لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تحرک سازنده نشریات داخلی برای معرفی متن باز و گنو/لینوکس
2008-09-07, 08:20 PM,
ارسال : #1
تحرک سازنده نشریات داخلی برای معرفی متن باز و گنو/لینوکس
سلام بر دوستان گرامی
نمی دانم چرا، ولی بنده علاقه شدیدی به معرفی متن باز و سیستم گنو/لینوکس در نشریات داخلی دارم، به طوری که تا حد ممکن سعی می کنم اخبار موجود را در انجمن های تکنوتاکس بیان کنم تا به اطلاع عموم برسد.
خوب، چند وقت پیش بنده یک پست زدم به نام - اعتراض به "بایت" ضمیمه روزنامه خراسان - که در آن از تعداد اندکی اشکال در مطالب این ضمیمه دلگیر شده بودم. ولی روی خوش قضیه را فراموش کرده بودم و آن این بود که نشریات داخلی کم کم دارند بر روی معرفی این مقوله تلاش می کنند. حالا اشکالات پیش آمده به تصادف بوده که با همکاری نشریات با دوستان وارد در گنو/لینوکس و نرم افزار آزاد برطرف می شود. مهم مطرح شدن این مقوله است که بنده یادم رفت از دست اندرکاران این مجموعه حداقل یک تشکری بنمایم که در این جا عذر خواهی می کنم.

خوب، بعد از مدت کوتاهی در روز یکشنبه در فضای سرسبز پارک روزنامه جام جم را باز کردم و دیدم که صفحه ویژه نامه این کلیک محیط پارسیکس ویولا می باشد. بله، آن ویژه نامه به معرفی پارسیکس با عنوان - پارسیکس، تحولی شگرف در سیستم های عامل میز کار - پرداخته بود که صبح تابستانی من را بسیار دلنشین کرده بود. سریعا به منزل برگشته و تاپیک مربوطه را زدم.

خوب، خبر داغ این تاپیک این جاست. امروز 17 شهریور 87 باز هم جام جم با ویژه نامه کلیک خود باعث خشنودی ما گردید.
باز هم عکس جلد این ویژه نامه گروهی از تاکس ها می باشد Smile
عنوان مرتبط با مقاله هم - لینوکس در برابر ویندوز - می باشد که در صفحه ده به ارائه ی مقاله ای از آقای چینی چی پرداخته شده است. خبر خوشحال کننده دوم این که نوشته شده است "قسمت اول"، پس باید به زودی منتظر قسمت دوم آن هم باشیم و نشان دهنده استمرار این حرکت است.

جلد این شماره
مقاله لینوکس در برابر ویندوز

در همین شماره هم مشاهده شد که قسمت چهارم بخش "لینوکس برای همه" با عنوان انواع دستورات در برنامه نویسی پوسته هم جهت آشنایی علاقه مندان با دستوارت خط فرمان قرار دارد که این هم باعث خوشحالی است که بخش ثابتی را به خود اختصاص داده است.
لینوکس برای همه، انواع دستورات در برنامه نویسی پوسته

به امید معرفی برنامه های کاربردی لینوکس مانند معادل برنامه های ویندوزی (گیمپ به جای فتوشاپ و ....) و این که لینوکس علاوه بر قدرت و خط فرمان قدرتمند، محیط کاربری بسیاری صمیمی و دلپذیری هم دارد.
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2008-09-07, 10:46 PM,
ارسال : #2
پاسخ: تحرک سازنده نشریات داخلی برای معرفی متن باز و گنو/لینوکس
عکس ترسناکی هم انداخته! :o

Come and see what GNU creates for You
<!-- m --><a class="postlink" href="http://mtux.wordpress.com">http://mtux.wordpress.com</a><!-- m -->
2008-09-07, 11:35 PM,
ارسال : #3
پاسخ: تحرک سازنده نشریات داخلی برای معرفی متن باز و گنو/لینوکس
نقل قول :عکس ترسناکی هم انداخته! Surprised
شاید مردم از همین عکس های می ترسند Big Grin
به هر حال احتمالا طراح گرافیکی می خواسته قدرت بیشتر گنو/لینوکس را این جوری نمایش بده Smile

سی‌تو را در فیس‌بوک | توییتر | گوگل‌پلاس دنبال کنید.

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان