حتی در ویندوز به خاطر همین ما به همچین کتابخانه ای نیازمندیم اصلا در کامپایلر هایی مثل devc++ همچین توابعی است gcc داره همچین توابعی رو این اشکال باید در کنسول بر قرار باشند یا اصلا لینوکس یا gcc دچار فقر است کمک کنید ممون ........

فک میکنم شما از gcc به عنوان یه کامپایلر انتظارات بیش از حد دارید. (کاری که وظیفه اش نیست). بورلند مثلا تا اونجایی که من میدونم کتابخونه "graphics.h" رو کامپایلرش اضافه کرده (و میتونست نکنه). اما من تا حالا ندیدم که چنین کاری با gcc شده باشه.(دوستان اگه کسی تجربه داره بگه !).
ولی خوب این خیلی بدیهیه... واسه کارای گرافیکی (از یه دایره ساده 2D تا یه شکل پیچیده 3D) کتابخونه های آماده فوق العاده ای وجود داره که همه کار (دقیقا همه کار) میکنن. چرا از اونا استفاده نمیکنین؟
مثلا openGL؟ باور کنید کسی که openGl رو بلده از 1000 برنامه نویس C دیگه جلوتره حتی اگه استفاده هم نکنه. خیلی سادست. خوب هم مستند شده. اگه ++C/C بلد باشید میتونید در عرض چند ساعت از openGl هم استفاده کنید. من اونو اکیدا توصیه میکنم Smile
راستی یه کتابخونه "خیلی ساده" واسه لینوکس وجود داره که کارتونو میتونه تو مدت زمان کمتری راه بندازه Smile
اینم آدرسش : <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.svgalib.org/">http://www.svgalib.org/</a><!-- m -->
tutorial اونو یه نگاهی بکن .....
موفق باشید.

2007-12-25, 10:21 PM,
ارسال : #9

با تشکر از کمک مفید شما دوست عزیز newbie

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان