لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
حالگيريه openSUSE11
2008-07-02, 10:28 PM,
ارسال : #1
حالگيريه openSUSE11
اين همه صبر كردم تا openSUSE11 بياد كه هم مشكل صدا و تصور كارت گرافيكم حل شه هم يه محيط بهتر از اونو تو KDE4 ببينم....اما صد افسوس سوزه اي كه در 10.3 من با شبكه هيچ مشكلي نداشتم و حتي براي نمونه يك بار هم لپ تاپم با وجود مشكل صدا و تصور در اون هنگ نكرده بود .در اين ورژن بار ها هنگ كرد ولوم صدا در KDE4 كار نمي كنه tomcat استارت نميشه..!!!
تصير رگه رگه ميشه....اين در حاليه كه در ubuntu8.04 اين مشكلات اصلا ديده نميشه...
واقعا بايد به اين همه زحمتي كه برنامه نويسان گروه SUSE كشيدند گفت....گندتون بزنه..!!!!!
ميشه گفت اين بدترين عرضه SUSE تا حالا بوده كه ديدم...با تمام علاقه اي كه به suse دارم اما ميخوام برم رو Fedora9 ...چون من براي برنامه نويسي به يك محيط باثبات نياز دارم...
دلم بخال خودم مي سوزه....سوزه...سوزه....
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2008-07-03, 08:46 AM,
ارسال : #2
پاسخ: حالگيريه openSUSE11
از اول گفته باشم fedora یک توزیع R&D میباشد هااااا. بعدا نگی نگفتی Wink

ـــ.: آزاد گردی ای ایران :.ـــ
mazdayasn.blogspot.com
2008-07-03, 08:30 PM,
ارسال : #3
ميشه بپرسم R&D يعني چي؟
2008-07-03, 08:52 PM,
ارسال : #4
آقا من تصميم گرفتم برم رو دبيان ...اميدوارم پشيمون نشم.عكسهايي كه رو سايت دبيان بود كه وسوسه برانگيز بود...اما در مورد هسته و تاريخ آخرين توزيع چيزي نديدم...مي خوام بدونم كه پشتيباني دبيان از طرف شركت خواصيه؟ يا اينكه كاربرها خودشون اونو ارتقا ميدن...لپتاپ من گرافكش و صداش فقط درهسته 2.25 خوب كار ميكنه...من با جاوا و MYSQL ميتونم خوب و راحت توش كار كنم؟بسته هاي RPM رو ميشه توش نصب كرد؟
2008-07-03, 09:31 PM,
ارسال : #5
از بين آقايان كسي هست كه بدونه اين آخرين ورژن دبيان كه در سايت سيتو گزاشته شده ورژن هستش چيه؟
2008-07-03, 10:58 PM,
ارسال : #6
R&D چیه؟ :?: :roll: :?:
2008-07-04, 07:36 AM,
ارسال : #7
كلا يه سوالي برام پيش اومده...
فرق اساسي بين توضيع هايي مثل سوزه و دبيان در چيه؟سوزه گنو هست؟فدورا چي؟
2008-07-04, 09:12 AM,
ارسال : #8
گنو یک پروژه هست که به همراه هسته‌ای به نام «لینوکس»، سیستم‌عاملی به اسم «گنو/لینوکس» رو برای ما فراهم کرده. این سیستم‌عاملی «گنو/لینوکس» توزیع‌های مختلفی داره، مثل اوپن‌سوزه، فدورا، اوبنتو، دبیان و ... تعداد این توزیع‌ها رو نمیدونم و فکر نمی‌کنم کسی بدونه! ولی یه تعدادی هستن که معروف‌تر هستن و بیشتر استفاده میشن.
تفاوت این توزیع‌ها در قابلیت‌ها و کاربردهاشون هست. مثلا یکی رابطهای گرافیکیش بیشتر و قوی‌تره. یکی سریع‌تره. یکی سبک‌تر و کم‌حجم‌تره. یکی برای سرور مناسبه. یکی پشتیبانی نرم‌افزاریش بیشتره. ممکنه چند تا از این قابلیت‌ها رو هم داشته باشن. ضمن اینکه تمام اینها نسبی هستن. تازه به سلیقهٔ کاربر هم بستگی داره. خلاصه آزادی عمل زیادی دارید و بستگی داره که چه انتظاری از توزیع لینوکستون داشته باشید و کدوم قابلیت‌ها براتون مهمتر باشه، سیستم‌تون چی باشه، به اینترنت پرسرعت دسترسی داشته باشید یا نه، و سلیقه‌تون چی باشه و ...

StarCalendar | Blog | 1+ | OS
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2008-07-04, 02:49 PM,
ارسال : #9
Re: پاسخ: حالگيريه openSUSE11
Anonymous نویسنده :R&D چیه؟ :?: :roll: :?:

Research & Development
2008-07-05, 08:38 AM,
ارسال : #10
پاسخ: Re: پاسخ: حالگيريه openSUSE11
اینکه میگم یه توزیع R&D میباشد fedora از این جهت است که عملا کاربران fedora همان tester ها هستند و وجود اشکالات و bug ها اصلا مورد عجیبی نیست. سیاست fedora هم همین است و تلاش میکند تا از آخرین ویرایش‌های نرم‌افزارها استفاده کند و شما را on the bleeding edge of software قرار دهد. به هر حال بد نیست به http://fedoraproject.org/wiki/Bugs/F9Common یک سری بزنید. ولی در مجموع هم اکنون fedora 9 توزیع پایداری است.

ـــ.: آزاد گردی ای ایران :.ـــ
mazdayasn.blogspot.com
2008-08-02, 10:16 PM,
ارسال : #11
مشكل نصب DVD سوزه 11.0
موقع نصب خطاي زير ميده:
Error:INVALIDTongueachage kernel-pae-2.6.25.5-1.1 Fail integrity check.
در ضمن بوت لودر هم نصب نمي كنه (نه گراب و نه ليلو)
كمك كنيد ؟ خيلي ضروريه.
2008-08-02, 11:23 PM,
ارسال : #12
احتمالا dvd مشکل داره. یا خش و لک داره، یا اصلا درست رایت نشده.

StarCalendar | Blog | 1+ | OS
2008-08-03, 12:08 AM,
ارسال : #13
Re: حالگيريه openSUSE11
ali199 نویسنده :اين همه صبر كردم تا openSUSE11 بياد كه هم مشكل صدا و تصور كارت گرافيكم حل شه هم يه محيط بهتر از اونو تو KDE4 ببينم....اما صد افسوس سوزه اي كه در 10.3 من با شبكه هيچ مشكلي نداشتم و حتي براي نمونه يك بار هم لپ تاپم با وجود مشكل صدا و تصور در اون هنگ نكرده بود .در اين ورژن بار ها هنگ كرد ولوم صدا در KDE4 كار نمي كنه tomcat استارت نميشه..!!!
تصير رگه رگه ميشه....اين در حاليه كه در ubuntu8.04 اين مشكلات اصلا ديده نميشه...
واقعا بايد به اين همه زحمتي كه برنامه نويسان گروه SUSE كشيدند گفت....گندتون بزنه..!!!!!
ميشه گفت اين بدترين عرضه SUSE تا حالا بوده كه ديدم...با تمام علاقه اي كه به suse دارم اما ميخوام برم رو Fedora9 ...چون من براي برنامه نويسي به يك محيط باثبات نياز دارم...
دلم بخال خودم مي سوزه....سوزه...سوزه....

آی گفتی آی ی ی ی ی ی ی ی گفتی واقعا من هم به زوزه بسیار علاقه داشتم ولی مشکلاتی مثل کار نکردن کدک های mp3 mpeg و کار نکردن کات صوتی منو به طرف ماندیوا کشوند . درسته که ماندریوا تمام کارامو بدون عیب و نقص را انداخته ولی دلم واسه اون مارمولکه تنگ شده
2008-11-12, 09:17 AM,
ارسال : #14
پاسخ: Re: حالگيريه openSUSE11
من از وقتی که با زوزه او همه مشکل رو دیدم...رفتم سمت اوبنتو..اوایل خیلی برام سخت بو که از زوزه دل بکنم..اما الان عاشقش شدم...خیلی پایداره...خیلی هم انعطاف پذیر شده تو نسخه 8.1 ..کارت گرافیک لپتاپم تو این نسخه دیفالت راه میفته...خلاصه برنامه نویسی هم توش ازیتم نمی کنه...آقا توپه
2008-11-12, 11:52 AM,
ارسال : #15
این همه از سوسه بدی گفتید اما من همه این مشکلات رو به راحتی حل کردم یا اصلا نداشتم
اول اینکه کدک ها رو باید از packman.unixheads.com به منابع سیستم اضافه کرد
دوم این که سوسه با کارت گرافیک مشکل نداره مشکل قانونی هست که کشور مبدا داره باید اون رو هم از سایت شرکت کارت گرافیکی دریافتش کرد
سوم سوسه الان در اکسر گروه های خبره مورد تحلیل قرار می گیره و جلسات هک رسمی برای تمام نرم افزاراش هست
این ورژن ۱۱.۰ فقط بخاطر به روز رسانی از kde 4.0 اومد وگرنه تا ۱۱.۱ بیاد بی شک مشکل های کنونی رو نخواهد داشت

honeyos
2009-01-01, 12:19 AM,
ارسال : #16
برای من هیچی ماندریک نمی شه . زوزه و تمام توزیعها از همه لحاظ از دید من برای کاربران خانگی و کامپیوترهای شخصی - سالها از اون عقبترن . فقط ماندریک . محشره

لينوکس يعني عشق - يعني صفا - يعني آزادگي - يعني مردانگي

خلق اطفالند جز مست خدا
نیست بالغ جز رهیده از هوا
2009-01-01, 12:50 AM,
ارسال : #17
همیشه برا زوز از نسخه اینترپرایزش استفاده کنید

<!-- m --><a class="postlink" href="http://mirror.macs.psu.ac.th/">http://mirror.macs.psu.ac.th/</a><!-- m -->
2009-01-02, 10:33 AM,
ارسال : #18
البته اینکه سوزه 11.0 زیاد باگ داره صحیحه، اما من به عنوان کسی که با اوبانتا و ناپیکس کار کرده، همین سوزه رو پیشنهاد می کنم.
حقیقت اینه که شما باید ببینید در چه سطحی از کاربر کامپیوتر هستید (برنامه نویسی؟: وب-شبکه-سیستم-... خانگی؟ طراحی؟ و...)
مثلا به نظر من سوزه برای برنام نویسی و شبکه هم مناسبه، اما برای برنامه نویسانی که به رابط گرافیکی علاقه دارند. ما پایدار نیست! هر چند که نسخه 10.3 خیلی پایدار و استابله!
من دی وی دی اوبانتا رو نداشتم تا ببینم چقدر کودک و برنامه داره، اما برای نسخه ی خانگی و برای مبتدیان فوق العاده ست. پایدار هم هست و باگ کمی داره!
ناپیکس فقط دیسک زنده اش به درد می خوره!
فدورا به درد کاربران حرفه ای می خوره و من به هیچ مبتدی پیشنهاد نمی کنم!
دبیان رو استفاده نکردم اما شنیدم که پشتیبانی نرم افزاریش فوق العاده ست و پایداره(5 تا دی وی دی پکیج میده)، بستر مناسبی برای شبکه و برنامه نویسی داره در ضمن اینکه استابل استابله! من خودم شاید یک سری به دبیان بزنم چون دچار کمبود نرم افزاری شدم و حوصله ام داره سر میره که هی باید برنامه دانلود کنم!
2009-01-04, 11:34 AM,
ارسال : #19
باور کنید گیج شدم ! هرکی یه چیزی میگه یکی میگه این خوبه یکی میگه اون خوبه .. گیج شدم .
یکی میتونه امکانات اوبونتو رو با سوزه مقایسه کنه ؟ من توزیعی رو می خوام که اگه شد هر دو محیط گنوم و کادیی رو داشته باشه . در ضمن ممکنه دو که سازگاری با سخت افزار بین توزیع های مختلف مخصوصا اوبونتو و سوزه متفاوت باشه یا به نسخه ی کرنل لینوکس ربط داره ؟
2009-01-04, 02:36 PM,
ارسال : #20
اوپن‌سوزه ابزارهای گرافیکیش(YaST) خیلی قوی‌تر و کاملتره. پشتیبانی سخت‌افزاریش هم فکر می‌کنم بهتر از اوبونتو هست.(پشتیبانی سخت‌افزاری تا حد زیادی به کرنل بستگی داره، اما توزیع‌کننده‌های لینوکس مثل ناول و کانونیکال خودشون کرنل رو costumize می‌کنن حالا یا توی سورس، یا توی کانفیک کردن). ناول حتی اوپن‌آفیس رو هم costumize کرده و سرعت اوپن‌آفیس توی اوپن‌سوزه خیلی بیشتره.
ولی در کل اوپن‌سوزه یه خوره سنگینه، مثلاً زمان بوت شدنش زیاده، مصرف ram ش یکم بیشتر از اوبونتو، سرعت ابزارهای گرافیکیش(YaST) کمتره(البته توی 11.0 سرعت YaST خیلی بهتر شده بود). باگهای اوپن‌سوزه هم بیشتر از اوبونتو هست.
دیویدی اوپن‌سوزه هم گنوم و هم kde رو داره. اما اوبونتو فقط گنوم داره. ولی میتونید kde رو توی اوبونتو هم نصب کنید(مثلاً با سیدی Homa 8.04 KDE 4.1 یا با اینترنت پرسرعت). می‌تونید از کوبونتو هم استفاده کنید که بجای گنوم، kde داره.
پشتیبانی نرم‌افزاری هر دوشون خوبه. مخازن هردوشون توی اینترنت زیاده. اوبونتو dvd هم داره و سیدی‌های هما(که توی 8.10 شده دیویدی) هم براش هست. عوضش dvd اوپن‌سوزه هم نرم‌افزارهای زیادی داره(حتی شاید بیشتر از مجموع dvd اوبونتو و هما). ولی مثلاً کدک‌ها شاید توی dvd اوپن‌سوزه نباشن باید دانلود بشن. البته جدیداً فکر کنم بعضی کدک‌ها رو داره مثلا RealPlayer بطور پیش‌فرض mp3 پخش میکنه.
در مجموع هر دوشون خوبن، من از هر دو استفاده می‌کنم.

اینجا رو هم ببینید:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,7995.new.html">http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,7995.new.html</a><!-- m -->

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان