لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
vpn server
2009-06-17, 03:08 PM,
ارسال : #1
vpn server
من یه سوال فوری داشتم :
دو تا web server یکی ویندوزی و یکی لینوکسی دارم که پشت فایروال هستند و داخل DMZ قرار دارند حالا برای دسترسی webmster به اونها ( از داخل یک zone دیگه ) مجبورم که روی اونها vpn راه بیندازم تا به دایرکتوری سایت دسترسی داشته باشه .
من روی web server ویندوزی یه incoming vpn ( نه از طریق routing and remote access ) راه انداختم و می تونم به server وصل بشم اما نمی تونم دایرکتوریهای shair را ببینم :
سوال اینکه برای برقراری این ارتباط و دسترسی به shair روی serverها با یک کارت شبکه میشه یا حتما دو تا کارت می خواهد و اینکه چرا وقتی به server وصل میشم نمی تونم به shair دسترسی داشته باشم .!!??
خیلی فوریه ، خواهشا راهنمایی کنید .

:cry: :arrow:
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2009-06-18, 09:42 PM,
ارسال : #2
پاسخ: vpn server
به نظر من باز گذاشتن sharing برای وب سروری که آنقدر مهم هست که پشت فابروال باشه اشتباهه . شما به جای این کارا دسترسی remote رو فقط برای webmaster برای این دو سرور از طریق فابروال باز کنید.
اگر نمی خواهید اجازه login به webmaster بدید سرویس مثل ftp راه اندازی کنید که قابلیت کنترل و خطر کمتری داره . البته اون رو هم محدود به webmaster کنید
آخرشم اگه می خواهید کار خودتون رو بکنید بدونید یک کارت شبکه یا دو تا کارت شبکه دخلی به مشکل شما نداره. یه جا تو تنظیمات مشکل دارید. ممکنه مشکل firewall هم باشه. شما چک کردید ببینید آیا ارتباط درست برقراره یعنی ping و سرویس های دیگه بعد از vpn زدن جواب می ده؟

Don't bother, we're using GNU/Linux everywhere, even there Big Grin
Linuxmotto
گروه کاربران لینوکس اصفهان
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان