لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشکل با سایت پیام نور
2010-10-16, 06:42 PM,
ارسال : #21
پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: مشکل با سایت پیام نور
برادر عزیز!‌ این همه صغری کبری چیدن نداره که! گند زده آقا گند!

کد :
<html>
<head>
<title>Bad IE</title>
<style>
td{
padding:2px 25px;
}
.b1{
color:red;
}
.b2{
color:blue
}
</style>
</head>
<body>
<table border="1">
  <tr>
    <a href="http://google.com" onmouseover="this.className='b2'" onmouseout="this.className='b1'"><td class="b1">google</td></a>
    <a href="http://yahoo.com" onmouseover="this.className='b2'" onmouseout="this.className='b1'"><td class="b1">yahoo</td></a>
    <a href="http://yinyang.ir" onmouseover="this.className='b2'" onmouseout="this.className='b1'"><td class="b1">yinyang</td></a>
  </tr>
</table>
</body>
</html>

شما این تکه کدهای html بالا رو اول تو IE چک کنید. به خوبی اجرا خواهد شد. ولی فقط در IE. در هیچ مرورگر دیگری اجرا نخواهد شد. این را از استاد طراحی سایتم که .NET کار بود یاد گرفتم. tab menu را هم می‌شود با همین روش ساخت، به راحتی. ولی این هم فقط در IE کار می‌کند. چقدر هم اصرار کرد که بیا .NET یاد بگیر. PHP چیه.... نزدیک نیم ساعت برایم روضه خواند که شاگردای من الان تو بانک مرکزی دارن کار می‌کنن و چه و چه... البته راست هم می‌گفت. اینجوری میشه که یکی از همین شاگردا یا هر کس دیگه میاد و این سایتهای آشغالو می‌سازه. بعد چون می‌بینه که تو مرورگرهای دیگه کار نمی‌کنه و چون بلد نیست که چیکار کنه میاد و کاری می‌کنه (خیلی هم ساده هست) که سایت تو مرورگرهای غیر IE اصلا باز نشه. و این یعنی افتضاح آقا افتضاح!!!
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2010-10-16, 07:22 PM,
ارسال : #22
خب از آنجا كه من فرق بين كد نويسي سمت سرور و كلاينت(جاوا اسكريپت؟!!!!) را نمي‌فهمم در مورد سايت نظري نمي‌دهم(البته دوست مهمان عزيزمي‌توانند سري به سايت phpclassess بزنند و كدهاي من را همراه رتبه‌اش بببينند)
اما باز هم نفهميدم كجاي حرف من غلط بود؟
من گفتم كد‌ها ماشيني توليد مي‌شوند(يعني برنامه نويس دقت و نظارت چنداني در كدهاي توليد شده سمت كلاينت ندارد، هر چند اگر بخواهد مي‌تواند ولي خب چه كسي حوصله دارد دهها خط توليد شده براي يك فرم ساده را بررسي كند؟) و براي همين روي مرورگرهاي ديگر به مشكل مي‌خورند

اما در مورد ماجراي سرورهاي مجزا، كاملا آماده‌ام بحث را ادامه بدهم!
حتي در مورد سيستم‌هايي مانند سازمان سنجش!
من در مورد تقسيم بار سرورها صحبتي نكردم
من گفتم دليلي براي دو ماشين SQLServer و دو ماشين Application Server نمي‌بينم
اين دو ماشين مي‌توانند هر كدام كلاستري باشند از چند سيستم مختلف
ولي دليل نمي‌شود كه هر نرم‌افزار جديدي براي كار به سرورهاي جديدي نياز داشته باشد
به خصوص براي وب‌سرور
نوشته‌هاي شما نشان مي‌دهد كه احتمالا مطالعه چنداني در بحث امنيت شبكه نداريد
در هر حال در راه .net موفق باشيد!
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2010-10-16, 09:44 PM,
ارسال : #23
یادم باشه این دفعه رفتم phpclasses چک کنم Authorش ایرانی نباشه!
2010-10-16, 10:39 PM,
ارسال : #24
نقل قول :یادم باشه این دفعه رفتم phpclasses چک کنم Authorش ایرانی نباشه!
چه author-اش ایرانی باشه چه نباشه... حرف‌هاش درست بود Wink (با توجه به مطالبی که از جاهای دیگه خوانده بودم)

وب‌نوشت رایانه‌دوست؛ جزء کوچکی از اجتماع کاربرهای گنو/لینوکس
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2010-10-16, 11:03 PM,
ارسال : #25
Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: مشکل با سایت پیام نور
Anonymous نویسنده :یادم باشه این دفعه رفتم phpclasses چک کنم Authorش ایرانی نباشه!
کل کل حالبی یه
ولی جاش technotux نیست
اگه خواستی خصوصی بحث می‌کنیم(هرچند دلیلی برای ادامه بحث نمی‌بینم)
اگه تند رفتم ببخشید عزیز
ولی فکر کنم شما خیلی ماجرا رو جدی گرفتی!
2010-10-16, 11:15 PM,
ارسال : #26
پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: مشکل با سایت پیام نور
نقل قول :من واقا معضرت می خواهم که این حرف رو میزنم :
ی کم خون سردی خودتان را حفظ کنید. بلاخره بحث کش و قوس دارد.

نقل قول :یکی راه حل بده .
من کد های این سایت را بررسی کردم. فکر می کنم مشکل شما در جایی باشد که در پایین صفحه یک نوار در حال پر شدن است که در این آدرس <!-- m --><a class="postlink" href="https://reg1.pnu.ac.ir/Forms/AuthenticateUser/login.htm">https://reg1.pnu.ac.ir/Forms/AuthenticateUser/login.htm</a><!-- m --> می باشد. درست است؟ من کدهای این صفحه را بررسی کردم و به کد جاوااسکریپت var x=new ActiveXObject("MSXML2.XMLHTTP"); برخورد کردم. مشکل از اینجاست. این سایت برای استفاده از AJAX از MSXML2.XMLHTTP استفاده کرده است که فقط در IE اجرا می شود و سایر مرورگرها از چیز دیگری استفاده می کنند. بنابراین هیچ راه حل دیگری غیر از استفاده از IE ندارید و سایر مرورگرها در هر سیستم عاملی حتی ویندوز هم نمی توانند این صفحه را نشان دهند.

نقل قول :برادر عزیز!‌ این همه صغری کبری چیدن نداره که! گند زده آقا گند!
کدی که شما نوشته اید، html و css است که ربطی به دات نت ندارد و اگر آن مطلبی که از آن به "صغری کبری" یاد کردید را می خوانید در آنجا نوشته شده بود که کدهای سمت کاربر در هر مرورگری، به یک شکل خاص اجرا می شوند. html و css هم کدهای سمت کاربر هستند.
فعلا شما گل کاشتی، گل!

نقل قول :يعني برنامه نويس دقت و نظارت چنداني در كدهاي توليد شده سمت كلاينت ندارد، هر چند اگر بخواهد مي‌تواند ولي خب چه كسي حوصله دارد دهها خط توليد شده براي يك فرم ساده را بررسي كند؟
اینجای حرف شما غلط است. زیرا در هیچ کد سمت سرور از asp، asp.net، j2ee، cf ،php و غیره، برنامه نویس به هیچ اندازه ای در تولید کد سمت کلاینت از روی کد های سمت سرور نوشته شده توسط خودش، نقش ندارد و همه این تبدیل های توسط وب سرور انجام می گیرد. بنابراین اگر در این فرآیند نقش ندارد، چگونه بر آن نظارت داشته باشد؟

نقل قول :اما در مورد ماجراي سرورهاي مجزا، كاملا آماده‌ام بحث را ادامه بدهم!
من هم حاضر هستم بحث منطقی را ادامه دهم اما همانطور که در پاسخ پایین نوشته خود مشاهده می کنید، ممکن است بحث به حاشیه برود. بنابراین من تنها به یک جمله در این باره اکتفا می کنم و انصراف خودم از ادامه این بحث اعلام می کنم.
در مورد سرورها و نحوه استفاده و تعداد آن ها، کاملا موردی است و نمی توان یک نسخه را برای همه آن ها پیچید و باید توسط افراد متخصص، بنا به نیاز آن مورد، طراحی و پیاده سازی شود.
من هم برای شما از صمیم قلب آرزوی موفقییت در دنیا و سر بلندی در آخرت دارم.

نقل قول :یادم باشه این دفعه رفتم phpclasses چک کنم Authorش ایرانی نباشه!
لطفا منطقی بحث کنید. (در ضمن این نوشته توسط من نبوده. من چنین جسارتی نمی کنم)
2010-10-16, 11:38 PM,
ارسال : #27
پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: Re: پاسخ: مشکل با سایت پیام نور
نقل قول :زیرا در هیچ کد سمت سرور از asp، asp.net، j2ee، cf ،php و غیره، برنامه نویس به هیچ اندازه ای در تولید کد سمت کلاینت از روی کد های سمت سرور نوشته شده توسط خودش، نقش ندارد و همه این تبدیل های توسط وب سرور انجام می گیرد. بنابراین اگر در این فرآیند نقش ندارد، چگونه بر آن نظارت داشته باشد؟
این را اصلا نفهمیدم!
تا جایی که من بلدم، تمتم کدهای سطح کلاینت را هم خودم می‌نویسم!
توی ویندوز با notepad++ و توی لینوکس با gedit
در جاهایی هم که لازم است از سطح سرور صفحه‌ای را به صورت داینامیک بسازم از echo و print و... استفاده می‌کنم.
و کاملا هم در تمام چیزها از css گرفته تا جاوا اسکریپت و خط به خط کد html دخالت و نقش دارم.

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان