لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشکل در اتصال به VPN در اوبونتو 9.10 (با تمام اطلاعات لازم)
2010-01-23, 06:04 PM,
ارسال : #1
مشکل در اتصال به VPN در اوبونتو 9.10 (با تمام اطلاعات لازم)
سلام
من این سوال رو در انجمن ubuntu.ir هم مطرح کردم ولی جوابی نگرفتم.
1- من میخوام در اوبونتو پس از اتصال با ADSL به VPN وصل بشم.
2- من از pptp استفاده کردم.
3- پشتیبانی VPN گفت که توی تنظیمات کانکشن فقط تیک PAP رو بزنم و تنظیمات دیگه ای لازم نیست. ( همپ در این حالت تست کردم و هم در حالت های دیگه ولی فایده ای نداشت )
4- از این راهنما استفاده کردم و فایده ای نداشت. http://wiki.ubuntu-ir.org/PPTPClientVPNH...=%28vpn%29
5- از این راهنما استفاده کردم ولی باز هم فایده ای نداشت. http://linuxshare.org/2009/11/09/fix-net...untu-9-10/
6- از این راهنما استفاده کردم و باز هم فایده ای نداشت. http://www.cognitivecombine.com/2009/11/...-to-start/
7- اینم تصویر خطایی که بعد از تلاش ناموفق جهت اتصال به VPN روی دسکتاپ نمایش داده میشه.
[عکس : Screenshot.png]
اینم از اطلاعات فایل daemon.log در شاخه /var/log/ ( این اطلاعات از زمانی هست که روی کانکشن vpn کلیک میکنم تا وقتی که پیامی مبنی بر عدم موفقیت در اتصال ( همین پیامی که عکسش رو گذاشتم ) میده )
کد :
Jan 20 03:09:04 ubuntu NetworkManager: <info>  Starting VPN service 'org.freedesktop.NetworkManager.pptp'...
Jan 20 03:09:04 ubuntu NetworkManager: <info>  VPN service 'org.freedesktop.NetworkManager.pptp' started (org.freedesktop.NetworkManager.pptp), PID 3129
Jan 20 03:09:04 ubuntu NetworkManager: <info>  VPN service 'org.freedesktop.NetworkManager.pptp' just appeared, activating connections
Jan 20 03:09:08 ubuntu NetworkManager: <info>  VPN plugin state changed: 3
Jan 20 03:09:08 ubuntu pptp[3136]: nm-pptp-service-3129 log[main:pptp.c:314]: The synchronous pptp option is NOT activated
Jan 20 03:09:08 ubuntu NetworkManager: <info>  VPN connection 'VPN connection 1' (Connect) reply received.
Jan 20 03:09:08 ubuntu NetworkManager:    SCPlugin-Ifupdown: devices added (path: /sys/devices/virtual/net/ppp1, iface: ppp1)
Jan 20 03:09:08 ubuntu NetworkManager:    SCPlugin-Ifupdown: device added (path: /sys/devices/virtual/net/ppp1, iface: ppp1): no ifupdown configuration found.
Jan 20 03:09:39 ubuntu NetworkManager: <info>  VPN plugin failed: 1
Jan 20 03:09:39 ubuntu NetworkManager:    SCPlugin-Ifupdown: devices removed (path: /sys/devices/virtual/net/ppp1, iface: ppp1)
Jan 20 03:09:39 ubuntu NetworkManager: <info>  VPN plugin failed: 1
Jan 20 03:09:44 ubuntu NetworkManager: <info>  VPN plugin failed: 1
Jan 20 03:09:44 ubuntu NetworkManager: <info>  VPN plugin state changed: 6
Jan 20 03:09:44 ubuntu NetworkManager: <info>  VPN plugin state change reason: 0
Jan 20 03:09:44 ubuntu NetworkManager: <WARN>  connection_state_changed(): Could not process the request because no VPN connection was active.
Jan 20 03:09:44 ubuntu NetworkManager: <info>  (ppp0): writing resolv.conf to /sbin/resolvconf
Jan 20 03:09:44 ubuntu NetworkManager: <info>  Policy set 'DSL connection 1' (ppp0) as default for routing and DNS.
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2010-01-24, 07:40 PM,
ارسال : #2
پاسخ: مشکل در اتصال به VPN در اوبونتو 9.10 (با تمام اطلاعات لازم)
جوني از pptpsetup استفاده كن
2010-01-24, 08:08 PM,
ارسال : #3
از شصت جور نرم افزار برای اتصال استفاده کردم و فایده ای نداشت٬ فکر نمیکنم این یکی هم فایده ای داشته باشه.
لطفا اگر براتون ممکنه دلیل پیشنهادتون رو بنویسید٬ مگه این یکی چه فرقی با اون یکی ها داره؟

پ.ن: از یه جای دیگه VPN گرفتم و بدون هیچ تنظیماتی درست شد!
البته VPN قبلی هیچ مشکلی نداره و رو ویندوز کار میکنه٬ نمیدونم چرا رو لینوکس کار نمیکنه!
2010-01-24, 08:34 PM,
ارسال : #4
آقا من با اون network manager هيچ وقت نتونستم وصل شم دليلشم بيشتر نوع تعيين هويت بود mschap چند وقت دنبال گشتم رسيدم به دو تا نرمافزار كه هر دوش كار مي كرد kvpnc,pptpconfig ولي توي نسخه هاي جديد pptp يك رابط خط فرمان خوب به اسم pptpsetup معرفي شده كه خيلي خوب كار مي كنه و پيشنهاد من اينكه از اين رابط خط فرمان استفاده كني من احتمال مي دم مشكل شما هم نوع تعيين هويت باشه pap يك سوييچ pptpsetup داره به نظرم --encrypt كه بايد نوع تعيين هويت را بعدش مشخص كني حالا يك تستي بزن اين pptpsetup هم به صورت پيش فرض توي pptp هاي جديد هست ولي نسخه اش يادم نيست
2010-03-02, 02:09 PM,
ارسال : #5
من هر کاری که میکنم نمیتونم کانکت بشم. نه با network manager نه با pptp و نه با هیچ چیزه دیگه.
کمک کنید.
2010-03-02, 03:57 PM,
ارسال : #6
use pptpsetup with --start then send output here to help you
2010-03-02, 04:14 PM,
ارسال : #7
http://www.google.com/#hl=en&source=hp&q...278f68e4a4

Debian GNU/Linux System Administrator
2010-03-03, 02:37 AM,
ارسال : #8
دستورات و تنظیمات زیر را اجرا کنید، فکنر کنم نتیجه بگیرید:
کد :
sudo apt-get install pptp-linux ppp pptpd
username و Password را در مسیر sudo gedit /etc/ppp/chap-secrets به همین شکل تایپ کنید:

کد :
Username   PPTP   Password   *
VPN connection را به صورت زیر ایجاد کنید:
کد :
sudo gedit /etc/ppp/peers/vpn1
خطوط زیر را در آن کپی کنید و تغییرات را متناسب با شبکه VPN خود در آن اعمال کنید(مانند ادرس سایت VPN , Username, )
کد :
pty “pptp YOUR.VPN.ADDRESS  --nolaunchpppd”
name USERNAME
remotename PPTP
require-mppe-128
file /etc/ppp/options.pptp
ipparam vpn1
mru 1412
mtu 1412

حالا برای برقراری اتصال باید دستور زیر را تایپ کنید:
کد :
sudo pon vpn1
(قبل از اجرای دستور بالا حتما مطمئن شوید که به اینترنت دسترسی دارید.)

برای اینکه از برقراری ارتباط VPN آگاه شوید دستور زیر را تایپ کنید و باید خروجی مشابه خروجی بعد از آن داشته باشید.
کد :
ifconfig
بین interfaceهایی که نمایش داده میشود باید مشابه interface زیر را هم داشته باشید.
کد :
ppp0      Link encap:Point-to-Point Protocol  
          inet addr:192.168.10.10  P-t-P:192.168.10.3  Mask:255.255.255.255
          UP POINTOPOINT RUNNING NOARP MULTICAST  MTU:1492  Metric:1
          RX packets:57537 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
          TX packets:42483 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier
آدرس های IP متفاوت با این مثال هستند.
حال باید route و DNS را تنظیم کنید.
برای تنظیم route به صورت دستی دستور زیر را تایپ کنید:
کد :
route add default gw 192.168.10.3
توجه کنید که به جای آدرس IP که در دستور بالا زدم باید آدرس IP نمایش داده در سیستم خودتان را بزنید (آدرس IPمقابل P-t-P را باید استفاده کنید.)
برای تنظیم DNS هم باید به صورت زیر عمل کنید:
کد :
sudo gedit /etc/resolv.conf
خط زیر را در ابتدای فایل اضافه کنید:
کد :
nameserver  4.2.2.4
بعد از این تنظیمات شما باید بتوانید از VPNتان استفاده کنید.
با اجرای دستور زیر می توانید تست کنید و یا اینکه یک آدرس اینترنتی را در فایرفاکس وارد کنید.
کد :
ping 4.2.2.4
خروجی به صورت زیر است:
کد :
PING 4.2.2.4 (4.2.2.4) 56(84) bytes of data.
64 bytes from 4.2.2.4: icmp_seq=1 ttl=238 time=197 ms
64 bytes from 4.2.2.4: icmp_seq=2 ttl=238 time=196 ms
64 bytes from 4.2.2.4: icmp_seq=3 ttl=238 time=195 ms
برای قطع اتصال vpn هم از دستور زیر استفاده کنیدک
کد :
poff -a
یا
poff vpn1

حواستون باشه در استفاده های بعدی از VPN همیشه باید route و DNS را به صورت دستی وارد کنید..برای اضافه شدن route به صورت اتوماتیک خودتون یه جستجویی در اینترنت انجام بدین.
امیدوارم مشکلتون حل بشه .

موفق باشید.

برای آنکس که ایمان دارد ، نا ممکن وجود ندارد .
All things are possible to him that BELIVETH.
انجمن عمومی خراسان شمالی
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2010-03-03, 03:23 AM,
ارسال : #9
يعني واسه يه اتصال vpn ساده اين همه زجر بايد كشيد؟؟
Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad
آدم اينهمه كد رو كه ميبينه افسرده ميشه
2010-03-03, 11:08 AM,
ارسال : #10
نه لازم نیست این همه کد را همیشه وارد کنید. شما گفتین که از طریق گرافیکی م.فق نشدید .. به خاطر همین من هم روش دستی را براتون گفتم . تمام روشهای گرافیکی مشابه این کار ها را انجام می دهند .. حالا شما امتحان کنید و از این کد ها نترسید ..
فقط باید Copy/Paste کنید.
:wink:
موفق باشید.

انجمن عمومی خراسان شمالی
2010-03-03, 03:37 PM,
ارسال : #11
نقل قول :use pptpsetup with --start then send output here to help you
آقا خروجی رو بذار ببینم چی میشه در ضمن استاد natilous میشه بگید برای چی pptpd رو نصب می کنید والله ما برای سرورهامون pptpd نصب می کنیم توی کلاینت نمی خواهد
2010-03-03, 08:28 PM,
ارسال : #12
Re: پاسخ: مشکل در اتصال به VPN در اوبونتو 9.10 (با تمام اطلاعات لازم)
نقل قول :در ضمن استاد natilous میشه بگید برای چی pptpd رو نصب می کنید والله ما برای سرورهامون pptpd نصب می کنیم توی کلاینت نمی خواهد

شرمنده نفرمایید لطفا...من استاد نیستم .. من هنوز خودم خیلی بی سوادم و باید اینجا آموزش ببینم.
منم قبلا مثل شما فکر میکردم pptpd فقط باید رو سرور نصب بشه ولی موقع استفاده برام کار نکرد و مجبور شدم این را هم نصب کنم. فکر می کنم یه سری کتابخونه های اضافی را هم نصب می کنه .. امتحان کنید ببینید شما جواب میگیرید؟
البته من روی Debian Lenny زمانی که هنوز testing بود چک کردم و از همون موقع هم همیشه نصبش می کنم . حجم زیادی رو هم اشغال نمی کنه ..
:wink: Smile

انجمن عمومی خراسان شمالی
2010-03-04, 03:47 PM,
ارسال : #13
پاسخ: Re: پاسخ: مشکل در اتصال به VPN در اوبونتو 9.10 (با تمام اطلاعات لازم)
والا ما که تو ubuntu و parsix چک کردیم pptpd نمی خواست حتی تو fedora 10 هم چک کردم نمی خواست ولی هر چی شما بگی
2010-03-04, 07:18 PM,
ارسال : #14
منم از این به بعد سعی می کنم که نصب نکنم ...Smile :wink:
حالا این دوستمون موفق شد به VPNی که می خواست connect بشه ؟؟؟ :?:
2010-12-10, 01:56 PM,
ارسال : #15
سلام... منم همین مشکل رو دارم.. ولی هرر کاری که کردم نشد که نشد.. داره مجبورم میکنه برم ویندوزش کنم!
یه راه ساده تر بگید از اون همه کد.. ما که از اینا سر در نمیاریم!
2010-12-10, 08:35 PM,
ارسال : #16
معمولا یه سری چیز هست که ممکنه شما با network-manger نتونید وصل بشید. ولی قبل از اون از نصب بسته های ضروری مطمئن شوید
pptp-linux network-manager-pptp network-manager-pptp-gnome
اما پارامتر هایی که ممکنه باعث بشه شما نتونید وصل بشید:
۱- encryption هست که باید از کسی که سرویس را می گیرید بپرسید Use Point-to-point encryption (MPPE) این گزینه در قسمت advanced را با توجه به جواب سرویس دهنده تنظیم کنید
۲- رد همان قسمت advanced سه مدل فشرده سازی مشخص شده که این مورد ها را باید مشخص کنید و گرنه ارتباط برقرار نمی شه . اگه سرویس دهنده خودشم نمی دونه چی کار کرده کار شما سخت می شه چون باید ترکیبی از همه اینها را تست کنید
۳- و در نهایت نوع Authenticate که باید اون را هم از مسوول سرویس بپرسید . احتمالا این تنها موردی هست که جواب درست از مسؤول مربوطه می گیرید چون معمولا خودشون هم نمی دونند چی کار کردند Big Grin

Don't bother, we're using GNU/Linux everywhere, even there Big Grin
Linuxmotto
گروه کاربران لینوکس اصفهان
2010-12-29, 10:07 PM,
ارسال : #17
من قبلا با PPTP وصل میشدم ولی اأن که یک VPN جدید خریدم ولی نمیتونم از طریق نتورک کانکشن وصل بشم! من عکس عملکردم رو که همیشه اینطوری بوده در زیر میزارم و ممنون میشم کمکم کنید. متشکرم.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.iimmgg.com/image/be78bc55d5e3e1c9d832a2edd1d2dc41">http://www.iimmgg.com/image/be78bc55d5e ... edd1d2dc41</a><!-- m -->
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.iimmgg.com/image/e5566b9b6f3b6f7b42fe5f4c50386aa6">http://www.iimmgg.com/image/e5566b9b6f3 ... 4c50386aa6</a><!-- m -->
2010-12-30, 12:15 AM,
ارسال : #18
من هم مثل شما موقع ورود به لینوکس این مشکل را با vpn داشتم . آیا در سربرگ ipv4 Setings آی پی DNS server سرویس دهنده vpnتون را وارد کردید ؟

«««««««««««««««««««»»»»»»»»»»»»»»»»»
اندیشه کن , آنگاه سخن گو تا از لغزش بر کنار باشی
2010-12-30, 09:27 AM,
ارسال : #19
نه! چون فقط بهم IP, یوزر و پسورد داده. میشه بیشتر راهنماییم کنید. ممنون.
2010-12-30, 12:30 PM,
ارسال : #20
سرویس دهنده ها معمولا بنا به نیاز کاربران در ویندوز فقط اطلاعات Gateway , Username , Password را به کاربران خود میدهند و معمولا DNS server را به کاربران خود نمیدهند برای پیدا کردن DNS server دو راه دارید 1. باید با سرویس دهنده vpn خود تماس بگیرید 2. در ویندوز xp و در حالی که به vpn وصل هستید به برنامه dos-commed prompt رفته و دستور زیر را وارد کنید و اینتر کنید

کد :
ipconfig/all
در جواب برنامه در یکی از سطور به دنبال عنوان PPP adapter VPN بگردید وبعد زیر این عنوان میتونید DNS server ip را ببینید حالا کافیه این ادرس رو به لینوکس ببرید و کانکشن vpn خود را بسازید در لینوکس شما باید اطلاعات رو بصورت زیر وارد کنید
اینجا باید آدرسی رو که سرور به شما داده را وارد کنید که میتونه یه شماره آی پی یا یه آدرس وب باشه=Gateway
یوزر نیم شخصی خود را وارد کنید=User name
پسورد شخصی خود را وارد کنید=Password
ای پی که از ویندوز آوردید در سربرگ ip version4 seting در فیلد DNS server وارد میکنید و تغییرات را Apply میکنید و خارج میشید الان اگر اشتباهی در مسیر نکرده باشید کانکشن شما اماده استفاده است=DNS server

اندیشه کن , آنگاه سخن گو تا از لغزش بر کنار باشی

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان